Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Swiss 2012

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 14.12.2012 01:05

Ewa Zuber napisał(a):Czytam Twoje relacje, więc czasu mało :wink:

:lol:
A wiesz, że w Alpejskich Wędrówkach właśnie wpadłem z krótką wizytą do Thun, a teraz siedzę na tarasie nad jeziorem o tej samej nazwie...

Ewa Zuber napisał(a):Obecnie jestem z Tobą w Bretanii. A na marginesie , ile czasu potrzebuję na francuski koniec świata :?: ( 2 tygodnie, czy więcej ?)

Mnie wtedy musiało wystarczyć dwa tygodnie, a jeszcze przy okazji liznęliśmy odrobinę Normandii i parę zamków nad Loarą.

Pozdrawiam,
Wojtek
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 14.12.2012 01:19

Witam.
Tak sobie patrzę na ten ładny wodospad i się zastanawiam czy faktycznie ma aż 600m ta kaskada...
Wydaje się, że jednak mniej- nawet sumując całość.

Ostatnio podali, że na Titlis k/ Engelbergu oddano do użytku najwyżej położoną kładkę dla pieszych.
Wisi nad przepaścią na linach...

Czekam na ciąg dalszy...

P.S. Zdjęcie jak cała czwórka pije wodę z korytka bardzo fajne.
Pozdrawiam. :)
Ewa Zuber
Cromaniak
Posty: 580
Dołączył(a): 08.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa Zuber » 14.12.2012 01:31

Franz napisał(a):A wiesz, że w Alpejskich Wędrówkach właśnie wpadłem z krótką wizytą do Thun, a teraz siedzę na tarasie nad jeziorem o tej samej nazwie...


Na Thunersee patrzyłam kiedyś z zabytkowej kolejki na Schynige Platte. Miałam też przyjemność zwiedzić zamek w Oberhofen.
Zapewne miło jest siedzieć na tarasie w domku nad takim jeziorem.
Dobrej nocy
Ewa
Ewa Zuber
Cromaniak
Posty: 580
Dołączył(a): 08.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa Zuber » 15.12.2012 23:53

Fatamorgana napisał(a):Ostatnio podali, że na Titlis k/ Engelbergu oddano do użytku najwyżej położoną kładkę dla pieszych.
Wisi nad przepaścią na linach...


Titlis to także obrotowa kolejka

Obrazek

Pozdrawiam Ewa
Ewa Zuber
Cromaniak
Posty: 580
Dołączył(a): 08.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa Zuber » 16.12.2012 00:15

Wracam do zapowiadanej niespodzianki . Będzie to dzień spędzony w Adelboden na stokach Sillerenbuhl. Istnieje tutaj Trottinettland, czyli szalona jazda na hulajnogach. Mamy do dyspozycji 45 kilometrów tras o różnym stopniu trudności. Najdłuższa z nich trasa nr 2 ma 15 kilometrów. Jest to wspaniała zabawa dla dużych i małych.
Trotti wybiera się na górnych stacjach, potem zjazd wybraną trasą w dół, zwrot przy dolnej stacji kolejki. Następnie wsiadasz do kolejki, jedziesz na górę i znowu wybierasz hulajnogę, znowu jedziesz w dół i tak wiele, wiele razy. Mamy do dyspozycji mapkę tras, którą od czasu do czasu przeglądamy. Chcemy zaliczyć wszystkie warianty.

No to jedziemy :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

cdn :papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 16.12.2012 12:09

Ewa Zuber napisał(a):Będzie to dzień spędzony w Adelboden na stokach Sillerenbuhl. Istnieje tutaj Trottinettland, czyli szalona jazda na hulajnogach.

Miałem hulajnogę w dzieciństwie, ale łatwiej wtedy było ją od roweru odróżnić. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
Ewa Zuber
Cromaniak
Posty: 580
Dołączył(a): 08.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa Zuber » 16.12.2012 15:15

A ja nawet w czasie jednego zjazdu złapałam gumę. Z opresji wyratował mnie mój mąż, z którym zamieniliśmy się pojazdami i szczęśliwie udało się zjechać na sam dół . Tam oczywiście kontrola techniczna.
W każdym miejscu skąd można zabrać lub oddać hulajnogę istnieje elektroniczna rozpiska, ile pojazdów jest do dyspozycji. Pozwala to na efektywne planowanie zjazdów.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 16.12.2012 15:18

Te hulajnogowe szaleństwa bardzo fajne są!
Czego to ci Szwajcarzy nie powymyślali dla turystów... :)
Ewa Zuber
Cromaniak
Posty: 580
Dołączył(a): 08.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa Zuber » 16.12.2012 15:27

Fatamorgana napisał(a):Te hulajnogowe szaleństwa bardzo fajne są!
Czego to ci Szwajcarzy nie powymyślali dla turystów... :)


Rzeczywiście fajne. A ja właśnie teraz na Twojej Braci jestem 8O
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 16.12.2012 15:37

Ewa Zuber napisał(a):A ja nawet w czasie jednego zjazdu złapałam gumę. Z opresji wyratował mnie mój mąż, z którym zamieniliśmy się pojazdami i szczęśliwie udało się zjechać na sam dół .

A on na tym flaku. :lol:

Pozdrawiam,
Wojtek
Ewa Zuber
Cromaniak
Posty: 580
Dołączył(a): 08.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa Zuber » 16.12.2012 16:21

Wojtek!
A ja dalej buszuję po Bretanii.Teraz pływam barką ( ceny za wynajem okrutne :evil: )
Miłego dnia
Ewa
Fresz
Croentuzjasta
Posty: 197
Dołączył(a): 04.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fresz » 10.01.2013 21:32

Dzięki za Matterhorn. Ta góra - ciągle w chmurach - siedzi mi w głowie. Ale nie wejście na sam szczyt oczywiście. Na sam szczyt to nie, ale do takiego samoobsługowego schroniska to chętnie.
Ewa Zuber
Cromaniak
Posty: 580
Dołączył(a): 08.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa Zuber » 14.01.2013 20:46

Witaj Fresz!
Cieszę się, że tutaj zajrzałeś.
Zapewne chodzi Ci o to miejsce: Solvay Hutte położone na wysokości 4003 m npm

Obrazek

a tu jeszcze bliżej

Obrazek

i jeszcze

Obrazek

Miłego dnia
Ewa :)
Fresz
Croentuzjasta
Posty: 197
Dołączył(a): 04.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fresz » 15.01.2013 20:37

Dzięki Ewa. Tak wysoko nie mierzyłem. Schronisko Hörnli na Grani Hörnli - powinno się udać. Pozdrawiam
Ewa Zuber
Cromaniak
Posty: 580
Dołączył(a): 08.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa Zuber » 18.01.2013 00:11

Witaj Fresz!
Mówisz - masz :D Od Schwarzsee to tylko 2 godziny drogi. A widok stamtąd - bezcenny 8O

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone