Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Stacje benzynowe Chorwacja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
G. Drzycimski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 158
Dołączył(a): 18.07.2005
Stacje benzynowe Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) G. Drzycimski » 20.07.2005 08:20

Jade pierwszy raz na Chorwacje chcilem zapytac bywalców czy istnieja tam stacje Shella badz BP a jezeli nie to w jakich nalezy tankowac zeby nie rozwalic samochodu. Jakie sa tam oznaczenia beznzyny PB 95 ?? Bede wdzieczny za pomoc.
krystek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1287
Dołączył(a): 15.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystek » 20.07.2005 09:12

G. Drzycimski napisał(a):Jade pierwszy raz na Chorwacje chcilem zapytac bywalców czy istnieja tam stacje Shella badz BP a jezeli nie to w jakich nalezy tankowac zeby nie rozwalic samochodu. Jakie sa tam oznaczenia beznzyny PB 95 ?? Bede wdzieczny za pomoc.

Wymienione koncerny nie mają swoich stacji w HR. Są natomiast INA,Tiffon i Crobenz (chorwackie), Petrol (słoweński) oraz austriacki OMV. Stacje tego ostatniego polecam. Pb95 sprzedawana jest na stacjach INA jako super 95 i eurosuper 95, a na OMV super.
Zibi27
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 59
Dołączył(a): 19.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zibi27 » 20.07.2005 09:23

Ciekawe jest też to, że na chorwackich stacjach (np INA) można wlać do samochodu więcej niż wynosi pojemność zbiornika.
Jacek Grocvhowalski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 190
Dołączył(a): 07.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek Grocvhowalski » 20.07.2005 11:23

Ja tankuję na stacjach benzynowych OMV - ausriackich i nie miałem nigdy kłopotów. Na terenie Chorwacji jest ich sporo, mniej na południu, ale są. Planuj tankowania! :sm:
Jacek Grocvhowalski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 190
Dołączył(a): 07.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek Grocvhowalski » 20.07.2005 11:23

Ja tankuję na stacjach benzynowych OMV - ausriackich i nie miałem nigdy kłopotów. Na terenie Chorwacji jest ich sporo, mniej na południu, ale są. Planuj tankowania! :sm:
dzidas
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 91
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) dzidas » 20.07.2005 12:25

Jacek Grocvhowalski napisał(a):Ja tankuję na stacjach benzynowych OMV - ausriackich i nie miałem nigdy kłopotów. Na terenie Chorwacji jest ich sporo, mniej na południu, ale są. Planuj tankowania! :sm:

W Słoweni też występują?
Pozdr.
krystek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1287
Dołączył(a): 15.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystek » 20.07.2005 12:40

W SLO jest jeszcze więcej stacji OMV, niż w HR. Wyszukiwarka stacji OMV we wszystkich krajach, gdzie działają (w niektórych dokładna mapka i aktualna cena paliwa).
Pzdr
Martini2000
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 206
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martini2000 » 20.07.2005 16:47

krystek napisał(a):W SLO jest jeszcze więcej stacji OMV, niż w HR. Wyszukiwarka stacji OMV we wszystkich krajach, gdzie działają (w niektórych dokładna mapka i aktualna cena paliwa).
Pzdr


Cos z ta wyszukiwarka nie tak , ale ja wyszukalem sobie inaczej i na trasie Wien, Zagreb - w SLO - mozna zatankowac w Mariborze zaraz za centrum, 24 h stacja, i tak wlasnie zamierzam zrobic ,zatankowac w Polsce (Zory, lub B-B) i potem Maribor (610 km) baku starczy.
Pozdr.
ML
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.07.2005 21:49

G. Drzycimski napisał(a):Jade pierwszy raz na Chorwacje chcilem zapytac bywalców czy istnieja tam stacje Shella badz BP a jezeli nie to w jakich nalezy tankowac zeby nie rozwalic samochodu. Jakie sa tam oznaczenia beznzyny PB 95 ?? Bede wdzieczny za pomoc.

Nie traktuj HR jako...piątego świata...oczywiście lepiej (teoretycznie) tankować na stacjach znanych...ale w PL też to obowiązuje ( w kwestii formalnej......Shell czy BP też kupuje paliwo w Polsce...)....jak zatankujesz słabsze paliwo to stracisz parę koników w silniku...i to wszystko......u nas też może Cię to spotkać....czego oczywiście Ci nie życzę.....
grek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 165
Dołączył(a): 14.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) grek » 20.07.2005 22:12

Dobra rada dla tankujących w Cro.
Przed rozpoczęciem tankowania, radzę lepiej założyć foliowe rękawiczki (dostępne koło dystrybutora). Chyba,ze się chce mieć klejąca i smierdzącą dłoń (tankowałem w Makarskiej i Zagrzebiu).
zawis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 142
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawis » 21.07.2005 12:29

Ja tankowałem tylko gaz i w tej kwesti mogę się wypowiedzieć.
LPG (czy też u nich PLIN) częściej znajdziecie na stacjach sieci Petrol niż INA.
Trzeba uważać na stacji Petrol w Karlovacu (tuż przed bramkami na A1).
Tankując tam gaz dystrybutor pokazuje cały czas 0.00. Po moich uwagach gość stwierdził, że: "all OK" - że przy kasie mi pokaże ile weszło gazu. Ale przy kasie, pokazał mi wynik nijak spawdzający się do mojego tankowania. Wciskał mi że weszło mi ponad 30 l gazu ( co byłoby niemożliwością-nigdzie na HR nie udało sie zatankować więcej niż 26-28 l gazu do mojej butli).
Po mojej uwadze "wyszukano" mi inny wynik: 26 litrów. W to juz byłem skłonny uwierzyć i zapłacić.
pozdr
Torx
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 08.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torx » 21.07.2005 12:46

Jacek Grocvhowalski napisał(a):Ja tankuję na stacjach benzynowych OMV - ausriackich i nie miałem nigdy kłopotów. Na terenie Chorwacji jest ich sporo, mniej na południu, ale są. Planuj tankowania! :sm:


Zgadzam sie - z paliwem z OMV nie ma żadnych problemów - tankuje ON
caluch
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 13.06.2007
Cro stacje benzynowe które polecacie ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) caluch » 22.07.2007 12:52

Interesuje mnie przede wszystkim jakość ON na stacjach wzdłuż A1. Zawsze tankowałem LPG i nigdy nie było problemu z jakością ,tym razem ropa i chciałbym mieć równie miłe wspomnienia :D . Dzięki!
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1851
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 22.07.2007 16:27

Witam.Też mam dieselka nie odczuwałem żadnej różnicy,natomiast kolegi dieselek jak za nim jechałem bardzo często dymił na ich paliwie,stwierdziliśmy że tak się działo po tankowaniu na stacjach INA natomiast na OMV wszystko w porządku,tak jak piszę moje auto nie wyczuwało różnicy i nie dymiło.
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 22.07.2007 20:03

Tankowalem na Tifon Eurodiesel 7.48 kn,byla tez za 7.38 kn zwykla ON.W PL tankuje Ultimate diesel na BP,duzo lepsza,wiecej km robie,auto mocniejsze,lepiej sie wkreca na obroty.Nie wiem czy kopce,bo mam nowe auto,ale jak zona za mna jedzie w PL,to mowi,ze nie kopce :).
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone