Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

suhi potok

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
iza1
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 21.06.2010
suhi potok

Nieprzeczytany postnapisał(a) iza1 » 21.06.2010 20:18

tamaris -suhi potok czy ktoś tam był proszę o informację
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 30.07.2014 15:27

Wybieram się w ten rejon- może odświeżymy temat -
Ktoś był, jak plaża bo większość zdjęć w necie jako z suhy potok a to fotki z plaży Omisiu, czy jest jakiś sklep w tej miejscowości?
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 28.08.2014 18:04

Witam
Byłem w połowie sierpnia 2014r. i mogę polecić Suhi Potok (Jesenice) każdemu kto szuka spokoju i ciszy na plaży. Mała mieścinka z jednym sklepem "studenac" ale bardzo dobrze zaopatrzonym. Do wyboru kilka mniejszych plaż plus niewielka grobla w morze. Na jednej tylko plaży prysznic ze słodką wodą.Kamyczki na plażach żróżnicowane w wielkosći od jajek przepiórczych po piaseczek z którego mojemu synkowi udało się zbudować zamek :). W wodzie trochę jeżowców. Na plażach Nasi, Czesi, Słowacy, Niemcy i Chorwaci.
Zależało nam na apartamencie z grillem i gospodarzem posiadajacym ogródek warzywny. Pomidory u Pani Nives poezja smaku. Minusem dla nas w SP był brak targu rybnego -najbliższy bardzo dobrze zaopatrzony w Omisiu. Tam też zrobiliśmy zaopatrzenie w rybki i inne owoce morza :). Niestety dwie moje wyprawy do najbliższych rybaków po ryby zakończyły się ciepłym pozdrowieniem...
Najbliższa restauracja około 2km w stronę Omis to "Posejdon" w miejscowości Sumpetar gdzie możliwe jest dojście plażą, ulicą spaceru nie polecam (duży ruch, wąska droga i brak chodnika). Restauracja z ładnym widokiem na morze i góry jednak dania bardzo słabej jakości i małej ilości wprost przeciwnie do wyśrubowanych cen. Jedyne co bardzo dobre to ręcznie krojone frytki ze słodkich ziemniaków na które czekaliśmy 45 minut. Pozostałe co jedliśmy to Brbavice 16 muszelek w rosole jakby z kostki, Lignje na żaru, lignje prżene i z tego nic godnego polecenia. Malutkie wręcz głodowe porcje, Lgnije 2 sztuki na talerzu bez żadnych dodatków jeszcze z kręgosłupem a prażone gumiaste.Obsługa ślamazarna i tak zakręcona, że kelner zapomniał co nam podawał... wszytsko pewnie przez to, że brakuje tutaj gastronomicznej konkurencji. Jedzenie poza domem mogę polecić w Omisiu rest. Milo (ulica K.Kacicia 15) przepyszne jedzenie, porcje jak należy i super obsługa.
Samochód po przyjeździe ruszył dopiero przy powrocie do PL- korzystaliśmy z miejscowej komunikacji.
Transport doskonały - w dwie strony stale kursują busy i autobus Split - Omis. Cena biletu do Omisia w autobusie 12 kun w busie 10 kun. Rozkład jazdy umowny. Jeśli wybierać się w tym kierunku to rano w granicach godz.9 lub po 17. Nasz ostatni wyjazd do Omisia godzina 11 i godzina jazdy (7 km).

Reasumując - Suhi Potok spokój i cisza nad Chorwackim morzem koniecznie z grillem i dobrym gospodarzem. :hut:
Ostatnio edytowano 27.11.2014 10:03 przez RadamiaN, łącznie edytowano 1 raz
Lid1
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 26.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lid1 » 26.11.2014 17:47

Witam,
pisałeś o SP. Ja mam zamiar wybrać się do miejscowości Jesenice k. Omisa. tego co zobaczyłam na mapie jest to blisko SP. Może natknęliście się na tę miejscowość ? Będę wdzięczna za info dot. restauracji, sklepów, jakiegoś deptaka itp
Lid1
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 26.11.2014
Sumpetar Jasenice

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lid1 » 26.11.2014 17:50

Witam,
może był ktoś w tej miejscowości i mógłby podrzucić kilka informacji o tej miejscowości?
sklepy, restauracje, deptak ?
:D
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 27.11.2014 10:20

Cześć
Jesenice to miejscowość sąsiadująca z Suhi Potok. Aby coś więcej napisać potrzebowałbym dokładny adres bo trudno mi się precyzyjnie odnieść do tej małej miejscowości. Byłem raz na spacerze w stronę Jesenicy i od strony morza nie było deptaka a przy ulicy niestety brak chodnika. Jakaś restauracja jest w Krilo przy małej marinie. Najbliższą reatauracją , którą sprawdziliśmy był Posejdon przy małej marinie w Sumpetarze - około 2 km do znaku drogowego rozdzielajacego Suhi Potok/ Jesenica w strone Omisia. Można dojść plażą wzdłuż morza. Niestety nie polecamy tego przybytku - ceny wyśróbowane, jakość i ilość jedzenia słabiutka np. porcja kalmarów 3 sztuki jeszcze z "kregosłupem" i wnętrzem ze śluzem, porcja muszli 11 sztuk a cena jak w Omisiu za 1kg pyszną porcję (2 platery). O było coś co mogę polecić w Posejdonie- pyszne , ręcznie krojone frytki ze słodkich ziemniaków tyle tylko , że czekaliśmy na frytki powyżej 40 minut...Sklepy są w każdej nawet małej miejscowości, najczęściej przy drodze. Podaj dokładną lokalizację to będę mógł napisać coś więcej.
Lid1
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 26.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lid1 » 27.11.2014 17:07

dzięki za tak wyczerpujące informacje. My, jeśli się zdecydujemy będziemy mieszkać Poljička cesta 1, Sumpetar Jesenice
Bardzo lubimy ciszę i spokój, ale człowiekowi potrzeba też czegoś więcej. Boję się, że, żeby zjeść kolację codziennie trzeba dojeżdżać do Omisa.
Tego lata byliśmy w Korculi - Soline - najbliższa knajpka km, sklep 2 km i choć plaża 50 m od domu, totalna cisza aż w uszach szumiało, to konieczność używania auta na co dzień skuteczni zmąciła nam radość pobytu.
draywer
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 20.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) draywer » 19.01.2015 15:36

Witam serdecznie wszystkich cro-maniaków i jako nie ocenione źródło wiedzy chciałbym zapytać czy może ktoś z was był i spędzał urlop u pana Mate Vukoja który to zaprasza do swoich apartamentów "Happy Day" mieszczące się pod adresem Ljudevita Gaja 11 w Suhi Potok. Jeśli znalazłby się ktoś kto tam przebywał to niech podzieli się informacją na temat gospodarzy, apartamentów /zdjęcia mile widziane/, wrażeń i wszystkiego co może się przydać wybierając tę ofertę. Za każdą informację będę wdzięczny :lol:
Wybieramy się tam grupą 12 znajomych z Wrocławia między 19 a 31 lipca - czy warto :?:
Gorąco pozdrawiam Adam.
Alka84
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 151
Dołączył(a): 05.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alka84 » 11.03.2015 13:34

Dostałam dziś propozycje noclegu - Apartments Nives, sikirica 25, Suhi Potok/Jesenice.
Ktoś tam był?
Warto się wybrać w tamtą okolicę z dwójką dzieci?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107657
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.03.2015 14:00

Trochę blisko Jadranka :wink:

http://www.croatiaview.com/hr/Suhi-Potok/

Do Chorwacji wszędzie warto z dwójka dzieci :idea:
Alka84
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 151
Dołączył(a): 05.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alka84 » 11.03.2015 14:05

Jadranek? teraz się smiejcie, ale o co kaman :p
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107657
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.03.2015 14:09

Jadranska Magistrala/Jadranka - stara droga wzdłuż Adriatyku, w sezonie bardzo zatłoczona.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 11.03.2015 14:11

Alka84 napisał(a):Dostałam dziś propozycje noclegu - Apartments Nives, sikirica 25, Suhi Potok/Jesenice.
Ktoś tam był?
Warto się wybrać w tamtą okolicę z dwójką dzieci?


Świetny widok na Jadrankę no i na plażę przez drogę. Same plaże też tyłka nie urywają. Z cała pewnością dzieciarnię będziesz musiała pilnować. Ja bym szukał czegoś ciekawszego.

Edit: Janusz był szybszy :mrgreen:

Ps. Jadranka w sezonie wygląda tak
Alka84
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 151
Dołączył(a): 05.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alka84 » 11.03.2015 14:11

Dzieki :D ja serio zielona w temacie ;)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107657
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.03.2015 14:14

Alka84 napisał(a):Dzieki :D ja serio zielona w temacie ;)

http://sk.wikipedia.org/wiki/%C5%A0t%C3 ... %A1tsko%29
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone