Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sv Vid - najwyższy szczyt na PAG'u

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Maciej_o2
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 11.01.2012
Sv Vid - najwyższy szczyt na PAG'u

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej_o2 » 13.02.2013 22:56

Ave
pod koniec sierpnia 2012 byliśmy na wyspie Pag. Kwatery w Pagu na uboczu, cisza spokój.
Postaram się dołączyć relację później.
Na razie postanowiłem opisać trasy na szczyt.
Obrazek
Obrazek

Trasy są 3:

1.
najłatwiejsza
trasa nieoznaczona, ale nie idzie się pomylić, idzie się całym czasem szeroką drogą kamienistą.
zaczyna się przy zjeździe na Simuni (widać port, po drugiej stronie jakiś budyneczek w oddali), była tabliczka na Sv Vid. Auta zostawiliśmy przy drodze, dużo miejsca, szeroko, bezpiecznie.
Trasa łatwa, przyjemna, proponuję z małymi dziećmi, nawet wózek z dużymi pompowanymi kołami da radę, na rower też (pod szczytem trzeba łojić na nogach).
Początek częściowo betonową, kamienistą drogą lekko pod górkę, później teren się wypłaszcza, kamienista droga.
Pod szczytem trzeba zostawić wózek, i trochę się pomęczyć po dużych kamieniach.
2.
trudniejsza
dobrze oznaczona, czerwony szlak
nie polecam z małymi dziećmi, ostre kamienie, na rower bez sensu, dojedziemy do furtki. Ale za to pełno cykad odskakujących spod nóg, pod koniec sierpnia najadłem sie fig i orzechów włoskich.
zaczyna się na szerokiej patelni (zakręt 180 stopni) trochę dalej w stronę Kolan.
tu trochę ciasno na więcej aut, ja byłem sam, auto zostawiłem zaraz na początku, od biedy weszły by 3 auta (2 na pewno). Nie polecam pchać się autem tą drogą dalej, ciasno, miejsca mało, pojedyncze miejsca żeby zostawić auto na zjazdach na posesje, ale można zastawić bramę miejscowym (jak wracałem to przyjechał jeden nakarmić barany).
początek idziemy kamienistą drogą, z czasem coraz ciaśniej, po drodze bramka (paleta), od tego miejsca zaczyna się do końca po ostrych kamieniach, (wskazane wysokie buty), dochodzimy do rozwidlenia, w lewo i w prawo dojdziemy bez problemu (widać szczyt). Przy schodzeniu ze szczytu uwaga, że by nie pomylić zejścia zejścia, bo czerwony szlak schodzi w stronę Bosany (bardzo trudno).
3.
bardzo trudna
dobrze oznaczona, czerwony szlak
od początku wspinaczka, pod koniec bardzo trudno, taka trochę perć akademików bez łańcuchów, nie polecam z małymi dziećmi, bardzo ostre kamienie.
zaczyna się za Bosaną była tabliczka (jak dobrze pamiętam, to obok był charakterystyczny jasno niebieski dom).
trasą tą schodziłem ze szczytu, zawróciłem po 100 m, miałem niskie buty, muszę przyznać zrobiło to na mnie wrażenie i jeszcze te pieróńsko łostre kamienie, trza się było zapierać rękami, troche se poprzecinałem skórę.

Myślę, że pomoże.
Warto się wybrać, ładne widoki, atrakcja da dzieci, szczególnie podejście na szczyt.

oto link do mapy ze zdjęciami:
http://goo.gl/maps/9kzhB

Pozdrawiam
Maciej_o2
Maciej_o2
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 11.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej_o2 » 13.02.2013 23:15

a tu link do albumu (większe zdjęcia)
https://picasaweb.google.com/1137022194 ... =directlin
Maciej_o2
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 11.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej_o2 » 14.02.2013 00:11

Acha
na szczycie jest pamiątkowa księga, można się wpisać
droga przez Bosanę była przejezdna, choć miejscami dziurawa, w jednym miejscu jest zakaz, coś robili z drogą, ale w lewo i objedzie się po tymczasowej drodze.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 14.02.2013 00:37

Maciej_o2 napisał(a):3.
bardzo trudna
dobrze oznaczona, czerwony szlak
od początku wspinaczka, pod koniec bardzo trudno, taka trochę perć akademików bez łańcuchów, nie polecam z ....

:o
Tak, bardzo ładnie i bardzo fajnie.
Tylko że o 1,5 roku za późno żeś z tym przybył. :twisted: :?
No ale co się odwlecze...
Jednak dzięki. W te upały to najlepsze są trasy najszybsze, w dodatku z odrobiną cienia na dole (w tym lasku).
Pozdr. :)
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 14.02.2013 10:52

To i ja dołączę do przyglądających się tej relacji, czekam na zdjęcia.

:papa:
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12170
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 14.02.2013 11:36

Na Sv Vida też się wybraliśmy. Fajna wycieczka. :)

pzdr :wink:
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3768
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 14.02.2013 11:37

ARTUR_KOLNICA napisał(a):To i ja dołączę do przyglądających się tej relacji, czekam na zdjęcia.


Ja tak samo :)
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 14.02.2013 19:52

Bardzo fajne fotki ... :D
I szacuneczek ... bo widzę że pociechy jeszcze niewielkie ... a droga jest trochę żmudna..
robert39
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) robert39 » 14.02.2013 20:13

Witam

widzę że Towarzystwo się zbiera,więc i ja się dosiądę,
poczytam,popatrzę jeśli można :papa:

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Sv Vid - najwyższy szczyt na PAG'u
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone