Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Supetar + Sutivan + Pag = WM

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 30.07.2017 21:07

Całkiem fajne focie jak na żadnego fotografa :) Jak dla mnie, widać w nich radość początku wakacji. Split i Supetar całkiem nieźle się prezentują w pełnym słońcu. Moje focie z promu robione wieczorem (wpadam do portu o 19) albo o poranku ok. 6 rano są bardziej zamglone i mniej wyraźne. Dzięki za przypomnienie tych widoczków :mrgreen:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 30.07.2017 21:31

AdamZ napisał(a):Całkiem fajne focie jak na żadnego fotografa :) Jak dla mnie, widać w nich radość początku wakacji. Split i Supetar całkiem nieźle się prezentują w pełnym słońcu. Moje focie z promu robione wieczorem (wpadam do portu o 19) albo o poranku ok. 6 rano są bardziej zamglone i mniej wyraźne. Dzięki za przypomnienie tych widoczków :mrgreen:

Dzięki Adamie za wyrozumiałość i miłe słowa :D Mam jakiegoś starego canona powershot sx 120 i próbowałem go przed wyjazdem rozkminić, co i jak robić na manualu, ale jak się później okazało to i tak telefon żony robił lepsze focie :evil: . Trzeba będzie pomyśleć o czymś lepszym :roll: Niestety w dziedzinie aparatów jestem całkowitym laikiem :( :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.07.2017 21:54

A se popatrzę. U mnie to tylko Krk i Krk i okolice ;)
Natko_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 444
Dołączył(a): 23.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 30.07.2017 21:57

Jako ze za 25 dni bede pokonywac te trase i postawie nogi po raz drugi na Braciu, a na Pagu tez juz stawialam dwukrotnie, to z wielka checia zasiadam w kolejnym rzedzie i czekam na Twoja relacje :D
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 30.07.2017 22:03

Pääkäyttäjä napisał(a):A se popatrzę. U mnie to tylko Krk i Krk i okolice ;)

Zapraszam :D , a Krk chodzi mi po głowie. Na żywo widziałem tylko z Novi Vinodolski, ale wirtualnie to ho ho, jak bym już tam był :wink: Bardzo mi się podoba :papa:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 30.07.2017 22:06

Natko_ napisał(a):Jako ze za 25 dni bede pokonywac te trase i postawie nogi po raz drugi na Braciu, a na Pagu tez juz stawialam dwukrotnie, to z wielka checia zasiadam w kolejnym rzedzie i czekam na Twoja relacje :D

Bardzo mi miło i zapraszam :D :papa:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 30.07.2017 22:22

:D w tym roku odwiedziłam Brać po raz pierwszy. Mieszkaliśmy w Selcy - Puntinaku, w/w Sumartinu.
Ciekawa wyspa, ale na pewno nie poznałam jej nawet w 1/4...

Ostatniego dnia naszego pobytu, na półce znalazłam "Przewodnik po Wyspie Brać". Cóż, następnego dnia, wyjeżdżaliśmy...

Wierz mi, mnóstwo rzeczy i do zobaczenia i do zaliczenia w następnym sezonie.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 30.07.2017 22:38

majeczka napisał(a)::D w tym roku odwiedziłam Brać po raz pierwszy. Mieszkaliśmy w Selcy - Puntinaku, w/w Sumartinu.
Ciekawa wyspa, ale na pewno nie poznałam jej nawet w 1/4
Ostatniego dnia naszego pobytu, na półce znalazłam "Przewodnik po Wyspie Brać". Cóż następnego dnia wyjeżdżaliśmy...
Wierz mi, mnóstwo rzeczy do zobaczenia i zaliczenia w następnym sezonie.

Wierzę Ci i wiem że 1/4 to i tak bardzo dobry wynik, kiedy konkurencją jest upalny dzień na pięknej plaży. Chciałbym na Brać pojechać po sezonie i skupić się głównie na zwiedzaniu, a w lecie zaliczyć te wszystkie piękne zatoczki, do których nie udało się dotrzeć w tym roku :papa: .
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1769
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 31.07.2017 09:27

Habanero napisał(a):Mam jakiegoś starego canona powershot sx 120 i próbowałem go przed wyjazdem rozkminić, co i jak robić na manualu, ale jak się później okazało to i tak telefon żony robił lepsze focie :evil: . Trzeba będzie pomyśleć o czymś lepszym :roll: Niestety w dziedzinie aparatów jestem całkowitym laikiem :( :papa:

Podobnie miałem ze swoim aparatem, próbowałem posiąść choć minimalne umiejętności, zarówno fotografowania jak i jego obsługi (wiesz, chciałem się przygotować do fotorelacji :)). Choć obsługi w zasadzie nie trzeba było, tylko pstrykać na automacie, zresztą tam nie ma trybu manualnego ;). A fotki żony smartfonem też chyba lepsze, choć niestety prawie wszystkie w pionie :D
Tak jak ktoś wyżej wspomniał, widać radość i ekscytację ale to dobrze.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 31.07.2017 14:21

W dziedzinie aparatów fotograficznych jestem takim samym laikiem , ale zdjęcia które wrzuciłeś do relacji mi się podobają , więc chyba traktujesz się zbyt surowo :wink:
Dołączam do śledzących relację i czekam na więcej


Pozdrawiam
Piotr
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 31.07.2017 18:16

Trajgul napisał(a):Podobnie miałem ze swoim aparatem, próbowałem posiąść choć minimalne umiejętności, zarówno fotografowania jak i jego obsługi (wiesz, chciałem się przygotować do fotorelacji :)). Choć obsługi w zasadzie nie trzeba było, tylko pstrykać na automacie, zresztą tam nie ma trybu manualnego ;). A fotki żony smartfonem też chyba lepsze, choć niestety prawie wszystkie w pionie :D
Tak jak ktoś wyżej wspomniał, widać radość i ekscytację ale to dobrze.

Te smartfony robią coraz lepsze zdjęcia i są dobrym rozwiązaniem dla takich laików jak my :wink: , jednak robotę prawdziwą lustrzanką z tymi wszystkimi bajerami, przysłonami, czasami, iso, zoomami, filtrami, a przede wszystkim wiedzą i umiejętnościami człowieka, bardzo cenię i podziwiam.
Co do ekscytacji, to jest cały czas :P i od lat. Tylko po powrocie ciężko się ogarnąć i jakoś smutno, że cały rok znowu trzeba czekac :( Wczoraj żonie się wyrwało cyt. no to poszukaj maniaku coś na Wielkanoc. Takich słów się nie zapomina i takie słowa nie mogą być rzucone na wiatr :lol: :mrgreen: Zapraszam serdecznie na cd relacji :papa:
piotrf napisał(a):W dziedzinie aparatów fotograficznych jestem takim samym laikiem , ale zdjęcia które wrzuciłeś do relacji mi się podobają , więc chyba traktujesz się zbyt surowo :wink:
Dołączam do śledzących relację i czekam na więcej


Pozdrawiam
Piotr

Witam również :papa: Cieszę się, że zdjęcia się podobają :D , a z tym traktowaniem, to faktycznie, już tak mam.
Zapraszam serdecznie na cd :papa:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 31.07.2017 21:08

Habanero napisał(a):Zapytałem, bo w avatarku zobaczyłem fajnych chłopców i już chciałem plażę dla nich polecić, ale w Supetar będziecie chyba tylko przejazdem. W Povlji wyszaleją się na Ticja Luka, a Bosana to raj dla dzieci :D


Mam właśnie taką nadzieję ;)

Dawaj kolejny odcinek, może chociaż troszkę zdąże przed wyjazdem ;)
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 31.07.2017 21:10

No to dotarliśmy :D Jest pięknie, pogoda cudowna, nie czujemy żadnego zmęczenia. Nie wiem czy macie tak samo, ale ja zawsze próbuję odtworzyć sobie obrazy, jakie miałem w głowie przed wyjazdem i porównać je z rzeczywistością. W tym wypadku jest tak samo i jak zawsze rzeczywistość bije na głowę google . Wszyscy z bananami na twarzy jedziemy do naszej kwatery :D I od razu wskazówka dla wszystkich jadących do Supetar pierwszy raz, a dokładnie do jego zachodniej części. Marina jest zamknięta dla samochodów, starówka to labirynt wąskich, nieprzejezdnych uliczek, więc najlepiej bez kluczenia dojechać tam tą drogą :idea:
supetar.png

Po godz. 20-tej Put Vele Luke zamykana jest dla ruchu samochodowego i wtedy należy skręcić wcześniej w prawo w Put Pašika.

Apartman Ivana ( tu lokalizacja i apartament )
https://www.google.pl/maps/place/Apartm ... 16.5514713
zarezerwowałem już w październiku i spędzimy w nim najbliższe 5 dni, do soboty. Potem przeniesiemy się do Sutivanu. Wybierając go priorytetem była bliskość starówki (5 min.), oraz równomierne odległości do plaż wschodniego i zachodniego Supetaru. Plażę miejską mieliśmy pod nosem (5 min.), jednak byliśmy tam tylko dwa razy, pierwszy i ostatni :wink: Do plaż na zachodzie i wschodzie miasta, mieliśmy odpowiednio 15 i 10 min.
Godzina 14-ta. Córka właścicielki czekała na nas, wiedziała wcześniej o której przypływamy.
IMG_1513.JPG

Czas iść przywitać się z morzem.
Mamy do niego całkiem blisko, może 5 min. spacerkiem :P
20170627_072359.jpg

Witamy się przeszło godzinę :P Po godzinie dajemy Jadranowi spokój, bo zaczęło nam w brzuchach burczeć. Przy plaży znajduje się fajna knajpka, w której ceny są ok, więc zapada decyzja :idea: Idziemy wziąć prysznic , przebrać się i wracamy coś zjeść, a potem ruszymy w miasto :)
IMG_1516.JPG
IMG_1517.JPG
IMG_1518.JPG
IMG_1520.JPG
IMG_1537.JPG
IMG_1538.JPG
IMG_1534.JPG
IMG_1535.JPG
IMG_1536.JPG


Tanio i smacznie i do tego fajne widoki :P
IMG_1529.JPG
IMG_1530.JPG

IMG_1531.JPG
IMG_1525.JPG

Najedzeni kierujemy się w stronę mariny, a następnie w stronę plaż wschodniego Supetaru
(jutro od rana chcemy tam się wyłożyć i nic nie robić :lol: ) . No to w drogę na rekonesans :hut:
IMG_1539.JPG
IMG_1540.JPG
IMG_1542.JPG
IMG_1547.JPG
IMG_1548.JPG
IMG_1550.JPG
IMG_1551.JPG
IMG_1553.JPG
IMG_1556.JPG

Bardzo ważne miejsce, rzekłbym strategiczne :wink: , odwiedzane przeze mnie codziennie między 7-8 rano i 20-22
IMG_1558.JPG
IMG_1561.JPG
IMG_1564.JPG
IMG_1565.JPG
IMG_1566.JPG
IMG_1567.JPG
IMG_1568.JPG
IMG_1569.JPG
IMG_1570.JPG
IMG_1571.JPG

CDN :papa:
Ostatnio edytowano 30.10.2017 19:18 przez Habanero, łącznie edytowano 4 razy
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 31.07.2017 21:11

wiolek_lp napisał(a):
Dawaj kolejny odcinek, może chociaż troszkę zdąże przed wyjazdem ;)

Mówisz i masz :wink: :mrgreen: :papa:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 31.07.2017 21:20

Habanero napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):
Dawaj kolejny odcinek, może chociaż troszkę zdąże przed wyjazdem ;)

Mówisz i masz :wink: :mrgreen: :papa:


Świetne wyczucie czasu :wink:
Fajny ten Wasz Supetar :hearts:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Supetar + Sutivan + Pag = WM - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone