Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Środkowa Dalmacja pociągiem.

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018
Środkowa Dalmacja pociągiem.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 05.07.2018 12:05

W tym roku ponownie ruszam w sierpniu na trzy tygodnie do Makarskiej i okolic. Podróżujemy z żonką głównie pociągiem a w ostatnim etapie autobusem, bo to dla nas mniej stresujące niż tak długi dojazd samochodem. Całkowity koszt podróży z Warszawy do Makarskiej i z powrotem to kwota ok. 1100 PLN za dwie osoby. Czas brutto podróży tam - 24 h, z powrotem trochę dłużej ok 30 h. Jeśli ktoś jest zainteresowany - podpowiem jak i gdzie :D
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 05.07.2018 12:54

Bravik napisał(a):W tym roku ponownie ruszam w sierpniu na trzy tygodnie do Makarskiej i okolic. Podróżujemy z żonką głównie pociągiem a w ostatnim etapie autobusem, bo to dla nas mniej stresujące niż tak długi dojazd samochodem. Całkowity koszt podróży z Warszawy do Makarskiej i z powrotem to kwota ok. 1100 PLN za dwie osoby. Czas brutto podróży tam - 24 h, z powrotem trochę dłużej ok 30 h. Jeśli ktoś jest zainteresowany - podpowiem jak i gdzie :D


Ile przesiadek ? jedzie przez Kraków ? no powiem Ci szczerze, że jeszcze nie spotkałem się z taką formą dojazdu do Makarskiej :D pamiętam jak kiedyś jechałem pociągiem z Krakowa do Kołobrzegu....15 godzin i powiedziałem nigdy więcej :wink: niemniej ciekawa podróż się szykuje :wink:
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 05.07.2018 13:53

ApropoDefacto napisał(a):
Bravik napisał(a):W tym roku ponownie ruszam w sierpniu na trzy tygodnie do Makarskiej i okolic. Podróżujemy z żonką głównie pociągiem a w ostatnim etapie autobusem, bo to dla nas mniej stresujące niż tak długi dojazd samochodem. Całkowity koszt podróży z Warszawy do Makarskiej i z powrotem to kwota ok. 1100 PLN za dwie osoby. Czas brutto podróży tam - 24 h, z powrotem trochę dłużej ok 30 h. Jeśli ktoś jest zainteresowany - podpowiem jak i gdzie :D


Ile przesiadek ? jedzie przez Kraków ? no powiem Ci szczerze, że jeszcze nie spotkałem się z taką formą dojazdu do Makarskiej :D pamiętam jak kiedyś jechałem pociągiem z Krakowa do Kołobrzegu....15 godzin i powiedziałem nigdy więcej :wink: niemniej ciekawa podróż się szykuje :wink:


Do Chorwacji jadę przez Wiedeń (przez Katowice). Wyjeżdżam z Warszawy o 6.45, w Wiedniu jestem po 5, 6 piwach :lol: przed 14 po południu, około 16 mam pociąg do Zagrzebia, w Zagrzebiu jestem 22.40, tam przejazd na dworzec autobusowy (raptem 4 przystanki tramwajem) i o 0.30 mam bus do Splitu. W Splicie aby jeszcze obniżyć koszt podróży (specyfika chorwackich autobusów) wysiadam i po rozciągnięciu kości mam 0 6.00 autobus do Makarskiej. Tam już na mnie czekają z samochodem :D
Powrót to wyjazd z Makarskiej 00.05 autobusem do Zagrzebia. W Zagrzebiu jestem około 7 rano, dojazd na dworzec kolejowy i ok. 10.00 pociąg do Budapesztu. Budapeszt Deli mniej więcej o 16.30 przejazd czerwoną linią metra na Keleti i o 20.20 pociąg do Warszawy. Ten jedzie przez Kraków . To najdłuższa część powrotu , bo pociąg jedzie przez Bratysławę , Breclav , Bohumin i tam czeka na pociągi z Wiednia i Pragi na dołączanie wagonów. Około 9 rano jestem w Warszawie. Wcześniej ten pociąg jeździł przez Katowice i trwało to krócej, ale postanowili puścić międzynarodowy pociąg przez Brzeszcze :lol: i Oświęcim i wydłużyło to znacznie czas przejazdu. Jednak zainwestowałem trochę więcej grosza w kuszetkę i jakoś się wytrzyma.
Ostatnio edytowano 09.07.2018 18:24 przez Bravik, łącznie edytowano 1 raz
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 05.07.2018 14:08

Powiem Ci, że ekspedycja elegancko rozplanowana :D gorzej jak jakaś sytuacja losowa się wydarzy na drodze ale myślę, że to też brałeś pod uwagę :wink:

Bravik napisał(a): Wyjeżdżam z Warszawy o 6.45, w Wiedniu jestem po 5, 6 piwach :lol:


I to jest właśnie to :lol: siedzisz sobie spokojnie, sączysz piwko, niczym się nie przejmujesz 8) W moim wypadku jeżeli auto by nie wchodziło w grę to myślę, że wybrałbym jednak samolot :wink: ale każdy podróżuje tak jak lubi. Koniecznie napisz relację po powrocie i pewnie do zobaczenia w Makarskiej bo ja tam będę stacjonował między 14- a przynajmniej 24 :wink:
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1908
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 05.07.2018 14:32

Bravik napisał(a):Na Chorwację jadę przez Wiedeń (przez Katowice). Wyjeżdżam z Warszawy o 6.45, w Wiedniu jestem po 5, 6 piwach :lol: przed 14 po południu, około 16 mam pociąg do Zagrzebia, w Zagrzebiu jestem 22.40, tam przejazd na dworzec autobusowy (raptem 4 przystanki tramwajem) i o 0.30 mam bus do Splitu. W Splicie aby jeszcze obniżyć koszt podróży (specyfika chorwackich autobusów) wysiadam i po rozciągnięciu kości mam 0 6.00 autobus do Makarskiej. Tam już na mnie czekają z samochodem :D
Powrót to wyjazd z Makarskiej 00.05 autobusem do Zagrzebia. W Zagrzebiu jestem około 7 rano, dojazd na dworzec kolejowy i ok. 10.00 pociąg do Budapesztu. Budapeszt Deli mniej więcej o 16.30 przejazd czerwoną linią metra na Keleti i o 20.20 pociąg do Warszawy. Ten jedzie przez Kraków . To najdłuższa część powrotu , bo pociąg jedzie przez Bratysławę , Breclav , Bohumin i tam czeka na pociągi z Wiednia i Pragi na dołączanie wagonów. Około 9 rano jestem w Warszawie. Wcześniej ten pociąg jeździł przez Katowice i trwało to krócej, ale postanowili puścić międzynarodowy pociąg przez Brzeszcze :lol: i Oświęcim i wydłużyło to znacznie czas przejazdu. Jednak zainwestowałem trochę więcej grosza w kuszetkę i jakoś się wytrzyma.


A nie próbowałeś dostać się pociągiem do Splitu? Jest też możliwy dojazd pociągiem do Ploce ale to już trzeba zahaczyć o BIH.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 05.07.2018 16:26

Nocny pociąg z Zagrzebia to trochę porażka. Jedzie dwa razy wolniej od bezpośredniego busa który zatrzymuje się tylko w Skradinie nad Krką , a kosztuje dwa razy więcej. A i różne chodziły głosy o bezpieczeństwie w tym pociągu. Co do Ploce - nie ma połączenia z BiH. Są tory ale osobowe nimi nie jeżdżą. Trzeba by było dojechać do Capljiny, stamtąd przez granicę dostać się do Metkovica i autobusem do Makarskiej. Gra niewarta świeczki, choć widoki z okien na trasie Sarajewo - Mostar - Capljina wzdłuż Neretwy przecudne, a i przejażdżka pociągiem Talgo też ciekawa.
Manuel
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 16.11.2011
Środkowa Dalmacja pociągiem.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Manuel » 08.07.2018 09:01

Zależy dla kogo jakie rzeczy są ważne. Pociąg (jak kazdy rodzaj transportu) ma swoje wady i zalety. W busie nie można sobie pochodzić, pójść do toalety, rozłożyć z jedzieniem czy też w odrębnym przedziale posłuchać muzyki.

My jedziemy rano w najblizszy czwartek do Bratysławy, następne do Budapesztu i dalej wsiadamy w nocny Budapeszt - Split. Koszt łózka sypialnego to coś koło 20eur. Więc taniej niż nocleg na Chorwacji, a rano wysiądziemy w Splicie najedzeni, porządnie wyspani, gotowi do zwiedzania i pewnie na najbliższą noc starczy siły.

Natomiast jak słuchamy czyiś relacji, że jechali autem i byli tak zmęczeni, że musieli pół dnia odsypiać to jest dla nas śmieszne. Lepiej jechać wygodnie i de facto zaoszczędzić jeden dzień podczas którego będzie się korzystać z chorwackich walorów zamiast spać...
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 08.07.2018 10:25

Manuel napisał(a):Zależy dla kogo jakie rzeczy są ważne. Pociąg (jak kazdy rodzaj transportu) ma swoje wady i zalety. W busie nie można sobie pochodzić, pójść do toalety, rozłożyć z jedzieniem czy też w odrębnym przedziale posłuchać muzyki.

My jedziemy rano w najblizszy czwartek do Bratysławy, następne do Budapesztu i dalej wsiadamy w nocny Budapeszt - Split. Koszt łózka sypialnego to coś koło 20eur. Więc taniej niż nocleg na Chorwacji, a rano wysiądziemy w Splicie najedzeni, porządnie wyspani, gotowi do zwiedzania i pewnie na najbliższą noc starczy siły.

Natomiast jak słuchamy czyiś relacji, że jechali autem i byli tak zmęczeni, że musieli pół dnia odsypiać to jest dla nas śmieszne. Lepiej jechać wygodnie i de facto zaoszczędzić jeden dzień podczas którego będzie się korzystać z chorwackich walorów zamiast spać...


W 2015 jechałem przez Budapeszt i Zagrzeb z dwudniowymi popasami na zwiedzanie. Taka etapowa podróż to też świetny sposób na zminimalizowanie zmęczenia podróżą. Inna trasa którą przetrenowałem to podróż przez Wiedeń i Lublanę, też z postojami na zwiedzanie. Promocyjne bilety, wcześniej kupione to kupa zaoszczędzonej kasy. Np. w tym roku kupiłem bilety na trasę Zagrzeb - Budapeszt za 18€ za dwie sztuki.
W przyszłym roku planujemy wracać przez Czarnogórę by zaliczyć jedną z najpiękniejszych tras kolejowych na świecie Bar - Belgrad.
Manuel
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 16.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Manuel » 12.04.2019 09:37

W koncu ktoś napisał od rzeczy o podrózy pociagiem. BRAWO!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.04.2019 10:13

[
W przyszłym roku planujemy wracać przez Czarnogórę by zaliczyć jedną z najpiękniejszych tras kolejowych na świecie Bar - Belgrad.[/quote]



Jechałem tą drogą kilkanaście lat temu ( z samochodem na wagonie -lawecie ) to naprawdę wspaniałe przeżycie
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 12.04.2019 12:38

Osobiście doświadczeń nie mam, ale znam bardzo dobrze ludzi, którzy jeżdżą pociągiem na wakacje często. Trasa Pszczyna-Split, z przesiadkami w Wiedniu i Zagrzebiu. Wyjeżdżają rano, w Wiedniu są popołudniu i mają 1-2 godzinki na przesiadkę, potem Zagrzeb coś około 22.00 i nocna jazda ze spaniem do Splitu, gdzie są bladym świtkiem dnia następnego. A potem już na prom (dworzec jest niedaleko) i na wyspy. Niestety koleżeństwo nieforumowe, więc relacji nie piszą, ale znamy się i wiem, że 4 razy już się pociągiem wybrali i zawsze są bardzo zadowoleni. Cen biletów nie znam.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 01.04.2021 12:28

Nowa, ciekawa alternatywna i dodatkowo tania możliwość dojazdu pociągiem do Splitu. Koleje austriackie uruchamiają nocny pociąg z Bratysławy i Wiednia do Splitu. Koszt przejazdu tam i z powrotem np. z Warszawy do Splitu z jedną przesiadką w Wiedniu to 200 Euro za dwie osoby. :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.04.2021 12:45

Dla młodych ludzi cena spoko, dla rodziny już nie.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 01.04.2021 12:57

piekara114 napisał(a):Dla młodych ludzi cena spoko, dla rodziny już nie.

Zaraz dla młodych. Sam parę razy zaliczyłem tą trasę, a co do młodzieży, to raczej jestem ta, o której się mówi "druga młodość, trzecie zęby".
ZytaS
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2068
Dołączył(a): 08.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZytaS » 01.04.2021 14:59

Bravik napisał(a):
piekara114 napisał(a):Dla młodych ludzi cena spoko, dla rodziny już nie.

Zaraz dla młodych. Sam parę razy zaliczyłem tą trasę, a co do młodzieży, to raczej jestem ta, o której się mówi "druga młodość, trzecie zęby".

100E x 4 osoby to bardzo drogo 8O, no i trasa pociągu nie obejmuje całej naszej trasy przejazdu, zdecydowanie taniej, wygodniej i bardziej mobilnie, samochodem :wink: :papa:
Następna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Środkowa Dalmacja pociągiem.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone