Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sv. Peter na Moru poprosze o opinie .....

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lena18
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 21.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lena18 » 06.07.2009 22:27

Witam. Ja ruszam do Sv. Petar w sobotę :D w związku z tym mam parę pytań do osób, które już wróciły: jakie temperatury powietrza i morza? Sezon w tej miejscowości już się rozpoczął?- (konkretnie chodzi mi o ilość turystów)
Bolo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 265
Dołączył(a): 23.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bolo » 07.07.2009 16:45

Ja wróciłem z Sv. Petar 04.07 woda cieplutka, temperatury powietrza też coraz wyższe a jeśli chodzi o ilość turystów to napewno jest ich więcej niż kiedy ja wyjeżdżałem co CRO. Jeśli chcesz wiedzieć coś bardziej konkretnego to pytaj. Pozdrav.
sysgone
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 06.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) sysgone » 07.07.2009 23:17

A może ciut dalej Sv. Filip i Jakov?
Miejscowość chyba większa od Sv. Petara, a do Biogradu n/m raptem 2km drogą równoległą do "Jadranki", chodnikiem.
lena18
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 21.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lena18 » 08.07.2009 22:03

Dziękuje za szybką odpowiedź. A więc mam jeszcze kilka pytań: jak wyglądają w tym roku ceny apartamentów? Orientujesz się może czy w pensjonacie Danilo odbywają się jakieś wieczorki muzyczne i czy znajdzie się jakaś rozrywka dla młodzieży? Pozdrawiam :)
Bolo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 265
Dołączył(a): 23.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bolo » 09.07.2009 11:11

Jeśli chodzi o apartamenty to w zależności od położenia. My płaciliśmy 30 euro od pokoju, spotkaliśmy rodaków, którzy mieszkali w apartamencie za drogą (jadranką) składającym się z dwóch sypialni aneksu kuchennego i łazienki po 42 euro ale słyszałem też o apartamentach za drogą po 25 euro(wiadomość nie sprawdzona). Wiem że w Danilo były jakieś imprezki ale ze względu na nasze Baby 13 m-cy nie korzystaliśmy. W dniu 29.06 św. piotra i Pawła koło szkoły był koncert muzyki folk a potem do 24.00 dyskoteka. Z moich obserwacji mogę powiedzieć że wioseczka rozwija się coraz bardziej więc nie powinnaś się nudzić. Pozdrav.
elzbietulak
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 22.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) elzbietulak » 10.07.2009 09:59

Bolo napisał(a):Jeśli chodzi o apartamenty to w zależności od położenia. My płaciliśmy 30 euro od pokoju, spotkaliśmy rodaków, którzy mieszkali w apartamencie za drogą (jadranką) składającym się z dwóch sypialni aneksu kuchennego i łazienki po 42 euro ale słyszałem też o apartamentach za drogą po 25 euro(wiadomość nie sprawdzona). Wiem że w Danilo były jakieś imprezki ale ze względu na nasze Baby 13 m-cy nie korzystaliśmy. W dniu 29.06 św. piotra i Pawła koło szkoły był koncert muzyki folk a potem do 24.00 dyskoteka. Z moich obserwacji mogę powiedzieć że wioseczka rozwija się coraz bardziej więc nie powinnaś się nudzić. Pozdrav.


Cześć,tak myślałam,że skądś kojarzę-twarze-a to Ci miłe spotkanie-dziękuję za pomocne podpowiedzi na plaży-to ja od apartamentu za 42euro.Pogoda była pyszna,wróciliśmy w nocy.
Bolo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 265
Dołączył(a): 23.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bolo » 12.07.2009 23:18

Cześć,tak myślałam,że skądś kojarzę-twarze-a to Ci miłe spotkanie-dziękuję za pomocne podpowiedzi na plaży-to ja od apartamentu za 42euro.Pogoda była pyszna,wróciliśmy w nocy.

Hejka, to miło że pogoda wam również dopisała, mam tylko pytanko. Udało Wam się dotrzeć do tego punktu widokowego nad jeziorem Vranskim?
fotograf123
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 532
Dołączył(a): 16.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) fotograf123 » 13.07.2009 18:22

Witam a mieszkał ktoś tu lub w okolicy http://ljeto.com/eng/detail.asp?ID=1241 .
Pozdrawiam...
elzbietulak
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 22.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) elzbietulak » 14.07.2009 15:52

Bolo,
Niestety nie udaliśmy się,rodzina wybrała Kornati,Zadar-no i leniuchowanie.Zrobiło się gorąco więc woleli pochlapać się w moru.
Ponoeważ bardzo podobało nam się tam,to może w przyszłości!!!???
Pozdr
heks15313
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 09.06.2017
Sveti Petar

Nieprzeczytany postnapisał(a) heks15313 » 09.06.2017 23:08

Kto był w Sveti Petar? Jakieś przydatne info?
heks15313
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 09.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) heks15313 » 13.06.2017 08:55

I wszystko wywróciło sie do góry nogami..... :mrgreen: Nie Ploce nie Sveti petar na moru......aaaaaa Novi Vinodolski!!! :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:
piotrek_plock
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 13.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrek_plock » 04.08.2017 15:28

jakby ktoś szukał...

jeśli chodzi o sv. Petar to powiedzieć, że to mała miejscowość to za dużo powiedziane - malutka wioseczka z jednym sklepem, kioskiem, straganem - jak tak patrzę to mam wrażenie, że połowę miejscowości zajmuje duży camp Filko;
pierwszy "normalny" sklep jest jakieś 800 metrów od Filko (w sensie NIE topograficznym można stwierdzić, że Filko to centrum Petara):

https://www.google.pl/maps/place/Soline ... 15.3747171

troszkę wcześniej jest fajna restauracja Marin - jedzenie bardzo dobre i - o dziwo - najtańsze; nie ma jej na mapach, ale jest tutaj:

https://www.google.pl/maps/@44.0006975,15.3721772,19.5z

zdecydowanie nie polecam jeść w restauracji Filko - już bez znieczulenia i owijania w bawełnę mogę napisać, że karmią ludzi gó...m; jedynie pizza jest dobra - ale za to w rozmiarze małego naleśnika;

"trochę" dalej w stronę Biogradu jest jeszcze jedna restauracja z fajnym tarasem i jedzeniem w miarę... ...nazywa się Fer; pizza też dobra i w "polskim" rozmiarze:

https://www.google.pl/maps/place/Fer/@4 ... 15.3783435

ale do Mariny jej trochę brakuje;

no i wszędzie te frytki...

najlepiej na zakupy podjechać do jednego z pobliskich hipermarketów i zapakować samochód wodami, piwem, i czym tam jeszcze chcemy bo robienie zakupów na miejscu jest bardzo męczące...

poza tym fajne miejsce, plaże również wystarczające, popołudniami bywa ciasnawo,ale każdy znajdzie kąt dla siebie - mam wrażenie, że to takie miejsce dla "lokalsów" z głębi kraju, oczywiście są obcokrajowcy, w tym dużo Polaków, ale najczęściej słychać na plaży chorwacki język i dużą część apartamentów zajmują Chorwaci - pod domami stoją samochody z rejestracjami z głębi kraju;

męczące są spacery - sama bliskość Jadranki nie jest męcząca, ale spacery to slalom poboczem między zaparkowanymi wzdłuż drogi samochodami a urywającym się co chwila chodnikiem - jest go np. 100 metrów po lewej, za chwilę trzeba przeskoczyć Jadrankę, a tam następne 100 metrów chodnika, i znowu trzeba przechodzić przez ulicę; momentami nie ma nawet pobocza i trzeba iść drogą; zdecydowanie nie polecam rodzinom z "dzieckiem w wózku"


pozdrawiam!
Minionka
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 23.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Minionka » 23.08.2017 11:18

Witam,
niedawno wróciliśmy właśnie z Sveti Petar na Moru, więc pozwolę sobie napisać kilka słów, może komuś się przydadzą :)

Pensjonat mieliśmy miedzy drogą a morzem i to była bardzo dobra opcja. Ulica jest strasznie głośna i ruchliwa, ciężko przejść przez nią czy wyjechać. Pierwsze noce przez hałas samochodów w ogóle nie przespane, mimo iż mieliśmy balkon na morze. Z kempingów też cicho nie było, ale lepsze to niż hałas samochodów 8)

Sama miejscowość to wioska, gdzie królują kempingi, a za ulicą pensjonaty.
Dosłownie wioska. Jeden sklepik, jeden kiosk i piekarnia.
Infrastruktura też kuleje, idziesz chodnikiem, zaraz się urywa i ani po jednej stronie ani po drugiej go nie ma, albo na jednej się kończy i z drugiej strony zaczyna, a przejścia brak. Przy poboczu kable, z niedokończonych prac. Lepiej iść morzem, przynajmniej jest bezpieczniej, ale po zmroku trzeba uważać...

Plaża kamienista, miejscami nawet bardzo, ludzi w sezonie (połowa sierpnia) sporo, daleko w głąb nie da się wejść. Widok na zachód słońca wspaniały.

Na campingach sami obcokrajowcy, w większości Niemcy czy Holendrzy. Polaków było sporo, ale na plaży i w powyższych pensjonatach za drogą.

Odwiedziliśmy wszystkie restauracje w Sveti Petar, więc teraz krótka recenzja. W 3/4 przypadkach zamawialiśmy to samo, więc porównanie smakowe i cenowe mamy. I zdjęciowe także :wink:

-Filko- w przeciwieństwie do kolegi powyżej śmiało mogę stwierdzić, że jedzenie było bardzo smaczne, porcja była spora. Obsługa średnio uprzejma, ciężko było się dogadać w innym języku niż chorwacki. Ceny kuriozalne, za porcję dla dwóch osób z piwem zapłaciliśmy prawie 300 kun, co jak się okazało potem było o 80-100% więcej niż w innych restauracjach. Plus za wystrój, stoliki nad morzem z pięknym widokiem za zachód słońca.

-Fer- jedzenie również bardzo dobre i zdecydowanie tańsze niż w Filko. Najlepsze kalmary zjedzone do tej pory w Chorwacji. Za posiłek dla dwóch osób zapłaciliśmy o 100 kun mniej niż w Filko. Ludzi sporo, obsługa miła i sympatyczna, spokojnie można się było dogadać z nimi po angielsku lub niemiecku. Niestety o stoliku na klifie można było zapomnieć po godzinie 18.00...

-Marina- restauracja przy samej drodze, sporo ludzi, dużo stałych bywalców. Obsługa jak powyżej miła i sympatyczna, z komunikacją w innych językach bezproblemowo. Jedzenie dobre, jednak mniejsze porcje w porównaniu do pozostałych, ale i cena też mniejsza, bo 170 kun za dwie osoby. Wystrój średni.

-Danilo- restauracja w jednym z pensjonatów. Dla nas najgorsza ze wszystkich do tej pory, w której mieliśmy przyjemność się stołować. Wstyd się przyznać, ale kalmarów nie dało się zjeść, dosłownie. Były niedogotowane, śmierdziały morzem, nie były doprawione. Obsługa nachalna, ledwo człowiek siadł do stoliku, nie dostał nawet kart, to już pytano go o napoje. Posiłki dwudaniowe podawano osobno, więc w efekcie kalmary były, ale frytek nie było. Cena taka sama jak w Marinie. Na tarasie pełno mrówek, które urządzały sobie wycieczki po stolikach. Jedyny plus za widok na morze, może nie bezpośredni, ale jednak.

Jak ktoś ma pytania, to chętnie odpowiem.


Pozdrawiam :)
viola01
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 01.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) viola01 » 01.09.2017 15:59

Witam a mógłby ktoś napisać gdzie jeździliście co zwiedzaliście? Nie wiem jakiś niedaleko jest spływ czy może zjazdy na linkach? Pozdrawiam
Ps my jedziemy jutro
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 01.09.2017 17:11

viola01 napisał(a):Witam a mógłby ktoś napisać gdzie jeździliście co zwiedzaliście? Nie wiem jakiś niedaleko jest spływ czy może zjazdy na linkach? Pozdrawiam
Ps my jedziemy jutro


rafting-kajakowy-po-rzece-zrmanja-t39119.html
rafting-na-rz-zrmanja-t20630.html

Zadar, Nin, Szybenik, PN Krka, Primošten, Trogir, Split, PN Kornati - rejs, ew. Pag z plażami, etc.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Sv. Peter na Moru poprosze o opinie ..... - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone