Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Stomorska - wyspa Solta - czy dobra na pierwszy raz ?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jard1972
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 25.06.2006
Stomorska - wyspa Solta - czy dobra na pierwszy raz ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) jard1972 » 07.07.2006 13:45

Witam !
Ponowne pytanie debiutanta z cyklu "osiołkowi w żłoby dano" :D
Czy na pierwszy raz nadaje się miejscowość Stomorska na wyspie Solta ? Skład dwoje dużych jedna mała (6l at).

Będę wdzięczny za kilka ogólnych zdań forumowiczów tan bywszych.

Jarek

PS A może ktoś wie ile kosztuje prom na Soltę (ze Splitu, zdaje się)
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 07.07.2006 19:35

hej, wyspa na pewno jest sliczna jak wszystko w cro:)
ale jednak na 1raz to ja bym chyba wybrala staly lad;)
najlepsza riwera makarska...mozecie sobie pozwiedzac okoliczne miasteczka split, trogir,makarska, dubrovnik , wjechac w gory:)jest duzo atrakcji:)
zawsze mozecie sobie poplynac i zwiedzicwyspy hvar, brac ,na solte juz troche dalej:)
na wyspie to jestescie uwiezieni:)
ja bylam 4razy w cro..narazie zwiedzam lad a wyspy to tak w czasie wycieczek na kilka godzin:)
na dluzsze posiedzenie na wyspach zostawiam sobie jak zwiedze caly lad;)ale musi sie ktos wypowiedziec kto byl na solcie;)moze jest rzeczywiscie szczegolna:)...
jard1972
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 25.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jard1972 » 07.07.2006 20:36

Dzięki Ines za info !
Cóż - co prawda, to prawda - żelazne punkty zwiedzania pierwszym razem zaliczone być powinny, nie ma, że boli :wink:. Na ciekawostki czas jeszcze nadejdzie.
Głos rozsądku jest nieoceniony !

Pozdrowienia


Jarek
marta56
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 31.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) marta56 » 07.07.2006 21:38

witam
Byłam w ubiegłym roku na Solcie,w Necujam. Necujam to kombinat turystyczny ,Stomorska jest bardziej kameralną miejscowością,ładdniejszą i z klimatem,ale wyspy tak małej jak Solta na pierwszy raz nie polecam .Cały pobyt polegałby na plażowaniu i krótkich spacerkach. Jako baza wypadowa odpada, bo przeprawa promowa z autem w obie strony jest dość droga i czasochłonna/prawie godzina płynięcia choć to tylko 15-20 km od lądu/.My nawet odważyliśmy się na wycieczkę do Trogiru/polcam!/ miejscowymi środkami komunikacji/co wcale nie okazało się tańsze niż przepłynięcie promem z autem/.
Sama Solta jest ładna ale malutka, można ją całą zwiedzić w parę godzinWtym roku jedziemy do Zivogosce na riwierze makarskiej i myslę że to będzie trafniejszy wybór.-
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.07.2006 18:21

jard1972 napisał(a):Witam !
Ponowne pytanie debiutanta z cyklu "osiołkowi w żłoby dano" :D
Czy na pierwszy raz nadaje się miejscowość Stomorska na wyspie Solta ? Skład dwoje dużych jedna mała (6l at).

Będę wdzięczny za kilka ogólnych zdań forumowiczów tan bywszych.

Jarek

PS A może ktoś wie ile kosztuje prom na Soltę (ze Splitu, zdaje się)

Jak najbardziej Solta na pierwszy raz jest super. Poznacie co to znaczy prawdziwa Stomorska. Bardzo przyjazni ludzie, poczujecie sie jak w domu, wszyscy beda dbac o was itd., bylismy 2 lata temu, w tym roku pojechalismy na Korcule (porazka), w przyszlym i w nastepnych tylko i wylacznie Stomorska. Jezeli chcesz jakies informacje, zdjecia itp. to moj mail:
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
P.S.
Prom kosztuje okolo 120 Kun od Auta, osoby nie pamietam, ale dane masz na stronie Jadrolini. Sa tam podane kursy promow, ale dodatkowo podstawiane sa co chwila promy poza rozkladowe.
marta56
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 31.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) marta56 » 09.07.2006 23:02

jak widać każdy wynosi inne wspomnienia, mnie Solta kojarzy się z Necujam,może dlatego tam nie wrócę. Jako miejsce aktywnego wypoczynku ,a taki jedynie sadysfakcjonuje moje corki odpada, w razie niepogody spędzanie czasu w kawiarenkach nie wchodzi w grę, a przecież szkoda posiadywać w apartamencie.My mieliśmy pogodę w kratkę i dlatego na Solcie czuliśmy się uwiązani. Dla osób lubiących zaciszne senne klimaty, spacery czy błogie leniuchowanie niekoniecznie na plaży Stomorska będzie super. Wyspa zresztą jest bardzo ładna.
Jeszcze ceny biletow na prom : auto -117 kun, dorosły -25 kun , dziecko -12.5 kuny.
Pozdrawiam
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 10.07.2006 00:06

ja jednak radze na 1raz to na lad do cro:)
na wyspy mozna sobie poplynac na wycieczki lub zostawic na inny raz;)
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 22.08.2016 11:53

Witam
odkopię temat z dodatkowym zapytaniem.
Czy Ktoś kto był na tej wyspie orientuje się jak wygląda transport publiczny- chciałbym na wyspie spędzić cały dzień plażowanie + zwiedzanie ?
Mam w planach dopłynąć do wyspy promem ale bez samochodu i co dalej, czy w okolicach portu jest jakaś ładna plaża, czy jeździ po wyspie bus, czy jest w porcie wypożyczalnia samochodów, quadów ?
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 22.08.2016 12:01

Witam,
Maslinka właśnie pisze aktualną relację z wyspy Solta, zajrzyj tam, polecam!Bardzo szczegółowe opisy i dużo zdjęć!!
Tytuł relacji "Maslinka w Maslinicy"
pozdrawiam
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 23.08.2016 08:54

Dziękuję za cenną wskazówkę.
Jestem w trakcie czytania.
Gajus.ems
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 930
Dołączył(a): 21.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gajus.ems » 28.08.2016 20:35

Jeśli przypłyniesz promem , na przystani czekają autobusy, Jeden do Stomorskiej drugi do Maslenicy na drugą stronę wyspy. Widziałem korzystających. Powrót na tej samej zasadzie tz start ze Stomorskiej i Maslenicy tak aby zdążyć na najbliższy prom czyli ok 20-30 minut wcześniej. Sam nie korzystałem z tej formy komunikacji na Solcie, ale przyglądałem się temu , oraz widziałem mijające mnie autobusy bezpośrednio przed odþływem promu. ( info z czerwca 2015 i 2016) Z moich doświadczeń z podróżowania autobusami po innych wyspach wynika , że kurs w jedną stronę to ok 20 kn czyli ok 3 euro. Jeszcze jedno...autobusy są wyraźnie pustawe, pewnie są dotowane przez państwo. Wypożyczali nie widziałem co nie znaczy , że ich nie ma. Plaże Rogac z pozycji promu nie wyglądały najciekawiej w porównaniu z innymi plażami na Solcie. Ale to akurat subiektywna opinia, tak więc wsiadaj na prom i odkryj wyspę dla siebie, nawet w jeden dzień.
GAJUS
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 29.08.2016 11:26

Gajus.ems napisał(a):Jeśli przypłyniesz promem , na przystani czekają autobusy, Jeden do Stomorskiej drugi do Maslenicy na drugą stronę wyspy. Widziałem korzystających. Powrót na tej samej zasadzie tz start ze Stomorskiej i Maslenicy tak aby zdążyć na najbliższy prom czyli ok 20-30 minut wcześniej. Sam nie korzystałem z tej formy komunikacji na Solcie, ale przyglądałem się temu , oraz widziałem mijające mnie autobusy bezpośrednio przed odþływem promu. ( info z czerwca 2015 i 2016) Z moich doświadczeń z podróżowania autobusami po innych wyspach wynika , że kurs w jedną stronę to ok 20 kn czyli ok 3 euro. Jeszcze jedno...autobusy są wyraźnie pustawe, pewnie są dotowane przez państwo. Wypożyczali nie widziałem co nie znaczy , że ich nie ma. Plaże Rogac z pozycji promu nie wyglądały najciekawiej w porównaniu z innymi plażami na Solcie. Ale to akurat subiektywna opinia, tak więc wsiadaj na prom i odkryj wyspę dla siebie, nawet w jeden dzień.
GAJUS


Gajus
Serdeczne dzięki za praktyczne informacje.
Poszperam po necie może znajdę rozkład jazdy.
Z uwagi na koszty waham się pomiędzy fish piknikiem z Trogiru (transport, jedzenie zapewnione ale zobaczę tylko część wyspy) a prom+ lokalny bus(zobaczę więcej tylko czy mnie Małżonka nie przerobi na przynętę na zębacze ;) . Wycieczka 2os. dorosłe + 5 cio latek. Własny samochód to dodatkowy wydatek rzędu 320 kun.
krzyś69
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 21.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzyś69 » 21.02.2017 12:57

Witam cromaniaków. Na początku lipca tego roku wybieramy się z przyjaciółmi do Chorwacji.
Mamy zarezerwowany domek w okolicach Stomorsko (ul. stomorska zdaje się)
mam pytanka dla tych którzy byli na wyspie Solta.
1. jak wygląda z promem, tzn czy należy wcześniej przyjechać by zapłacić się na dany prom, czy raczej wystarczy kilka minut przed, jedziemy 2 autami.
W Splicie będziemy 1 lipca - sobota myślałem o promie o 11.45 lub 16.15 , w zależności od okoliczności na trasie.
2. plaże, miejsce do kąpieli w pobliżu Stomorska
3. jakieś knajpki gdzie można dobrze i świeżo zjeść.

Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje
Można też na priva słać - nawet lepiej.

Pozdrawiam Krzysztof
jacek1974
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 25.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek1974 » 17.04.2017 22:39

Witajcie cromaniacy. Mam do odstąpienia rezerwację w Stomorskiej. Więcej informacji ostapie-rezerwacje-stomorska-solta-t51861.html

proszę pisać na priv albo adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Mati2810
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 23.08.2016
Wyspa Solta, Stomorska - czy warto?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mati2810 » 17.08.2017 09:46

Witam
W przyszłym roku po raz trzeci mam zamiar jechać do HR. Do głowy już przychodzą mi różne miejscowości, gdzie można byłoby jechać. Po tym jak w tamtym roku byłem na Brac bardzo spodobały mi się wyspy :D . Chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej na temat Stomorskiej na wyspie Solta lub po prostu o tej wyspie i czy warto tam jechać. Ewentualnie można byłoby mi coś podpowiedzieć gdzie jechać. Oczywiście jak na razie w grę wchodzą tylko wyspy. Chciałbym żeby na temat Solty w szczególności wypowiadały się osoby, które były na tej wyspie.
Pzdr :papa:
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Stomorska - wyspa Solta - czy dobra na pierwszy raz ?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone