Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Supetar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kaska1207
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 23.04.2009
Supetar

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kaska1207 » 24.04.2009 13:15

Wyjeżdżamy do CRO 22 maja.Nasz punkt docelowy to wyspa Brac-Supetar.W ogóle to nasz pierwszy wyjazd na zagraniczne wakacje i bardzo się denerwuję.Boję się jak podróż zniosą dzieci,a także jak wrażenia na miejscu.Może ktoś zna to miasto.A czy ktoś był w hotelu Wateretman? :?:
robo111
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 22.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) robo111 » 24.04.2009 13:23

Byliśmy z żoną i z dzieckiem w lipcu 2004, było ładnie i przyjemnie. Zwłaszcza w centrum jest co robić. Mozna jeździć po Bracu, np. na Bol. Jedyny problem to algi i wodorosty na miejskich plażach, tzn w morzu. Ważne jest czego sie szuka spokoju czy zabawy ? Nieco na wschód od Supetaru jest piaszczysta plaża, jest wręcz fantastyczna, tylko dojazd utrudniony. Uwaga na kolejki w Splicie do promu.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 24.04.2009 13:26

Podlinkuje Ci relację - może utwierdzi w wyborze i pomoże
klik
oraz stronka http://www.supetar.hr
Ostatnio edytowano 24.04.2009 13:28 przez Vjetar, łącznie edytowano 1 raz
Kaska1207
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 23.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kaska1207 » 24.04.2009 13:27

Myślisz ,że teraz przed sezonem mogą być kolejki na prom?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 24.04.2009 13:30

Kaska1207 napisał(a):Myślisz ,że teraz przed sezonem mogą być kolejki na prom?


W maju dzikich tłumów nie ma.
Pozdrawiam
Kaska1207
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 23.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kaska1207 » 24.04.2009 13:34

Dzięki Jak!Supetar jest uroczy.Nie wiem jak nasz hotel.No i oczywiście jak kuchnia chorwacka.My dorośli lubimy eksperymentować,ale czy krewetki albo małże będą jadły dzieci :D
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 24.04.2009 13:36

Kaska1207 napisał(a):Dzięki Jak!Supetar jest uroczy.Nie wiem jak nasz hotel.No i oczywiście jak kuchnia chorwacka.My dorośli lubimy eksperymentować,ale czy krewetki albo małże będą jadły dzieci :D


W hotelu na takie frykasy jak owoce morza to raczej nie ma szans.
Pozdrawiam
Kaska1207
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 23.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kaska1207 » 24.04.2009 13:42

Za owocami morza raczej nie będziemy płakać.Chodziło mi raczej o to ,że my dorośli prędzej przekonamy się do nowych rzeczy niż dzieci.A jak temp.wody na przełomie maja i czerwca na wyspie?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 24.04.2009 13:57

Tu można śledzić na bieżąco... (jeśli nie będzie żadnego punktu pomiaru z Brača, to sprawdzaj dla Splitu (to "na przeciwko", więc "wsio ravno")
Wszystko zależy od pogody... Jeśli pogoda dopisze (chociaż 10 dni bez deszczu), bura nie zawieje.. to się woda nagrzeje...
W zeszłym roku cały ostatni tydzień maja już się kąpałam (przed zachodem słońca); więc woda musiała mieć 21 st. jak nic (inaczej bym się nie odważyła)- ja kąpię się w akwenie pomiędzy Bračem a Hvarem (dokładnie w zatoce "z widokiem" na Bol), więc może
tutaj woda jakiś 1 czy 1,5 st. wyższa niż w okolicach Supetru.
Przejrzyj "pogodowe tematy" na forum... kilka ich jest. Generalnie jednak temperatura i pogoda to coś, czego już przewidzieć się właściwie nie da...

Co do jedzenia w hotelach.. Karmią bardzo uniwersalnie... ze względu na gości .. czyli zimniaczki, frytki, omlety, kotlety itp.
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 24.04.2009 17:27 przez Katarzyna Głydziak Bojić, łącznie edytowano 1 raz
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 24.04.2009 17:18

Witaj,
W Supetar spędziliśmy 7wspaniałych dni w zeszłe wakacje we wrześniu :)
W mojej relacji jest sporo zdjęć z miasteczka jak i wyspy :) także zapraszam może sie przyda :)
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=212 ... sc&start=0
Wyspa Brac jest bardzo ładna i myslę ze spędzicie tam bardzo miłe chwile :)

Pozdrawiam
Kaska1207
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 23.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kaska1207 » 24.04.2009 17:33

Ines Twoja relacja jest super.Zdjęcia z widokami zapierają dech w piersiach.Już nie mogę się doczekać.Nie ma niestety nic o naszym hotelu,szkoda.Ja osobiście wolałabym kwaterę prywatną.Zawsze to bardziej kameralnie.Jednak musieliśmy załatwiać przez biuro podróży z fakturą.Myślę jednak iż pomimo zaplanowanych pór na posiłki ud nam się wciągu dwóch tygodni pojeżdzić po wyspie .Pozdrawiam :D
Kaska1207
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 23.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kaska1207 » 24.04.2009 17:45

Dziękuję Ci Kasiu za cenne informacje.Z tego co widzę to mieszkasz na wyspie,możemy Ci tylko pozazdrościć. Obawiam się bariery językowej.W tym hotelu nie ma polskiego rezydenta.Nie wiem jak poradzimy sobie chociażby z zakwaterowaniem .
orfik11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 28.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) orfik11 » 24.04.2009 21:54

Ines z zaciekawieniem obejrzałem i przeczytałem Twój fotoreportaż z Supetara. Super zrobione. Odżywają wspomnienia. Ja na Brać i Supetar patrzę zawsze z drugiej czyli z ...Sumpetara. 9 km przez Morze. Ines czy mogę prosić o pomoc odnośnie Korculi?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 24.04.2009 22:17

Kaska1207 napisał(a):Dziękuję Ci Kasiu za cenne informacje.Z tego co widzę to mieszkasz na wyspie,możemy Ci tylko pozazdrościć. Obawiam się bariery językowej.W tym hotelu nie ma polskiego rezydenta.Nie wiem jak poradzimy sobie chociażby z zakwaterowaniem .


Chorwacki jest językiem słowiańskim, dacie radę; obsługa czasem lepiej, czasem gorzej, ale posługuje się językami obcymi (angielski, niemiecki, włoski); do j. polskiego są przywyczajeni (pl turystów w hr nie brakuje).


P.S. Przy zwiedzaniu nie omińcie (jak się to zdarzyło Ines...) najciekawszego miejsca - pustelni Blaca...
polecam naprawdę przyzwoitą stronę o Braču

Pozdrawiam
orfik11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 28.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) orfik11 » 24.04.2009 22:43

Kaska Twoje obawy językowe są nie potrzebne. To nie Francja. Spokojnie dasz radę. Nawet ja daję radę. Po kilku wizytach w tym pięknym kraju mogę z moimi przyjaciółmi siedzieć do rana przy stole i ciągle nawijamy, wypływamy na ryby i godzinami gderamy. Spokojnie. To jest łatwy i przyjemny język. Przynajmniej w tym niezbędnym zakresie.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone