Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Stacja benzynowa na przejściu Austria - Słowenia

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009
Stacja benzynowa na przejściu Austria - Słowenia

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 27.02.2012 18:09

Witam serdecznie,
pytanie z rangi głupich. Wie ktoś, czy przekraczając granicę objazdem Mureck-Lenart-Ptuj znajdę blisko granicy stację benzynową po stronie słoweńskiej?
Staram sobie wszystko zaplanować (o ile to możliwe) i wypatrzyłem, że w Słowenii na chwilę obecną paliwo jest najtańsze więc warto tam zatankować. A z doświadczenia wiem, że po dolaniu do pełna na granicy z Czechami starczało nam paliwa idealnie do granicy ze Słowenią.
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 27.02.2012 18:23

Z tego co pamiętam w Ptuju jest stacja benzynowa.
Maryousz
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 25.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maryousz » 27.02.2012 18:27

całodobowa w Podhlehniku
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 28.02.2012 08:45

Jeśli będziesz jechał przez Mureck, to pierwsza stacja w Słowenii jest w Lenart - Kraigherjeva ulica 40.
caipirinha
Croentuzjasta
Posty: 153
Dołączył(a): 12.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) caipirinha » 28.02.2012 12:34

sviva napisał(a):Witam serdecznie,
pytanie z rangi głupich. Wie ktoś, czy przekraczając granicę objazdem Mureck-Lenart-Ptuj znajdę blisko granicy stację benzynową po stronie słoweńskiej?
Staram sobie wszystko zaplanować (o ile to możliwe) i wypatrzyłem, że w Słowenii na chwilę obecną paliwo jest najtańsze więc warto tam zatankować. A z doświadczenia wiem, że po dolaniu do pełna na granicy z Czechami starczało nam paliwa idealnie do granicy ze Słowenią.


To weź pod uwage że wiele stacji na Słoweni zamykanych jest o 22, szczególnie poza autostradami.
weger
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) weger » 29.02.2012 13:00

Arek napisał(a):Jeśli będziesz jechał przez Mureck, to pierwsza stacja w Słowenii jest w Lenart - Kraigherjeva ulica 40.


Ja zatankowałem na OMV

Radgonska cesta 15
2234 Benedikt, Słowenia

w Lenart nie w prawo na Ptuj tylko w lewo 5-6 km, więc trochę dalej niż ta o której pisze Arek, może nie zauważyłem ;)
Lider16
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 609
Dołączył(a): 29.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lider16 » 29.02.2012 13:07

ZTCP to w Ptuju nie jest całodobowa (przynajmniej nie była w 2008) bo bladym świtem była zamknięta a na następnej już przed granicą z Chorwacją była kolejka na 2 godz. stania.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 29.02.2012 18:37

czyli gdzie tankować??:)
w Austrii drogo a z tego co widzę w Słowenii stosunkowo tanio. Nie pamietam gdzie w 2009 tankowaliśmy ale też robiliśmy obłazd płatnej Słowenii (a przynajmniej tak się nam wydawało) i zaraz na granicy austriacko-chorwackiej stacja była bo ledwo na luzie i oparach się tam dotoczyliśmy...;)
weger
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) weger » 29.02.2012 18:40

weger napisał(a):
Arek napisał(a):Jeśli będziesz jechał przez Mureck, to pierwsza stacja w Słowenii jest w Lenart - Kraigherjeva ulica 40.


Ja zatankowałem na OMV

Radgonska cesta 15
2234 Benedikt, Słowenia

w Lenart nie w prawo na Ptuj tylko w lewo 5-6 km, więc trochę dalej niż ta o której pisze Arek, może nie zauważyłem ;)


zapomniałem dodać, ze to w nocy, więc to chyba była najbliższa czynna stacja :)
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 29.02.2012 18:53

weger napisał(a):
weger napisał(a):
Arek napisał(a):Jeśli będziesz jechał przez Mureck, to pierwsza stacja w Słowenii jest w Lenart - Kraigherjeva ulica 40.


Ja zatankowałem na OMV

Radgonska cesta 15
2234 Benedikt, Słowenia

w Lenart nie w prawo na Ptuj tylko w lewo 5-6 km, więc trochę dalej niż ta o której pisze Arek, może nie zauważyłem ;)


zapomniałem dodać, ze to w nocy, więc to chyba była najbliższa czynna stacja :)


najważniejsze, że gdzieś tam stacja jest ;)
będę szukać, ewentualnie pauzę sobie zrobię na parkingu przed stacją...;)
plakon
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) plakon » 29.02.2012 19:01

Jak pisał ktoś kilka postów wyżej, w Lenart jest stacja ale nie po drodze (jadąc od Austrii skręcasz w mieście w lewo zamiast w prawo) i na pewno nie jest całodobowa.
Jareksz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 17.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jareksz » 29.02.2012 20:12

W Sentilj jest stacja ul. Mariborska cesta.
Przejeżdżasz pod autostradą i za światłami po prawej masz stację.
Jak tam byłem to było ciemno, więc może całodobowa.
Darraz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 176
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darraz » 29.02.2012 20:40

A ile stracisz tankując do pełna jeszcze przed opuszczeniem granic Polski a potem po wjeździe do Chorwacji? Auto ma mniej niż 650km zasięgu?

(Tak mi do głowy przyszło to pytanie, bo wolałbym ciut stracić niż szukać stacji i by niepewnym tego czy aby nie jest zamknięta)
crodream
Croentuzjasta
Posty: 266
Dołączył(a): 27.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) crodream » 29.02.2012 21:05

sviva napisał(a):Witam serdecznie,

Staram sobie wszystko zaplanować (o ile to możliwe) i wypatrzyłem, że w Słowenii na chwilę obecną paliwo jest najtańsze więc warto tam zatankować. A z doświadczenia wiem, że po dolaniu do pełna na granicy z Czechami starczało nam paliwa idealnie do granicy ze Słowenią.


a po co tak kombinować, jaka to będzie oszczędność na baku 20zł?? W kosztach wakacji nie ma to żadnego znaczenia, i nie myślisz całą drogę "starczy nie starczy", "może jechać trochę wolniej", najważniejsza jest spokojna głowa. Swoją drogą to nie wiem jak się ma rzeczywistość ale obecnie wg e-petrol.pl to benzyna 95 jest tańsza w Austrii niż w Słoweni, a na ON to koszt niewiele większy j.w.

dobrej zabawy :)
użytkownik forum
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 12.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) użytkownik forum » 29.02.2012 21:41

sviva napisał(a):Witam serdecznie,
pytanie z rangi głupich. Wie ktoś, czy przekraczając granicę objazdem Mureck-Lenart-Ptuj znajdę blisko granicy stację benzynową po stronie słoweńskiej?
Staram sobie wszystko zaplanować (o ile to możliwe) i wypatrzyłem, że w Słowenii na chwilę obecną paliwo jest najtańsze więc warto tam zatankować. A z doświadczenia wiem, że po dolaniu do pełna na granicy z Czechami starczało nam paliwa idealnie do granicy ze Słowenią.


Jadąc z Chorwacji to zaraz za granicą Maclji jest stacja benzynowa. Ale chyba nie polecam, bo jak w ubiegłym roku zatankowałem benz. 95 to zapalił się check engin i świeciłaż do kolejnego tankowania w Czechach :roll:
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Stacja benzynowa na przejściu Austria - Słowenia
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone