Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Stuk przy puszczaniu gazu - Makarska

Jeśli szukasz transportu i chcesz sie dołączyć się do kogoś, albo odwrotnie - masz do zaoferowania miejsce w samochodzie i możesz i chcesz zabrać Forumowicza - pisz w tym dziale. Można tu także szukać "spółki" na wyjazd.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kamil90
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamil90 » 14.08.2017 09:10

Witam,

jestem obecnie w Chorwacji z rodziną, rejon Makarskiej, miejscowość Priomajna. Wczoraj podczas jazdy pojawił się zazwyczaj pojedynczy stuk, który towarzyszy szybkiemu puszczaniu gazu, zbyt szybkim puszczaniu sprzęgła przy zmianie biegów, zazwyczaj z 1 na 2 i z 2 na 3 (na biegu jałowym nic się nie dzieje po puszczeniu sprzęgła) lub czasami na wybojach. Czasami, ale nie zawsze słyszę również ciche stukanie na biegu jałowym.Podczas jazdy wszystko działa jak należy, nic nie drży i nie stuka.

Po podniesieniu auta lewarkiem widzę, że bezpośrednio pod silnikiem, w takiej jakby osłonie mam 5 otworów, z czego tylko w jednym z nich jest śruba. Możliwe, że pogubiłem śruby od jakiejś poduszki pod silnikiem, skrzynią?

Auto MAZDA 3 BL, 1.6 benzyna, 2009 rok, hatchback.

Bardzo proszę o radę, może ktoś jest w tym rejonie i zna się na rzeczy, albo może macie zdjęcie jak to powinno wygldać, może jakiś schemat. Jestem w absolutnej kropce i 1500km od domu i nie wiem co robić. Gdybym trafił na jakiegoś sensownego mechanika, to mógłbym zostawić auto do naprawy, ale boję się, że orżnie mnie na ciężkie pieniądze.

Przeglądałem tematy na forum, gdzie wskazywało to na problemy z poduszką, jednak tutaj stuk pojawił się nagle podczas jazdy, po przejechaniu z 40km, no i zauważyłem brak śrub od spodu, więc może tam po prostu coś lata luźno...?

Pozdrawiam,
Kamil
tomi_weber
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomi_weber » 14.08.2017 09:28

Takie coś znalazłem. Według forumowiczów mazdy, to może być poluzowana śruba od łapy na skrzyni biegów. Jak masz klucz to spróbuj dokręcić. Wątpię żeby śruby same wypadły. Mazdy nie mam więc więcej nie pomogę.

Obrazek
kamil90
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamil90 » 14.08.2017 14:14

Znajomy mechanik po mojej relacji powiedział, że na 99% to poduszka pod silnikiem i podróż do Polski powinna być możliwa.

Byłem także w warsztacie Vukadin w Makarskiej, kilka osób go chwaliło na tym forum. Panowie stwierdzili, że to wina sworznia, ale jakos nie wydaje mi się, bo na dołach jakoś specjalnie nie łupie, bardziej przy gwałtownej zmianie biegów. W środę mają zajrzeć do auta, bo teraz duże obłożenie mają. Mam nadzieję, że do soboty ogarną temat.
MlodyLeo
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) MlodyLeo » 14.08.2017 15:17

Kolegi może wyda się to śmieszne co napisze, ale miałem takie same objawy co Ty. Czyli pukanie przy ruszenia a najbardziej słyszalne było przy hamowaniu silnikiem w momencie zdjęcia nogi z gazu było słychać jedno lub 2-3 pukniecia. Oczywisie podejrzenia były na poduszki pod silnikiem, skrzynią puzniej że może przegub się kończy , a przyczyna była kuriozalna czyli poluzowane śruby koła przedniego.Nie wiem czy od kręcił się same z siebie czy ktoś mi się do felg dobieral, ale 4 na 5 śrub było luźnych. I od sprawdzenia tego bym zaczął.
kamil90
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamil90 » 16.08.2017 06:44

Tomi: dziekuję za schemat, ale nie wiem za bardzo nawet jak do tego się dobrać.

Leo: próbowałem, wszystkie na miejscu i trzymają mocno, ale warto było spróbować.

Powrót do Forumowy auto-stop.

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Forum wykorzystuje oprogramowanie M 2.0. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2017