Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Stari Grad 16-25.07.2011!

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
FotoAmator
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 12.07.2011
Stari Grad 16-25.07.2011!

Nieprzeczytany postnapisał(a) FotoAmator » 12.07.2011 12:43

Witam wszystkich serdecznie :)
Od kilku dni pochłaniam informacje zawarte przez Was na tym forum i staram się przeczytać tego jak najwięcej przed moim wyjazdem na wyspę Hvar :) Do Chorwacji jadę pierwszy raz, wraz z narzeczoną. Środek lokomocji niestety dość nieszczęśliwy, mianowicie autokar, ale i tak jesteśmy zadowoleni, że w ciągu niecałego tygodnia udało nam się znaleźć jakąś rozsądną ofertę wczasów. Pomimo tego, że nigdy jeszcze nie byłem w Chorwacji, to czytając Wasze forum oraz oglądając zamieszczone przez Was zdjęcia, już zdążyłem się w tym kraju zakochać. Mam teraz tylko nadzieje, że moje z dnia na dzień rosnące oczekiwania się sprawdzą :)
Otworzyłem ten wątek w tym miejscu, ponieważ planuję na bieżąco zamieszać w nim relacje z naszego wyjazdu. Moja B. zabiera ze sobą komputer, w związku z czym będę miał taką możliwość. O ile tylko uda się dopaść bezprzewodowy Internet gdzieś w Stari Gradzie :)
Wyjeżdżamy 15.07 z krakowskim biurem Test Tour. Dla zainteresowanych postaram się również zamieścić opinię o współpracy z tym biurem, warunkach transportu. Kto wie, może komuś się kiedyś taka opinia przyda.
Mam również pytanie, czy może ktoś z Was planuje urlop na wyspie Hvar w podobnym terminie?
Pozdrawiam wszystkich i na pewno niedługo się odezwę.
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 12.07.2011 12:58

Jedziesz autokarem to wszystkie wspaniałe widoki Twoje :D Gdy jesteś kierowcą coś tam kątem oka zobaczysz, ale prawdziwym turysta jest Twój pasażer. Więc może nie ma czego żałować. W Starim Gradzie pożyczysz skuter (wiesz u kogo) i wyspa należy do Ciebie :D
Miłego pobytu życzę.
FotoAmator
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 12.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) FotoAmator » 12.07.2011 13:08

Masz 100% rację, i jeśli o mnie chodzi to ten autokar jest dobrym rozwiązaniem. Gorzej z moja B... Ale wierzę, że jak tylko zajedziemy na miejsce to od razu zapomni o trudach podróży :)
Hehe wiem u kogo, wiem, mam tylko nadzieję, że uda mi się do tej osoby trafić bez problemu hehe :) Ale z tego co wyczytałem na forach, ponoć nie da się miejsca jej pracy nie zauważyć :)
Zakwaterują nas w hotelu Arkada. Pomimo kilku gorszych opinii osobiście nie mogę się doczekać. Widząc po zdjęciach obiekt ma wspaniałe położenie, a i wygląd budynku jest niesamowity, taki koszmar współczesnego architekta :)
pawelsko
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelsko » 12.07.2011 13:08

Super że będziecie mogli pomóc. Też sie wybieram z tym biurem tyle że we wrześniu, czekam na każde pomocne informacje.
Czesiek63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 658
Dołączył(a): 20.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Czesiek63 » 12.07.2011 20:30

Wszystko ok byłem kiedyś z tym biurem na Hvarze Vrboska i byłem również innym razem w gościach w Hotelu Arkada :) tu jest relacja i parę fotek hotelu i nie tylko http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=25933&highlight=
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 12.07.2011 21:18

FotoAmator napisał(a):Moja B. zabiera ze sobą komputer, w związku z czym będę miał taką możliwość. O ile tylko uda się dopaść bezprzewodowy Internet gdzieś w Stari Gradzie :)

Większość kafejek na placu Tvrdalj ma darmowe Wi-fi...
Pozdrawiam

P.S. Od niedawna T.Z. St.Grad ma całkiem nie najgorszą stronkę www...
podwieszoną na starym adresie: http://www.stari-grad-faros.hr/
FotoAmator
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 12.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) FotoAmator » 13.07.2011 06:55

Czesiek63 napisał(a):Wszystko ok byłem kiedyś z tym biurem na Hvarze Vrboska i byłem również innym razem w gościach w Hotelu Arkada :) tu jest relacja i parę fotek hotelu i nie tylko http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=25933&highlight=

Dzięki za linka, jakimś cudem tej relacji jeszcze nie przeczytałem ;)

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):P.S. Od niedawna T.Z. St.Grad ma całkiem nie najgorszą stronkę www...
podwieszoną na starym adresie: http://www.stari-grad-faros.hr

A już miałem okazję zapoznać się z tą stroną i nie powiem, po jej obejrzeniu chęć dotarcia już na miejsce jeszcze się tylko wzmogła :)
Co do WiFi to dziękuje za informację, bałem się, że wszędzie jakieś opłaty pobierają, tak jak w moim hotelu..

Hm ostatnio bardzo zadziwiło mnie to, w jaki sposób moja B. pakuje się na wyjazd. Ja dla przykładu po złożeniu wszystkich ubrań w kosteczkę i po rozsądnym rozmieszczeniu kosmetyków z dumą stwierdziłem, że 1/3 mojej walizki jest jeszcze pusta. Dodam, że najmniejszej walizki jaką tylko posiadam. Moja B. natomiast.. eh nosi rozmar XS.. czyli jej ubrania zajmują gdzieś ze 3 razy mniej przestrzeni niż moje XL. I ok ubrania ładnie poskładała, udało jej się je upchnąć nawet do skromnej reklamówki i tak wrzucić do walizy. Dwa razy większej niż moja.. Po moim pytaniu po co jej taka duża waliza zostałem skarcony jej najgorszym z możliwych spojrzeniem, po czym usłyszałem tylko: "i tak nie wiem, czy mi starczy miejsca". Zaraz po tym zrozumiałem.. do walizy poszły kilka par butów, szuszarka, prostownica, kosmetyczka wielkości mojej walizki.. Eh ja jestem w stanie zrozumieć, że kobiety tak po prostu mają, ale nie potrafię pojąć dlaczego, nauczona doświadczeniem z poprzednich naszych wyjazdów nie potrafi zrozumieć, że i tak większości z tych rzeczy nawet nie wyjmie z tej torby. Ehh liczę po cichu, że może jednak uda mi się z nią dogadać kiedyś w tej kwestji. Może nawet uda nam się kiedyś w jedną walizkę spakować?
Co jest w tym wszystkim najwspanialsze to ja będę obydwie walizki dzwigał ;) A nie będzie to tylko dojście do taxi.. Aby dojechać do Chorwacji, musimy najpierw dostać się ze Szczecina do Krakowa. Oj ciężka to będzie podróż, ale na pewno będzie warto :D
september girl
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 08.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) september girl » 18.07.2011 23:15

witam
Twój wątek spadł mi jak z nieba ,ja również będę mieszkać w hotelu Arkadia tyle że we wrześniu, a przy okazji zapytam Pawelska , od którego września ty będziesz tam urlopował ? i mam kilka pytań do ciebie na które dotąd nie znalazlam odpowiedzi. np , jak najprościej i najtaniej dotrzeć od promu do hotelu jaka to jest m.w odleglość, Czy płynąleś ze splitu? i na prom o której godzinie udało ci sie ,,załapać,,, bo ja też jadę autokarem ,i z tego co podaje 2 przewożników jeden ma planowy dojazd do splitu właśnie o 11 , a drugi dociera o 12.40 a prom odpływa o 11, Proszę napisz swoje wrażenia o hotelu bo ja tez czytałam te opinie i mam takie same wątpliwości,jutro podpisuję umowę o rezerwację , wyjeżdzam jednak z innym biurem + dojazd własny autokarem, brałam pod uwagę jeszcze hotel ,,fontana ,, w Jelsie , ten ma z koleji bardzo dobre recenzje , ale tu chyba zdecydowała jakaś nie wiem jeszcze skąd biorąca się(bo nigdy tam nie byłam) sympatia do Starego Gradu. Jeśli zdązysz mi jeszcze do jutra odpisać ze jest nie fajnie, to mogę jeszcze jutro rzutem na taśmę zmienić rezerwację na Jelsę :lol:
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 19.07.2011 06:46

http://www.jadrolinija.hr/pdfs/635.2011.ljeto.hr.pdf
tu rozkład rejsów..
W porcie po każdym rejsie czekają na pieszych pasażerów autobusy do wszystkich miejscowości (St.Grad, Jelsa, Vrboska).. Port oddalony jest od miasteczka o jakieś 3 km... Jednakże autobus dojeżdza do centrum (dotyczy i Jelsy i Vrboskiej)... a kompleksy hotelowe zawsze położone są poza centrum... W wypadku St.Gradu to jakieś 1.5 km....

O hotelu była cała fura tematów... przejrzyj to:

Proszę o Opinie Hotel Arkada Stari Grad <Pilne>
Kto jedzie do STARIGRAD z Test-Tour w sierpniu???
Cro po raz pierwszy - Stari Grad - Hotel Arkada 2009
Hvar - hotel Jadran w Jelsie czy Arkada w Stari Grad ?
Stari Grad
Co zwiedzic na wyspie Hvar
Stari Grad - pytanie o termin

a i przeszperaj jeszcze sama..
Pozdrawiam

P.S.
strona St.Gradu, plan miasteczka, autobusy na wyspie, taxi namiary - tylko uwaga, taxi jest naprawdę drogie!

Możesz napisać też do hotelu.. zapytać o ewentualny transfer z portu czy z centrum.. dla grup to zawsze bezpłatne... nie wiem, jak to wygląda dla klientów indywidualnych bez własnego transportu...ale warto zapytać.
Zbyszko_65
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 08.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbyszko_65 » 19.07.2011 08:26

Witam serdecznie. :D
I ja zawitam do tego hotelu - od 12.08. Dlatego FotoAmator pisz najnowszą relację.
Przy okazji wielkie dzięki dla Wszystkich za bogatą skarbnicę wiedzy, zwłaszcza dla Klubu Miłośników Wyspy Hvar.
A szczególne podziękowania za działalności na forum dla Katarzyna Głydziak Bojić. Pani Kasiu proszę zarezerwować kilka skuterów :)
september girl
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 08.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) september girl » 19.07.2011 22:24

Witam ,
Dziekuje p. Kasi za blyskawiczny odzew i wiele pomocnych linków. Zanim jeszcze zdecydowalam się spędzac urlop w Starim Gradzie duzo przeglądalam to forum , już wówczas wpadly mi w oko Pani rzeczowe i kompetentne posty Podziwiam Panią za cierpliwość i czas jaki Pani temu poświęca. Ja , oczywiście sama dużo wątków przejrzałam, ale na niektóre pytania min.te które zadałam fotoamatorowi nie znalazłam odpowiedzi.Przy okazji apel do niego ;odezwij się, napisz zgodnie z obietnicą jak ci się tam podoba. Zapytam jeszcze p. Kasię , może wie jak to jest z katamaranem na Bol, chciałabym tam połynąc ale z tego co czytałam jedyny odchodzi z Jelsy wczesnie rano , bo o 6, a ja nie będąc zmotoryzowana , pewnie będę miała spory kłopot z dotarciem ze St. gradu do Jelsy na tę godzinę .może Pani albo ktoś mi podpowie jak mogę dotrzeć do Jelsy tak wcześnie lub uświadomi ze są i inne póżniejsze kursy. Dodam że najbardziej odpowiada mi, ze względu na cenę, to połaczenie z Bolem ponieważ wycieczki wodolotem na Bol, organizowane przez różne biur są chyba droższe od tego stałego kursu .A może mnie ktoś poprawi jeśli nie mam racji
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 19.07.2011 23:52

Ze St.Gradu w sezonie codziennie rano wypływa stateczek wycieczkowy na Zlatni rat w Bolu.. każdego wieczora przed kafejką Lampedusa można kupić bilet na rejsik następnego ranka.
Pozdrawiam
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 20.07.2011 06:34

A ja tak tylko z ciekawości zapytam z innej beczki:

Katarzyno:
Gdzie wakacje spędzają szczęśliwcy, mieszkający tam, gdzie inni pragną pomieszkać choć dwa tygodnie ?

Pozdrawiam serdecznie.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 20.07.2011 06:38

Crayfish napisał(a):A ja tak tylko z ciekawości zapytam z innej beczki:

Katarzyno:
Gdzie wakacje spędzają szczęśliwcy, mieszkający tam, gdzie inni pragną pomieszkać choć dwa tygodnie ?

Pozdrawiam serdecznie.


"Ci szczęśliwcy" wakacji nie mają .. ktoś musi pracować, by wypoczywać mógł ktoś.... Tylko święta Bożego Narodzenia w PL i to wszystko...Ewentulnie wielkanocny wypad (3, 4 dni) gdzieś "w okolicy" (sąsiednie wyspy, inne regiony Hr, BiH itp.) i po bankietach...To jeśli mowa konkretnie o nas...
Dalmatyńcy zimą wybierają się na narty (BiH, Słowenia...), po sezonie letnim czasem wyskoczą gdzies na trochę, by odsapnąć (niektórzy tylko do domku gdzieś w zatoce, niektórzy gdzieś dalej na prawdziwe wakacje...). A jeśli pytasz ogólnie, dokąd Chorwaci lubią podróżować... cóż... nie mam pojęcia, trzeba przejrzeć oferty hr biur podóży, ale podejrzewam, że wyglądają one bardzo podobnie jak te w PL.
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 20.07.2011 06:51

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):...


Życzę więc chociaż spokojnego odsapnięcia po pracowitych wakacjach.
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Stari Grad 16-25.07.2011!
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone