Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sv. Jure

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 18.09.2015 09:16

macieks600 napisał(a):auto stoi tak do zdjęcia. Ale tak, Polak za granicą...


Pierwsze auto tak, ale, że ustawione do zdjęcia ? to nie wierzę :mrgreen:
Bartek L.
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 26.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek L. » 25.02.2016 13:01

Podobne pytanie zadalem wczesniej w podobnym watku, ale nie doczekalem sie odpowiedzi. Moze teraz....

Podepne sie do watku, by nie zakladac kolejnego?
1. Z google wychodzi mi nieco ponad 22 km na szczyt z budki poboru oplat- zgadza sie ?
2. Rozumiem, ze piesi nie placa nic ?
3. Czy po drodze jest jakis bar/budka , gdzie mozna kupic cos do zjedzenia/picia?
4 . Jakies strumyki z woda po drodze ?
5. Gdzies przeczytalem, ze na samym szczycie jest woda do picia?
martynkaM
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 18.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) martynkaM » 25.02.2016 13:32

WItam
już nie pamiętam ile jest tam dokładnie km , jechaliśmy samochodem i płaciliśmy za wstęp do Parku Narodowego Biokovo -każda osoba , także przypuszczam iż piesi równiez muszą uiścić tą opłatę . Na samej górze bar z zapiekankami i lodami ;PPPPPP <<joke>>
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.02.2016 13:47

Bartek L. napisał(a):Podobne pytanie zadalem wczesniej w podobnym watku, ale nie doczekalem sie odpowiedzi. Moze teraz....

Podepne sie do watku, by nie zakladac kolejnego?
1. Z google wychodzi mi nieco ponad 22 km na szczyt z budki poboru oplat- zgadza sie ?
2. Rozumiem, ze piesi nie placa nic ?
3. Czy po drodze jest jakis bar/budka , gdzie mozna kupic cos do zjedzenia/picia?
4 . Jakies strumyki z woda po drodze ?
5. Gdzies przeczytalem, ze na samym szczycie jest woda do picia?

Czekaj cierpliwie, nie do każdego wątku się zagląda...
1. Mniej więcej tyle km jest
2. Każdy płaci, bo płaci się za wstęp do park http://www.pp-biokovo.hr/en/71/price-list
3. Ja nie widziałam w 2013 r.
4. Przy samej drodze/asfalcie nie widziałam, ale może odchodząc od drogi coś jest. Przez park wiedzie także szlak pieszy, więc teoretycznie w górach potoki występują....
5. Ja nie widziałam, ale też nie rozglądałam się za tym.

martynkaM napisał(a):WItam
już nie pamiętam ile jest tam dokładnie km , jechaliśmy samochodem i płaciliśmy za wstęp do Parku Narodowego Biokovo -każda osoba , także przypuszczam iż piesi równiez muszą uiścić tą opłatę . Na samej górze bar z zapiekankami i lodami ;PPPPPP <<joke>>

W 2013 r. baru na szczycie to ja nie widziałam.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 25.02.2016 14:35

Mniej więcej w połowie drogi jest Restoran Vrata Biokova.
https://www.google.pl/maps/@43.2591379, ... 56!6m1!1e1

:papa:
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 25.02.2016 15:31

Potwierdzam- jest restauracja po lewej stronie (wjeżdżając) :-)
kor_nick
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 754
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kor_nick » 25.02.2016 16:02

i osiołki, i koniki...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.02.2016 16:24

Vjetar napisał(a):Mniej więcej w połowie drogi jest Restoran Vrata Biokova.

Sam początek wjazdu (o 7 było zamknięte jak wjeżdżaliśmy, a ok. 10 jakaś osoba się kręciła obok) , ja bardziej skoncetrowałam się na dalszym etapie. Ale na szczycie to już nic nie widziałam tego typu
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 29.02.2016 11:25

Co sądzicie o tym, żeby spróbować wyjechać na górę około godziny 15-16? Wyjazd i powrót byłby wtedy jeszcze przy świetle dziennym, ale czy ma ktoś doświadczenie na temat natężenia ruchu o tej porze?
Pytam, bo ciężko mi będzie zbudzić całą rodzinę wcześnie rano, dlatego myślę o innej godzinie. W ostateczności pojadę na szczyt sam, ale to jednak nie to samo :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.02.2016 12:16

Koenig napisał(a):Co sądzicie o tym, żeby spróbować wyjechać na górę około godziny 15-16? Wyjazd i powrót byłby wtedy jeszcze przy świetle dziennym, ale czy ma ktoś doświadczenie na temat natężenia ruchu o tej porze?
Pytam, bo ciężko mi będzie zbudzić całą rodzinę wcześnie rano, dlatego myślę o innej godzinie. W ostateczności pojadę na szczyt sam, ale to jednak nie to samo :D

Na forum było kilka relacji z popołudniowego wjazdu.
Minus: pod słońce
Plus: nie trzeba rano się zrywać.
Co do ludzi: jedni pisali, że sporo mijanek, jedną relację trafiłam, że mieli tylko jedną mijankę - więc tu raczej traf....
Kobal66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 384
Dołączył(a): 12.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kobal66 » 29.02.2016 13:53

A ja mam pytanie co do wejścia a nie wjazdu. Kto ma sprawdzoną trasę - szlak, bo przecież nie drogą dla samochodów.
Szukałem sporo na forum ale każdy pisze o przygodach i przedzieraniu się przez krzaczory i inne przeszkody...
marmed
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 23.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marmed » 29.02.2016 14:04

Kobal66 zobacz może to pomoże, ciekawa relacja klik
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.02.2016 14:05

Kobal66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 384
Dołączył(a): 12.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kobal66 » 29.02.2016 14:59

marmed, Panie Januszu - Dziękuję poczytam :)
Bartek L.
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 26.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek L. » 29.02.2016 15:29

Hi Kobal,
Ja tez szukalem sporo. Jest kilka tras, podobno ekstremalnie trudnych, bardziej wspinanie, niz wchodzenie. A mnie interesuje bieg, wiec wybiore droge dla aut, wszakze naokolo i dluzsza, ale pewna , stabilna, w polowie drogi masz restauracje- WODA, czyli jakis support jest. Janusz Ci sporo podeslal. Ja znalazlem tez video z trailu - ciezko, wchodzenie to pol biedy, ale schodzenie to masakra- luzne kamienie, latwo pojechac ...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone