Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Starigrad Paklenica czy warto?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
guma
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 11.07.2015
Starigrad Paklenica czy warto?

Nieprzeczytany postnapisał(a) guma » 13.07.2015 19:57

Czy warto sie tam wybrać?
Z polecenia znajomych szukałem czegoś bardziej w okolicach Szybenika. Doradźcie czy warto (rodzina 2+1).
Z góry dziękuję.
Leszek W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 552
Dołączył(a): 14.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek W » 13.07.2015 20:05

Starigrad Paklenica niewiele ma z Szybenikiem wspólnego. Zależy, czego szukasz. Dwa lata temu byłem pod tym adresem: http://paklenica-sport.com/. Przy morzu, długa, plaża z płycizną dla dzieciaków. Nie pamiętam ceny, ale jak na szczyt sezonu (początek sierpnia) była atrakcyjna. Blisko Zadar, Pag, NP Paklenica. Ogólnie byliśmy zadowoleni.
guma
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 11.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) guma » 13.07.2015 20:09

Wiem, wiem że daleko od Szybenika. Problem w tym, że w interesującym mnie terminie nie ma nic wolnego (chyba 100 zapytań wyslanych). Za to tam jest wolne, dlatego nad tym miejscem sie zastanawiam:)
Leszek W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 552
Dołączył(a): 14.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek W » 13.07.2015 20:12

W niedzielę jadę do Grebasiticy, jeszcze tydzień temu były oferty z tej miejscowości.
guma
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 11.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) guma » 13.07.2015 20:19

Gdzie dokładnie szukać?Jak mozesz to podaj adres strony. Przepraszam, ale od soboty szukam i jestem trochę zrezygnowany. Niestety u mnie w pracy ciężko o wcześniejsze zaplanowanie urlopu...
Leszek W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 552
Dołączył(a): 14.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek W » 13.07.2015 20:24

Poszło na PW
guma
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 11.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) guma » 13.07.2015 20:33

Dzięki wielkie:)
Już działam.
anegata
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 17.07.2016
Starigrad Paklanica - warto jechac ?(1 raz)

Nieprzeczytany postnapisał(a) anegata » 17.07.2016 16:21

witam,
proszę o opinie , mamy wstepną kwaterę na ul. Ul. Kneza Mogorovića. czy tam jest takie piekne lazurowe morze jak opowiadaja znajomi , ze w Chorwacji tak cudnie.
Jedziemy pierwszy raz i nie chce sie rozczarowac,
co wziac oprocz preparatu na komary, slońce oraz butów do kąpania.
dziekuję ślicznie
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.07.2016 16:28

starigrad-paklenica-t44930.html

+ podobne wątki na dole strony :idea:
grzego
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 18.02.2017
Miejscówka do zwiedzenia Risnjak, Pn.Velebitu i Paklenicy

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzego » 20.02.2017 18:59

Witam,
chciałbym wraz z żoną odwiedzić w najbliższe wakacje 3 parki narodowe: Risnjak, Sjeverni Velebit i Paklenica. Jeszcze nie mam mapek, więc planuję takie całodniowe jednodniowe wycieczki. Ponieważ musimy pojechać z dwójką dzieci, to chcielibyśmy wziąć babcię ;). Potrzebuję więc wskazania jakiejś fajnej miejscówki, gdzie możnaby z dziećmi na plaży fajnie posiedzieć, ale z drugiej strony, żeby było w miarę niedaleko do tych 3 parków (do najodleglejszego jak będzie 2,5h w jedną stronę to jeszcze będzie ok). Dobrze by było, aby miejscowość nie była totalną dziurą, żeby można było też wieczorem gdzieś przyjemnie pospacerować. Kilka lat temu byliśmy w Primosten i tego typu miejscowość byłaby idealna (bardzo fajna plaża i zarąbiste stare miasteczko na wieczór). Ja na razie znalazłem Omišalj na wyspie Krk, ale tamta plaża jest nie za bardzo. Może ktoś poleci coś lepszego?

Dodatkowo mam prośbę: czy ktoś będzie się wybierał przed majem do Chorwacji i nie kupiłby mi 3 map wydawnictwa Smand:

14 - Gorski Kotar IV,
16a - National Park Northern Velebit
19 - National Park Paklenica.

Najtaniej udało mi się znaleźć w necie za 35 Eur za wszystkie 3. A podejrzewam, że w Chorwacji są o wiele taniej (widziałem na stronie jednego parku narodowego, że sprzedawali za 25 kun jedną mapę).
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.02.2017 19:14

Jak chcesz zwiedzać w/w Parki, to miejscówka na wyspie Krk bardzo zły pomysł.
grzego
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 18.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzego » 20.02.2017 23:33

Janusz Bajcer napisał(a):Jak chcesz zwiedzać w/w Parki, to miejscówka na wyspie Krk bardzo zły pomysł.


Ze względów logistycznych? Czy innych?

P.S. Moje pytanie zostało tu przeniesione z "Regiony i miejscowości turystyczne", czy sam tak je umiejscowiłem?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.02.2017 23:36

Tak, post został przeniesiony.

Zobacz na mapie gdzie wyspa Krk, a gdzie Parki.
Starigrad Paklenica to moim zdaniem najlepsza miejscówka do ich zwiedzania.
grzego
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 18.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzego » 22.02.2017 09:40

Z Omišalj na wyspie Krk musielibyśmy zrobić ok 660 km do 3 parków, ze Starigrad Paklenica ok . 670 km, czyli tak samo. Z Polski mam ponad 200km więcej do Starigradu (w obie strony). W Starigradzie , z tego co widzę, nie ma gdzie pospacerować wieczorami. Wniosek - miejscówka wyraźnie gorsza.

Szkoda, że przeniosłeś pytanie do tego wątku - on nijak ma się do mojego pytania. A tak, może ktoś by coś ciekawego zaproponował...
majchrzy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 171
Dołączył(a): 06.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) majchrzy » 22.02.2017 09:53

Byliśmy z rodzinką w Starigrad Paklenicy 4 lata temu. Mała mieścina ale bardzo malownicza. Nawet w sierpniu w miarę spokojnie, miejsce na plaży zawsze się znajdzie. Wieczorami można wyjść do knajpki w małym porcie, krótki spacer i to w zasadzie tyle. Nam się podobało zależy kto czego szuka.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Starigrad Paklenica czy warto?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone