Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Stare opuszczone hotele

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
smok131
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 24.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) smok131 » 27.11.2011 14:52

na wjeździe do miejscowości Plat(13 kmna południe za Dubrovnikiem)
w Primosten po drugiej stronie zatoki(stojąc tyłem do starego miasta)
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 04.12.2011 20:47

wojan napisał(a):
deste77 napisał(a):Wg mnie najciekawsze obiekty tego typu znajdują się w Srebreno/Kupari (zupa dubrovacka)

http://www.adriaforum.com/kroatien/zupa ... rg-t57108/


Klik

Niektóre ujęcia z zacytowanego wyżej forum są prawie kopią moich fotek ... 8O :D
Widziałem to miejsce napawa grozą i smutkiem :cry:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 04.12.2011 21:01

heca7 napisał(a):Koło Jelsy na Hvarze jest przy samej drodze wielki opuszczony hotel.


Też chciałam o nim wspomnieć. Stoi przy drodze takie straszydło. Lokalizacja rzeczywiście fajna, praktycznie przy samej nawet fajnej zatoczce. Może coś się jeszcze w nim ruszy :roll:
-Yaro-
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1067
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) -Yaro- » 15.12.2011 19:38

To coś wrzucę od siebie http://youtu.be/G5dZl_jh6Kc
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.12.2011 17:49

Za Primosten w kierunku Rogoznicy stoi różowy 3 piętrowy (chyba, nie pamiętam dokładnie) dość spory hotel - oglądałam tylko z daleka, zdjęć nie mam, ale żal, że w tak pięknym miejscu stoi coś tak pustego i niewykorzystanego :(

Opuszczone budynki, ale już nie całkiem, są także w Kasteli - ośrodek Resnik - aktualnie bungalowy są częściowo wyremontowane i jeden z głównych budynków też, podobno ośrodek należał do zakładu pracy z Novego Sadu, jest nadzieja, że w ciągu kilku lat obudzi się na nowo :D tylko ta jakość wody w tym miejscu :(
medic
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 20.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) medic » 23.01.2012 22:57

:D
Ostatnio edytowano 23.01.2012 23:02 przez medic, łącznie edytowano 1 raz
medic
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 20.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) medic » 23.01.2012 23:01

dib2 napisał(a):a byłeś w polskice w opuszczonych?
http://www.opuszczone.net/


Bardzo fajny link...

Ja będę zwiedzał bunkry w Rijece i w Zadarze w maju 2012.
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 23.01.2012 23:50

ania77
Croentuzjasta
Posty: 329
Dołączył(a): 17.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania77 » 24.01.2012 00:12

polankagiena napisał(a):Witam,
poszukuję miejscowości w których przy plaży znajdują się zniszczone opuszczone hotele po wojnie. Widziałam kilka zdjęc na forum i bardzo mnie to zaciekawiło. Jestem zainteresowana zwiedzeniem takich miejsc. Czy znacie może takie miejsca w okolicach od Omisu do Splitu, jak macie jakieś zdjęcia to wrzuccie, będę wdzięczna.


Ze Splitu do Omisu to raptem niecałe 30 km i ledwie kilka miejscowości:) Do tego szczęśliwie wojna nie dała tam o sobie znać w oczekiwany przez Ciebie sposób.
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 24.01.2012 09:53

Gradac, deptak Dr Nike Andrijasevica

Obrazek
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 24.01.2012 18:14

medic napisał(a):
dib2 napisał(a):a byłeś w polskice w opuszczonych?
http://www.opuszczone.net/


Bardzo fajny link...

Ja będę zwiedzał bunkry w Rijece i w Zadarze w maju 2012.


Czy możesz coś więcej napisać o tych "bunkrach" w Rijece? Też będę zwiedzał to miasto w lipcu i chętnie bym coś w tym stylu obejrzał.
Ractime
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 17.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ractime » 17.08.2012 15:33

Witam serdecznie
Byłem w Tym Hotelu w Igrane 24 lata lemu jeszcze wtedy z rodzicami i był to super hotel z piekną oranżerią, która była w środku w hotelu jak na tamte czasy był to super hotel i myślę , że teraz nie ustępował by nowym hotelom. Własnie wruciłem z Chorwacji z miejscowości Brela na Makarskiej Riwierze czyli miałem 28 km do Igrane i mówię musze tam pojechać zobaczyć jak wygląda ten super hotel z moich młodzieńczych wakacji z rodzicami szukałem , szukałem i jak znalazłem to sie totalnie załamałem, że tak można zrójnować tak piękny niegdyś hotel po prostu łza się w oku zakręciła, musiałem tam wejść i zrobiłem zdjęcia i nawet nagrałem film na kamerze aby pokazać to rodzicom. Jak można dopuścić do czegoś takiego i to jeszcze w tak pięknej i malowniczej miejscowości jaką jest Igrane w której tak naprawde nie ma dużo hoteli tylko same Apartamenty lub pokoje do wynajęcia a wyżej wymieniony Hotel jest chyba w najlepszej i najpiękniejszzej lokalizacji między drzewami sosnowymi i przy samej plaży. Ale cóż takie były czasy , że hotel był Serbów ale w Chorwacji i po wojnie pewno żołnierze serbscy , którzy wychodzili z Chorwacji rozwalili wszystko co można aby nie zostawić pięknego hotelu swoim braciom Chorwatom na ich ziemi.
P.s.
Jak będę miał chwilkę czasu to wstawię parę zdjęć sprzed 24 lat i tego samego teraz.
Pozdrawiam
anavolimhr
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 23.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) anavolimhr » 11.12.2012 19:01

Hej, wszystkim, nie chcę rozpoczynac nowego wątku bo mój problem jest dosc powiązany z tematem. Bardzo proszę o informacji jak kształtowała się turystyka za czasów byłej Jugosławii. Jesli macie jakies stronki internetowe w zanadrzu będę wdzięczna z ajakiekolwiek informacje. Mam o tym napisac referat tzn zestawic turystykę w tamtym rejonie przed wojna bałkańską i teraz. Proszę o pomoc i z góry dzięki :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 12.12.2012 09:38

anavolimhr napisał(a):Hej, wszystkim, nie chcę rozpoczynac nowego wątku bo mój problem jest dosc powiązany z tematem. Bardzo proszę o informacji jak kształtowała się turystyka za czasów byłej Jugosławii. Jesli macie jakies stronki internetowe w zanadrzu będę wdzięczna z ajakiekolwiek informacje. Mam o tym napisac referat tzn zestawic turystykę w tamtym rejonie przed wojna bałkańską i teraz. Proszę o pomoc i z góry dzięki :)


Witam.

Zobacz tu:
Rijeka 1990 (krótko)
Jugosławia - kto jeszcze pamięta stare dobre czasy
Prehistoria - Grecja 1987 (jest trochę o YU)
...Byłem tam w roku 1975 (pociąg), w 1981 ( samochód własny= fiat 126p)...

Zobacz też tu
Koleją do Dubrovnika

Powodzenia i pozdrawiam
anavolimhr
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 23.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) anavolimhr » 12.12.2012 21:16

Bardzo dziękuję za odpowiedź, na pewno skorzystam , na pewno się przyda :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Stare opuszczone hotele - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone