Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Stacje BP

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
daro1
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 14.06.2009
Stacje BP

Nieprzeczytany postnapisał(a) daro1 » 14.06.2009 23:18

Witam .Wybieram sie pierwszy raz do Chorwacji z rodzinka .Forum rewelacja ! Siedze przy kompie juz 5 noc i czytam .Jednej rzeczy nie moge znalezc.Otoz jestem posiadaczem samochodu (Toyota Sienna z USA) ktory nie "trawi" paliwa z niektorych stacji .Zaraz mam problem z kontrolka "Check engine" .Z doswiadczenia juz wiem ,ze to wina sondy .Na ORLENIE juz nie tankuje .Po prostu wkurza mnie jak sie swieci .I tu pytanko .Czy na trasie Slowacja,Austria ,Slowenia do Chorwacji znajde BP lub SHELL-a ? Z ich paliwem nie mam problemu. Jesli nie to zaproponujcie ,gdzie zatankuje dobre paliwo .Sorry jesli sie wyglupilem z pytaniem :D
Lider16
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 609
Dołączył(a): 29.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lider16 » 14.06.2009 23:25

Na pewno znajdziesz BP na autostradzie w Austrii (odcinek Wiedeń - Graz). Sam tam tankowałem i paliwo mieli znakomite. :) Silnik w moim Suzuki dostał kilkanaście dodatkowych KM po zatankowaniu "ichniej" Pb95. Polecam.
daro1
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 14.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) daro1 » 14.06.2009 23:29

Wielkie dzieki za tak szybka odpowiedz .A co w innych panstwach ?
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 14.06.2009 23:34

Polecam strony internetowe owych firm tam znajdziesz adresy stacji w poszczególnych krajach. W Austrii wyszukiwarka stacji jest także na stronach OAMTC (taki ichni pzmot). Na codzień korzystam z shella ale w Austrii czy Słowacji także z OMV.
daro1
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 14.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) daro1 » 15.06.2009 00:49

Widze ,ze chyba oprocz Austrii nie znajde nigdzie BP po trasie .Co do Shella ,nie moge znalezc. Ale dzieki ,w razie czego autko sie pomeczy :D
slawek66
Cromaniak
Posty: 1521
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek66 » 15.06.2009 01:12

nie prosciej wymienic sonde i miec swiety spokoj z tankowaniem ?
daro1
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 14.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) daro1 » 15.06.2009 01:46

W tym samochodzie jest 5 sond( okolo 7 stowek sztuka) .W serwisie powiedzieli ,ze ten problem moze byc z kazda .Te auta tak maja .To nie tylko moj problem .Zlecaja stacje SHELL lub BP i po problemie.Wszystko dziala jak trzeba .Prawdopodobnie to wina oprogramowania i wymiana moze nie pomoc .Najlepsze jest to ,ze ten samochod jezdzil w Stanach na benzynie 87 oktanowej a u nas nie "smakuje" mu 95 ?! Ciekawe prawda. Na dalekie podroze ,wymazone autko .Polecam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.06.2009 06:34

daro1 napisał(a):.....Zlecaja stacje SHELL lub BP .....

A czy Twoim zdaniem paliwo na BP i SHELL poza granicami Polski to to samo paliwo co u nas, że musisz tam tankować?
Przecież w każdym kraju jest inny producent i to paliwo różni sie od naszego (często na plus) U nas Ci świeci na Orlenie a w Austrii równie dobrze moze Ci swiecić na BP :wink:
Zasada sprzedaży jest taka sama jak u nas - w RP nie ma paliwa koncernu BP tylko sa stacje franchisingowe z logo tej firmy. A paliwo masz z 2, 3 rafinerii w Polsce. Podobnie zasady dystrybucji paliw są w innych krajach.
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 15.06.2009 08:06

Daro 1
Nie wiem jakie zasady gdzie są, ale moje doświadczenie jest następujące:

Jeżdżę po Bałkanach od 2003 roku, więc w sumie nie aż tak długo. Ale jestem tam każdego lata i przejeżdżam średnio od 4 do 5 tyś km.
Tankowałem w Serbii, BiH, Chorwacji, Macedonii i Grecji, również Węgry i Słowacja.
Uwierz mi, że zawsze i to zawsze trafiało mi się paliwo znacznie lepsze niż w Polsce! Być może miałem farta, ale ani razu nie zdarzyło się nam zatankować takiego fajansjuj, jaki zdarza mi się zatankować w ojczyźnie!
I do tego potwierdzam to, co piszą niektórzy poprzednicy - autko najczęściej dostaje kilka KM mocy!
Jedyna różnica in minus jest taka, że czasem kochane Bałkańczyki próbują orżnąć. Zdarza się to jednak dość rzadko i zazwyczaj na drobne sumy.. :).
Wolę jednak takie drobne ożynki niż chamskie bezkarne rżnięcie na naszych stacjach!!!
Aha. Ważne!
Zawsze na Bałkanach tankowałem na renomowanych stacjach, tych dużych przy autostradach lub drogach szybkiego ruchu. Łatwo je rozpoznać. Ostrzegano mnie przed małymi stacyjkami.
pozdro
daro1
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 14.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) daro1 » 15.06.2009 09:53

Moze i paliwo sie wiele nie rozni ,bo z tych samych rafinerii ,ale jednak skoro tankujac na jednych jest ok ,a na innych nie .Moze to sprawa dodatkow do paliwa ,a moze po prostu slabej jakosci .Dlatego poprosilem o zasugerowanie dobrych stacji paliw ,niekoniecznie tylko tych dwoch .Wczesniej jezdzac po Europie (nigdy w tym kierunku) innym samochodem ,nie zwracalem na to uwagi .Teraz musze ,bo jak pisalem wymiana sond jest bardzo kosztowna a wcale nie musi pomoc.Tak na marginesie w Stanach tez tankowalem na BP bo podobno bardziej dbaja o jakosc paliwa .Jak juz sie kupi samochod na lata ,to nie chce go "zarzynac" byle czym .W kazdym razie bardzo dziekuje za pomoc .Nie spodziewalem sie ,ze z takiej blachostki rozwinie sie temat .Cala swoja wiedze o CRO wynosze z tego forum .To bardzo mile ,ze staracie sie pomoc innym .Po paru latach nieobecnosci w tym kraju ,widze ,ze jednak cos tu sie zmienilo .Moze po wakacjach ,ja bede w stanie cokolwiek doradzic .Jeszcze raz dziekuje za pomoc.
grzeslaw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 142
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzeslaw » 15.06.2009 10:02

Zgadzam się z przedmówcami. Wszędzie na trasie paliwo jest o wiele lepsze niż w Polsce. Na baku kręce o wiele więcej kilometrów a i kultura pracy silnika jest lepsza. BP i Shell napewno w Austrii, ale później może być problem. Jednak nie bałbym się tankowac na innych stacjach.
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 15.06.2009 10:17

W sumie najwięcej stacji po drodze ( Austria , Słowenia , Chorwacja czy Węgry) będzie austriackich OMV .

Ja też mam amerykański model Toyoty ( choc trochę mniejsze autko niż Twoje :) ) i nie narzekałem na ich paliwo , zreszta tak samo jak na paliwo ze stacji INA ( chorwacki dystrybutor ) :)

A nie masz czasem zainstalowanego gazu ?

Przy Twoim silniku to jazda na benzynie nieźle kosztuje :?
daro1
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 14.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) daro1 » 15.06.2009 10:26

Nigdy nie bylem zwolennikiem gazu .Twierdze ze skoro fabrycznie montuja silnik na benzyne to tak ma byc.Jezdzilem kiedys z kumplem do pracy samochodem na gaz .Mial zawsze jakies problemy i to mnie przekonalo ,ze gra nie warta swieczki .Ale czasy sie zmieniaja i pewnie sie myle skoro to rozwiazanie ma tylu zwolennikow. Autko ma silnik Lexusa 260KM .Sama przyjemnosc jazdy i przy spokojnej jezdzie do 110km/h nie pali mi wiecej niz 8l na 100.Tak ze na autostradzie nie jest zle nawet przy wiekszych predkosciach. Pozdrawiam .
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 15.06.2009 11:03

To faktycznie jak na taką moc silnika i gabaryty autka nie pali za dużo .

A faktycznie Toyota raczej nie poleca instalacji gazowej w swoich autkach , poza tym na benzynie jest ten kop :D , tyle że przy jeździe po mieście przydałoby by się mniejsze spalanie ....

ja tez jeżdże tylko na benzynie :D
daro1
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 14.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) daro1 » 15.06.2009 11:15

Kopa ma i to niezlego ,jak na takie duze auto .Paradoksalnie tam przy paliwie o 10 oktanow nizszym potrafilem przy rownej jezdzie (do 120km/h) zejsc do 7 l/100 .Tu mi sie to nie udaje .Ale przy pojemnosci ponad 3 litry to jest bardzo oszczedne. Technologia idzie naprzod.Plusem jest to , ze jak ja niezle zaladuje plus 4 osoby prawie nie czuc roznicy . Honda Odyssey ma takie silniki ze dla oszczednosci na trasie potrafi wylaczyc 3 z 6 cylindrow . Ale tyle o autach , bo przerzuca mnie do dzialu motoryzaccyjnego :D
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone