Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Stanici k.Omisia -jakie wrażenia?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
efcika2
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 14.05.2010
Stanici k.Omisia -jakie wrażenia?

Nieprzeczytany postnapisał(a) efcika2 » 25.05.2010 23:59

Mam namiar na kwaterke w Stanici k.Omisia?30 m od morza.
wybieramy sie trzyletnim dzieckiem?
Czy ktoś tam był? jakie wrazenia? Jaka plaza? Czy jest jakas knajpka,sklep,tak zeby nie trzeba było jezdzic codziennie do Omisia?bede wdzieczna za info.
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 26.05.2010 01:53

Może coś tu znajdziesz o Stanici.
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 26.05.2010 07:25

efcika2 napisał(a):Czy ktoś tam był? jakie wrazenia? Jaka plaza?


http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=21961&highlight=

:wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.05.2010 07:27

Witam.

Byłem w Stanići cztery lata temu przez dwa tygodnie. Jednak przejazdem niedawno i widziałem, że niewiele się zmieniło.
Jest sklep z aneksem informacji turystycznej, jest knajpka. Codziennie rano świeże pieczywo i podstawowe rzeczy. Natomiast poważniejsze, większe zakupy, wymiana pieniędzy, czy bankomat to tylko w Omisu.

30 metrów od morza? Hmmm... w tej części wybrzeża należy się upewnić, czy to odległość w poziomie, czy po terenie :wink: . Ja miałem do morza 30 metrów, co oznaczało w praktyce 167 schodków na plażę.

Byliśmy z półtorarocznym bąblem, trochę wysiłku kosztowało znoszenie i wnoszenie całego kramu nad morze, ale ogólnie było ciekawie i byliśmy zadowoleni.

Podaję jeszcze link do strony:
http://www.stanici.com/croatia_tourism/index.htm

Pozdrawiam
Interseal M.
muchador
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 203
Dołączył(a): 07.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) muchador » 26.05.2010 09:26

Widok z okna/tarasu - bezcenny! Plaże kamienne lub betonowe - trochę kamieni w wodzie, ale jeżeli 30 m to można iść w samych "gaciorach" i tylko z ręcznikiem. Do spacerowania nad brzegiem morza niewielki odcinek w stronę do/od knajpek na plaży.
Przy głównej drodze 2 sklepy, 2 restauracje i w sezonie warzywniak (2007).
Byliśmy w HR 3 razy ale najspokojniej i dla nas najfajniej było właśnie w Stanici. Po większe atrakcje można jechać do Omisza - autem lub autobusem (praktycznie co 15 minut) .
Pozdrawiam!
Krzysiek_1
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 08.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysiek_1 » 03.06.2010 17:54

To i ja dołożę swoje 3 grosze.
Miejscowość super na wypoczynek z 3latkiem. Cicho i spokojnie.
W sklepach przy drodze wszystko, co potrzebne. Miejscowe alkohole są do kupienia również na ulicy - wino, rakija, travarica itd..
W jednym ze sklepów była również wypożyczalnia skuterów.
Poza 2-a knajpkami przy ulicy są chyba 2 na plaży - kupisz tam lody, piwo, jakiegoś drinka, pizze.
Plaża bomba - mimo, że kamienista. Część jest zadrzewiona, więc cień dla maluszka też znajdziesz. Woda czysta.
Dla nas to najfajniejsza miejscowość wypoczynkowa. Może trochę brakuje miejsc do pospacerowania, ale da sie to przeżyć.
Byliśmy pięciokrotnie w CRO a w tym roku jedziemy znów do Stanici (po raz 4-ty).
efcika2
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) efcika2 » 04.06.2010 18:51

bardzo dziekuje za info,a macie moze namiary na jakąś kwaterkę przy plazy?
My jedziemy do Chorwacji po raz szósty,chetnie służę informacjami jesli chodzi o Pag (szczególnie Novalja) ,Makarską i Tucepi.
Mam tez pytanie,kojarzycie moze te apartamenty w Stanici?

http://www.apartments-ruza.net/ENG/ruza.htm

Na stronie jest napisane ,ze 30 m do plazy, ale ciekawe po prostej a moze po 60 schodach? :))
A i mam nadzieje ,ze nie sa po drugiej stronie magistralki.
bede wdzieczna za info.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.06.2010 19:12

Już chciałem się pochwalić... ale pomyliłem Amartamenty Ruža z Villą Ruža (którą kojarzę) też w Stanići :wink: .
http://www.villaruza.com/index.htm

Natomiast Te pierwsze... to coś mi świta, że są one na wypłaszczonym fragmencie wybrzeża i nie będzie "schodkowania" :wink: i na pewno nie jest nad Magistralą!

Pozdrawiam
efcika2
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) efcika2 » 04.06.2010 19:25

Do Villi Ruza juz pisałam.
Właściciele (zresztą przemili) odpisali mi,ze sprzedali ten dom bodajze Francuzom, którzy korzytają z wynajmu tylko za posrednictwem agencji,ale poprzedni własciciele budują juz nowy dom w Stanici podobno w duzo lepszej lokalizacji:)
Krzysiek_1
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 08.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysiek_1 » 09.06.2010 22:08

Tak na moją wiedzę można tam pojechać w ciemno.


Zobacz tu:
http://www.stanici.com/croatia_tourism/index.htm

Hotel Germania moim zdaniem może być ok:
http://www.hotel-germania-stanici.com/
emi78
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) emi78 » 05.08.2010 10:01

Witam!
My juz za kilka dni jedziemy pierwszy raz do Chorwacji, właśnie do miejscowości Stanici. Mamy zarezerwowane 2 apartamenty u państwa Gabric. Czy ktoś może je kojarzy?
dexiu
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 08.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) dexiu » 11.04.2011 18:49

Intersea
właśnie wybieram sie do Stanići i powiedz mi ile kosztuje np.obiad ,piwko i tym podobne jade z rodziną jest nas czterech2+2
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.04.2011 19:06

dexiu napisał(a):Intersea
właśnie wybieram sie do Stanići i powiedz mi ile kosztuje np.obiad ,piwko i tym podobne jade z rodziną jest nas czterech2+2


Nie mam pojęcia.
Nas też jest czworo, ale gotujemy sami poza dwoma, może trzema wyjściami do restauracji w ciągu całego wyjazdu... jednak na prawdę nie mam pojęcia, nie pamiętam dokładnie co i jak. Musisz głębiej poszukać, są na forum takie cennikowe tematy.

Pozdrawiam. Stanići to dobry wybór, jeżeli się ceni spokój i posiada minimum kondycji :wink:

Interseal.
dexiu
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 08.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) dexiu » 11.04.2011 21:55

Interseal napisał(a):
dexiu napisał(a):Intersea
właśnie wybieram sie do Stanići i powiedz mi ile kosztuje np.obiad ,piwko i tym podobne jade z rodziną jest nas czterech2+2


Nie mam pojęcia.
Nas też jest czworo, ale gotujemy sami poza dwoma, może trzema wyjściami do restauracji w ciągu całego wyjazdu... jednak na prawdę nie mam pojęcia, nie pamiętam dokładnie co i jak. Musisz głębiej poszukać, są na forum takie cennikowe tematy.

Pozdrawiam. Stanići to dobry wybór, jeżeli się ceni spokój i posiada minimum kondycji :wink:

Interseal.

dzięki
mkjk
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 23.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkjk » 13.04.2011 15:07

Ja będę w Stanici 11 lipca 2011r. Pierwszy raz :D
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Stanici k.Omisia -jakie wrażenia?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone