Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Starigrad - Paklenica

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
head
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 14.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) head » 27.04.2014 12:53

mervik napisał(a):...zaraz ....zaraz....skąd ja znam to miejsce , no tak byliśmy tam miesiąc przed wami :wink:

krka.png


20130710144741(1).jpg

niezłe widokowo, nam się podobało, a Wam?
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 27.04.2014 17:59

head napisał(a):
mervik napisał(a):...zaraz ....zaraz....skąd ja znam to miejsce , no tak byliśmy tam miesiąc przed wami :wink:

krka.png


20130710144741(1).jpg

niezłe widokowo, nam się podobało, a Wam?


Oczywiście że nam się podobało , my lubimy takie zakamarki :wink:
do-chorwacji-przez-montenegro-t43071-120.html
Jak poczytasz dalej to dojedziesz do Mali Alan :D
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 27.04.2014 18:02

head napisał(a): Z relacji na forum domyślam się, że muszę wystartować z Obrovac, ale nie bardzo kojarzę miejsce w którym mam odbić na przełęcz Mały Alan. Jeśli ktoś się orientuje jak trafić na tą drogę to będę wdzięczny.


Nie musisz startować z Obravaca :wink:
Jadąc z autostrady A1 zjeżdżas do miejscowości Jasenice za tą miejscowością jakieś ze 7 km jest krzyżówka i tam skręcasz w lewo na Mali Alan ,jak byś jechał jednak z Obravaca to zobaczysz na tym skrzyżowaniu tablicę kierującą na przełęcz :wink:
https://www.google.pl/maps/@44.217867,1 ... JxmHJQ!2e0
https://www.google.pl/maps/dir/44.21801 ... m0!1m0!3e0
Jak będziesz przejeżdżał w tym rejonie ,warto też zajechać nad kanion Zrmnaja to jest jakieś 2km za Jasenice ,tu w tym miejscu skręcasz w prawo w tą szutrową drogę gdzie jest ten brązowy kierunkowskaz ,jakieś 1km i jesteś nad wspaniałym kanionem, zdjęcia są w mojej relacji :wink:
https://www.google.pl/maps/@44.228188,1 ... dcbOiQ!2e0
https://www.google.pl/maps/dir//44.2220 ... m2!1m0!1m0
head
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 14.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) head » 27.04.2014 19:35

mervik napisał(a):
head napisał(a): Z relacji na forum domyślam się, że muszę wystartować z Obrovac, ale nie bardzo kojarzę miejsce w którym mam odbić na przełęcz Mały Alan. Jeśli ktoś się orientuje jak trafić na tą drogę to będę wdzięczny.


Nie musisz startować z Obravaca :wink:
Jadąc z autostrady A1 zjeżdżas do miejscowości Jasenice za tą miejscowością jakieś ze 7 km jest krzyżówka i tam skręcasz w lewo na Mali Alan ,jak byś jechał jednak z Obravaca to zobaczysz na tym skrzyżowaniu tablicę kierującą na przełęcz :wink:
https://www.google.pl/maps/@44.217867,1 ... JxmHJQ!2e0
https://www.google.pl/maps/dir/44.21801 ... m0!1m0!3e0
Jak będziesz przejeżdżał w tym rejonie ,warto też zajechać nad kanion Zrmnaja to jest jakieś 2km za Jasenice ,tu w tym miejscu skręcasz w prawo w tą szutrową drogę gdzie jest ten brązowy kierunkowskaz ,jakieś 1km i jesteś nad wspaniałym kanionem, zdjęcia są w mojej relacji :wink:
https://www.google.pl/maps/@44.228188,1 ... dcbOiQ!2e0
https://www.google.pl/maps/dir//44.2220 ... m2!1m0!1m0

Dzięki, na pewno skorzystam, będę w Starigradzie trzeci raz więc trzeba coś innego zaplanować, a nie tylko plaże....
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 15.06.2014 15:48

proszę o więcej fotek i ciekawostek ze Starigradu,my tez uwielbiamy to miasteczko i w sierpniu po rocznej przerwie wracamy tam po raz 3 :D
head
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 14.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) head » 21.06.2014 22:28

alutka9 napisał(a):proszę o więcej fotek i ciekawostek ze Starigradu,my tez uwielbiamy to miasteczko i w sierpniu po rocznej przerwie wracamy tam po raz 3 :D

a kiedy jedziecie? bo my na przełomie lipca i sierpnia będziemy po raz kolejny... ze względu na dziecko ta mieścina pasuje nam bez żadnych uwag..
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 22.06.2014 09:42

witaj :D nam pod wieloma względami bardzo pasuje to miasteczko :) ze względu na dzieci też,fajne położenie bo i góry i morze,płasko,wszędzie blisko i na miejscu i jako baza wypadowa a i nasi gospodarze z miejscówką na przeciw targu bardzo sympatyczni :) przy okazji ceny jak czytam relacje z innych miejscowości sporo niższe.my wyjeżdżamy 08.08 na miejscu od 09.08-22.08,zawsze staramy się być na święto 15.08 bo zawsze są koncerty i inne zabawy.pozdrawiam
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 22.06.2014 11:42

zasiadam do czytelni
head
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 14.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) head » 22.06.2014 19:57

alutka9 napisał(a):witaj :D nam pod wieloma względami bardzo pasuje to miasteczko :) ze względu na dzieci też,fajne położenie bo i góry i morze,płasko,wszędzie blisko i na miejscu i jako baza wypadowa a i nasi gospodarze z miejscówką na przeciw targu bardzo sympatyczni :) przy okazji ceny jak czytam relacje z innych miejscowości sporo niższe.my wyjeżdżamy 08.08 na miejscu od 09.08-22.08,zawsze staramy się być na święto 15.08 bo zawsze są koncerty i inne zabawy.pozdrawiam

No właśnie, pytałem o datę bo chciałem Wam wspomnieć o festynie na 15 tego :-) ale jak widzę stałym bywalcom nie trzeba takich podpowiedzi :-) Jeździliście gdzieś na plaże nie w stronę seline tylko poza Starigrad?? szukamy czegoś innego na ten rok do plażowania.... Słyszałem coś o jakichś piaszczystych plażach w tamtą stronę.. tylko nie wiem czy to prawda....
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 23.06.2014 20:53

head napisał(a):
alutka9 napisał(a):witaj :D nam pod wieloma względami bardzo pasuje to miasteczko :) ze względu na dzieci też,fajne położenie bo i góry i morze,płasko,wszędzie blisko i na miejscu i jako baza wypadowa a i nasi gospodarze z miejscówką na przeciw targu bardzo sympatyczni :) przy okazji ceny jak czytam relacje z innych miejscowości sporo niższe.my wyjeżdżamy 08.08 na miejscu od 09.08-22.08,zawsze staramy się być na święto 15.08 bo zawsze są koncerty i inne zabawy.pozdrawiam

No właśnie, pytałem o datę bo chciałem Wam wspomnieć o festynie na 15 tego :-) ale jak widzę stałym bywalcom nie trzeba takich podpowiedzi :-) Jeździliście gdzieś na plaże nie w stronę seline tylko poza Starigrad?? szukamy czegoś innego na ten rok do plażowania.... Słyszałem coś o jakichś piaszczystych plażach w tamtą stronę.. tylko nie wiem czy to prawda....

plażujemy się raczej na miejscu albo na betonówce w pobliżu kościoła (mamy około 100 metrów do niej )albo właśnie na granicy z Seline,może nic specjalnego ale nam pasuje.jeżdziliśmy na wycieczki w obie strony ale w pobliżu nic specjalnego do plażowania w oko nam nie wpadło niestety,fakt że staramy się używać samochodu jak najmniej dlatego nam wybitnie ta miejscówka pasuje :) raz się wybraliśmy jadranką na północ to na pewno przez jakieś 100-130 km na pewno piaszczystej plaży nie ma,są góry urwiska,zakręty,schody do wody ale widoki cudne :)
pkucaba
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 26.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) pkucaba » 30.06.2014 21:55

Byliśmy w Starigardzie Paklenicy w zeszłym roku. Świetne miejsce, spokojnie, idealna baza wypadowa. Na miejscu góry i morze. Jednego dnia można być na wysokości naszego Morskiego Oka i na plaży.
Faktycznie w samym Starigradzie plaża nie jest najlepsza. My jeździliśmy plażować w stronę Seline.

Widok z punktu widokowego na miasteczko. Obrazek
Zachód z punktu widokowego.
Obrazek
travian
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 16.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) travian » 16.01.2016 21:47

Byłem tam w zeszłym roku. Nam sie bardzo podobało, także plaża która była bardzo fajna. Jak ktoś chiałby wiecej szczegółów to chętnie pomogę. Pozdrawiam
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 10.02.2016 00:51

Też byliśmy w zeszłym roku w Starigradzie. Odnośnie plażowania: najczęściej przebywaliśmy przy ul. Stipana Busljete (uliczka wzdłuż brzegu zaczynająca się w okolicach portu i biegnąca na NW).
Miejsca było stosunkowo niewiele, ale i ludzi nie było dużo, do wody schodziliśmy najczęściej betonowymi schodkami a powrót-albo schodkami albo po kamieniach/głazach na brzegu.
Zaś odnośnie pytania o miejsca do plażowania po drugiej stronie miasta-widzieliśmy ciekawą zatoczkę, ale że było tam kilka osób to pojechaliśmy dalej i tam po zaparkowaniu w miejscowości Kozjaca znaleźliśmy ciekawe miejsce.
Widok w stronę gór wyglądał tak:
Obrazek

Pod wodą bywały różne organizmy, np takie:
Obrazek

takie:
Obrazek

czy takie:
Obrazek

Przepraszam, że się wtrącam w Twoją relację, ale mam nadzieję, że nie podpadłem ;)
majchrzy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 171
Dołączył(a): 06.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) majchrzy » 10.02.2016 07:24

Wspomnienia wróciły wakacje 2012r. Dzięki za tą relację :D
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Starigrad - Paklenica - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone