Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sveti Jure - pieszo

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
remy
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 05.08.2007
Sveti Jure - pieszo

Nieprzeczytany postnapisał(a) remy » 05.08.2007 19:42

witam!
co prawda istnieje już temat o Sveti Jure, ale koncentruje sie on bardziej na zdobyciu tej góry drogą jezdną.
ja jednak byłabym wdzięczna za jakieś informacje od osób, które weszły na szczyt szlakiem turystycznym.
jaka jest długość trasy, jej trudność, itp. czekam na wskazówki :)
AnetaA
Cromaniak
Posty: 881
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnetaA » 11.08.2007 19:28

Nie wchodziłam, więc dokładnie nie wiem,ale słyszałam od znajomych, których znajomi postanowili wejść i nie dali rady-po 20 min. nie mieli już wody (wypili ok.5litrów) i stwierdzili,że przy takiej temperaturze brak szans na zdobycie szczytu, jeden z nich wrócił (złapał motocykl na stopa) wziął samochód i wjechali jednak samochodem-to tyle ze słyszenia.
platon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3540
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) platon » 11.08.2007 21:28

remy napisał(a):witam!
co prawda istnieje już temat o Sveti Jure, ale koncentruje sie on bardziej na zdobyciu tej góry drogą jezdną.
ja jednak byłabym wdzięczna za jakieś informacje od osób, które weszły na szczyt szlakiem turystycznym.
jaka jest długość trasy, jej trudność, itp. czekam na wskazówki :)

a w jakim miesiącu będziesz wchodzić ?
miejski
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 27.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) miejski » 11.08.2007 22:02

A ja się podepnę z pytaniem.

Mam ochotę wyskoczyć z Breli na Sv. Jure samochodem.
Z tego co widziałem na różnych zdjęciach, droga na szczyt do idealnych nie należy.
Może ktoś tam wjeżdżał i podzieli się wrażeniami i wskazówkami?
AnetaA
Cromaniak
Posty: 881
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnetaA » 12.08.2007 00:03

miejski napisał(a):A ja się podepnę z pytaniem.

Mam ochotę wyskoczyć z Breli na Sv. Jure samochodem.
Z tego co widziałem na różnych zdjęciach, droga na szczyt do idealnych nie należy.
Może ktoś tam wjeżdżał i podzieli się wrażeniami i wskazówkami?


Wjeżdżał i to pewnie nie jeden.Z tego co pamiętam, to można znaleźć opis (bardzo fajny)w relacjach z podróży, pisała o tym Atoja, to był bodajże pobyt w Drasnicach.
krzychu_72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 515
Dołączył(a): 06.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzychu_72 » 12.08.2007 08:46

miejski napisał(a):A ja się podepnę z pytaniem.

Mam ochotę wyskoczyć z Breli na Sv. Jure samochodem.
Z tego co widziałem na różnych zdjęciach, droga na szczyt do idealnych nie należy.
Może ktoś tam wjeżdżał i podzieli się wrażeniami i wskazówkami?


Wrażeniami już dzieliliśmy się wiele razy, skorzystaj z opcji "Szukaj".
Tu masz coś w tym temacie
www.cro.superhost.pl/svjure.wmv tu masz filmik, który nagrałem dwa lata temu zjeżdżając z góry. Lepiej jechać poza sezonem, my wjeżdżaliśmy w czerwcu i był niewielki ruch, natomiast pisano tu na forum, że w sezonie bywa gorzej. Uważaj też na mijankach, bo zjechałem jednym kołem z asfaltu i poniszczyłem sobie kołpak.
remy
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 05.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) remy » 12.08.2007 11:15

a w jakim miesiącu będziesz wchodzić ?


we wrześniu.. planuje pobyt na 31 sierpnia - 8 wrzesnia
wujek4
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 30.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) wujek4 » 19.06.2016 18:54

I jak tam udało się zdobyć szczyt? Podziel się wrażeniami i przygotowaniem. Pozdrav
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 19.06.2016 19:39

wujek4 napisał(a):I jak tam udało się zdobyć szczyt? Podziel się wrażeniami i przygotowaniem. Pozdrav

User ostatni raz był na forum w 2007 roku - wątpię, żeby Ci odpowiedział

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone