Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Starigrad Paklenica - plaża

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Maciej_o2
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 11.01.2012
Starigrad Paklenica - plaża

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej_o2 » 15.02.2013 14:08

Ave
jedziemy jak wyżej.
Gdzie są fajne plaże w okolicy, może ktoś ma fotki?
znajomi znaleźli coś takiego:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater
tylko za cholery ni mogem znaleźć kaj to je. :D
Pomożecie?
heza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 222
Dołączył(a): 05.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) heza » 15.02.2013 14:31

Witaj.
Byłem w ub. roku w Star. Paklenicy i to jest chyba plaża koło kampingu w pobliżu hotelu Alan (tak chyba się nazywa). Hotel ten jest takim charakterystycznym miejscem, bo po prostu jest najwyższym obiektem na plażach Paklenicy.
Gajus.ems
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 930
Dołączył(a): 21.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gajus.ems » 15.02.2013 20:18

Może trochę bardziej sprecyzuję. Plaża znajduje się w odległości kilkuset metrów (może leciutko ponad kilometr) od hotelu ALAN. Idziemy w lewo w kierunku Zadaru. Naprawdę fajna plaża. Z tego co pamiętam szybko "robi się" głęboko. Więc trochę nie dla dzieci.Może odezwie się ktoś kto był niedawno i sprecyzuje info. Od siebie dodam , że b. podobało mi się w tej mjsc. ale już mojej żonie nie. Polecam.
GAJUS
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 16.02.2013 02:40

Witam. Zgadza się - to tam, choć na zdjęciu widok dość wiosenny (ukwiecenie?).
Byłem tam w 2009 i w ub. roku zajrzeć na chwilkę na stare kąty.
Pas tego co nazwaliśmy plażą jest wąski, tuż przy drodze, którą jeżdżą auta- ale tylko kawałek. Na końcu są ruiny wieży na samym cyplu.

Obrazek

Na prawo od "X" (X to owe pole z duża ilością miejsc parkingowych) jest sąsiednia droga (dość równa) niewielki lasek z miejscami (alejką a w zasadzie dwiema) do parkowania (im wcześniej tym puściej...). Dojazd ostatnio był taki sam jak w 2009r, (skręca się zaraz za stacją benzynową w taką pustą łąkę/pole) ale coś tam kopią na tej półdzikiej łące, więc może jakieś przebudowy tam przy głównej drodze będą. Z innych informacji to owo parkowanie jest w bocznych "uliczkach" pod drzewami (super cień nie tylko dla aut ale i dla piknikowców oraz zmęczonych słońcem.
Woda faktycznie dość szybko robi się głębsza ale przy brzegu w stronę cypla z ruinami jest wystarczająco dla dzieci..
Za to jest tam całkiem fajnie bo nie docierają większe odgłosy z miasta i drogi.
Mankamentem jest owa droga tuż przy plaży, ale wystarczy pójść dalej aby mieć to z głowy.
Widać z tej łączki dojazdowej ładnie skały wąwozu Wielka Paklenica i wyższe szczyty.
Aha, mniej więcej w środkowym odcinku plaży (ciągnie się ona tak jak naniesiony czerwony pasek) jest toj tojka.
A na wprost od wjazdu z szosy głównej jest mały pomost.

Obrazek
Mam nadzieję, że się coś przyda.
Pozdrawiam.
kammaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 200
Dołączył(a): 22.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kammaj » 20.02.2013 20:51

Przy hotelu też jest plaża i nie trzeba tak daleko pedałować.
Maciej_o2
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 11.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej_o2 » 21.02.2013 11:31

Na dziynka jako chróm.
A w której kolibie było dobre jedzenie (jakieś kalmary, krewetki inne przedupne rzeczy), gdzie mieli dobry bimber?
możecie coś polecić?
Pozdrawiam
AM
kammaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 200
Dołączył(a): 22.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kammaj » 21.02.2013 20:34

Idąc główną ulicą od hotelu w stronę portu po lewej przed portem jest restauracja Marin, zawsze dużo ludzi ale jest dużo obsługi, pyszne jedzonko, miła obsługa a po posiłku dla pań kieliszek kruskovaca a dla panów kieliszek rakii. Zawracając z tej knajpy uliczką w stronę morza jest restauracja Dalmacja gdzie mają pyszne lignje na żaru.
Maciej_o2
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 11.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej_o2 » 26.02.2013 23:36

Tu z pewnością jest Dalmacija?
http://goo.gl/maps/Ek8Ci

a tu Marin?
http://goo.gl/maps/eNKWz
kammaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 200
Dołączył(a): 22.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kammaj » 27.02.2013 10:29

Dokładnie tak, wszystko się zgadza. Też najpierw szukałem w google street view żeby Ci dobrze wytłumaczyć :D
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 06.03.2013 17:16

polecam jeszcze knajpke BRAGOC ,przy glownej drodze na przeciw pasazu z budkami .w sezonie stoliki na tarasie i wielu tubylcow,co sporo nam mowi o miejscu,dla kazdego cos sie znajdzie i pizza i rybna plyta a i ceny bardziej przytstepne niz w dalmacji,choc i ja uwielbiam :D
Maciej_o2
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 11.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej_o2 » 19.03.2013 23:00

BRAGOC to chyba tu:

https://mapy.google.pl/maps?q=Paklenica ... 33,,0,8.62

no nic bedziemy na miejscu to posprawdzamy

dzięki za podpowiedzi
nosferatu7
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 18.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nosferatu7 » 19.05.2016 21:15

Jestem na etapie planowania wyjazdu, a wyjazd już za 2 tygodnie, i prawdopodobnie to miejscowość Starigrad- Paklenica. W związku z tym mam pytanie odnośnie temperatury wody. Widzę, że w okolicach są ujścia rzek, dodatkowo góry i się zastanawiam czy w tej miejscowości można spodziewać się zimniejszej wody niż, np na Wyspie Pag, czyw okolicach Zadaru. ?.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 20.05.2016 15:45

nosferatu7 napisał(a):Jestem na etapie planowania wyjazdu, a wyjazd już za 2 tygodnie, i prawdopodobnie to miejscowość Starigrad- Paklenica. W związku z tym mam pytanie odnośnie temperatury wody. Widzę, że w okolicach są ujścia rzek, dodatkowo góry i się zastanawiam czy w tej miejscowości można spodziewać się zimniejszej wody niż, np na Wyspie Pag, czyw okolicach Zadaru. ?.

Nie wiem jak teraz, ale latem w Ninie i Starigradzie była w zasadzie zbliżona: okolice 27 stopni.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15643
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.05.2016 20:25

kojacek napisał(a):
nosferatu7 napisał(a):Jestem na etapie planowania wyjazdu, a wyjazd już za 2 tygodnie, i prawdopodobnie to miejscowość Starigrad- Paklenica. W związku z tym mam pytanie odnośnie temperatury wody. Widzę, że w okolicach są ujścia rzek, dodatkowo góry i się zastanawiam czy w tej miejscowości można spodziewać się zimniejszej wody niż, np na Wyspie Pag, czyw okolicach Zadaru. ?.

Nie wiem jak teraz, ale latem w Ninie i Starigradzie była w zasadzie zbliżona: okolice 27 stopni.

W sierpniu 2010 też nie zauważyłam różnic. S-P jest w zatoce to woda szybciej się nagrzewa...
Popatrz tu: http://www.travelplanet.pl/przewodnik/c ... mperatury/
travian
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 16.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) travian » 21.06.2016 11:13

nosferatu7 napisał(a):Jestem na etapie planowania wyjazdu, a wyjazd już za 2 tygodnie, i prawdopodobnie to miejscowość Starigrad- Paklenica. W związku z tym mam pytanie odnośnie temperatury wody. Widzę, że w okolicach są ujścia rzek, dodatkowo góry i się zastanawiam czy w tej miejscowości można spodziewać się zimniejszej wody niż, np na Wyspie Pag, czyw okolicach Zadaru. ?.


Co do temperatury wody to wydaje mi się że jest ona standardowa :-). Nie wiem gdzie planujesz się kopać ale my korzystaliśmy z plaży na cypelku z tą ruiną budowli na granicy paklenicy i seline i tam faktycznie ja odniosłem wrażenie że im bliżej seline tzn. na cyplu po stronie seline woda jest zimniejsza. Ale od cypla w stronę starigrad paklenica woda cieplutka. Ogólnie polecam Tobie plażowanie właśnie na tym cypelku bo ludzi w porównaniu z innym miejscem malutko a plaża fajna kameralna. Fakt trzeba trochę przejść ale to jakieś max 5-7 min spacerkiem od parkingu. Co do samej miejsćowości to nam się bardzo podobała i moge ją polecić.

Pozdrawiam

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone