Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Stało się! Wróciliśmy zauroczeni Chorwacją - Stanići 2012

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Agasz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 371
Dołączył(a): 13.02.2012
Stało się! Wróciliśmy zauroczeni Chorwacją - Stanići 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agasz » 09.07.2012 14:25

Hmm... od czego tu zacząć? Trema mnie troszkę dopadła :oops:, ale przecież nie mogę nie opisać tych wspaniałych wakacji. Tyle informacji uzyskałam na tym forum, że wypada się odwdzięczyć i coś niecoś napisać, jakieś zdjęcie wkleić...

To może od początku. Tylko kiedy ten początek?
Wychodzi na to, że początek to wakacje 2011 - 5 dni w Danii. :wink:

W swoim pierwszym poście witając się na forum napisałam, że dotychczas wakacje w Chorwacji pozostawały w sferze marzeń... Więc dlaczego Dania? Przecież to nie tańszy kraj. Powód nie tylko finansowy. Mieliśmy trochę obaw związanych z jazdą tak daleko. Być może ktoś napisze, że te 1300 km to znowu nie taka długa trasa, ale dla nas pokonujących w wakacje co najwyżej 500 km w jedną stronę... hmm, sami rozumiecie... strach ma wielkie oczy 8O
Do Danii było bliżej, tym bardziej, że wyruszaliśmy z okolic Gorzowa Wlkp.
Poszło gładko - najpierw S-ką, potem autostradą niemiecką, potem duńską (jeszcze lepszą niż niemiecką), potem jakieś 30 km lokalnymi drogami (ech... żebyśmy my mieli takie drogi...).

Dobra, nie o Danii tu miało być. Ale to właśnie tam mimo udanego ogólnie urlopu, dopadł nas deszcz, który przez cały dzień przetrzymał nas w namiocie... i wtedy padło zdanie:
Wszystko pięknie, ładnie, ale na następny rok to ja do jakiegoś ciepłego kraju na wakacje muszę. Tu jest za zimno... może Chorwacja?

Hmm... i tak nam się ta Chorwacja przez całą jesień po głowie kołatała...

to co? pojedziemy?... może pojedziemy... ale damy radę? będzie za co?... może wystarczy... ale musimy wcześniej pojechać - w pierwszej połowie lipca, bo assistance mamy do 18-tego ważny... no i urlopu możemy 3 tygodnie wziąć ciurkiem... jeden tydzień czerwca i dwa lipca... hmmm... ale rok szkolny później się kończy.... to co? i tak w ostatnim tygodniu niewiele się dzieje...

... a kolega był w tym roku - wezmę od niego jakieś namiary może? weź... mówił, że pięknie... widok na morze... do plaży bliziutko...

...aaa, czytałam relacje z podróży na takim forum cro.pl... już tam nie raz zaglądałam... jej jaka piękna ta Chorwacja... może poszukam jakiś apartamentów.... poszukaj... ale damy radę? za co my pojedziemy na te wakacje???... damy radę... jakoś uzbieramy... tak naprawdę to te wczasy będą droższe o paliwo, bo przecież domek nad naszym morzem w tej samej cenie...


Wątpliwości, niepewności było wiele. Powyższe pytania i odpowiedzi przewijały się nieustannie w naszych codziennych rozmowach. Aż w końcu decyzja została podjęta: JEDZIEMY!
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 09.07.2012 14:43

Witam.
Hurrrra jestem pierwszy wklejaj, wpisuj jak najwięcej!
Agasz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 371
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agasz » 09.07.2012 14:51

I teraz to dopiero się zaczęło...
Szukanie, czytanie... Gdzie jechać.., tu pięknie i tu, ale tutaj też... To byśmy chcieli zobaczyć i to i to też... No sami powiedzcie... jak się zdecydować? Jak znaleźć to właściwe miejsce? Tyle chciałoby się zobaczyć... ale przecież nie sposób zmieścić wszystko w trzech tygodniach urlopu, a właściwie nawet nie w trzech... powiedzmy w 15-16, 17 dniach może...

W końcu jakaś odrobina zdrowego rozsądku przez te myśli się przedarła... NIE DAMY RADY zobaczyć wszystkiego w ciągu jednych wakacji. Nawet jeśli samochód wytrzyma te rozjazdy na północ i południe, w górę i w dół, to my chyba musielibyśmy mu jakieś perpetum mobile zamiast zwykłego silnika zamontować... Przecież oprócz pojenia baku sami też jakichś płynów lokalnych byśmy popróbowali, tym bardziej, że tu na forum wszyscy zachwalają - chyba nie spotkałam nikogo, kto by czegoś dobrego do ugaszenia pragnienia lub samej przyjemności spożycia nie znalazł... Jakieś jedzenie z domu zabierzemy, ale i lokalnych potraw spróbować chcemy...

W końcu miotanie się skończyło - apartament został wybrany. Termin przesunął się jeszcze tydzień wcześniej, bo jednak czerwiec tańszy.

- Dziewczyny?! Chcecie na wakacje do Chorwacji jechać? O tu. Zobaczcie...
- Ale serio mówicie?... Tu?! Ale z takim widokiem??? Nad takim pięknym morzem??? W tym apartamencie? Tak blisko do wody...
- Yhm...
- No jasne! Ale czad! Super! Jak tam pięknie!
- Tylko jest jeden problem...
- Jaki?
- Będziecie mieć o 2 tygodnie krótszy rok szkolny...
- Eee...serio!? Zwolnicie nas?
- Zwolnimy...

Michy roześmiane od ucha do ucha
- SUPERRRR! Mamy o 2 tygodnie dłuższe wakacje! Ale jazda!



Apartament zarezerwowany. Zaliczka wpłacona.

Miejsce - Stanići - Villa Leonarda - http://www.villaleonarda-stanici.com/pl/witamy/
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 09.07.2012 14:51

To ja druga.... :)
Czekam nastawiona na czytanie i oglądanie ....
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 09.07.2012 14:51

Hurrraaaa jestem i ja :lol:
aio
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 31.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) aio » 09.07.2012 14:54

Zaczyna się ciekawie, bardzo dobrze się czyta,więc bedę śledzić Twoją relację :)
Agasz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 371
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agasz » 09.07.2012 14:55

ARTUR_KOLNICA napisał(a):Witam.
Hurrrra jestem pierwszy wklejaj, wpisuj jak najwięcej!


Witam Cię serdecznie :)

Postaram się - choć zdjęcia nie wyszły tak piękne, jakbym sobie tego życzyła.
Z drugiej strony oryginał jest tak doskonały, że chyba żadne zdjęcie nie jest w stanie odzwierciedlić go należycie :)
Agasz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 371
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agasz » 09.07.2012 14:58

Gonia, Aneta.K, aio cieszę się, że jesteście :D
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 09.07.2012 15:02

Nic się nie przejmuj wszystkie fotki z CRO zawsze są z.....e :lol:
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 09.07.2012 15:12

Który z apartamentów mieliście w trakcie waszego pobytu i jaka jest cena za osobę
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 09.07.2012 15:15

Nooooo czekammm :)
Pięknie się zapowiada! :))
Agasz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 371
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agasz » 09.07.2012 15:17

Od momentu podjęcia decyzji o wakacjach w Chorwacji nie ma chyba dnia, żeby o niej nie myśleć. Jest więc:
- czytanie forum,
- planowanie trasy,
- i... zakupy :roll:

Aż w końcu nadszedł tak długo wyczekiwany przez nas dzień...

Niedziela, 17 czerwca 2012 r.

Niedziela - nie sobota, bo w sobotę nasi mecz z Czechami grali :lol:
Poza tym już od kilku lat na urlop wyjeżdżamy w niedzielę.

Startujemy z Wrocławia, bo tu mieszkamy.
Rodzina 2+2.
Samochód już z deczko w latach posunięty - Nissan Almera '96

Planowaliśmy wyjazd około godziny 9-tej, ale jak zwykle nam nie wyszło i z 9-tej zrobiła się 10:30, (i tak już miało pozostać do końca urlopu, ech...) :roll:

A teraz nauczę się wstawiać zdjęcia :wink:
sloninka2
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 486
Dołączył(a): 30.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sloninka2 » 09.07.2012 15:18

Ja też się dosiadam i czekam na cd 8)
Agasz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 371
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agasz » 09.07.2012 15:19

ARTUR_KOLNICA napisał(a):Który z apartamentów mieliście w trakcie waszego pobytu i jaka jest cena za osobę


Mieliśmy apartament nr 5 na samej górze, 4-osobowy. Cena za całość 50 euro - wszystko w cenie
Agasz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 371
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agasz » 09.07.2012 15:21

mutiaq, sloninka2 witajcie :D
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Stało się! Wróciliśmy zauroczeni Chorwacją - Stanići 2012
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone