Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sv. Jure

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rzenka
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 18.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rzenka » 04.08.2014 16:40

Wiklos, dziękuję Ci bardzo za podpowiedzi, w planach mamy (przynajmniej ja, mąż jeszcze nie wie) być pod barierkami przed 7:00. Do Makarskiej z Dvornicy wychodzi wg google maps 106km, więc czeka nas pobudka wczesną porą :) Jednak by uniknąć bądź co bądź moich nerwów, jestem w stanie się poświęcić..
garbowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3632
Dołączył(a): 30.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) garbowski » 04.08.2014 16:47

Rzenka napisał(a):Witajcie! :)

Długość ok. 510cm, 13m średnica zawracania bez paru cm, więc zakręty chyba na 4x :D

Pozdrawiam!

Busy, te przedłużane ostatnie zakręty "zawijają" na dwa razy...ale to tylko ten ostatni fragment przed szczytem. Jak piszą przedmówcy..jechać w miarę wcześnie rano, widoki na górze i po drodze niesamowite.
DragisA
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 05.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) DragisA » 13.08.2014 12:44

Pytanko...

Czy ktoś może teleportował się na szczyt skuterami/quadami które można wypożyczyć w Makarskiej :?:

Niestety nie posiadam prawa jazdy kategorii A i będę mógł wypożyczyć wehikuł o maksymalnej pojemności 50cc tak więc nie wiem czy damy radę pod górkę :?: ...szczególnie że na tylnym siedzeniu będzie zalogowana druga połówka...
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 13.08.2014 13:03

Lepiej spytaj w wypożyczalni - jak oni to widzą.

Jak czytam znowu te pytania typu "czy tam jest naprawdę tak ciężko" to nie wiem czy czytający nie odróżniają w opowieściach o wjeździe tam relacji zbyt mocno podnieconych a nawet z deka przestraszonych bo niewprawionych (a głównie takich co w życiu po porządnych górach i przełęczach nie jeździli i nie mają żadnej skali porównawczej) od relacji czy postów stonowanych i realnie, rzeczowo opisanych. :|

Niektórzy demonizują wszystko czego jeszcze wcześniej nie widzieli i nie przeżyli, wywołując tym samym u kolejnych czytających poczucie, że coś jest trudniejsze niż naprawdę jest, więc polecam podejść do tematu na chłodno i z rozumem a nie emocjami.
Te zostawcie na samą trasę- bo będzie co obejrzeć i powspominać później.

I niekoniecznie jedźcie tylko rano. Pod wieczór może być o wiele ciekawiej ale wiele zależy od przejrzystości powietrza i mgiełki. Natomiast miłośnicy dodatkowych wrażeń niech rozważą powrót w ciemnościach ze szczytu (np. obładowanym busem :roll: :mrgreen: ) gdyż jest on o wiele bardziej emocjonujący niż sam wjazd za dnia, gdy się wszystko widzi, więc bez przesady z tym przeżywaniem i stresowaniem się na zapas.

Tam co roku wjeżdża rozmaitymi pojazdami setki ludzi, więc nie róbmy z tego przygody dla wybranych.
Jak zobaczycie czym wjeżdżają miejscowi (np. pracownicy stacji na szczycie to... się zdziwicie). :lol: :wink:
garbowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3632
Dołączył(a): 30.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) garbowski » 13.08.2014 14:48

..dla mnie, starego szofera wjazd na Jerzego to była jeszcze jedna fajna droga do przejechania, dla kogoś z kilkuletnim stażem za kółkiem nie jest to trasa którą się jeździ codziennie...ale są przecież i tacy co z 2-3 letnim prawkiem pojadą. Mogą trafić ze wjadą bezproblemowo, bez cofania do mijanki 100 metrów na wstecznym...mogą nie trafić np. na vana i mijania "na lusterka". A że piszą ludziska o emocjach związanych z wjazdem to akurat dla mnie fajnie...bo każdy jakieś tam emocje ma związane z wjazdem czy zjazdem.
JerzyM73
zbanowany
Posty: 28
Dołączył(a): 14.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) JerzyM73 » 13.08.2014 15:36

Ja w tym roku wjechałem około godz. 16 - na szczycie byłem sam, dobra pora bo ruchu praktycznie zero.
Co do trudności to tak jak w życiu- jeden szybko ogarnie tabliczkę mnożenia, drugi do końca zycia będzie miał problemy. Droga na wąwóz Masca na Teneryfie jest bardziej ekscutująca i trudna niż ta na SW, Jura
Reasumując - gorąco polecam oba wjazdy
vlad
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 17.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) vlad » 14.08.2014 16:11

Fatamorgana napisał(a):Jak zobaczycie czym wjeżdżają miejscowi (np. pracownicy stacji na szczycie to... się zdziwicie). :lol: :wink:

A czym wjeżdżają? Pytam, bo chciałbym berlingiem wjechać - da radę?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 14.08.2014 18:56

Cytryny 2CV, Zastawy, etc.
Możesz nawet na wstecznym.
To nie jest off road.
jackq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 135
Dołączył(a): 21.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackq » 20.08.2014 13:46

Bylismy wczoraj ok godz 14 ruch niewielki. 50 kun od lebka za wjazd. Droga ciekawa widokowo, sa miejsca gdzie mozna stanac i poctkac fotki. Uwazac nalezy na zjezdzajacych w dol z nadmierna predkoscia, nam kilkukrotnie wyskoczyly z za zakretu, o maly wlos od dzwonka. Co do auta, chyba kazde da rade bo droga jest nie az tak stroma jak niektore podjazdy w breli :lol:
Normalny asfalcik a i mijanek sporo po drodze.
j_nadolska
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 19.09.2012
Wycieczka Sv. Jure

Nieprzeczytany postnapisał(a) j_nadolska » 28.08.2014 22:54

Na początku września wybieramy się do Podgory. Czy są tam organizowane wycieczki na szczyt Sv. Jure czy w tym celu trzeba wybrać się do Makarskiej? Myśleliśmy o samodzielnym wjeździe, ale obawiamy się czy nasze autko podoła trudom takiej podróży :) A może z punktu, gdzie kupuje się bilety są jakieś busiki, które dowiozą nas na szczyt? Może ktoś korzystał i może coś mi podpowiedzieć. Jakie są mniej więcej ceny takiej wycieczki?
apaczpk
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 16.07.2014
Re: Wycieczka Sv. Jure

Nieprzeczytany postnapisał(a) apaczpk » 28.08.2014 23:07

Śmiało polecam wyjazd własnym autkiem. Trzeba dojechać do makarskiej od strony splitu to będzie skręt w lewo na światłach na park biokovo. Ja pierwszy raz byłem tam polonezem:) , droga kręta ,wąska ale jak ktoś normalnie potrafi prowadzić auto nie będzie problemu, poza tym własnym autem możemy zatrzymać się w każdej zatoczce gdzie piękne widoki.Obowiązkowo postój przy pasiece i kupno miodu na wys.ok.1500 mnpm. Polecam jako pszczelarz.Widoki na szczycie niezapomniane.
mara39
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 26.09.2013
Re: Wycieczka Sv. Jure

Nieprzeczytany postnapisał(a) mara39 » 28.08.2014 23:11

Ja również polecam wjazd własnym samochodem. Droga kręta ale autko da radę :) a widoki są niezapomniane
j_nadolska
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 19.09.2012
Re: Wycieczka Sv. Jure

Nieprzeczytany postnapisał(a) j_nadolska » 28.08.2014 23:25

O miodzik to pewnie super. Mąż obawia się czy serwo albo skrzynia nie poszły :) Mamy volvo v70, więc jest trochę duży i nie wiem czy na zakrętach się zmieścimy :) Czy widzieliście jakieś busiki na dole przy wjeździe? Będziemy w Podgorze, więc za Makarską. Czy żeby tam dojechać muszę jechać do Makarskiej, czy wystarczy jak w Tucepi zjadę w kierunku drogi 512 i Górnego Tucepi?
savic
Croentuzjasta
Posty: 217
Dołączył(a): 22.04.2011
Re: Wycieczka Sv. Jure

Nieprzeczytany postnapisał(a) savic » 29.08.2014 07:29

Jeśli będziecie w Podgorze to przy wylocie w kierunku Drasnic jest stacja benzynowa za nią do góry w kierunku Gornja Podgora i wyjeżdżacie kilkaset metrów przed wjazdem do parku ewentualnie tą samą drogą tylko z centrum. Tak to wygląda od strony stacji https://goo.gl/maps/yRvW3
cyganteria
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 04.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cyganteria » 07.09.2014 10:24

widoczki na Sv Jure niezapomniane:

http://youtu.be/FGldXGRFIbo?t=3m12s
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone