Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Stacje całodobowe na trasie Wrocław-->CRO

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
prajwat
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 29.06.2012
Stacje całodobowe na trasie Wrocław-->CRO

Nieprzeczytany postnapisał(a) prajwat » 01.07.2012 11:10

Witam. Planuje jechać do CRO nocą przez Czechy, Austrię i Słowenie (z objazdem). Czy mogę mieć jakieś problemy z zakupem winiet w Czechach i Austrii w nocy na stacjach benzynowych.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 01.07.2012 11:21

Nie piszesz jaką trasą przez Czechy i Austrię jedziesz. Wszystko o miejscach zakupu winiet masz w dziale FAQ.
Nie powinno być problemu z zakupem winiet w nocy.
prajwat
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 29.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) prajwat » 01.07.2012 14:17

Międzylesie --> Brno --> Wiedeń --> Gratz --> Zagrzeb. Piszcie czy stacje w nocy nie są zamknięte. Wiem ze tam są takie stacje samoobsługowe ze mozna zatankować płacąc kartą.
szymaszek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 19
Dołączył(a): 19.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) szymaszek » 01.07.2012 14:30

Ja zapytam konkretniej. Szukałem informacji (może słabo), znalazłem tylko adres. Czy Shell w Mureck przy Grazer Str. 55 jest czynny całą dobę? Mniej wiecej w tych okolicach w nocy będę musiał dolać.
Ed. Jeśli to aktualne dane to niby do 21:30 :? . Będę chyba szukał przy autostradzie przed zjazdem.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 01.07.2012 14:37

szymaszek napisał(a):Ja zapytam konkretniej. Szukałem informacji (może słabo), znalazłem tylko adres. Czy Shell w Mureck przy Grazer Str. 55 jest czynny całą dobę? Mniej wiecej w tych okolicach w nocy będę musiał dolać.
Ed. Jeśli to aktualne dane to niby do 21:30 :? . Będę chyba szukał przy autostradzie przed zjazdem.

Po stronie Austriackiej, na trasie do Mureck, niema całodobowej stacji. Zaraz za zjazdem jest stacja Temmel Tankstelle, otwarta do 22, ale z możliwością tankowania całodobowego na dystrybutorach samoobsługowych, płatnych kartą.
Link:
http://www.nfz-temmel.at/tanken-rasten/
szymaszek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 19
Dołączył(a): 19.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) szymaszek » 01.07.2012 14:41

dids76 napisał(a):
szymaszek napisał(a):Ja zapytam konkretniej. Szukałem informacji (może słabo), znalazłem tylko adres. Czy Shell w Mureck przy Grazer Str. 55 jest czynny całą dobę? Mniej wiecej w tych okolicach w nocy będę musiał dolać.
Ed. Jeśli to aktualne dane to niby do 21:30 :? . Będę chyba szukał przy autostradzie przed zjazdem.

Po stronie Austriackiej, na trasie do Mureck, niema całodobowej stacji. Zaraz za zjazdem jest stacja Temmel Tankstelle, otwarta do 22, ale z możliwością tankowania całodobowego na dystrybutorach samoobsługowych, płatnych kartą.
Link:
http://www.nfz-temmel.at/tanken-rasten/


http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... 4%99ki.ogg
kubatychy
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 29.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubatychy » 01.07.2012 16:21

podłączając sie do pytania - bede jechał w nocy z soboty na niedzielę ( wyjazd ok północy). Bede musiał myslec o tankowaniu w okolicach Grazu, w ostateczności Mariboru. Czy o 6 - 7 godzinie rano w niedzielę na trasie beda juz otwarte stacje? Co do samoobslugi karta nie jestem przekonany (ING prowizja).
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 01.07.2012 16:35

kubatychy napisał(a):podłączając sie do pytania - bede jechał w nocy z soboty na niedzielę ( wyjazd ok północy). Bede musiał myslec o tankowaniu w okolicach Grazu, w ostateczności Mariboru. Czy o 6 - 7 godzinie rano w niedzielę na trasie beda juz otwarte stacje? Co do samoobslugi karta nie jestem przekonany (ING prowizja).


Przy autostradzie wszystkie stacje są otwarte 24h.
prajwat
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 29.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) prajwat » 01.07.2012 19:25

Dobra bo schodzimy z tematu. Z tankowaniem nie ma problemu bo mozna karta zaplacic nawet jak stacja zamknieta. Chodzi o to zeby winiete kupic u człowieka zanim sie wjedzie na odcinek płatny drogi. Piszcie odnośnie Czech i Austrii. Dodam że planuje jechać przez te kraje w godzinach od 00:00 do 06:00 w nocy czyli jak wszyscy śpią.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 01.07.2012 20:00

W Czechach Ci nie pomogę, bo wjeżdżam przez Chałupki. W Austrii niema problemu, w miejscowości Wilfersdorf, jest całodobowa stacja OMV gdzie bez problemu kupisz winietę ( w tym miesiącu piszę już to na tym forum chyba 10 raz :? ).

Aha, uprzedzając następne pytania:
- Można tam płacić kartą
- można kupić też winiety na Słowenię
prajwat
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 29.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) prajwat » 01.07.2012 22:52

Dzieki ze piszesz to 10-ty raz a nie odsyłasz do wyszukiwania. Bo na stronie omv znalazłem ze ta stacja nie pracuje w nocy. Ale moze to były jakies stare informacje.

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Stacje całodobowe na trasie Wrocław-->CRO
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone