Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Świeże ryby w rogoznicy

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rafalisko30
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1368
Dołączył(a): 17.07.2011
Świeże ryby w rogoznicy

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafalisko30 » 15.08.2013 22:38

Czy w Rogoznicy można kupić świeże rybki? Na pewno tak. W takim razie chciałbym zapytać: które z nich są najsmaczniejsze? Czy rybki są już wypatroszone, czy też trzeba sobie "radzić" samemu? Nigdy tego nie robiłem, ale mam przygotowanie teoretyczne na podstawie filmików z Youtuba :D . Kupowanie rybek na targu lub w porcie od rybaków pewnie wychodzi taniej, niż kupowanie już przyrządzonych w restauracjach. Czy ta różnica jest duża? Jakieś przykłady? Z góry dziękuję za info
mirasowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 537
Dołączył(a): 19.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirasowski » 16.08.2013 00:21

Hejka. Właśnie wróciliśmy 06.08 z Rogoznicy. Spędziliśmy tam 7 noclegów i widzieliśmy każdego dnia wieczorem tj. koło godz 19 do nawet 21 przypływał stateczek i rybacy prezentowali swoje połowy. Zaraz za mostem w starej części Rogoznicy. Były tam ryby, kalmary, ośmiornice itd. dla każdego coś dobrego. Nie kupowaliśmy nic , i cen nie pamiętam, więc sorki że nie pomogę.
DSC07136.jpg
DSC07135.jpg
DSC07133.jpg

No i raczej wszystkie żyjątka były w całości.
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 16.08.2013 07:36

A rano (wcześnie) gdzieś w połowie drogi między rondem a mariną też można kupić rybkę prosto z łodzi. Głównie miejscowi kupowali.
Ale ilości już nie takie.
A na targu przy rondzie to oczywiście do wyboru.
rafalisko30
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1368
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafalisko30 » 16.08.2013 20:59

Kevlar napisał(a):A rano (wcześnie) gdzieś w połowie drogi między rondem a mariną też można kupić rybkę prosto z łodzi. Głównie miejscowi kupowali.
Ale ilości już nie takie.
A na targu przy rondzie to oczywiście do wyboru.


Dzięki.
A co z tym patroszeniem?
Czyżbym był zdany tylko na siebie?
Czy np. dorada po Chorwacku to po prostu dorada?
Jakie rybki polecasz (polecacie)?
no_fear
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 124
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) no_fear » 19.08.2013 11:07

rafalisko30 napisał(a):Czy np. dorada po Chorwacku to po prostu dorada?

komarča lub orada
nlock
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 342
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) nlock » 19.08.2013 20:58

Między Rogoznicą a Primošten (bliżej Rogoznicy) jest miejscowość Zečevo Rogozničko.
Tamże znajduje się farma rybna w której kupisz najbardziej świeże z możliwych (bo jeszcze żywe) dorady (orady) po 65 kuna za kilo :) Mój gospodarz mówił, że te same na targu w Rogoźnicy też są, ale po 85 kuna.
Wydaje mi się, że widziałem tam gościa czyszczącego kupione przez klientów ryby (pewnie za jakąś opłatą), ale ponieważ nie jestem zainteresowany, więc nie wiem jaką :mrgreen: (W rybarnicy w Zadarze kosztowało to 13 kuna za kilo)
Nam sprawianie (ja patroszę, Żoneczka czyści ) nad brzegiem morza zajmuję dosłownie kilkanaście minut, a dokarmianie mew (czy też innego ptactwa) oraz rybek ma też swój urok :D
robines
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 25.06.2016
Kupię w Rogoznicy świeżą rybkę?

Nieprzeczytany postnapisał(a) robines » 14.05.2017 17:54

Cześć. Lubimy knajpki ale także lubimy sami pichcić.Początkiem lipca jedziemy do Rogoznicy z córami(2 i 9 lat).Wiem że wielu z Was tam było więc pytanie o możliwość porannego zakupu świeżegi fisha na patelnie :) Gdzie i kiedy?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15634
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Kupię w Rogoznicy świeżą rybkę?

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.05.2017 19:27

Tak, szczegóły (i cała reszta o miejscówce) w wątku o Rogoznicy.

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone