Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Stare przejście Letenye-Gorican

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dar37@wp.pl
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 27.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dar37@wp.pl » 25.06.2013 08:05

witam,

Czy na starym przejściu po stronie chorwackiej jest także bankomat ?
qbat
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 24.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) qbat » 16.07.2013 00:52

Podbijam wątek.

Czy opłaca się zjechać na stare przejście jadąc do Chorwacji w tygodniu (tzn. nie sobota/niedziela) ?

Podobnie, czy warto zjeżdżać w drodze powrotnej w sobotę ?

Kamerek na nowym przejściu nie ma :( - jechał ktoś ostatnio? Jaka sytuacja?
Cropolak
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 28.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cropolak » 16.07.2013 03:42

Ja zawsze jezdze prosto autostradą , a jezdze tez w tygodniu i jakoś na razie najdłuzej stałem 15 minut.Wg mnie nie opłaca sie, a w sobote to nie wiem jak.
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 16.07.2013 05:58

Jechalem w tym roku przez Gorican,pustki,Chorwacki celnik wbil nam pieczatki w paszport,pierwszy raz od kiedy jezdze do Chorwacji od 11 lat...na przejsciu czynna knajpka-kawa OK,kantor i stacja paliw,ogolnie miejsce wymarle...
Krzysztof66
Croentuzjasta
Posty: 202
Dołączył(a): 25.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof66 » 16.07.2013 08:28

30 czerwca br. godzina ok. 7.30. Na przejściu pustki. Jestem tam jedynym autem. Przejazd trwa kilka sekund łącznie z okazaniem dowodów osobistych.
sam_fischer
Croentuzjasta
Posty: 214
Dołączył(a): 17.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) sam_fischer » 16.07.2013 10:33

A w sobotę w ciągu dnia? Dużo jest spryciarzy próbujących ominąć przejście autostradowe?
velo_12
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 626
Dołączył(a): 16.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) velo_12 » 16.07.2013 20:05

Moim zdaniem warto przekraczać granicę starym przejściem. Jest tam kantor, stacja benzynowa, bankomat, restauracja, kibelki, duży parking. Szczególnie istotna jest (przynajmniej dla mnie) stacja benzynowa. Tankując w Barwinku autko do pełna spokojnie dojeżdżam do Chorwacji, rzecz jasna bez szaleństw na węgierskich autostradach. Jadąc nowym przejściem nie ma zjazdu na tę stację i trzeba jechać jeszcze kilka-kilkanaście km do najbliższej autostradowej stacji benzynowej.
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 16.07.2013 21:19

saturn_18 napisał(a):Moim zdaniem warto przekraczać granicę starym przejściem. Jest tam kantor, stacja benzynowa, bankomat, restauracja, kibelki, duży parking. Szczególnie istotna jest (przynajmniej dla mnie) stacja benzynowa. Tankując w Barwinku autko do pełna spokojnie dojeżdżam do Chorwacji, rzecz jasna bez szaleństw na węgierskich autostradach. Jadąc nowym przejściem nie ma zjazdu na tę stację i trzeba jechać jeszcze kilka-kilkanaście km do najbliższej autostradowej stacji benzynowej.


bankomat?
Masz pewność, że jest :?: W poprzednich latach był rzeczywiście, ale w ubiegłym roku nie było. Pan ze stacji paliw powiedział nam: "ne ma, zabrali". Czyżby w tym roku jednak oddali?
qbat
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 24.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) qbat » 17.07.2013 00:31

saturn_18 napisał(a): Szczególnie istotna jest (przynajmniej dla mnie) stacja benzynowa. Tankując w Barwinku autko do pełna spokojnie dojeżdżam do Chorwacji, rzecz jasna bez szaleństw na węgierskich autostradach. Jadąc nowym przejściem nie ma zjazdu na tę stację i trzeba jechać jeszcze kilka-kilkanaście km do najbliższej autostradowej stacji benzynowej.


Uprzedziłeś moje kolejne pytanie. 4 lata temu wtopiłem w drodze powrotnej, chciałem zatankować tuż przed granicą i okazało się, że przed samą granicą nie ma stacji, na granicę wjechałem jadąc już dobry kawałek na rezerwie, celnik mnie jeszcze na bok odstawił i szukał świętego graala chyba, po czym pojechałem dalej i na mrugającej rezerwie zajechałem na pierszą stację na Węgrzech. Wlałem 55l, co oznacza, że jechałem już na resztkach resztek i oparach... :)

Mimo wszystko - gdzie jest ostatnia/pierwsza stacja benzynowa w Chorwacji przy granicy z Węgrami?
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 17.07.2013 11:21

qbat napisał(a):
Mimo wszystko - gdzie jest ostatnia/pierwsza stacja benzynowa w Chorwacji przy granicy z Węgrami?


No właśnie na starym przejsciu, jadąc z powrotem trzeba zjechać ostatnim zjazdem. Jezeli pytasz o stacje przy samej autostradzie to chyba jedyna stacja jest za Zagrzebiem
qbat
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 24.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) qbat » 17.07.2013 14:24

noyle napisał(a):
qbat napisał(a):
Mimo wszystko - gdzie jest ostatnia/pierwsza stacja benzynowa w Chorwacji przy granicy z Węgrami?


No właśnie na starym przejsciu, jadąc z powrotem trzeba zjechać ostatnim zjazdem. Jezeli pytasz o stacje przy samej autostradzie to chyba jedyna stacja jest za Zagrzebiem


Dzięki.

A knajpka, w której można dobrze zjeść - to po stronie węgierskiej czy chorwackiej? Na streetview nie bardzo widać.
velo_12
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 626
Dołączył(a): 16.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) velo_12 » 17.07.2013 20:47

Goniaa napisał(a):
saturn_18 napisał(a):Moim zdaniem warto przekraczać granicę starym przejściem. Jest tam kantor, stacja benzynowa, bankomat, restauracja, kibelki, duży parking. Szczególnie istotna jest (przynajmniej dla mnie) stacja benzynowa. Tankując w Barwinku autko do pełna spokojnie dojeżdżam do Chorwacji, rzecz jasna bez szaleństw na węgierskich autostradach. Jadąc nowym przejściem nie ma zjazdu na tę stację i trzeba jechać jeszcze kilka-kilkanaście km do najbliższej autostradowej stacji benzynowej.


bankomat?
Masz pewność, że jest :?: W poprzednich latach był rzeczywiście, ale w ubiegłym roku nie było. Pan ze stacji paliw powiedział nam: "ne ma, zabrali". Czyżby w tym roku jednak oddali?

Pewności nie mam, gdyż nie korzystałem z tego bankomatu, nie wiedziałem nawet, że go zlikwidowali, ale kiedyś był, to fakt. No, ale co tam, grunt, że kibelków nie zlikwidowali. :D

qbat napisał(a):Mimo wszystko - gdzie jest ostatnia/pierwsza stacja benzynowa w Chorwacji przy granicy z Węgrami?

Na starym przejściu. Następna jest dopiero niecałe 50km dalej (sprawdziłem z ciekawości). A na Węgrzech niezbyt opłaca się tankować, zwłaszcza większą ilość paliwa, bo ceny dużo wyższe.
Kan
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 22.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kan » 23.07.2013 00:11

Witam,

jestem tu pierwszy i mam nadzieję nie ostatni raz

Powiedzcie mi czy faktycznie stare przejście jest tylko dla lokalnych mieszkańców czy także dla turystów np. Mnie ?

Druga sprawa czy na tym przejściu kupię winietki ?
Czy znacie może kursy z kantorku ?


W drodze powrotnej gdzie najlepiej zatankować przed wjazdem na Węgry ?

Pozdrawiam
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 23.07.2013 01:45

Kan napisał(a):Witam,

jestem tu pierwszy i mam nadzieję nie ostatni raz

Powiedzcie mi czy faktycznie stare przejście jest tylko dla lokalnych mieszkańców czy także dla turystów np. Mnie ?




Wedłu unijnych przepisów wszystkie granice wewnątrz Unii (zarówno Schengen, jak i zwykłe) mają być czynne dla wszystkich obywateli wspólnoty.

Tak więc od 1 lipca to przejście będzie czynne non-stop.

W drodze powrotnej gdzie najlepiej zatankować przed wjazdem na Węgry ?


Odpowiedź na to pytanie masz na tej stronie przynajmniej 2 razy :D
sylvanka
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 25.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sylvanka » 26.07.2013 11:12

Właśnie wróciłam, działa normalnie :) Polecam płatność kartą na bramkach, ponieważ na jednej z nich dzięki temu ominęłiśmy chyba godzinne stanie w kolejce z płatnościami gotówk a :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Stare przejście Letenye-Gorican - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone