Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Street View

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013
Street View

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 14.03.2013 14:51

Street View czyli usługa internetowa map Google, czy ktoś wie dlaczego nie ogarnia np. Austrii?
Jakiś tydzień dwa temu dostępne były jeszcze pojedyncze zdjęcia, dzisiaj patrze .... nie ma już nawet zdjęć, co się dzieje?
rafgrzeg
Croentuzjasta
Posty: 282
Dołączył(a): 20.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafgrzeg » 14.03.2013 15:04

komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 14.03.2013 15:09

Hmm, no tak, wydaje się, że to w tym problem, sprawa tymczasowego "bana" trwa od 2010 roku, ale 2 tygodnie temu oglądałem jeszcze sporo dostępnych zdjęć, teraz już ich nie ma .... :(
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 14.03.2013 15:19

A tu z kolei piszą, że ban został już zniesiony i to nawet już dawno, tylko że Google się obraziło i ma gdzieś Austriaków.
http://www.viennatimes.at/?id=26769
Mimo wszystko sprawa zniknięcia zdjęć dalej mnie interesuje.
agut
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 05.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) agut » 14.03.2013 16:22

Ja miałam to samo z Chorwacją. Jakieś 2tyg temu oglądałam zdjęcia robione niedaleko apartamentu gdzie się wybieramy, kilka dni temu chciałam je komuś pokazać - a tu zonk, nie ma żadnych zdjęć.
Jednakże zauważyłam, że po prawej stronie, gdzie wybiera się rodzaj mapy, jest opcja zaznaczenia "zdjęcia" - wtedy automatycznie pokazują się wszystkie i nie trzeba przeciągać "ludzika", żeby zobaczyć gdzie zostały jakieś dodane - może to jakieś uaktualnienie maps.google? (Jeśli dobrze zrozumiałam i piszemy o tym samym :D)
Z tego co widzę, po włączeniu tej funkcji, w Austrii wyświetla się sporo zdjęć.
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 14.03.2013 16:49

agut napisał(a):... Jeśli dobrze zrozumiałam i piszemy o tym samym :D

Tak o tym samym :)

Jeśli chodzi o zdjęcia winny był komputer bądź słaby internet w pracy, rozwijane opcje i Wybranie Zdjęć widziałem, lecz nic sie nie pojawiało mimo jej zaznaczenia. Teraz sprawdzam w domu i wszystko (zdjęcia) działa :papa:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 17.03.2013 21:42

komanch napisał(a):Street View czyli usługa internetowa map Google, czy ktoś wie dlaczego nie ogarnia np. Austrii?
Jakiś tydzień dwa temu dostępne były jeszcze pojedyncze zdjęcia, dzisiaj patrze .... nie ma już nawet zdjęć, co się dzieje?


Też mi brakowało tych zdjęć :? ,
ale już znowu są :P .
luminox
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) luminox » 18.03.2013 19:59

komanch napisał(a):A tu z kolei piszą, że ban został już zniesiony i to nawet już dawno, tylko że Google się obraziło i ma gdzieś Austriaków.
http://www.viennatimes.at/?id=26769
Mimo wszystko sprawa zniknięcia zdjęć dalej mnie interesuje.


...ta informacja ktora podajesz jest z kwietnia 2011, a tak naprawde to nie Google sie obrazilo,tylko Austr nie zgodzili sie na opublikowanie tego materialu. Przyczyna bylo to ze podczas zbierania danych przez Google do street view ,sciagali rowniez dane Wlan prywatnych odbiorcow...w efekcie koncowym po 8 miesiacach poruszania sie samochodow Google po terenie Austrii doszlo do problemow z mieszkancami gornej A (w jendo auto bamber wbil kilof w maske samochodu) co spowodowalo wydanie zakazu dla Google przez komisje do tego powolana dalszego zbierania wszelakiego materialu...az do czasu udowodnienia przez Google ze zrobili to "nieswiadomie".Wiosna 2012 Google niby sie z tego wytlumaczylo na tyle dobrze ze OFICJALNIE juz nie stoi nic na przeszkodzie by Street View moglo chulac ale....jest dalej jakies "ale"...konczac kto ma ochote na View jakie znacie z Polski to jest to tylko dopuszczone na trasach narciarskich takich jak np; Ischgl,Sölden.
8)
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 18.03.2013 20:30

Mówiąc że "google się obraziło" miałem na myśli już sytuację w której mają zielone światło od Austrii, a mimo to nie zamieszczają mapek :)
zmasz
Croentuzjasta
Posty: 263
Dołączył(a): 05.07.2007
street view w Czarnogórze i Albanii

Nieprzeczytany postnapisał(a) zmasz » 20.12.2016 23:24

Coś na nudę zimową, można pooglądać kolejne państwa. :D
maarec
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maarec » 21.12.2016 15:20

a Ktoś z Was orientuje się, czemu w Cro znika coraz więcej terenów ze street View ? przykładowo całe Loviste na Peljesacu lub przejazd przez cały Hvar od portu w Sucuraju ? dla mnie było to bardzo pomocne narzędzie do planowania przejazdu a teraz jak bez ręki..
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013
Re: street view w Czarnogórze i Albanii

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 21.12.2016 18:14

zmasz napisał(a):Coś na nudę zimową, można pooglądać kolejne państwa. :D


No właśnie.
Jak rezerwowałam apartament w Kotorze na 2017 to jeszcze ludzik google nie jeździł po Czarnogórze i nie wiedziałam ,że do apartmana jest karkołomny podjazd i zakręt niemożliwy do pokonania przez mój pięciometrowy samochód 8O

Ale po pobycie w Breli ,przy ul.Scit doszłam do wnosku ,że wszędzie da się wjechać :mrgreen:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 21.12.2016 18:19

maarec napisał(a):a Ktoś z Was orientuje się, czemu w Cro znika coraz więcej terenów ze street View ? przykładowo całe Loviste na Peljesacu lub przejazd przez cały Hvar od portu w Sucuraju ? dla mnie było to bardzo pomocne narzędzie do planowania przejazdu a teraz jak bez ręki..


U mnie nie ma tylko kawałka drogi od strony Sucuraju, a reszta jest z listopada 2011. Może jeździli w tym roku i wymieniają zdjęcia ?
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 22.12.2016 00:28

Powody mogą być trzy (przynajmniej o trzech głównych słyszałem) - albo błąd Googla (konkretnie awaria danych na serwerach): w tym roku zniknęło np. kilkadziesiąt ulic we Wrocławiu albo też zgłoszono protesty, związane z prywatnością - i wtedy są w stanie usunąć np kawałek ulicy, na której jest np. nasza firma, szczególnie wtedy gdy jest dużo zgłoszeń z tego samego miejsca. Trzecia sprawa to aktualizacja, np niedawno na Mazurach zniknęło kilkanaście odcinków dróg, nie wiadomo kiedy się pojawią. Ten odcinek na Hvarze to raczej odludzie, więc obstawiam powód nr 1. Google to ogromny moloch i dość wolno reaguje, Street View to projekt deficytowy (miało na siebie zarabiać komercyjnie, ale ograniczenia dotyczące prywatności rozłożyły te wizje), samo Google też ma słabą prasę w niektórych krajach (unikanie podatków, naruszenia prywatności)...
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010
Re: street view w Czarnogórze i Albanii

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 22.12.2016 11:58

zmasz napisał(a):Coś na nudę zimową, można pooglądać kolejne państwa. :D


Dzięki!

Ale Mljetu i Lastova jak nie było tak nie ma :roll:

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone