Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sycylia 2010...

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 02.02.2011 15:40

Ale piękna historia o dwujęzycznej kłótni z Sycylijczykiem :lol: :lol: :lol: Uśmiałam się tym bardziej, że podobna historia spotkała mojego męża, którego trudno sprowokować do kłótni, pyskówki... a pewnemu Włochowi się udało :lol:

A to "to" zielone do opalania - to "co" to? Przy dobrych chęciach (i posiadaniu rakiet z choć jedną piłeczką) to i w tenisa można by zagrać :wink: :lol:

Czekam na cedeen, bom ciekawa co było dalej. Jednak stawiam na wyspy :D

pozdrawiam
:D
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 02.02.2011 15:40

Zwróciłem uwagę na tą promenadę...
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 02.02.2011 15:48

Tymona napisał(a):Ale piękna historia o dwujęzycznej kłótni z Sycylijczykiem :lol: :lol: :lol: Uśmiałam się tym bardziej, że podobna historia spotkała mojego męża, którego trudno sprowokować do kłótni, pyskówki... a pewnemu Włochowi się udało :lol:

A to "to" zielone do opalania - to "co" to? Przy dobrych chęciach (i posiadaniu rakiet z choć jedną piłeczką) to i w tenisa można by zagrać :wink: :lol:

Czekam na cedeen, bom ciekawa co było dalej. Jednak stawiam na wyspy :D

pozdrawiam
:D


Kłótnia była... rozwalająca... :lol:
To zielone nazywali tam 'solarką' :lol: - dechy, a na nich przyjemna wykładzinka :)

Jacek S napisał(a):Zwróciłem uwagę na tą promenadę...


aaa... to spoko :lol: :wink:

Lidia K napisał(a):I co się okazało - przeważnie bardzo cierpliwie wyjeżdżają (do przodu, do tyłu - powtarzając wielokrotnie manewr)


Taaa..., ale południowcy tyle cierpliwości nie mają :lol:

pozdr
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 02.02.2011 16:12

Ładnie to tak - zdzierać tynki zabytkowych kamieniczek?! :lol:

Pozdrawiam,
Wojtek
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 02.02.2011 19:57

Janusz - "zakochujesz" mnie w Sycylii :wink:!

Kemping i jego polozenie-cudo! I ta woda...i te widoczki...

Dawaj jeszcze :!: :P

Pozdrowionka!
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 02.02.2011 19:59

mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 02.02.2011 20:06

Franz napisał(a):Ładnie to tak - zdzierać tynki zabytkowych kamieniczek?! :lol:


... a tam zaraz zdzierać tynki !

Oni tylko dołożyli farby !

:)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.02.2011 21:17

.
Ostatnio edytowano 03.05.2018 15:32 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 2 razy
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 03.02.2011 11:08

Franz napisał(a):Ładnie to tak - zdzierać tynki zabytkowych kamieniczek?! :lol:

Pozdrawiam,
Wojtek


No ja nie wiem dlaczego oni nie zamykają dla ruchu samochodowego zabytkowych starówek... :wink: :lol:
Starałem się bardzo... nie dałem rady :lol:

Basiulinek napisał(a):Kemping i jego polozenie-cudo! I ta woda...i te widoczki...


Jak dla mnie - miejsce idealne :D

kaszubskiekspress napisał(a): ...


Ło Jezusicku... 8O :lol: :twisted:

mariusz-w napisał(a): Oni tylko dołożyli farby !


I taka interpretacja bardzo mi się podoba :) :wink:

AIT napisał(a): A tak pozatym to widzę, że też tankujsz na Lotosie


...torebusia :wink: pożyczona, ja jakoś wolę BP :wink:

pozdr
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 06.02.2011 21:38

janusz- juz na druga strone zjechales! Ocalam Cie od zapomnienia , ale w zamian czekam (i pewnie nie tylko ja) na cd.

Bo chyba nastapi :?: :P
iwc1
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 18.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwc1 » 07.02.2011 19:13

weldon napisał(a):
mariusz-w napisał(a):... a jak widać ... co najmniej dwa aparaty !

Widać dwa, a trzecim zdjęcie robili ... :lol:


Dzień Dobry,
piękne zdjęcia i ja wiem że to człowiek tworzy zdjęcia nie aparat, ale męczy mnie pytanie
jakie to były aparaty (aparat )i jak nie będzie to zbytnio męczące dla Ciebie to jakich używałeś obiektywów i ewentualnie filtrów. Wiem że to nie forum fotograficzne ale musiałem zadać to pytanie patrząc na świetną jakość zdjęć.
Serdecznie Pozdrawiam
Roman
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 08.02.2011 12:40

Basiulinek napisał(a):janusz- juz na druga strone zjechales! Ocalam Cie od zapomnienia , ale w zamian czekam (i pewnie nie tylko ja) na cd.

Bo chyba nastapi :?: :P


Cd oczywiście będzie :) , ale chwilowo nie dam rady...-przerwa techniczna :lol: niespodziewanie wylądowałem nad Bałtykiem i czasu brak... :cry:

Obrazek

iwc1 napisał(a):piękne zdjęcia i ja wiem że to człowiek tworzy zdjęcia nie aparat, ale męczy mnie pytanie
jakie to były aparaty


Cieszę się, że Ci się podoba... :)

Aparaty... Nikon D70s, Pentax K100D, obiektywy kitowe i jeszcze małpa... Nikon Coolpix L20

pozdr
...z Dźwirzyna
iwc1
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 18.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwc1 » 08.02.2011 15:36

Aparaty... Nikon D70s, Pentax K100D, obiektywy kitowe i jeszcze małpa... Nikon Coolpix L20

Bardzo Dziekuję ,
Serdeczne Pozdrowienia
Leaf
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 07.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leaf » 09.02.2011 11:22

:D
przy wąskich uliczkach oraz na "dźwięk" porysowanej blach.. jak bym to realnie słyszał aż się spociłem
Sam mam Skode Octavie II Combi domyslam się co w tym momencie pomyślałeś......
W zeszłym roku widziałem na Chorwacji w mieście Sibenik ja Polak jechał w wąskiej uliczce i "rysował' karoserie innych samochodów oraz budynki tak było wąsko.
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 14.02.2011 13:41

Dobry plan, dezinformacja i... Wyspy Liparyjskie :cry:

No i stanęło na tym, że się zbieramy i podjeżdżamy do Milazzo skąd pływają promy na wyspy. Czyli pakowanie i jazda. Po drodze zajechaliśmy jeszcze do Santo Stefano. Małe miasteczko słynące z produkcji ceramiki, którą widać tam na każdym kroku. Masa sklepów z tymi wyrobami, ławki w parku, a nawet kosze na śmieci są przyozdabiane ceramiką... Po spacerze i kawie w barze zaliczyliśmy jeszcze market -trzeba było zrobić większe zakupy sycylijskich specjałów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dojechaliśmy do Milazzo. W mieście ruch okrutny, przebiliśmy się w kierunku Capo Di Milazzo, znajdowały się tam dwa kempy. O dziwo były mocno obłożone... Bez większego grymaszenia wybraliśmy jeden, pan z recepcji dokładnie pokazał miejsce w którym mogliśmy rozbić namioty. Rozkładanie obozowiska, kilka godzin na plaży (niezbyt sympatycznej :? , wieczorem łazikowanie po Milazzo... namierzyliśmy przy porcie kaso-biura promowe, o tej porze oczywiście już nieczynne, nazajutrz wycieczka. Późnym wieczorem przy naszych namiotach pojawił się pracownik kempu, niższego stopnia i poprosił żeby ktoś z nas podszedł do recepcji..., bo jest 'big problem'! Nasze miejsca są sprzedane od jutra...!!! Bleeee, nie dość, że ciasno, to jeszcze bałagan mają. Oczywiście nikomu nie chciało się iść, stanęło na tym, że nigdzie się nie ruszymy ;) no chyba, że nas przekupią ;). W końcu zabrałem młodzież angielskojęzyczną;) i powlekliśmy się do recepcji. Szefowa grzecznie, a nawet przepraszająco zaczęła tłumaczyć swój błąd... miała jednak pecha :wink: Alicja była bardzo bojowo nastawiona i trajkotała jak najęta, że w sumie to nas nie obchodzi ich błąd i nigdzie się z całym majdanem nie będziemy przenosić... ;) pani kierowniczka zrozumiała swoją bezsilność i... wyciągnęła z pod lady tik-taki i gumy do żucia :lol: usiłowała poczęstować nimi Alicję w celu jej zakneblowania ;) no i udało się jej... wykorzystując swoją chwilową przewagę, szybko rzuciła w moim kierunku: '30 euro zniżki za noc, tylko idźcie obejrzeć co wam proponujemy, przeprowadzicie się jutro do południa, nasi ludzie pomogą... plizzzz'. Miejsce pokazali, lepsze nawet od tego naszego. 60 euro się przyda, więc zgoda, przeprowadzka rano!

Obrazek

Przenoszenie maneli zajęło nam jednak sporo czasu. Dopiero o 11 ruszyliśmy do Milazzo, a tam rzeźnia! Brak możliwości zaparkowania samochodu gdziekolwiek i w mieście jeden wielki korek. Nawet te słono płatne parkingi full! W końcu namierzył nas naganiacz parkingowy na skuterze i poprowadził na parking... 10 euro/samochód, nie dość, że drogo to jeszcze kawał do portu :cry: . A w porcie jeszcze gorzej! Zero informacji, tłumy ludzi usiłujących zorientować się o co chodzi? Wszystkie kaso-biura pozamykane! Obsługa siedzi w środku, potencjalni klienci kłębią się przy zamkniętych drzwiach! Jakaś paranoja! Kiedy wreszcie dorwaliśmy jakiś rozkład promowy, okazało się, że prom na Stromboli płynie 2 godziny, a ostatni powrotny wypływa stamtąd o 17.30!!! Porażka!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Za późno przyjechaliśmy do portu! Cóż było robić? Upał potworny, wróciliśmy na kemp :? i plaża... Wieczorem, dla poprawienia nastrojów spacer po mieście, jedna knajpa, druga, trzecia... :)

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Sycylia 2010... - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone