Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Supetar + Sutivan + Pag = WM

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 18.08.2017 22:47

te kiero napisał(a):świetna plaża, pływałbym ;) a kolory przydadzą się pewnie na jesienną słotę, więc jakby relacja zaginęła w czeluściach forum, to ją odkop, gdzieś na początku listopada ;)

Na jesienną słotę jak znalazł :D

AdamZ napisał(a):Tak sobie patrzę na to Twoje "coś takiego" :) i te palmy to coraz bardziej się zastanawiam po co ja się na ten Krk pcham za parę tygodni, skoro Dalmacja wyspowa taka piękna. :? Już widzę że tęsknię do Brača a do wyjazdu jak dobrze pójdzie jedynie rok pozostał :]
Dzięki za malownicze i nastrojowe focie :hut:


Jedź na ten Krk, tam też pięknie. Ja chcę wiosną na Istrię uderzyć :D, a o Krku mi poopowiadasz i też tam kiedyś pojadę :P
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 18.08.2017 22:53

Habanero napisał(a):Jedź na ten Krk, tam też pięknie. Ja chcę na wiosnę uderzyć na Istrię :D, a o Krku mi poopowiadasz i też tam pojadę kiedyś :P

Ok, jak tym razem dojadę i nie padnę w upałach to napstrykam ile bateria wydoli :) Może nawet coś z tego będzie się nadawało do wrzucenia na forum :mrgreen: Udanego planowania i fajnych rezerwacji na Istrii życzę zatem.
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 19.08.2017 03:33

AdamZ
do wyjazdu jak dobrze pójdzie jedynie rok pozostał :]


:cry: :cry:

Jadę tam niedługo, trochę osłodzę relacją jesienną.. :)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 19.08.2017 10:26

Habanero napisał(a):
te kiero napisał(a):świetna plaża, pływałbym ;) a kolory przydadzą się pewnie na jesienną słotę, więc jakby relacja zaginęła w czeluściach forum, to ją odkop, gdzieś na początku listopada ;)

Na jesienną słotę jak znalazł :D
AdamZ napisał(a):Tak sobie patrzę na to Twoje "coś takiego" :) i te palmy to coraz bardziej się zastanawiam po co ja się na ten Krk pcham za parę tygodni, skoro Dalmacja wyspowa taka piękna. :? Już widzę że tęsknię do Brača a do wyjazdu jak dobrze pójdzie jedynie rok pozostał :]
Dzięki za malownicze i nastrojowe focie :hut:

Jedź na ten Krk, tam też pięknie. Ja chcę wiosną na Istrię uderzyć :D, a o Krku mi poopowiadasz i też tam kiedyś pojadę :P

Jak to po co? Krk jest super, zupełnie inny od Braca ale świetny jak dla mnie. Przyznam, że tęsknię za nim bardzo tak jak i za Pagiem :( Pokochałam te kamory ;)
Na porównanie z Bracem się nie porwę bo to zupełnie inne krajobrazy.
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 19.08.2017 11:29

Gusia-s dzięki za wsparcie :) Pag mi się zarysowuje na przyszłoroczną końcówkę maja, kto wie, może wypali.
Katerino, we wrześniu jest pięknie na wyspie ale nastaw się że temperatura może gwałtownie spaść do 20 stopni w nocy :) i woda już nie taka "zupowata" jak w szczycie sezonu. Samo zdrowie :)
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 19.08.2017 14:11

AdamZ:
Katerino, we wrześniu jest pięknie na wyspie ale nastaw się że temperatura może gwałtownie spaść do 20 stopni w nocy :) i woda już nie taka "zupowata" jak w szczycie sezonu. Samo zdrowie :)


Ale nie zimniejsza ta woda, niż dajmy na to na Visie,czy Pelješcu o tej samej porze? :mrgreen:

Nam się wydaje,że właśnie po sezonie jest "zupowata", bo nagrzała się przez lato :)
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 19.08.2017 15:13

AdamZ napisał(a):Tak sobie patrzę na to Twoje "coś takiego" :) i te palmy to coraz bardziej się zastanawiam po co ja się na ten Krk pcham za parę tygodni, skoro Dalmacja wyspowa taka piękna. :? Już widzę że tęsknię do Brača a do wyjazdu jak dobrze pójdzie jedynie rok pozostał :]
Dzięki za malownicze i nastrojowe focie :hut:

Krk jest fajny choc musze powiedziec ze nigdy nigdzie w Chorwacji nie widzialem tyle ludzi na plazy co w Basce
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 19.08.2017 15:33

borsalino4 napisał(a):
AdamZ napisał(a):Tak sobie patrzę na to Twoje "coś takiego" :) i te palmy to coraz bardziej się zastanawiam po co ja się na ten Krk pcham za parę tygodni, skoro Dalmacja wyspowa taka piękna. :? Już widzę że tęsknię do Brača a do wyjazdu jak dobrze pójdzie jedynie rok pozostał :]
Dzięki za malownicze i nastrojowe focie :hut:

Krk jest fajny choc musze powiedziec ze nigdy nigdzie w Chorwacji nie widzialem tyle ludzi na plazy co w Basce

Na szczęście wyspa obfituje w taką ilość plaż, że tą w Basce należy traktować jako atrakcję turystyczną jak Złoty Róg na Brac, zapchany nie mniej ;)
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 19.08.2017 15:43

gusia-s napisał(a):
borsalino4 napisał(a):
AdamZ napisał(a):Tak sobie patrzę na to Twoje "coś takiego" :) i te palmy to coraz bardziej się zastanawiam po co ja się na ten Krk pcham za parę tygodni, skoro Dalmacja wyspowa taka piękna. :? Już widzę że tęsknię do Brača a do wyjazdu jak dobrze pójdzie jedynie rok pozostał :]
Dzięki za malownicze i nastrojowe focie :hut:

Krk jest fajny choc musze powiedziec ze nigdy nigdzie w Chorwacji nie widzialem tyle ludzi na plazy co w Basce

Na szczęście wyspa obfituje w taką ilość plaż, że tą w Basce należy traktować jako atrakcję turystyczną jak Złoty Róg na Brac, zapchany nie mniej ;)

Teraz o tym wiem ale jadac tam 3 lata temu nie mialem pojecia ze bedzie tam taki scisk
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 19.08.2017 15:45

Katerina napisał(a):Ale nie zimniejsza ta woda, niż dajmy na to na Visie,czy Pelješcu o tej samej porze? :mrgreen:

Pewnie dlatego że po raz pierwszy odwiedziłem ubiegłego lata Chorwację we wrześniu, temperatury mnie lekko zaskoczyły. Z tego co pamiętam opowieści naszych Gospodarzy to tamten wrzesień był zimniejszy niż zazwyczaj. Przyznam że taplając się w zatoczce przy sutivańskiej plaży miejskiej, lekko dzwoniłem zębami, co mi się pierwszy w tamtych stronach zdarzyło. Widać ciepłolubny jestem :mrgreen: O plażach w Baśce to się już naczytałem że bywają zagęszczone więc planuję tam raczej wpaść turystycznie podobnie jak w godzinę "zaliczyłem" Bol. Na razie próbuję odnaleźć jakieś w miarę ciekawe zatoczki w okolicach Punat tak żeby z buta z apartmanu dotrzeć. :hut:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 19.08.2017 16:03

Kurde to mi od 16.09 też tylko dzwonienie zębami zostało? :( Zamierzam dryfować gdzieś między Splitem, Bracem, Soltą, Hvarem i Makarskim wybrzeżem.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 19.08.2017 19:23

Katerina napisał(a):Jadę tam niedługo, trochę osłodzę relacją jesienną.. :)


Już się cieszę na Twoją relację i jestem spokojny o poziom cukru w jesienne wieczory :P

AdamZ napisał(a):Ok, jak tym razem dojadę i nie padnę w upałach to napstrykam ile bateria wydoli :) Może nawet coś z tego będzie się nadawało do wrzucenia na forum :mrgreen: Udanego planowania i fajnych rezerwacji na Istrii życzę zatem.
Koniecznie podziel się zdjęciami i wrażeniami po powrocie, a i materiał na zagadki zacny będzie :mrgreen:

gusia-s napisał(a):.... Krk jest super, zupełnie inny od Braca ale świetny jak dla mnie. Przyznam, że tęsknię za nim bardzo tak jak i za Pagiem :( Pokochałam te kamory ;)
Na porównanie z Bracem się nie porwę bo to zupełnie inne krajobrazy.


Nie dziwię się że tęsknisz. To co widzieliśmy w Twojej relacji 8O ,bez wątpienia wzbudza tęsknotę :D

gusia-s napisał(a):Kurde to mi od 16.09 też tylko dzwonienie zębami zostało? :( ...


Po sierpniu spędzonym w Polsce będziecie słyszeć tylko dzwonienie kieliszków w trakcie kolejnych toastów :mrgreen:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 19.08.2017 20:40

gusia-s:
Kurde to mi od 16.09 też tylko dzwonienie zębami zostało? :( Zamierzam dryfować gdzieś między Splitem, Bracem, Soltą, Hvarem i Makarskim wybrzeżem.


A ja założę się ,że we wrześniu cieplejsza woda niż w czerwcu :P

Gusia, po tych upałach i pożarach będziemy tam mieć jakuzzi :mrgreen:

Mój pierwszy wyjazd do Cro - na Peljeszcu woda w 2ej połowie września była jak podgrzewany basen solankowy - autochtoni nawet byli w szoku - takie lato było gorące.Pamiętam też jak parę lat temu pokazywali w tv, jak turyści kąpią się w 2im tygodniu października, bo było rekordowo ciepło :)
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 20.08.2017 11:16

Sutivan - nasza ulubiona plaża
Kolejny dzień spędziliśmy na miejscu. Po wczorajszych opadach zostało tylko wspomnienie niesamowitej tęczy. Pogoda :hearts: Po śniadaniu idziemy tam gdzie wczoraj. Ze względu na odległość od apartmana, urozmaicony teren (żwirek, skałki) i atrakcje podwodne, była dokładnie tym czego oczekujemy od plaży. Co najważniejsze nie było tłumów :D

Mijamy plażę Majakovac
IMG_2265.JPG
IMG_2266.JPG

Kilka metrów dalej
IMG_2260.JPG
IMG_2261.JPG
IMG_2262.JPG
IMG_2263.JPG
IMG_2258.JPG
IMG_2257.JPG


Obóz rozbity
IMG_2228.JPG

IMG_2222.JPG
IMG_2220.JPG
IMG_2224.JPG
IMG_2226.JPG
IMG_2227.JPG

Widok z drogi. Często spacerowałem do apartmana, a w zasadzie do lodówki :wink:
IMG_2256.JPG

Idealne miejsce do snurkowania :D
IMG_20170705_115323.jpg
IMG_20170705_115220.jpg
IMG_20170705_115227.jpg
IMG_20170705_115344.jpg


W zeszłym roku Zosia miała kłopot z parującą maską i oddychaniem przez rurkę.
W tym roku zakupiliśmy maskę, która całkowicie rozwiązała te problemy.

Wspólne karmienie rybek było bezcenne :P
IMG_20170707_135054.jpg
IMG_2242.JPG
IMG_2246.JPG
Ostatnio edytowano 15.12.2017 19:21 przez Habanero, łącznie edytowano 2 razy
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 20.08.2017 20:31

Chciałbym podzielić się z Wami filmem, który ostatecznie przekonał mnie do wyboru Sutivanu. Jednym z bohaterów filmu jest człowiek, którego zdjęcie zobaczycie w tej relacji :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Supetar + Sutivan + Pag = WM - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone