Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sv. Jure

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1536
Dołączył(a): 08.07.2003
Sv. Jure

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 19.06.2007 08:49

Planujemy wycieczkę na Sv. Jure.
W związku z tym mam garść pytań:
- czy wjazd samochodem jest b.trudny?
- o której godzinie polecacie wjeżdżać (mając na uwadze wypadkową małego ruchu samochodowego na tym dukcie i uniesień wizualnych na szczycie :lol: )
- czy wjazd jest płatny?
- ile czasu zabiera dojazd z Makarskiej na szczyt?
- czy na szczycie można gdzieś 'przyparkować' samochód, czy trzeba się zmywać żeby nie blokować drogi?

Zdjęcia ze szczytu mile widziane.

BTW: Użyłem opcji szukaj, ale fraza 'Sv jure' pojawia się w prawie każdym poście o Makarskiej, więc z racji mnogości wyników niewiele znalazłem. :wink:
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 19.06.2007 09:12

Tu troche opisalem. A tu opisali ci co mieli duzo ladniejsze widoki :)
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 19.06.2007 09:28

Było, ale odpowiem bo rzeczywiście to akurat znaleźć może być trudno ;-)

1. Godzina - jak najwcześniej - park otwarty od 7 rano i tą godzinę na start spod szlabanów bym polecał a nawet być ciutkę wcześniej by mieć "pole position": spod szlabanów, bo pojedziesz własnym tempem, a nie za przymulonym 77 letnim Niemcem w S600, który zakręty zbiera na 3 razy i z nikim się minąć nie potrafi, a o cofnięciu to już zapomnij,
2. Wyjazd samochodem jest łatwy, dla kogoś kto na co dzień autem jeździ, potrafi używać ręcznego i lusterek wstecznych bo czasem przy mijankach trzeba cofnąć i ruszać wtedy ze względu na pochyłość z ręcznego,
3. Wyjazd jest płatny ale nie pamiętam ile płaciłem - są szlabany, dostajesz kolorową ulotkę o roślinkach , zwierzątkach itd wraz z biletem,
4. Na szczycie jest parking na kilka dosłownie samochodów więc kolejny argument za "pole position",
5. Jest na szczycie taras widokowy z lunetą, jak chcesz skorzystać musisz mieć drobne,
6. Ile dojazd - dobre pytanie :-) a jak szybko lubisz Ty i Twoi współtowarzysze jeździć po serpentynach :lol: moja teściowa przez około 1,5 h słowem się nie odezwała (tyle mi zajęło), zjazd szybciej bo podjazdy dość skutecznie ograniczały możliwości mojego Pełgota 206 1,4. Po wjechaniu na szczyt teściowa od razu się rozgadała. Po zjechaniu w dół w zdecydowanie lepszym tempie zaniemówiła do wieczora :lol:

http://www.rich72.ao.pl/ - w zakładce Sumpetar 2004 od 17-20 masz moje fotki z Jure :wink:
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1536
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 19.06.2007 09:37

Bardzo dziękuję

Informacje faktycznie pomocne.

Pytanko dodatkowe. Czy ktoś byłby tak uprzejmy i wrzucił mapkę jak dojechać z Makarskiej do owej 'bramki' do Parku Narodowego.
kuczi74
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 09.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kuczi74 » 20.06.2007 17:34

Jak bylem na św.Jure w 2005 skutecznie blokował mi drogę straż pożarna która obficie podlewała jakieś roślinki w dołach miedzy skałami.I do teraz jest to dla mnie zagadką czy to były jakieś zioła, czy jakiś tam ginący gatunek roślin :?: bo starali sie chłopaki bardzo a bardzo.Może ktoś wie co to było :?:
dawidoss
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) dawidoss » 21.06.2007 09:10

jak rozumiem tylko dla tego wrazenai wzieles tesciowa :)
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 21.06.2007 18:15

dawidoss napisał(a):jak rozumiem tylko dla tego wrazenai wzieles tesciowa :)


Teściowa była "bejbisiter" dla 1,5 rocznej córci.

Ps. Poszukaj na klawiaturze, bo pewnie gdzieś masz "Shift" i "Alt" :wink:
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 21.06.2007 18:18

el_guapo napisał(a):Bardzo dziękuję

Informacje faktycznie pomocne.

Pytanko dodatkowe. Czy ktoś byłby tak uprzejmy i wrzucił mapkę jak dojechać z Makarskiej do owej 'bramki' do Parku Narodowego.


Dojechać jest prosto - duże skrzyżowanie ze swiatłami na jadrance przy wylocie z makarskiej na południe - jedziesz drogą na Vrgorac, kilka kilosów - jest tabliczka i na zakręcie po lewej jest budka i wjazd wyrażnie oznakowany - z 10-15 metrów od głownej drogi.
Ten sezon -wjazd kosztuje 25kn - od osoby, mozna wjeżdżać od 6.00. - im wcześniej tym lepiej - mniej innych użytkowników i mniej chmur.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1536
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 22.06.2007 07:40

Buber napisał(a):
el_guapo napisał(a):Bardzo dziękuję

Informacje faktycznie pomocne.

Pytanko dodatkowe. Czy ktoś byłby tak uprzejmy i wrzucił mapkę jak dojechać z Makarskiej do owej 'bramki' do Parku Narodowego.


Dojechać jest prosto - duże skrzyżowanie ze swiatłami na jadrance przy wylocie z makarskiej na południe - jedziesz drogą na Vrgorac, kilka kilosów - jest tabliczka i na zakręcie po lewej jest budka i wjazd wyrażnie oznakowany - z 10-15 metrów od głownej drogi.
Ten sezon -wjazd kosztuje 25kn - od osoby, mozna wjeżdżać od 6.00. - im wcześniej tym lepiej - mniej innych użytkowników i mniej chmur.


THX Opis dość szczegółowy z tym że tam są 3 drogi w lewo; o którą może chodzić

Obrazek
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.06.2007 08:51

el_guapo napisał(a):Bardzo dziękuję

Informacje faktycznie pomocne.

Pytanko dodatkowe. Czy ktoś byłby tak uprzejmy i wrzucił mapkę jak dojechać z Makarskiej do owej 'bramki' do Parku Narodowego.


Mapy nie mam, ale Czesi opisali jak pešo i na kole na Sv.Jure :lol:

http://chorvatsko.cz/tema/biokovo.html
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 22.06.2007 12:29

Witam
Ktoś to nagrał, też oglądałem ten filmik zanim zdecydowałem się na wjazd. A warto było, zaręczam.
http://www.cro.superhost.pl/svjure.wmv
pozdrav :papa: :hut:
slawek66
Cromaniak
Posty: 1521
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek66 » 22.06.2007 14:15

Obrazek
w makarskiej na swiatelkach do gory, droga na vrgorac lub jak kto woli do duzego konzumu

Obrazek
cennik

Obrazek
mapa

proponuje paliwka dolac do autka bo trasa dosc paliwozerna

pozdrowienia
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 22.06.2007 18:45

el_guapo napisał(a):
THX Opis dość szczegółowy z tym że tam są 3 drogi w lewo; o którą może chodzić



Tak jak slawek napisał - wg. Twojej mapy trzecia droga.
Ale nie przejmuj się - jedziesz 60km/h główną drogą od Makarskiej i widzisz "obiekt" po lewej, na tyle wcześniej żeby spokojnie skręcić.

Pozdrav
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1536
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 24.06.2007 15:01

THX slawek66 i buber :lol:
verus
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 185
Dołączył(a): 29.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) verus » 26.08.2007 23:33

czy na sv jure można wjechać całą dobę czy tylko w określonych godzinach :?: jest tam szlaban :?: chciałbym znaleźć się tam świcie 8)
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone