Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Studenci jadą do Chorwacji ;)

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mez123
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 02.07.2014
Studenci jadą do Chorwacji ;)

Nieprzeczytany postnapisał(a) mez123 » 02.07.2014 18:31

Witam. Na forum jestem po raz pierwszy więc proszę o wyrozumiałość ;)
Zacznę od początku ; Na Chorwacje jedziemy pierwszy raz, w 6 osób ( studenci). Termin naszego wyjazdu to wrzesień ( pierwsza połowa) chcemy udać się tam dwoma autami. Jedziemy ' na dziko' także miejsca jeszcze zaklepanego nie mamy. Moje pytania są następujące:
1) Który rejon polecacie? Gdzie jechać żeby było ładnie i tanio ( studenci :) ) i czy rzeczywiście wrzesień będzie tańszy. ( słyszałem coś o Dalmacji)
2) Czy lepiej pieniądze rozmienić na kuny w Polsce czy wybrać jakiś inny rodzaj płatności?
3) Czy zakupy najlepiej zrobić wcześniej w Polsce czy może widząc tamtejsze ceny można się zdenerwować, że nie[potrzebnie kupowało się w PL?
4) Ile w ogóle tych pieniędzy wziąć żeby przeżyć na spokojnie ( jedzenie, jakaś rakija + paliwo, autostrady itepe)
5) Ile kosztują noclegi we wrześniu ?
6) jakiś niezbędnik?
Bardzo proszę o odpowiedź, słyszałem, że to bardzo dobre forum i każdy znajdzie to czego potrzebuje. Jak widzicie zaczynam od podstaw także proszę też o w miarę szczegółowe odpowiedzi. Dziękuję z góry ! :)
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 02.07.2014 18:40

Nie chcę się wymądrzać, ale DO CHORWACJI!, jak już :wink:
mez123
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 02.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mez123 » 02.07.2014 18:41

tak więc : DO CHORWACJI ! :D
cooleczka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 17.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cooleczka » 02.07.2014 18:46

mez123 napisał(a):Witam. Na forum jestem po raz pierwszy więc proszę o wyrozumiałość ;)
Zacznę od początku ; Na Chorwacje jedziemy pierwszy raz, w 6 osób ( studenci). Termin naszego wyjazdu to wrzesień ( pierwsza połowa) chcemy udać się tam dwoma autami. Jedziemy ' na dziko' także miejsca jeszcze zaklepanego nie mamy. Moje pytania są następujące:
1) Który rejon polecacie? Gdzie jechać żeby było ładnie i tanio ( studenci :) ) i czy rzeczywiście wrzesień będzie tańszy. ( słyszałem coś o Dalmacji)
2) Czy lepiej pieniądze rozmienić na kuny w Polsce czy wybrać jakiś inny rodzaj płatności?
3) Czy zakupy najlepiej zrobić wcześniej w Polsce czy może widząc tamtejsze ceny można się zdenerwować, że nie[potrzebnie kupowało się w PL?
4) Ile w ogóle tych pieniędzy wziąć żeby przeżyć na spokojnie ( jedzenie, jakaś rakija + paliwo, autostrady itepe)
5) Ile kosztują noclegi we wrześniu ?
6) jakiś niezbędnik?
Bardzo proszę o odpowiedź, słyszałem, że to bardzo dobre forum i każdy znajdzie to czego potrzebuje. Jak widzicie zaczynam od podstaw także proszę też o w miarę szczegółowe odpowiedzi. Dziękuję z góry ! :)

drogi studencie, na każde zadane przez Ciebie pytanie, znajdziesz tu odpowiedz ... zaopatrz się więc z browar lub coś, co pijesz, uruchom wyszukiwarkę i ... szukaj, szukaj, szukaj... czytaj, czytaj, czytaj...
to naprawdę bardzo dobre forum, to prawda :)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 02.07.2014 18:54

cooleczka napisał(a):zaopatrz się więc z browar
Jeden? ;)
mez123 napisał(a):6 osób ( studenci)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.07.2014 18:58

Zapewne student chce dostać bryka spisanego stricte pod swój wyjazd. I to za darmo, bo to internet:)
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 02.07.2014 18:59

weldon napisał(a):
cooleczka napisał(a):zaopatrz się więc z browar
Jeden? ;)
mez123 napisał(a):6 osób ( studenci)


No co wy , chcecie , żeby po padali trupem ....... 8O
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.07.2014 18:59

cooleczka napisał(a):drogi studencie, na każde zadane przez Ciebie pytanie, znajdziesz tu odpowiedz ... zaopatrz się więc z browar lub coś, co pijesz, uruchom wyszukiwarkę i ... szukaj, szukaj, szukaj... czytaj, czytaj, czytaj...
to naprawdę bardzo dobre forum, to prawda :)


Pomyśl sobie, że musisz zdobyć kilka prac (opisowych), aby skleić z tego swoją własną indywidualną autorską pracę. A forum to zasoby sieci akademików. I już wiesz jak działać.

Dla zachęcenia, kilka podpowiedzi:
wakacje-dla-4-studentow-t45729.html
pierwszy-wyjazd-do-chorwacji-t45161.html
wakacje-dla-4-studentow-t45729.html
mez123
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 02.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mez123 » 02.07.2014 19:01

Ok, dzięki wszystkim za cenne wskazówki, macie rację z tego co patrzę tutaj wszystko jest ;)
rapez
Croentuzjasta
Posty: 456
Dołączył(a): 17.06.2008
Re: Studenci jadą na Chorwacje ;)

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 03.07.2014 13:29

mez123 napisał(a):Witam. Na forum jestem po raz pierwszy więc proszę o wyrozumiałość ;)
Zacznę od początku ; Na Chorwacje jedziemy pierwszy raz, w 6 osób ( studenci). Termin naszego wyjazdu to wrzesień ( pierwsza połowa) chcemy udać się tam dwoma autami. Jedziemy ' na dziko' także miejsca jeszcze zaklepanego nie mamy. Moje pytania są następujące:
1) Który rejon polecacie? Gdzie jechać żeby było ładnie i tanio ( studenci :) ) i czy rzeczywiście wrzesień będzie tańszy. ( słyszałem coś o Dalmacji)
2) Czy lepiej pieniądze rozmienić na kuny w Polsce czy wybrać jakiś inny rodzaj płatności?
3) Czy zakupy najlepiej zrobić wcześniej w Polsce czy może widząc tamtejsze ceny można się zdenerwować, że nie[potrzebnie kupowało się w PL?
4) Ile w ogóle tych pieniędzy wziąć żeby przeżyć na spokojnie ( jedzenie, jakaś rakija + paliwo, autostrady itepe)
5) Ile kosztują noclegi we wrześniu ?
6) jakiś niezbędnik?
Bardzo proszę o odpowiedź, słyszałem, że to bardzo dobre forum i każdy znajdzie to czego potrzebuje. Jak widzicie zaczynam od podstaw także proszę też o w miarę szczegółowe odpowiedzi. Dziękuję z góry ! :)


1. Na wyspach zawsze jest drogo. Szukaj czegoś na lądzie... obojętne gdzie ale moim zdaniem im dalej na południe tym drożej.
2. Kasy nie warto zabierać tylko płacić za wszystko kartą.
(zkitrane można mieć 10-20euro jakby co...).
3. Wszystko zależy jak spędzacie wakacje.
Jeśli mieszkacie od początku do końca wyjazdu w jednym apart. i jest możliwość gotowania (najczęściej jest); to jak najbardziej całe żarełko i picie (%) zabrać z Polski.
Chcecie zjeść egzotycznie to idziecie na obiad lub kolację do miasta.
Nic tak nie smakuje jak nasze Polskie jedzenie.
4. Kasa... to sprawa śliska.
Jak mówiłem nie brać kasy płacić za wszystko kartą a jak potrzeba kasy w gotówce to bankomatów nie brakuje.
5. Ja w sezonie za 2+1 na 14 dni z dojazdem mieszczę się się w 3 tyś zł. Średnio wygląda to tak:
- 10euro spanie osoba za noc (opł. klimatyczne w cenie)
- dojazd z winietami w dwie strony 220euro (2tyś. km. południe Polski, Słowacja, Węgry Chorwacja) samochód osobowy.
- inne wydatki ma miejscu to wg. uznania. Można wydać ... sporo a można nie wydać dosłownie nic :oczko_usmiech: (zabrać wszystko z Polski)
6. ??????????
- lekarstwa jakieś
- krem do opalania
- a reszta to tak samo jak na wakacje w Polsce.
- nie zabierać dużo ubrań... bo i tak będziecie chodzić tylko w majciorach a może i bez :oczko_usmiech:
- Cro jest w UE więc wszystkie świadczenia macie za free tak samo jak w PL.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 03.07.2014 14:24

mez123 napisał(a):tak więc : DO CHORWACJI ! :D

To zrób studencie jeszcze edycje pierwszego postu i w temacie popraw.
:mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.07.2014 14:45

rapez napisał(a):
mez123 napisał(a):Witam. Na forum jestem po raz pierwszy więc proszę o wyrozumiałość ;)
Zacznę od początku ; Na Chorwacje jedziemy pierwszy raz, w 6 osób ( studenci). Termin naszego wyjazdu to wrzesień ( pierwsza połowa) chcemy udać się tam dwoma autami. Jedziemy ' na dziko' także miejsca jeszcze zaklepanego nie mamy. Moje pytania są następujące:
1) Który rejon polecacie? Gdzie jechać żeby było ładnie i tanio ( studenci :) ) i czy rzeczywiście wrzesień będzie tańszy. ( słyszałem coś o Dalmacji)
2) Czy lepiej pieniądze rozmienić na kuny w Polsce czy wybrać jakiś inny rodzaj płatności?
3) Czy zakupy najlepiej zrobić wcześniej w Polsce czy może widząc tamtejsze ceny można się zdenerwować, że nie[potrzebnie kupowało się w PL?
4) Ile w ogóle tych pieniędzy wziąć żeby przeżyć na spokojnie ( jedzenie, jakaś rakija + paliwo, autostrady itepe)
5) Ile kosztują noclegi we wrześniu ?
6) jakiś niezbędnik?
Bardzo proszę o odpowiedź, słyszałem, że to bardzo dobre forum i każdy znajdzie to czego potrzebuje. Jak widzicie zaczynam od podstaw także proszę też o w miarę szczegółowe odpowiedzi. Dziękuję z góry ! :)


1. Na wyspach zawsze jest drogo. Szukaj czegoś na lądzie... obojętne gdzie ale moim zdaniem im dalej na południe tym drożej.
2. Kasy nie warto zabierać tylko płacić za wszystko kartą.
(zkitrane można mieć 10-20euro jakby co...).
3. Wszystko zależy jak spędzacie wakacje.
Jeśli mieszkacie od początku do końca wyjazdu w jednym apart. i jest możliwość gotowania (najczęściej jest); to jak najbardziej całe żarełko i picie (%) zabrać z Polski.
Chcecie zjeść egzotycznie to idziecie na obiad lub kolację do miasta.
Nic tak nie smakuje jak nasze Polskie jedzenie.
4. Kasa... to sprawa śliska.
Jak mówiłem nie brać kasy płacić za wszystko kartą a jak potrzeba kasy w gotówce to bankomatów nie brakuje.
5. Ja w sezonie za 2+1 na 14 dni z dojazdem mieszczę się się w 3 tyś zł. Średnio wygląda to tak:
- 10euro spanie osoba za noc (opł. klimatyczne w cenie)
- dojazd z winietami w dwie strony 220euro (2tyś. km. południe Polski, Słowacja, Węgry Chorwacja) samochód osobowy.
- inne wydatki ma miejscu to wg. uznania. Można wydać ... sporo a można nie wydać dosłownie nic :oczko_usmiech: (zabrać wszystko z Polski)
6. ??????????
- lekarstwa jakieś
- krem do opalania
- a reszta to tak samo jak na wakacje w Polsce.
- nie zabierać dużo ubrań... bo i tak będziecie chodzić tylko w majciorach a może i bez :oczko_usmiech:
- Cro jest w UE więc wszystkie świadczenia macie za free tak samo jak w PL.


Poza studentami.
Podziwiam za oszczędność. Ile kosztuje jedzenie i picie, które zabierasz z Polski? Samochód to hybryda? No i te 10 E za nocleg w sezonie to gdzieś w pobliżu morza?
Po odliczeniu optymistycznych kosztów podróży i noclegów zostaje wam po 10 zł/osoba/dzień. A ktoś pytał premiera : "Jak żyć?" :))
kazow
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 21.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kazow » 03.07.2014 14:54

jak sie czasem czyta takie wpisy to scyzoryk w kieszeni sie otwiera, 2+1 za 3 tys ... tia jasne to chyba auto na gaz (najlepiej fiat uno), przejazd drogami bez oplat z predkoscia 90 km/h

a spanie w kurniku lub stodole w 50 osob, 10 euro? tia jasne

tak wlasnie sie rodza mity o taniej chorwacji

btw ..mozna wszystko przywiezc z polski oczywiscie i rozumiem ze w polsce to rozdaja to wszystko za darmo
Ostatnio edytowano 03.07.2014 15:04 przez kazow, łącznie edytowano 1 raz
kazow
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 21.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kazow » 03.07.2014 14:59

a teraz do tematu, praktyczne porady (wszystko inne znajdziecie na forum wiec nie bede sie powtarzal)

droga -> jezeli chcecie autostrady to trzeba sobie doliczyc zaleznie od trasy, jezeli ma byc ekonomicznie to najlepiej przez wegry. mozna tez jechac D1 w Chorwacji bez kosztu.

miejsce -> nie na wyspy, ale zeby bylo fajnie to bierzcie Dalmacje, Baska Voda i Brela i Makarska slynie z zabawowego charakteru, Tucepi spokojniejsze

gotowka czy karta? -> za apartamant placisz gotowka w euro, lepiej przywiezc z polski, proponuje tez od razu po wjezdzie wymienic troche euro na kuny, po drodze mozna kupic wino/rakije taniej w jakiejs wsi, w samej miejscowosci bedzie drozej


ceny (w kuna) -> mlode wino -20/30
prosek (50/60), rakija (50/60), piwo w markecie - 15 kuna a 1.5l, w knapie po 16 kuna za 0.5l

co zabrac? -> duzo wody, jest droga i polska lepsza, a inne rzeczy to juz wedlug uznania, ogolnie ceny sa podobne w chorwacji (i lidl tez jest)


apartament -> nastwacie sie minimum 20 euro od osoby za dobe
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 03.07.2014 15:18

kazow napisał(a):-> duzo wody, jest droga i polska lepsza,

Kranówa chorwacka ponoć lepsza i zdrowsza od naszej pitnej co sprzedają i w dodatku za darmo.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Studenci jadą do Chorwacji ;)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone