Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Stare opuszczone hotele

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
polankagiena
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 09.03.2009
Stare opuszczone hotele

Nieprzeczytany postnapisał(a) polankagiena » 23.06.2011 14:10

Witam,
poszukuję miejscowości w których przy plaży znajdują się zniszczone opuszczone hotele po wojnie. Widziałam kilka zdjęc na forum i bardzo mnie to zaciekawiło. Jestem zainteresowana zwiedzeniem takich miejsc. Czy znacie może takie miejsca w okolicach od Omisu do Splitu, jak macie jakieś zdjęcia to wrzuccie, będę wdzięczna.
binkowskig
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 315
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) binkowskig » 23.06.2011 16:52

polankagiena napisał(a):Witam,
poszukuję miejscowości w których przy plaży znajdują się zniszczone opuszczone hotele po wojnie. Widziałam kilka zdjęc na forum i bardzo mnie to zaciekawiło. Jestem zainteresowana zwiedzeniem takich miejsc. Czy znacie może takie miejsca w okolicach od Omisu do Splitu, jak macie jakieś zdjęcia to wrzuccie, będę wdzięczna.

W miejscowosci Igrane jest opuszczony po wojnie hotel w stanie postępującego rozkładu ale...na upartego można byłoby w nim się jeszcze przespać bo łóżka jeszcz stoją. Kiedyś podczas eksploracji wypłoszyliśmy autostopowiczki, które się tam zalogowały w jednym z pokoi.
Obrazek
Z rozmów przeprowadzonych z mieszkańcami wynika, że należał on do zakładu z Novego Sadu.[img]

Po wojnie wiele się zmieniło w układzie własnościowym i obecnie jest jak jest.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeden z pokoi.

Obrazek

Kuchnia.

Obrazek

Parking na zewnątrz...

Obrazek

Nasi tu byli...

Obrazek

Panorama Igrane z jednego z "apartamentów"

Obrazek

Na dzień dzisiejszy stan prawny/własnościowy jest nieuregulowany i do hotelu wkracza przyroda .
dib2
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) dib2 » 23.11.2011 12:10

polankagiena napisał(a):Witam,
poszukuję miejscowości w których przy plaży znajdują się zniszczone opuszczone hotele po wojnie. Widziałam kilka zdjęc na forum i bardzo mnie to zaciekawiło. Jestem zainteresowana zwiedzeniem takich miejsc. Czy znacie może takie miejsca w okolicach od Omisu do Splitu, jak macie jakieś zdjęcia to wrzuccie, będę wdzięczna.


a byłeś w polskice w opuszczonych?
http://www.opuszczone.net/
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 23.11.2011 12:26

polankagiena napisał(a):Witam,
poszukuję miejscowości w których przy plaży znajdują się zniszczone opuszczone hotele po wojnie. Widziałam kilka zdjęc na forum i bardzo mnie to zaciekawiło. Jestem zainteresowana zwiedzeniem takich miejsc. Czy znacie może takie miejsca w okolicach od Omisu do Splitu, jak macie jakieś zdjęcia to wrzuccie, będę wdzięczna.


Bardzo ciekawe zainteresowanie 8O

Ale uważaj :(

Obrazek
deste77
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 02.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) deste77 » 25.11.2011 16:50

Wg mnie najciekawsze obiekty tego typu znajdują się w Srebreno/Kupari (zupa dubrovacka)

http://www.adriaforum.com/kroatien/zupa ... rg-t57108/
Piotr.H
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 11.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr.H » 25.11.2011 21:23

W Rovinji jest takie miejsce.
Był tam cały piękny ośrodek w parku jeszcze jakieś 10 lat temu stał piętrowy budynek Hotelu. Były łóżka w pokojach i woda w kranach. W tym momencie jest tylko brama, coś w rodzaju zadaszenia po budce w stylu strażnicy i pozostałości knajpy nad wodą. Hotel zniknął jak i droga do niego prowadząca. Ślad po drodze można rozpoznać tylko po rosnących tujach. Z rozmów z Chorwatami wynika że był tam ośrodek z byłej Jugosławii z tej części która pozostała poza granicami Chorwacji. No i żeby nie mieć problemów z późniejszymi roszczeniami o zwrot to go rozebrano.
Jak będę u teścia to sprawdzę czy nie ma zdjęć i ewentualnie je dodam.
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 25.11.2011 23:29

deste77 napisał(a):Wg mnie najciekawsze obiekty tego typu znajdują się w Srebreno/Kupari (zupa dubrovacka)



Obrazek

Obrazek

Obrazek
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 25.11.2011 23:55

wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 26.11.2011 00:06

deste77 napisał(a):Wg mnie najciekawsze obiekty tego typu znajdują się w Srebreno/Kupari (zupa dubrovacka)

http://www.adriaforum.com/kroatien/zupa ... rg-t57108/


Klik

Niektóre ujęcia z zacytowanego wyżej forum są prawie kopią moich fotek ... 8O :D
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 26.11.2011 01:00

wojan napisał(a):
deste77 napisał(a):Wg mnie najciekawsze obiekty tego typu znajdują się w Srebreno/Kupari (zupa dubrovacka)

http://www.adriaforum.com/kroatien/zupa ... rg-t57108/


Klik

Niektóre ujęcia z zacytowanego wyżej forum są prawie kopią moich fotek ... 8O :D




...faktycznie niektóre są nieomal identyczne 8O no, no caaaałkiem nieźle się uzupełnialiście :D
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 26.11.2011 01:40

binkowskig napisał(a):Parking na zewnątrz...

Obrazek


8O 8O 8O
Parking pełny. A hotel pusty???!!!
Dziwne... :lol:

Ale najlepszy to jest ten napis...
Sex on the beach! :lol: :lol: :lol:

mirko napisał(a):Ale uważaj...
(miny)


Tylko pytanie jakie te miny...?
Jak znam życie i takie ruiny to te miny są raczej w postaci kup. :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.11.2011 01:45

Fatamorgana napisał(a):Ale najlepszy to jest ten napis...
Sex on the beach! :lol: :lol: :lol:


JE! :wink: :D
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 26.11.2011 09:18

W Tucepi też jest takowy stary opuszczony zniszczony ....Hotel Jadran.

Nie wiem tylko czy to od zniszczeń wojennych , ale na tle tej uroczej
miejscowości wygląda ohydnie.... :evil:

Sam Hotel jest pięknie położony w otoczeniu sosnowego lasu i zaraz przy plaży.
Jakoś nie właziłem do środka , bo tej bajzel mnie nie zaciekawił.
Jednak po powrocie w tym roku z Cro czytając w necie o tym hotelu , to może i zwiedzanie go ....ma jakiś urok.

Obrazek

Obrazek
Tomasz W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1152
Dołączył(a): 04.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz W » 26.11.2011 10:00

Obrazek

To dość specyficzny "HOTEL" ale może Cię zainteresować. Więzienie na wyspie Goli Otok...
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 27.11.2011 13:39

Koło Jelsy na Hvarze jest przy samej drodze wielki opuszczony hotel. Z basenem przy wejściu. Basen ogromny. Myśmy dalej nie wchodzili ale robi wrażenie. Na dnie basenu łóżka pościągane i powrzucane. Sam basen chyab olimpijskich rozmiarów. Widać, że zatoczka przy nim też była kiedyć zagospodarowana. Pozostałości po prysznicach itd. Dziwne, lokalizacja chyba doskonała?
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone