Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sumpetar 2008

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
korfu01
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 181
Dołączył(a): 01.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) korfu01 » 14.07.2008 17:41

Panie Januszu- piękna muzyka, proszę o więcej linków do takiej muzyki a czy " bolała pipa" jezeli dobrze rozumie głowa to nie. Ale powiem czemu, wino i Rakija u państwa Neven była bez cukru. Podobno to bardzo ważna rzecz bo Rakija z cukrem to na drugi dzień głowa boli to samo wino. Powiem szczerze, czasami szło troszke tego trunku zwłaszcza wina i godzina 8.00 rano i kawa na tarasie - a głowa nie bolała --- na szczęście. Więc te trunki były dobre a nie podróby. Za rok ze spokojem mogę powtórzyć "próbowanie tych trunków"
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.07.2008 20:37

korfu01 napisał(a):Panie Januszu- piękna muzyka, proszę o więcej linków do takiej muzyki a czy " bolała pipa" jezeli dobrze rozumie głowa to nie. Ale powiem czemu, wino i Rakija u państwa Neven była bez cukru. Podobno to bardzo ważna rzecz bo Rakija z cukrem to na drugi dzień głowa boli to samo wino. Powiem szczerze, czasami szło troszke tego trunku zwłaszcza wina i godzina 8.00 rano i kawa na tarasie - a głowa nie bolała --- na szczęście. Więc te trunki były dobre a nie podróby. Za rok ze spokojem mogę powtórzyć "próbowanie tych trunków"


Jeżeli też dobrze rozumiem - pipa to głowa - ale głowy nie dam :wink: :lol:

Jeśli podobała się muzyka - to zapraszam (wszystkich) do mojego Chomika :lol:

W dziale Muzyka jest piosenka zespołu Ribari "Boli me pipa" w mp3 - są tez inne , można odsłuchać , a jak się spodobają - ściągnąć sobie na dysk.
korfu01
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 181
Dołączył(a): 01.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) korfu01 » 15.07.2008 20:59

dziękuje za link-- na pewno będę słuchał. Dobra muzyka jest tego warta.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.07.2008 07:28

korfu01 napisał(a):Panie Januszu- piękna muzyka, proszę o więcej linków do takiej muzyki a czy " bolała pipa" jezeli dobrze rozumie głowa to nie.


No i dobrze że głowy nie dałem bo "pipa" to nie głowa :wink: :lol:

Janusz Bajcer napisał(a):Może tu ktoś spróbuje przetłumaczyć piosenkę zespołu Ribari

Boli me pipa

Pełnego tekstu nie mam - jak jest jakaś trudność w tłumaczeniu całości piosenki , to może chociaż refren lub sam tytuł :lol:


zawodowiec napisał(a):Chyba pipa w tym przypadku to rurka męska, przeciwnie niż po polsku. Ale to taki idiom. Z kontekstu boli me pipa, kurac, kita itp... to nic mnie to nie obchodzi czy coś podobnego. Jak się napiję wina to już nie rozpoznaję mojej kobity, przyjdę z brunetką, wyjdę z blondynką (a może odwrotnie), byle była ładna, a wszystko inne mnie nie obchodzi. Jedno je bitno, neka je lipa, a za sve drugo boli me pipa.

Tak zgaduję po szybkim posłuchaniu, może lepszy znawca (znawczyni) mnie poprawi :)


:lol:
miike
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 89
Dołączył(a): 15.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) miike » 24.07.2008 10:06

A czy i ja mogę dostać namiary na Ewę i Nevena ( adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl ) ?? Po waszej relacji nabraliśmy ochoty na wyjazd do Duce.
Jedziemy 3 raz do Cro w drugiej połowie sierpnia.

Dzięki
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 24.07.2008 15:25

coti napisał(a):prosimy o ciąg dalszy :lol: :D



O kurczę, Adam Małysz. Skąd Ty się znalazłeś na forum. Szybko trzeba powiadomić Janusza Bajcera, Rysia i Skupina żeby objąć Cię programem dla vip. No zdjęcie Twoje w Avatorku pozwoliło mi Cię rozpoznać. Co tam słychać na nartach Panie Małysz.
AnetaA
Cromaniak
Posty: 881
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnetaA » 05.08.2008 17:16

Fajnie się czyta pierwsze wrażenia,ja żałuję, że nie spisałam wspomnień z pierwszego wyjazdu.Wszystko takie inne i wszystko zachwyca,my też byliśmy w Sumpetarze,ale dwa lata temu,tam gdzie Wiola.

Wiolu, widzę,że urlop udany,pozdrawiam,sorrki,że później się nie odezwałam,ale były małe kłopoty techniczne.
WiolaW
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 29.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) WiolaW » 07.08.2008 10:48

Anetaa Ty z tego co pamiętam już niedługo jedziesz do CRO?

Jesteśmy bardzo zadowoleni z pobytu, apatrament fajny - dzieki właśnie Anecie- jedynie mieścinka , nic ciekawego, w zwiazku z tym trzeba było codziennie robić wypady do innych miejsc (Omiś, Makarska, Split).
Wyjazd oceniam na 90% udany, byliśmy zachwyceni widokami, autostradą, fajne były tunele i ta ciepła, czysta woda.
Żeczywiście tak jak mówia - strach ma duże oczy, baliśmy sie trochę jechać, ale poszło nam bardzo dobrze.
Pozdrawiam
jurow
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 21.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jurow » 29.03.2009 10:27

korfu01-mamy zakwaterowanie w Duce , zainteresowało mnie z twojch opisów jedno zdanie :
/wtedy to właśnie nam oczy się otworzyłyi zobaczyliśmy co znaczy piękna kamienista plaża z urokiem i pobliskimi knajpkami/
-czy plaża piaszczysta jest gorsza od kamienistej
-dlaczego rano jeździliście na plaże do Duce a po południu za kamienistą do Dugim Rucie przecież plaża w Lokva Rogoznica była lepsza
-czy znasz jeszcze plaże fajną do nurkowania
-jaki sprzet do nurkowania miałeś i gdzie kupowany
korfu01
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 181
Dołączył(a): 01.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) korfu01 » 14.05.2009 19:45

sorki, że nie pisałem ale bardzo długo nie zaglądałem.

-plaża piaszczysta o tyle jest gorsza ( oczywiście dla mnie i żony a nawet dzieci), że ten piach to nie taki jak unas tylko jakby brudnawy , na pewno inny niz nad naszym morzem a dodatkowo nie nanosi sie tego na ręcznik
- czemu najpierw Duce a potem Dugi Rat-- do południa spotykalismy się z poznanymi polakami właśnie w Duce a po południu - nam się tak wydaje na piekniejsza plażę ( taką z klimatem) - choś w wekendy tłoczno.
- Lokva Rogoznice znasz, a na inne nie jeżdzilismy.

Co do sprzetu do nurkowania to bez butli ( tego nie brałem) jakiej marki nie wiem-- bracholek zamozny kupił sobie kiedys , więc tylko pożyczyłem, nawet nie wiem jakiej marki.

Pozdrowionka
rufus71
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 04.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus71 » 07.06.2009 15:21

jedziemy do Ewy 4 09 09.wyjazd z Łodzi wieczorem.
korfu01
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 181
Dołączył(a): 01.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) korfu01 » 07.06.2009 16:55

życze Wam miłego wypoczynku -- u niej jest wesoło. Pozdrowienia
rufus71
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 04.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus71 » 16.06.2009 22:20

korfu01 dzięki za super opis wizyty gdy biliściez wizytą u EWY.Pozdrawiam i życze miłego wypoczynku.Extraklasa dla ŁKS-u.
robsonr39
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 19.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) robsonr39 » 20.06.2009 20:23

korfu01 napisał(a):życze Wam miłego wypoczynku -- u niej jest wesoło. Pozdrowienia


witam
czy można dostać namiary na ten apartament .W tym roku to już zaklepane Mimice , ale może w przyszłym.Z góry dziękuję i podaje swojego meila
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
pozdrawiam :)
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 20.06.2009 20:59

korfu01 napisał(a):życze Wam miłego wypoczynku -- u niej jest wesoło. Pozdrowienia


ja również poprosiłbym o namiar i strone www jeśli jest :)

adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Sumpetar 2008 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone