Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Stare opracowanie "Trasa przez zachodnie Węgry"

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.05.2014 17:58

Ironman napisał(a):Może ktoś doradzi, nie wiedziałem pod jaki temat się podpiąć więc zapytam tutaj. A mianowicie, co doradzicie. Jechać z Lublina autostradami (Słowacja, Węgry) przez Kosice, Budapeszt i w Chorwacji przerzucić się na drogę nr 1. Czy całkiem ominąć autostrady i jechać przez Kraków na Zvolen, Gyor, Szombathely i w cro jak powyżej? Chodzi mi głównie o to aby ominąć autostrady w Chorwacji gdyż znaczni podniesie mi to koszt przejazdu. Na Słowacji, Węgrzech mogę ewentualnie wykupić winiety i to będzie koszt znośny. Jak radzicie z autostradami czy całkiem bez? Km podobne jedynie czas mi google pokazuje różnicę 5 godzin wiecej omijajac całkowicie autostrady.

trasa-do-chorwacji-z-polski-poludniowo-wschodniej-t20577.html

dojazd-stara-droga-przez-plitvice-i-knin-na-poludnie-cro-t17814.html

Zadawałeś już podobne pytania i były odpowiedzi

oplaty-za-autostrady-dyskusja-przeniesiona-z-faq-t28182-1500.html#p1390047
adresik84
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 12.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adresik84 » 20.05.2014 18:11

wez pod uwage ze po tych paru km po Slowacji i Wegrzech bedziesz musial wyostrzyc swoja uwage jadac po zwyklych drogach w Cro, co po calym dniu w aucie napewno bedzie znacznie meczace. Osobiscie uwazam ze lepiej zaoszczedzic na Wegrzech lub Slowacji aby pozniej spokojnie ciac po autosradzie w Cro. Wiadomo koncowka drogi zawsze najbardziej sie ciagnie i jest najbardziej meczaca.

autostradami czy całkiem bez?


a zakladasz ze jadac poza autoradami wzrsta Ci prawdopodobienstwo zlapania mandatu ? I jak wtedy bedzie sie miala Twoja oszczednosc ? Zagapisz sie zamyslisz i na 50 65 i juz masz duzy problem. Chyba ze planujesz trase pokonac w 2/3 dni to wtedy mozna sie bawic w lokalne drogi.
Ironman
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 16.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ironman » 20.05.2014 18:49

Panie Januszu tak wiem pytałem, tylko że tym razem termin się zbliża i coraz więcej szczegółów staram się zaplanować. Po prostu chcę zebrać jak najwięcej informacji od ludzi którzy jeżdża tak albo tak. Adresik dokładnie planuję że zejdzie mi niecałe 2 dni dlatego się zastanawiam nad obiema opcjami (autostradowa i bez), mandatów się raczej nie obawiam bo co do prędkości to raczej mocno się pilnuję za granicą. Co do oszczędności z tego co się zorientowałem winiety Słowacja, Węgry ok 130zł miesieczne. W chorwacji tyle muszę wydac w jedną stronę dlatego najprędzej bym jednak autostrady w Chorwacji odpuścił
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 20.05.2014 19:30

Ironman napisał(a):Panie Januszu tak wiem pytałem, tylko że tym razem termin się zbliża i coraz więcej szczegółów staram się zaplanować. Po prostu chcę zebrać jak najwięcej informacji od ludzi którzy jeżdża tak albo tak. Adresik dokładnie planuję że zejdzie mi niecałe 2 dni dlatego się zastanawiam nad obiema opcjami (autostradowa i bez), mandatów się raczej nie obawiam bo co do prędkości to raczej mocno się pilnuję za granicą. Co do oszczędności z tego co się zorientowałem winiety Słowacja, Węgry ok 130zł miesieczne. W chorwacji tyle muszę wydac w jedną stronę dlatego najprędzej bym jednak autostrady w Chorwacji odpuścił


nie znalazłem gdzie jedziesz w cro, ale skoro 1 to gdzieś na południe. rodzice jechali do baska voda, w tamtą stronę z noclegiem w plitwicach więc jechali 1, wyjechali na autostradę przed tunelem sv rock. spowrotem całość autostradą. różnica wyniosła około 40zł (było to z 4-5 lat temu) jazda bocznymi drogami może spowodować większe spalanie, a może zamiast oszczędzać na opłatach na takiej trasie oszczędzić na paliwie, jadąc jednostajną prędkością np 100km/h spalisz dużo mniej niż jadąc przez miejscowości, poza tym mniej się człowiek męczy jadąc równą jak stół chorwacką autostradą niż boczną drogą, która co jakiś czas rozprasza widokami:)
moja żona jako że jeździ dość spokojnie na autostradzie po przejechaniu 400km miała średnie 4.9 według komputera, mi na tej samej trasie nigdy nie pokazał poniżej 8.
Ironman
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 16.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ironman » 20.05.2014 20:14

Co do celu to wybieram się do Splitu, przynajmniej początkowo. A spalanie raczej czy to autostrada czy zwykła droga mam na podobnym poziomie (sprawdzone w trasie) także tutaj akurat nie ma to różnicy. Fakt może wygodniej autostradą, tylko tak jak mówię koszt całego paliwa to ok 500-600zł gdzie za samą autostradę w Chorwacji w dwie strony musiałbym zapłacić ok 250zł także robi różnicę, dlatego wciąż się zastanawiam..
W sumie trasa już kiełkuje i mam pytanie.. Lecąc od Węgier drogą nr 3 wpadam na A4/A3 obwodnica Zagrzebia i czy tam bede miał jakieś kierunki na droge nr 1? Czy będą tylko oznakowania na autostrady? Pytam bo raz podobną sytuację miałem na obwodnicy Antwerpii że mi się znaki skończyły i trzeba było na chybił trafił ;)
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5791
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 21.05.2014 00:03

Ironman napisał(a):Lecąc od Węgier drogą nr 3 wpadam na A4/A3 obwodnica Zagrzebia i czy tam bede miał jakieś kierunki na droge nr 1? Czy będą tylko oznakowania na autostrady? Pytam bo raz podobną sytuację miałem na obwodnicy Antwerpii że mi się znaki skończyły i trzeba było na chybił trafił ;)

Jeśli jedynką to najlepiej wjechać w Karlovacu. Zjazd wyraźnie oznaczony. W okolicach Zagrzebia (przed bramkami Lucko) nikt raczej na jedynkę nie wjeżdża bo i nie ma po co. Od Lucko do Karlovaca jest około 40 km, więc koszt przejazdu autostradą minimalny.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 21.05.2014 08:50

Jak już Ci gdzieś pisałem od kilku lat (co najmniej w drodze powrotnej) jeżdżę D1. Ruchu tam wielkiego niema, większość podjazdów ma dodatkowy pas. Jedyne co swoim Tico bedziesz miał trochę problemów z wyprzedzaniem ciężarówek. Dla mnie najgorszy (najbardziej ruchliwy) jest odcinek Karlovac - Plitvice, potem już jest w miarę pusto. Jeśli chcesz jechać D1 to jedź od Zagrzebia autostradą i zjedź z niej w Karlovac (koszt to chyba 18 Kun).
Co do oszczędności na paliwie, to moim autem więcej spalam na autostradzie niż na D1 (różnica ok 1l na 100km). Może gdybym jechał na autostradzie z prędkością do 120km/h to wyszło by podobnie, niestety przy prędkości 130 - 140km/h mój samochód spala dosyć sporo :oczko_usmiech: . Na D1 niema większych miast, ruch idzie płynnie, są dosyć duże odcinki proste więc jest gdzie wyprzedzić, no i jest dobre 50km bliżej
TJL
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 04.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) TJL » 21.05.2014 09:31

Mnie też bawią wpisy mówiące, że na autostradzie auto mniej pali niż na drodze krajowej! Takie dziwne wpisy pojawiły się ostatnio w kilku wątkach. Jadać autostradą do 100 km/h jest to możliwe, jadać normalną prędkością autostradową 130 km/h - nie jest to możliwe.
Na stronie ADAC w testach aut są fajne opracowane dane spalania auta przy jeździe autostradowej i jeździe "zwykłą drogą". Nie spotkałem się tam z żadnym autem osobowym, które przy jeździe autostradowej pali mniej.
Pozdrawiam,
Tomek
darek04
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 19
Dołączył(a): 04.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek04 » 21.05.2014 11:25

Zdecydowałem się jechać na Chorwację przez Węgry nie kupując winiety. Wybrałem 2 trasy o zbliżonym czasie przejazdu i kilometrach do pokonania.

Trasa z przejścia granicznego w Rajce do Gorican.

Wersja 1:
https://goo.gl/maps/ZsGy4

Wersja 2:
https://goo.gl/maps/xgzgT

Która trasa jest lepsza i czy na pewno jest bezpłatna dla osobówki? Dodam że w Rajce planuję być około 21 więc te ~250 km pokonam na spokojnie bez większych korków (tak mi się wydaje). Ewentualnie ktoś ma lepszą propozycję na pokonanie tego odcinka.

Pozdrawiam i z góry dziękuję.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 21.05.2014 11:30

darek04 napisał(a):Zdecydowałem się jechać na Chorwację przez Węgry nie kupując winiety. Wybrałem 2 trasy o zbliżonym czasie przejazdu i kilometrach do pokonania.

Trasa z przejścia granicznego w Rajce do Gorican.

Wersja 1:
https://goo.gl/maps/ZsGy4

Wersja 2:
https://goo.gl/maps/xgzgT

Która trasa jest lepsza i czy na pewno jest bezpłatna dla osobówki? Dodam że w Rajce planuję być około 21 więc te ~250 km pokonam na spokojnie bez większych korków (tak mi się wydaje). Ewentualnie ktoś ma lepszą propozycję na pokonanie tego odcinka.

Pozdrawiam i z góry dziękuję.


Obydwie trasy są OK ale...
Jak już jedziesz na Lenti to wal na Lednave i Mursko Sredisce.


Pozdrawiam
marcin0k
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 182
Dołączył(a): 04.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin0k » 21.05.2014 11:42

Ja w tym roku jadę drogą 86. Czyli trasa nr 1. Z opinii jaką przeczytałem jest to najlepsza trasa omijająca płatne drogi.
andywiki
Croentuzjasta
Posty: 334
Dołączył(a): 11.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) andywiki » 21.05.2014 12:10

darek04 też za miesiąc ruszam i długo tu na forum pisałem czytałem i analizowałem z kolegami nawet na PW i powiem Ci że na 99procent jadę 86 i to w nocy bez kombinowania na Lendave i Mursko Sredisce ,nie wiem jak by aura była bardzo zła i np. padał deszcz to wtedy myślał bym o drodze na Gyor i 81 do M7.
Ironman
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 16.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ironman » 21.05.2014 12:22

dids76 napisał(a):Jak już Ci gdzieś pisałem od kilku lat (co najmniej w drodze powrotnej) jeżdżę D1. Ruchu tam wielkiego niema, większość podjazdów ma dodatkowy pas. Jedyne co swoim Tico bedziesz miał trochę problemów z wyprzedzaniem ciężarówek. Dla mnie najgorszy (najbardziej ruchliwy) jest odcinek Karlovac - Plitvice, potem już jest w miarę pusto. Jeśli chcesz jechać D1 to jedź od Zagrzebia autostradą i zjedź z niej w Karlovac (koszt to chyba 18 Kun).
Co do oszczędności na paliwie, to moim autem więcej spalam na autostradzie niż na D1 (różnica ok 1l na 100km). Może gdybym jechał na autostradzie z prędkością do 120km/h to wyszło by podobnie, niestety przy prędkości 130 - 140km/h mój samochód spala dosyć sporo :oczko_usmiech: . Na D1 niema większych miast, ruch idzie płynnie, są dosyć duże odcinki proste więc jest gdzie wyprzedzić, no i jest dobre 50km bliżej

Dzięki wielkie za tą wypowiedź. Praktycznie większość zdecydowanie mnie namawia na autostradę a im bardziej mnie namawiają tym bardziej chce jechać 1 i raczej postanowione, że tak zrobię ;) Mam plan na Słowacji ominąć autostrady, na Węgrzech wykupić winietę i w Cro znów poza autostradami oprócz kawałka tak jak mówisz Zagrzebia.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 21.05.2014 14:41

TJL napisał(a):Mnie też bawią wpisy mówiące, że na autostradzie auto mniej pali niż na drodze krajowej! Takie dziwne wpisy pojawiły się ostatnio w kilku wątkach. Jadać autostradą do 100 km/h jest to możliwe, jadać normalną prędkością autostradową 130 km/h - nie jest to możliwe.
Na stronie ADAC w testach aut są fajne opracowane dane spalania auta przy jeździe autostradowej i jeździe "zwykłą drogą". Nie spotkałem się tam z żadnym autem osobowym, które przy jeździe autostradowej pali mniej.
Pozdrawiam,
Tomek


na autostradzie auto mnie spali jadąc z prędkością w okolicach 100km/h można też jechać 95 za jakimś tirem albo autobusem i zyskać kilka kolejnych kropel, jak ktoś chce jak najtaniej to może właśnie zastosować taki trik.
tak jak pisałem żona ma gpunto benzynowego i na autostracie komputer po 400km pokazał jej 4,9. A że prawko ma niedawno to pykała sobie spokojnie setkę ( ja tym autem jeździłem 7 lat i nigdy nie pokazał tak mało, nawet jak jechaliśmy bocznymi bo autostrad nie było) trzeba tylko chcieć jechać tak wolno a to strasznie męczące i nudne:)
marcin0k
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 182
Dołączył(a): 04.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin0k » 21.05.2014 15:17

Każdy samochód ma taką swoją prędkość przy której pali najmniej. W większości są to prędkości 80-90 czasem 100. Ale już jazda przy prędkości 130 czy 140 w żadnym aucie nie może być ekonomiczniejsza niż jazda z prędkością 50-60 po drodze krajowej- nawet ze stawaniem i ruszaniem raz za czas na jakiś światłach. To już fizyka, której oszukać się nie da. Jak się doda box na dachu czy rowery to różnica może być bardzo duża.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Stare opracowanie "Trasa przez zachodnie Węgry" - strona 74
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone