Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Stacje benzynowe Chorwacja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7943
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 01.02.2013 23:02

szaki17 napisał(a):Parę słoików mniej.

A brakującego balastu po słoikach nie zrównoważyłeś butelkami z rakiją, winem i oliwą? ;)
norbert_p
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 01.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) norbert_p » 01.02.2013 23:16

Jakie nazwy stacji są w Czechach, Austrii, Słowenii i Chorwacji? Czy nie zwracać na to uwagi i po prostu tankować jak będzie brakować?
Gdzie paliwo (benzyna) jest najdroższa? Chodzi mi o kraj?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.02.2013 18:34

dids76 napisał(a):
szaki17 napisał(a):Parę słoików mniej.

A brakującego balastu po słoikach nie zrównoważyłeś butelkami z rakiją, winem i oliwą? ;)

Jak nie , jak tak :lol:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10862
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 03.02.2013 14:56

norbert_p napisał(a):Jakie nazwy stacji są w Czechach, Austrii, Słowenii i Chorwacji? Czy nie zwracać na to uwagi i po prostu tankować jak będzie brakować?
Gdzie paliwo (benzyna) jest najdroższa? Chodzi mi o kraj?


Moje spostrzeżenia:
Czechy: OMV, Benzina, Shell
Austria: Shell, OMV, BP, Total, Agip (zależy gdzie)
SLO/HR: INA, OMV, Tifon, Petrol

Tankowanie zawsze łączę z jedzeniem i lekkim wypoczynkiem, więc jeżeli tak to lepiej większe Stacje z miejscami odpoczynku.
Najdrożej tankowanie wyszło w Austrii (Shell w m. ILZ).
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7943
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 03.02.2013 15:34

W Austrii jest duża różnica (nawet 20 centów) pomiędzy ceną paliwa na stacjach przy autostradzie a stacjami przy zwykłych drogach.
Korzystając z objazdu Mureck-Lenart-Ptuj często tankuję na stacji Temmel Tankstelle zaraz za zjazdem z A9 na drogę B69.
Adam66
Croentuzjasta
Posty: 359
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam66 » 03.02.2013 22:53

http://www.oeamtc.at/?id=2500,,,11156
Jakby ktoś był zainteresowany wyszukiarka ceny paliw na stacjach w Austrii.
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1726
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 04.02.2013 03:11

Bocian napisał(a):
norbert_p napisał(a):Na jakich stacjach paliw w Czechach, Austrii, Słowenii i Chorwacji tankowaliście paliwo. Chodzi mi o 95 lub 98Pb. Jakiej jest jakości? Nie chciałbym stanąć gdzieś w trasie z powodu jakichś ścieków w zbiorniku...

Tak jak w PL. Na większych i znanych firm. Ja na benzynie nigdy się nie zawiodłem, a miałem nawet wrażenie, że gdzie bym poza Polską tankował, to auto lepiej jechało. :oczko_usmiech:


Mam podobne wrażenie, chociaż trzeba przyznać, że niektóre stacje sieci INA albo Petrol w Chorwacji nie wyglądają zbyt zachęcająco. Szczególnie Petrol jest chyba w Chorwacji tanią marką.
Natomiast w Słowenii stacje Petrol wyglądają nie gorzej niż OMV i oferują świetną 100-oktanową benzynę Maxx. W Słowenii ta benzyna była latem 2012 tańsza o 30 eurocentów za litr niż 100-oktanowa benzyna na stacjach OMV w Austrii.
wysoki-w1
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 27.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wysoki-w1 » 27.05.2014 11:20

te kiero napisał(a):
norbert_p napisał(a):Jakie nazwy stacji są w Czechach, Austrii, Słowenii i Chorwacji? Czy nie zwracać na to uwagi i po prostu tankować jak będzie brakować?
Gdzie paliwo (benzyna) jest najdroższa? Chodzi mi o kraj?


Moje spostrzeżenia:
Czechy: OMV, Benzina, Shell
Austria: Shell, OMV, BP, Total, Agip (zależy gdzie)
SLO/HR: INA, OMV, Tifon, Petrol

Na stronce http://map.hak.hr/poi/kam-gp-macelj OMV już nie ma w Cro :( . Jaką stacje teraz polecacie?
Ostatnio edytowano 27.05.2014 11:58 przez wysoki-w1, łącznie edytowano 1 raz
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10862
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 27.05.2014 11:53

ale masz tam w mapce stacje firmy Crodux
Crodux to raczej teraz nazwa OMV - przejęcie
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1726
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 28.05.2014 10:22

Tak jak napisał Te Kiero, a poza tym wg wyszukiwarki marek 71 stacji benzynowych pozostaje w Chorwacji pod znakiem OMV.
użytkownik forum
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 12.02.2012
stacje benzynowe w niedzielę

Nieprzeczytany postnapisał(a) użytkownik forum » 05.06.2016 21:07

W tym roku będę jechał w niedzielę i mam pytanie o godziny otwarcia stacji benzynowych. W Austrii na objeździe najdroższego ronda w europie są chyba dwie stacje. Będą czynne w niedziele ? Będę tam pewnie ok. godz. 16-17. Z tego co piszą w internetach to większość stacji pracuje 8-20 ale nie podają dni tygodnia.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: stacje benzynowe w niedzielę

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 05.06.2016 21:47

Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107657
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: stacje benzynowe w niedzielę

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.06.2016 23:52

użytkownik forum napisał(a):W tym roku będę jechał w niedzielę i mam pytanie o godziny otwarcia stacji benzynowych. W Austrii na objeździe najdroższego ronda w europie są chyba dwie stacje.

Gdzie to rondo w Austrii, które trzeba objechać :?: :roll:
użytkownik forum
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 12.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) użytkownik forum » 06.06.2016 22:18

nie w austrii tylko w słowenii
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107657
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.06.2016 22:27

użytkownik forum napisał(a):nie w austrii tylko w słowenii

No to jednak zasadnicze różnica :smo:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Stacje benzynowe Chorwacja - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone