Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Starym samochodem do Cro

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
robertos75
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 05.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertos75 » 08.08.2017 14:40

walp napisał(a):Tak z ciekawości sprawdziłem, przy niedużym samochodzie z grupy B np. Hyundai i20 to koszt 95-100 zł. Do tego dochodzą pewnie jakieś opłaty np. przygotowawcza. Nie wiem jak to jest z limitem kilometrów, przekraczaniem granic itp. Za dwutygodniowy wyjazd zrobi się spora kwota.

no tak ale masz komfort psychiczny,jakbym jechał sam bez małego dziecka też bym się nie czaił i jechał starą vectrą
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 08.08.2017 14:46

walp napisał(a):Tak z ciekawości sprawdziłem, przy niedużym samochodzie z grupy B np. Hyundai i20 to koszt 95-100 zł. Do tego dochodzą pewnie jakieś opłaty np. przygotowawcza. Nie wiem jak to jest z limitem kilometrów, przekraczaniem granic itp. Za dwutygodniowy wyjazd zrobi się spora kwota.

W mojej okolicy jest sporo wypożyczalni samochodów i też się interesowałem tematem przed wyjazdem. Najlepsza ofertę jaką znalazłem to Passat B5FL TDI za 350zł tydzień z winietami na Czechy i Austrię. Potrzebowałem auta na min 17dni a gość chciał policzyć wtedy z 3 tygodnie :wink: więc pojechałem 16-sto letnim Focusem MK1 :oczko_usmiech: :mrgreen:
giffki
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 15.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) giffki » 08.08.2017 14:50

robertos75 napisał(a):a jaką opcję assistance miałeś i w jakiej firmie?


w PZU, oczywiście jak pisali poprzednicy, holowanie do warsztatu, 150km, ewentualnie drobna naprawa na miejscu. Oczywiście przy przedłużającej się awarii samochód zastępczy, ale rzeczywiście, do Polski by mnie nie doholowali. Taka opcja tylko do 7 lat :)
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 08.08.2017 14:51

B5 to też już leciwe auto raczej :) Chyba wielkiej różnicy wiekowej między nim a Focusem nie było? :D
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 08.08.2017 15:30

Koenig napisał(a):B5 to też już leciwe auto raczej :) Chyba wielkiej różnicy wiekowej między nim a Focusem nie było? :D

Ale nic mnie nie interesuje bo auto nie moje, jak się spie.... to podjeżdżają lawetą biorą auto i podstawiają następne :oczko_usmiech: :mrgreen: W moim mam tylko assistance do 200km :wink:
Wiele osób z mojej okolicy pracuje w Austrii czy w Niemczech i do pracy nie jeżdżą własnymi samochodami tylko właśnie z takich małych wypożyczalni. Dlatego jeśli ktoś wraca z Chorwacji i jest w nocy w okolicach granicy A/Cz to widzi z przeciwka sznur samochodów na rej SRC, OK, OKR, OP :oczko_usmiech: :mrgreen:
karoka65
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 14.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) karoka65 » 08.08.2017 17:02

robertos75 napisał(a):rok temu PZU miało ofertę assistance na holowanie do 1000 km na stare auta za granicą plus 1000 w kraju,czyli auto zabierali do kraju a dostawałeś auto zastępcze na tydzień,niestety już nie ma tej oferty dla starych aut

No ja jeszcze mam, dokupiłem kilka dni temu ASS z 1000-cem na awarię i wypadek za aż 70pln :)
Tyle wyszła dopłata do końca umowy.
karoka65
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 14.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) karoka65 » 08.08.2017 17:27

Kobal66 napisał(a):Defekt takiego E60 gdzie 70% populacji stanowią stare diesle co to niemiec płakał jak sprzedawał...

To jest jak widać w kanale zadbana 3L benzyna :) udokumentowany przebieg 250 tysi także nawet trochę mniej jak e38, ASS też w pakiecie.
Tegoroczny wyjazd będzie prawdopodobnie nowym samochodem i ja tam czuję się z tym baaardzo komfortowo.

Nowy zostaje w garażu, bardziej komfortowo jeździ mi się tym starym :)

Nie wmawiaj proszę nikomu że wyjazd na wakacje kupionym tydzień temu 14 letnim samochodem to genialny pomysł.
Ba nawet lepszy niż wyjazd nowym samochodem.
Oczywiście trzymam kciuki za szczęśliwe i udane wakacje.

Eeee znowu nie wmawiam :) pomysł raczej odważny niż genialny.
Miałem też przykre doświadczenia z nowymi samochodami jak dla mnie to "papierowe" a raczej plastikowe auta.
A wakacje jak piszesz byle były udane :) dla wszystkich.

Sam z przyjemnością pojechałbym na wakacje po europie sprawdzonym zadbanym E38 które miałbym od dłuższego czasu bo to dla mnie najpiękniejsze BMW ever i sam myślę o zakupie jakiegoś klasyka ale to już inna bajka,

I tu się również zgodzę z twoja opinią.
Powiem Ci tylko tyle że coraz ciężej znaleźć w miarę "ogarnięty" egzemplarz i trzeba się najeździć żeby mocno nie wtopić a dołożyć i tak będzie trzeba jak środków tak i serca.
danol148
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 24.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) danol148 » 08.08.2017 19:47

Astra G 1998 rok czyli pełnoletnia już przekulała 3148km bez zająknięcia do cro i z powrotem silnik 1.8 16v z podtlenkiem LPG :D
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 08.08.2017 21:11

giffki napisał(a):to i ja się dołączę:
właśnie wróciłem 13 letnik Mondeo MK3, na gazie. Obawy miałem, ale jeśli jeździ się na co dzień, przecież po Polsce też spore odcinki są, i jak dotąd zero problemu, to dlaczego miałby mieć w Chorwacji? Oczywiście, assistance był, aż taki wierzący nie jestem :)

...ale jeśli jeździ się na co dzień...
...po Polsce też spore odcinki...

niestety większość jeździ po mieście, później "noga w podłodze" w trasie, nie znając swojego samochodu...
Kobal66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 384
Dołączył(a): 12.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kobal66 » 09.08.2017 06:40

Powiem Ci tylko tyle że coraz ciężej znaleźć w miarę "ogarnięty" egzemplarz i trzeba się najeździć żeby mocno nie wtopić a dołożyć i tak będzie trzeba jak środków tak i serca.


No coś o tym wiem szukam E36 coupe 325 a najlepiej wczesnego 328... poziom uciemiężenia jest niewyobrażalny.
Szukałem też Volvo kombi 740 ale ten pomysł spisałem już na straty.
Jeśli projekt uda się zrealizować to nie odpuszczę sobie kiedyś wakacji za kółkiem klasyka.
susto
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 26.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) susto » 09.08.2017 07:13

To i ja pochwalę swój samochód. W tym roku po raz pierwszy wybrałem się do Chorwacji. Przy okazji dziękuję forumowiczom bo czytałem wątki praktycznie codziennie przed wyjazdem i chyba nic mnie nie zaskoczyło :D Mam golfa IV z 2002 roku z nieśmiertelnym 1.9tdi. Kraków - Omiš - Kraków bez zająknięcia, bez zabranej kropli oleju, średnie spalanie 5.2l/100. Nie piszę tego żeby się chwalić tylko żeby pokazać innym którzy się zastanawiają, że wiek auta nie ma aż takiego znaczenia. Szwagier kupił w zeszłym roku mondeo specjalnie na wyjazdy i padł mu nad Balatonem. Wszystkie wymiany robię na bieżąco, jak coś mi się nie podoba to jadę do mechanika i auto mnie jeszcze nie zawiodło. Dbajcie o swoje samochody na co dzień, a wtedy nie będzie takich obaw przed dłuższymi trasami.
gertstary1
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 14.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gertstary1 » 11.08.2017 18:18

To mój 4 wyjazd do CRO stara caravelką,tak jak napisałem wyżej spalanie wyszło 11,4l gazu,ale jazda ekonomiczna,praktycznie bez korków,każde auto może sie popsuć,ale jeśli dbasz,furke znasz to musi dać rade i nawet jeśli wyskoczy mały zonk,ogarnie sie samemu,drugi wyjazd-poszla linka od sprzegła,3 wyjazd-zgineły biegi-poszła tulejka prowadzaca wajche od biegów,naprawilem obie rzeczy sam,asistance wykupione w mbank,jakies symboliczne,żeby glowa była spokojniejsza a jezdzimy teraz we czwórke,w 2016 z 9 miesieczna córka,teraz z 21 miesieczna.....gdyby duża awaria była....nie chce myśleć.Za rok znów CRO i raczej znow caravelka,tym bardziej ,że oc mam 270pln na rok :) staruszki górą ,nie bójcie sie :) szerokości
gertstary1
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 14.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gertstary1 » 11.08.2017 18:29

SAM_4576.JPG
tylko 1400km w jedna strone :)
IMG_1100.JPG
1750km w jedną strone,to 1 wyjazd strach był
jedna foteczka złomka z 2017 Sibenik i jedna z 2014 Orebic
SAM_4576.JPG
tylko 1400km w jedna strone :)
karoka65
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 14.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) karoka65 » 18.08.2017 09:51

Co mogę na razie napisać?
Połowa sukcesu za nami :) e38 750IL z 1999 i e60 530I z 2003 ( ta kupiona 6 dni przed wyjazdem ) dojechały nad Jadran, odpoczywają w cieniu od tygodnia w Podstranie.
Pozostał powrót do domciu za tydzień.
Żeby "napoić" 12 cylinderków potrzeba było 10,6L/100km ( 4 osoby ), wiem że pewnie wielu nie uwierzy :) w e60 wyszło 9,2 ( 5 osób ).
Pozdrawiam z Podstrany.
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1505
Dołączył(a): 19.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 18.08.2017 19:23

Wiesiek - miłego wypoczynku i gratulacje, że fury dojechały bez problemu. Kurcze, to wręcz nie wiarygodne, że 12 cylindrów połknęło tylko tyle paliwa. Byłem przekonany, że spali duuużo więcej. Jaka była średnia prędkość?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Starym samochodem do Cro - strona 89
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone