Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Stare opracowanie "Trasa przez zachodnie Węgry"

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marcin19
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 25.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin19 » 17.08.2013 15:34

Witam .Zrobiłem ta trasę kilka dni temu,do Cro, choć nie w całości ,ponieważ na odcinku za Szombatheleny ,trochę pobłądziłem/ w stronę przejścia do Leteney/
Tak ,czy inaczej , oceniam ją pozytywnie w stosunku do nużącej jazdy autostradą.Po drodze faktycznie jest kilka odcinków remontowanych ,ale dotyczy to budowy nowych pasów ,które kładzie się równolegle do istniejącej drogi.
Zaznaczam ,że jechałem nocą i na ta porę polecam tą drogę.Ruch zerowy, spokój cisza .Poza miejscowościami 100km/h bez problemu .TIR-ów jak na lekarstwo.
W ciągu dnia ,może już nie być tak fajnie.
lechu9
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 20.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechu9 » 20.08.2013 23:03

Czytam, szukam i mam coraz większy mętlik w głowie - może ktoś dać namiar na jakąś poglądową mapę (aktualną) przejazdu ze śląska (dokładnie Chorzowa) do okolic Makarskiej (nie wiemy jeszcze gdzie dokładnie pojedziemy) z pominięciem jak największej liczby dróg płatnych (wiadomo oszczędności) ale z zachowaniem jakiegoś "logicznego" czasu przejazdu...

Wiem że wątków jest mnóstwo ale część starych, część dość niejasnych... :( Od 2 tygodni przeglądam forum i zaczyna mi się woda z mózgu robić :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 21.08.2013 08:57

lechu9 napisał(a):Czytam, szukam i mam coraz większy mętlik w głowie ...


Może tu:
wybor-trasy-z-katowic-do-makarska-prosze-o-porady-t18667.html
Jakaś mapka:
http://goo.gl/maps/Iox7

:hut:

Pozdrawiam
algirdas
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 211
Dołączył(a): 20.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) algirdas » 21.08.2013 09:31

lechu9 napisał(a):Czytam, szukam i mam coraz większy mętlik w głowie - może ktoś dać namiar na jakąś poglądową mapę (aktualną) przejazdu ze śląska (dokładnie Chorzowa) do okolic Makarskiej (nie wiemy jeszcze gdzie dokładnie pojedziemy) z pominięciem jak największej liczby dróg płatnych (wiadomo oszczędności) ale z zachowaniem jakiegoś "logicznego" czasu przejazdu...

Wiem że wątków jest mnóstwo ale część starych, część dość niejasnych... :( Od 2 tygodni przeglądam forum i zaczyna mi się woda z mózgu robić :)


Ja jadę następującą drogą z Częstochowy do Breli. http://goo.gl/maps/rj66E
Płacę za winietę na Słowacji - 10E za 10 dni, Węgry za darmoszkę drogą 86, i Chorwacja wyjdzie około 150zł w jedną stronę za autostradę.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 21.08.2013 22:24

A nie lepiej dołożyć 4kn i dojechać do Zagvozd i za dodatkowe 20kn przejechać tunelem Biokovo do Breli?

Koszt tylko 24kn czyli 13zł a ile szybciej i bez bujania się po mieścinach.

Po co na trasie ponad 1000 km kalkulować oszczędności rzędu 13zł ???

24kn to 3 kugle lodów
algirdas
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 211
Dołączył(a): 20.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) algirdas » 22.08.2013 16:21

wikol napisał(a):A nie lepiej dołożyć 4kn i dojechać do Zagvozd i za dodatkowe 20kn przejechać tunelem Biokovo do Breli?

Koszt tylko 24kn czyli 13zł a ile szybciej i bez bujania się po mieścinach.

Po co na trasie ponad 1000 km kalkulować oszczędności rzędu 13zł ???

24kn to 3 kugle lodów


Ale to nie oszczędność 13zł mną powoduje, a chęć zobaczenia sławnego wjazdu na riwierę :) Mam nadzieję, że nie będę aż tak zajechany i cokolwiek zapamiętam z tej drogi :)
pimael
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 25.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pimael » 22.08.2013 17:00

algirdas napisał(a):
lechu9 napisał(a):Czytam, szukam i mam coraz większy mętlik w głowie - może ktoś dać namiar na jakąś poglądową mapę (aktualną) przejazdu ze śląska (dokładnie Chorzowa) do okolic Makarskiej (nie wiemy jeszcze gdzie dokładnie pojedziemy) z pominięciem jak największej liczby dróg płatnych (wiadomo oszczędności) ale z zachowaniem jakiegoś "logicznego" czasu przejazdu...

Wiem że wątków jest mnóstwo ale część starych, część dość niejasnych... :( Od 2 tygodni przeglądam forum i zaczyna mi się woda z mózgu robić :)


Ja jadę następującą drogą z Częstochowy do Breli. http://goo.gl/maps/rj66E
Płacę za winietę na Słowacji - 10E za 10 dni, Węgry za darmoszkę drogą 86, i Chorwacja wyjdzie około 150zł w jedną stronę za autostradę.


Z mapy wynika że powinna być jeszcze winietka na Czechy = obwodnicę Cieszyna = Przynajmniej na naszym forum niektórzy tak twierdzą.
sirk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 24.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) sirk » 22.08.2013 17:03

Po raz kolejny: nie ma winiety na obwodnicę Cieszyna!
tralala
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 12.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tralala » 24.08.2013 16:01

Mógłby ktoś potwierdzić, że M7 od granicy z HR do węzła z M70 dla pojazdów kategorii D1 jest nadal darmowa?

Temat był już wałkowany tutaj: wegry-droga-86-koncowka-autostrada-m70-t36268.html ale posty są z tamtego roku, natomiast mail, którym ktoś się chwalił z czerwca 2011. Natomiast na oficjalnej stronie węgierskich autostrad nadal nie ma o tym żadnej wzmianki... http://www.motorway.hu/Toll-tariffs/Toll-free-sections/
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 24.08.2013 16:36

M7 od granicy z Chorwacją (Letenye) do węzła z M70 dla pojazdów kategorii D1 jest płatna
M70 od granicy ze Słowenią (Pince) do węzła z M7 dla pojazdów kategorii D1 jest bezpłatna
Gdynianin
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 23.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gdynianin » 24.08.2013 18:26

Witam, wybieram się do Chorwacji 2.09. Facet który załatwił nam nocleg, dał nam również według niego najlepszą trasę do Chorwacji, własnie przez Węgry. Co o niej myślicie? Jeżeli jest to dobra trasa to moze innym również się przyda ;) Jedziemy z Gdyni do Duce.

Do Żywca dacie sobie radę: A 1 , następnie 1 (E 75 ) do Bielsko Białej potem 69 do Żywca.
trasa: Żywiec – Zagrzeb 730 km w tym ok. 415 km drogami jednopasmowymi 60km/h – 7 godzin,
przejazd przez Budapeszt dodatkowo 0,5 godz. oraz ok. 315 km autostrady 90 km/h – 3,5 godz. + odprawa
graniczna – 1 godz. razem ok. 12 godzin.
Jedziecie na Korbielów droga nr 945 przejście graniczne ze Słowacją. Na Słowacji obowiązują winiety
wprawdzie jedziecie tylko dwoma odcinkami płatnych dróg ale strasznie łapią, jednodniowych chyba nie ma,
musicie kupić miesięczną za 14 € (2012 r.), będziecie mieli już na powrót. Możecie kupić w Namestovie.
Winieta dopiero obowiazuje od Oravskiego Pozamoku. Jedziecie droga 521 na Namestovo, przekracza-
cie w centrum miasta most na Jeziorze Oravskim i za mostem w prawo na Babin i Chrustin. W Oravskim
Podzamoku, wjeżdżacie na droge miedzynarodowa E-77. Obserwujcie po lewej Zamek Oravski), kierujecie
na Dolny Kubin do Rużomberoku cały czas E77, która w Rużomberoku za mostem na rzece Vah skręca w
lewo w dużą droga z której zjeżdża się po 0,5-0,8 km skręcając w prawo) kierujecie się na Banska Bistrica
(Bańską Bystrzycę) dalej E77, (bardzo kręty podjazd!!!). Proponuje krótki postój na parkingu w Donovalach,
śliczne widoki i WC w knajpach. Jedziecie dalej w kierunku Banskej Bistricy (uwaga na zjazd, miejscami
wąsko bardzo duży spadek oraz bardzo ostre zakręty, uwaga na TIR-y ) W Banskiej B. trzymacie się nadal
E77, następnie jedziecie dwupasmówką w kierunku Zvolen, musicie uważać na odpowiedni zjazd z dwu-
pasmówki na Zvolen, patrzycie na drogowskaz na Sahy. Jak miniecie centrum Zvolen i zamek to za wiaduktem
kolejowym (jest w przebudowie, jak byłem ostatnio rozebrali go hehehe) skręcacie w prawo (dalej drogo-
wskazy na Sahy E77), przejście graniczne z Węgrami w Sahach. Na Węgrzech obowiązują winiety kupcie
miesięczną, będzie na powrót kosztuje 4780 forintów (2012 r.) czyli ok. 75 zł, kupcie ją zaraz za granica po
prawej stronie. Jedziecie dalej E77, GPS będzie Was kierował zapewne na drogę nr 0 a następnie na M3, którą
wjedziecie do centrum Budapesztu, ja wolę jechać inna trasą bliżej i mniejszy ruch w samym mieście i fajniej-
sze widoki miasta.
jeszcze przed Budapesztem zjeżdżam w prawo na nowy most w kierunku Szentendre, za mostem na Dunaju
na rondzie w lewo kierunek Budapeszt (Szentendre jest w prawo). Jak wiedziecie do miasta po parukilome-
trach ruiny rzymskiego Aguincum: na osi drogi akwedukt, za mostem kolejowym po lewej stajnie i łaźnie a
po 2 kilometrach po prawej amfiteatr. Jedziecie wzdłuż Dunaju aż miniecie Wzgórze Zamkowe, które będzie
po Waszej prawej, za Wzgórzem a przed Górą Gelerta skręcacie w prawo kierunek Balaton (M7) jak dostanie-
cie się na wylotówkę M7 (autostrada) cały czas aż do granicy jedziecie nią, uważajcie na odpowiednie pasy
przed granicą, inne przejście dla TIR-ów inne dla osobówek i autokarów. Przed granicą powinniście kupić
jakieś kuny, ale nie dużo bo tam jest tylko kantor węgierski, wiec kurs nie za dobry, ale lepszy niż w Polsce.
Granicę w Gorican można przekroczyć na paszporty lub dowody osob. Uwaga na autostradach chorwackich są
bramki , płacić można w kunach, kartą lub w € ale lepiej mieć kuny lub kartą. Z granicy autostradą A4 aż do
obwodnicy Zgrzebia. trasa: Zagrzeb-Plitvice-Duće 412 km w tym ok. 162 km landówkami 65 km/h -2,5
godz., 250 km autostradami – 90 km/h – ok. 3 godziny, oraz 5,5 godz. Plitvice, razem ok.11 godz.
kierunek Karlovac, Split, Rijeka do obwodnicy a następnie autostrada A1. Na wysokości Kalovaca zjeżdżacie
z A1 do miasta, jedziecie przez Karlovac kierując się na Slunj, Plitvice E71, droga dobra ale miejscami wąsko
i kręci. Dojeżdżając do Slujn zwróćcie uwagę nas przejazd nad rzeką Korana piękny widok. Jedziecie dalej
E71 aż do rejony Parku Narodowego Jezior Plitvickich, mijacie parking i ULAZ nr 1, a po 2 może 3 km,
wjeżdżacie na lewo na parking ULAZ nr 2, parking płatny przy wyjeździe, bilety 110 kun dorośli, przy
informacji kantor tam możecie kupić kuny (zawsze jednak najlepszy kurs był w Omisu w Spiltskim banku).
Żeby odpowiednio narastała fascynacja Jeziorami Plitvickiemi trzeba zacząć zwiedzać od Ulazu nr 2. Na samo
ale spokojne zwiedzanie, którego trasę przedstawię w następnym mailu potrzebujecie ok. 4,5 godzin + 1
godzina na zaparkowanie, biletów, WC czy przekąskę. JEŚLI NIE CHCECIE ZWIEDZAC PLITVIC
JEDZIECIE OD ZAGRZEBIA CAŁY CZAS AUTOSTRADA A1 AŻ DO DUGOPOLIJA KOŁO
SPLITU. Z Plitvic wyjeżdżając z parkingu na szosę skręcacie w lewo, kierunek Split i autostrada A1.
Nie skręcajcie w kierunku A1 wcześniej niż na wysokości miejscowości Udbina (bo wpakujecie się na złą,
górka drogę i nadrobicie kilometrów). Przy Udbina zjeżdżacie z E71 w prawo w drogę, która doprowadzi Was
do autostrady A1. Uważajcie tez , żeby nie przejechać tej drogi, bo wjedziecie w góry w dużo dłuższą czasowo
trasę. Na autostradzie A1 kierunek Split. Niedługo po wjeżdzie na A1 przejedziecie pod pasmem górskim
Velebity tunelem Śv. Rok (na szczytach Velebitów Park Narodowy Paklenica, a za tunelem pierwszy
wzrokowy kontakt z Adriatykiem -kanał Velebitski. Jedziecie dalej A1. Proponuję przerwę na parkingu zaraz za
mostem na rzece Krka, za mostem zjeżdżacie w prawo parkujecie i idziecie w z aparatami w stronę mostu aż za
figurę Matki Boskiej od podróżników nad sam klif nad rzeką, bajeczne widoki. Po odpoczynku wracacie na
autostradę i jedziecie dalej na Split. Na zjeździe Dugopolje opuszczacie autostradę, jedziecie tunelami do
Splitu, na rozjazdach patrzcie na drogowskazy na Omis, Dubrownik, Makarska, musicie wjechać na „Jadrankę”
E65 (8), którą dojedziecie do Duće,
Gosia38
Odkrywca
Posty: 117
Dołączył(a): 14.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gosia38 » 25.08.2013 19:54

Wczoraj w Lendavie był objazd.Chyba było jakies święto i zamkneli główną drogę. Trzeba było minąc ją bokiem. Na szczęście jechaliśy w dzień i udało się w miarę sprawnie pokonać ten odcinek, w nocy nie byłoby szans. Ogólnie, jadąc w sobotę 86-tką na drodze pusto, nie mówiąc juz o starej 1-ce przez Plitvickie i Knin.Były odcinki, że zastanawialiśmy się czy droga jest czynna bo nic kompletnie nie jechało. Polecam tę droge dla oszczędnych. Zapłacilismy jedynie za winietę na Słowacji i za krótki odcinek od Cakovec do Karlowac ok 7 EUR. Winieta na Slowacji 14 EUR miesięczna. Z 1-ki wyskoczyliśmy w Splicie na droge nr 8 i potem juz wzdłuz wybrzeża.
Dla wracających z Cro. Przed obwodnicą Zagrzebia przeraźliwy korek, ciągnął sie chyba 5 km. 8O
darihs
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 10.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) darihs » 08.09.2013 13:05

Niektórzy już tutaj o tym pisali. W okolicach Szombathely (przed i za) są spore prace drogowe w celu poszerzenia drogi. Czy to oznacza, że robią tam drogę ekspresową? Ten odcinek (po zakończeniu prac) będzie płatny? Wiecie coś na ten temat? Jeżdżę tamtędy co roku, więc mnie to interesuje :)
PavveL
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PavveL » 20.05.2014 12:15

W ostatnich latach 2 razy jeździłem 86 przez Węgry. Wcześniej zawsze czytałem tutaj że przebudowy, ruch wahadłowy, korki. I za każdym razem traciłem może 20 min na utrudnieniach drogowych. Przy całkowitych 18 godz jazdy nie robiło mi to żadnej różnicy.
Ironman
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 16.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ironman » 20.05.2014 17:50

Może ktoś doradzi, nie wiedziałem pod jaki temat się podpiąć więc zapytam tutaj. A mianowicie, co doradzicie. Jechać z Lublina autostradami (Słowacja, Węgry) przez Kosice, Budapeszt i w Chorwacji przerzucić się na drogę nr 1. Czy całkiem ominąć autostrady i jechać przez Kraków na Zvolen, Gyor, Szombathely i w cro jak powyżej? Chodzi mi głównie o to aby ominąć autostrady w Chorwacji gdyż znaczni podniesie mi to koszt przejazdu. Na Słowacji, Węgrzech mogę ewentualnie wykupić winiety i to będzie koszt znośny. Jak radzicie z autostradami czy całkiem bez? Km podobne jedynie czas mi google pokazuje różnicę 5 godzin wiecej omijajac całkowicie autostrady.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Stare opracowanie "Trasa przez zachodnie Węgry" - strona 73
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone