Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Statkiem, łodzią itp. z Bol na Hvar

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tkdiablo
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 06.03.2011
Statkiem, łodzią itp. z Bol na Hvar

Nieprzeczytany postnapisał(a) tkdiablo » 06.03.2011 15:29

Witam
Mam pytanie czy ktoś może kiedyś płynął jakimkolwiek statkiem czy łodzią z miejscowości Bol na Hvar? Wiem, że pływa prom ze Splitu do Jelsa przez Bol ale płynie rano a wraca wieczorem a mnie interesuje raczej podróż w drugą stronę czyli z Bol na Hvar (najlepiej do Stari Grad ale do innych też może być). Chciałem popłynąć rano, pozwiedzać miejscowości na Hvar i wieczorem wrócić do Bolu. Wie ktoś jak to zrobić? Dzięki za wszystkie informacje.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 06.03.2011 16:09

tkdiablo napisał(a):Witam
Mam pytanie czy ktoś może kiedyś płynął jakimkolwiek statkiem czy łodzią z miejscowości Bol na Hvar? Wiem, że pływa prom ze Splitu do Jelsa przez Bol ale płynie rano a wraca wieczorem a mnie interesuje raczej podróż w drugą stronę czyli z Bol na Hvar (najlepiej do Stari Grad ale do innych też może być). Chciałem popłynąć rano, pozwiedzać miejscowości na Hvar i wieczorem wrócić do Bolu. Wie ktoś jak to zrobić? Dzięki za wszystkie informacje.


Nie ma żadnej regularnej linii prócz wspomnianej Jelsa- Bol -Split (Jadrolinija).. Wszystkie fish pickniki są raczej w odwrotnym kierunku (z w.Hvar na Zlatni rat). Są prywatne firmy (taxi motorówka) , ale to już raczej nie tania zabawa.. namiary. Trzeba popytać, na jakiej zasadzie ...
Podobne usługi można znaleźć w Bolu np.:tu
Na miejscu potrzebujesz mieć jakiś transport (komunikacja publiczna to nie najlepszy pomysł)....
Jedeń dzień nie wystarczy by zobaczyć tak dużą wyspę jak Hvar... Daję głowę, że podczas swojego urlopu nie zdołasz zobaczyć Brača jak należy (jeśli tam spędzasz urlop)...
Pozdrawiam
tkdiablo
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 06.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) tkdiablo » 08.03.2011 22:40

...
Na miejscu potrzebujesz mieć jakiś transport (komunikacja publiczna to nie najlepszy pomysł)....Jedeń dzień nie wystarczy by zobaczyć tak dużą wyspę jak Hvar...


Myślałem o wynajęciu jakiegoś skutera. Całej wyspy nie planuje oczywiście zwiedzać ale jakieś dwa miasta więc myślę, że da radę.

Daję głowę, że podczas swojego urlopu nie zdołasz zobaczyć Brača jak należy (jeśli tam spędzasz urlop)...


Na Brac już byłem i zwiedziłem co trzeba. Mam tam fajne miejsce wypoczynkowe i do tego tak mi się tam podoba, że raczej nie planuje noclegów w innych miejscowościach ale pozwiedzać coś by się zdało. Jak nie ma połączeń to trudno ale i tak postaram się coś wymyślić. Dziękuję za informacje i linki
Pozdrawiam[/quote]
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 09.03.2011 00:10

tkdiablo napisał(a):Myślałem o wynajęciu jakiegoś skutera. Całej wyspy nie planuje oczywiście zwiedzać ale jakieś dwa miasta więc myślę, że da radę.

Tu
podawałam, co da radę zobaczyć na Hvarze w ciągu jednodniowej wycieczki (co zobaczyć obowiązkowo); co prawda inne były punkty startu i mety "wycieczki", ale pewnie wyciągniesz coś z tego dla siebie.
Pozdrawiam
tkdiablo
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 06.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) tkdiablo » 27.03.2011 14:36

Witam
Mam jeszcze pytanie ile (czasowo i cenowo) ewentualnie trwałaby podróż z Sumartin do Makarskiej (prom z samochodem) i potem z Drvenic do Sucuraj? Opłaca się w ogóle w ten sposób dojazd na Hvar będąc na Brac?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 27.03.2011 18:19

tkdiablo napisał(a):Witam
Mam jeszcze pytanie ile (czasowo i cenowo) ewentualnie trwałaby podróż z Sumartin do Makarskiej (prom z samochodem) i potem z Drvenic do Sucuraj? Opłaca się w ogóle w ten sposób dojazd na Hvar będąc na Brac?

Jadrolinija tu znajdziesz wszystko i rozkłady i ceny... wtedy podejmiesz decyzję, czy Tobie się opłaca.. to też względne pojęcie.
maro18
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 10.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maro18 » 20.04.2011 14:56

tkdiablo: Witaj! Możesz polecić jakiś apartament dla 6-osobowej rodziny + 2 małych dzieci (rok i 2 lata)? Jedziemy w połowie czerwca do Cro. Jak byliśmy ostatnio popłynelismy pozwiedzać Bol i tak nam się spodobał, że postanowiliśmy następnym razem tam zamieszkać. Niestety, strasznie mało kwater jest dostępnych w internecie :cry: będę wdzięczny za pomoc!

Pozdrav
sprzedamrower
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 09.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) sprzedamrower » 09.04.2017 22:36

Witam, zamierzam w połowie września wybrać się do miejscowości Vrbosca. Raczej będę biernie wypoczywać, ale zamierzam co nieco obejrzeć. Bardzo chciałabym się wybrać na wyspę Brać, znalazłam połączenie z Jelsy do Bol katamaranem. Natomiast nie wiem, gdzie można zakupić bilety już będąc na miejscu na stronie jadraliniji jest info, że w Jelsie będzie to:
JELSA PLUS
Riva bb, 21465 Jelsa
Croatia
Natomiast problem tkwi w tym, że nie wiem kompletnie gdzie to jest i nie mogę tego wyszukać, mapa na stronie jadraliniji też nie wskazuje tego miejsca. Czy we wrześniu bilety na to połączenie trzeba kupować z jakimś specjalnym wyprzedzeniem czy można w dniu rejsu?

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Statkiem, łodzią itp. z Bol na Hvar
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone