Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sućuraj wakacje

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
DENIS4
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 03.07.2010
Sućuraj wakacje

Nieprzeczytany postnapisał(a) DENIS4 » 23.07.2012 14:13

Witam! W tym roku wybieramy się z rodzinną ekipą na Hvar a dokładnie do Sućuraj.Proszę kromaniaków o opinie na temat tego miejsca i jak to zawsze bywało na tym forum o kilka cennych porad co,gdzie,jak itp. :?:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 23.07.2012 14:18

DENIS4
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 03.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) DENIS4 » 23.07.2012 14:57

dziękuję mam dylemat co robić ???
SVIBANJ
Croentuzjasta
Posty: 374
Dołączył(a): 31.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SVIBANJ » 24.07.2012 08:23

Ja Ci radzę, rób co chcesz :D

A tak poważniej... ja bym tam nie pojechał...
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 24.07.2012 09:41

Trochę słaby ten wybór :? Ale to już pewnie wiesz. Macie rezerwację?
Po prostu to raczej takie miasteczko "promowe". Ciągle dobijają tam promy, część apartamentów znajduje się nad samą wodą w odległości kilkudziesięciu metrów od promów. Jak ktoś jest wielbicielem takich urządzeń to fajnie :wink: Już od rana na drodze do promu ustawiają się kolejki samochodów- w zeszłym roku byliśmy coś koło 130 samochodem- możesz więc sobie wyobrazić ten ruch. Jedyny plus- będziecie mieli blisko do kolejki :lol:
Plaża bardzo przeciętna.
Jakikolwiek dojazd do innej miejscowości wiąże się z przejechaniem połowy wyspy jedną wąską ulicą, po której nieustannie ciągną kampery i samochody- oczywiście powoli. Do innych fajnych zatok też dobry kawałek.
Samo miasteczko mało ciekawe, przybrudzone i nie bardzo jest co zwiedzać. Sklepy, owszem są a palma na wysepce przy porcie urokliwa.
Zależy co lubicie. Jeśli spokój to raczej nie w Sucuraju- tam raczej będzie nudno a nie spokojnie :wink:
Poszukajcie czegoś w głębi wyspy.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.07.2012 09:42

SVIBANJ napisał(a):Ja Ci radzę, rób co chcesz :D

A tak poważniej... ja bym tam nie pojechał...


a byłeś?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.07.2012 09:53

DENIS4 napisał(a):Witam! W tym roku wybieramy się z rodzinną ekipą na Hvar a dokładnie do Sućuraj.Proszę kromaniaków o opinie na temat tego miejsca i jak to zawsze bywało na tym forum o kilka cennych porad co,gdzie,jak itp. :?:


Jak nie masz jeszcze rezerwacji to jak już się uparłeś na Hvar wybierz coś od Jelsy w lewo, ciekawiej, droga o 7 cm szersza. Sam Sucuraj ma kilka wad, brak fajnej plaży, brak jakiejś ciekawej zabudowy, bo to co jest można przejść w 15 minut, heca7 napisał, że dobijają tam promy, co gorsza one też odbijają :wink:
Droga do Jelsy wąska i kręta, w sezonie z autobusami, kamperami nawet jakbyście mieli jeżdzić na plażę 15km, nic przyjemnego. Lepiej ze Splitu do miasta Hvar promem http://www.jadrolinija.hr/default.aspx?dpid=1304
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 24.07.2012 10:01

arturac napisał(a): droga o 7 cm szersza.

8O
Mierzyłeś? :roll:

:wink:

arturac napisał(a):dobijają tam promy, co gorsza one też odbijają :wink:

A je myslę, że to dobrze że odbijają :roll:
Jakby tylko dobijały, zatoczka sucurajska szybko by się zapchała :wink:

Serio to też myślę że Sucuraj to raczej nie najlepsze miejsce na wakacje. Jedyna zaleta to ładne widoki na Biokovo, ale z tym to akurat wszędzie indziej na wyspie też nie ma problemu. Zero klimatycznej starówki, plaża kiepska.
Wszędzie indziej na Hvarze powinno być lepiej :idea:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.07.2012 10:50

kulka53 napisał(a):
arturac napisał(a): droga o 7 cm szersza.

8O
Mierzyłeś? :roll:

:wink:

arturac napisał(a):dobijają tam promy, co gorsza one też odbijają :wink:

A je myslę, że to dobrze że odbijają :roll:
Jakby tylko dobijały, zatoczka sucurajska szybko by się zapchała :wink:

Serio to też myślę że Sucuraj to raczej nie najlepsze miejsce na wakacje. Jedyna zaleta to ładne widoki na Biokovo, ale z tym to akurat wszędzie indziej na wyspie też nie ma problemu. Zero klimatycznej starówki, plaża kiepska.
Wszędzie indziej na Hvarze powinno być lepiej :idea:


te 7 cm to takie Kargulowe :)

a z tym odbijaniem chodzi o to, że jak odbija to smród pozostawia za sobą, czyli w Sucuraju, trochę bardziej niż jak przybija wykorzystując siłę inercji.

A plaża taka:
Obrazek
SVIBANJ
Croentuzjasta
Posty: 374
Dołączył(a): 31.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SVIBANJ » 24.07.2012 12:38

arturac napisał(a):
SVIBANJ napisał(a):Ja Ci radzę, rób co chcesz :D

A tak poważniej... ja bym tam nie pojechał...


a byłeś?


Byłem.
W 100 % procentach zgadzam się z opinią kulki. Tylko ja będę zdecydowanie bardziej radykalny i nazwę to miasteczko koszmarnym. Tak naprawdę jest to tylko przystań promowa, bez atrakcji i klimatu.
To oczywiście moje zdanie, być może znajdzie się ktoś, kto spędził tam urocze wakacje... Choć pewnie takich osób nie będzie za wiele...
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 24.07.2012 18:05

Tu mamy ofertę apartamnu w Sucuraju. Kiedy oni zrobili fotkę bez samochodów na ulicy to ja nie wiem :wink:
http://www.visit-hvar.com/apartments-kod-jure/11194

Tam ciągle przesuwają się samochody. Część cały czas na chodzie(klima). Wyobraź sobie ilość spalin.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.07.2012 21:14

heca7 napisał(a):Tu mamy ofertę apartamnu w Sucuraju. Kiedy oni zrobili fotkę bez samochodów na ulicy to ja nie wiem :wink:
http://www.visit-hvar.com/apartments-kod-jure/11194

Tam ciągle przesuwają się samochody. Część cały czas na chodzie(klima). Wyobraź sobie ilość spalin.


We wrześniu jest tam pusto, 2-4 samochody na prom wchodzą, z czego większość z dalszej części wyspy jadą. Ludzie sobie na deser zostawiają "zobaczenie" tego kawałka wyspy.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 24.07.2012 21:19

Relacja, na szczęście nie z mojego ;), pobytu w Sucuraju.

Dla kogoś, kto nie poznał Chorwacji z innej strony to może być atrakcja (jak hotel w Bułgarii ;)),
dla kogoś, kto zakosztował Dalmacji - porażka :D

Pozdrawiam

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone