Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Środki do obrony własnej

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Redneck
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 06.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Redneck » 08.04.2018 14:15

Bardzo Wam wszystkim dziękuję za konkretne, merytoryczne uwagi. Takie adekwatne i wnoszące przełomowe treści do tematu. Bezcenne.

Pozdrawiam.
mazurLTD@interia.pl
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 05.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) mazurLTD@interia.pl » 11.06.2018 06:18

1. Na granicy (zwlaszcza!) podczas kontroli przez organa państwa należy niezwłocznie i od razu zgłosić posiadanie,


Cześć Redneck - mam pytanie, czy już jesteś po wyjeździe do Chorwacji i rzeczywiście zgłaszałeś fakt posiadania gazu pieprzowego na granicy?
Zastanawiam się jaka jest reakcja służb - wiadomo, że przepis przepisem, ale może być różnie. Jak pewnie dobrze wiesz, w Polsce UoBIA swoje, a CLKP swoje, więc i w Chorwacji może być różnie.
Pozdrawiam
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 11.06.2018 22:28

Z tego co się orientuję już na forum było chyba rok temu ktoś przekraczał granicę i strażnik zauważył gaz chyba w drzwiach kierowcy mieli duże kłopoty żeby to odkręcić :| pozostaje stary sprawdzony sposób łokieć kolano :lol:
Redneck
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 06.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Redneck » 16.08.2019 23:34

Cześć Redneck - mam pytanie, czy już jesteś po wyjeździe do Chorwacji i rzeczywiście zgłaszałeś fakt posiadania gazu pieprzowego na granicy?
Zastanawiam się jaka jest reakcja służb - wiadomo, że przepis przepisem, ale może być różnie. Jak pewnie dobrze wiesz, w Polsce UoBIA swoje, a CLKP swoje, więc i w Chorwacji może być różnie.
Pozdrawiam


Sory, lepiej późno niż wcale.

Nic nie zgłaszałem. Zacięła się w Austrii linka bagażnika (sedan) - ostatnie czego chciałbym, to prucie auta, żeby przeczytać etykietę na puszce spreju, a z resztą- czego oczy nie widzą... gaz miałem taki, jaki można kupić też w Cro.

Inna kwestia- pogranicznicy na granicy Słowenii i Cro faktycznie bywają czujni. Sprawdził mi: drzwi, podłokietnik, schowek. Pytał o broń, narkotyki - pyrał auto dynamicznie i niby nerwowo, obserwując moje reakcje (mam zakazany ryj), żona była przerażona, a synowie zachwyceni. Przy składanej pile do drzewa z Lidla, którą znalazł w schowku, się zatrzymał, spojrzał w oczy i czekał na wyjaśnienie. ,,To tylko piła do drzewa w aucie 4x4" - na to uśmiechnął się i pozdrowił na drogę. Podejrzewam, że przybyczonym Polakom, o podejrzanym pysku, standardowo sprawdzają auto ,,w zasięgu ręki" i tak nabawił się mandatu wspominany na forum kierowca Audi.

Pozdrawiam.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 17.08.2019 06:44

Mnie nigdy nikt nie kontrolował samochodu i grzebał na granicy czy w innych sytuacjach życia codziennego. Widocznie mam nader sympatyczną facjatę, wzbudzam zaufanie, nie mam widocznych wzrokowo znaków szczególnych, tatuaży i nie wyglądam na ćpuna. Brak tatuaży widocznie odbierany jest, że jestem osobą niepoddającą się emocjom otoczenia, pseudo modzie oszpecającej ciało na całe życie, a zatem jestem osobą zrównoważoną i postrzeganą pozytywnie. Ciekawe jak te tatuaże "Moi drodzy Cromaniacy" będą wyglądać w starszym wieku na ciele 50-70 latka. Ktoś przewidujący, mądry na swój sposób zarabia na tzw. frajerach, osobnikach o wątpliwej równowadze, że tak określę psychicznej, niedowartościowanych w życiu i naśladujących inne osoby najczęściej ze świata rozrywki. Otóż trzeba szanować swoją osobę, nie poddawać się różnym trendom nakręconych przez świat rozrywki i wszech obecne media robiące w umysłach ludzi pranie mózgu. Kto się nie szanuje to wygląda jak wygląda.

Z poważaniem
Ural
joker666
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 05.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) joker666 » 17.08.2019 13:04

Świetnie porównałeś brak tatuaży, z równowagę psychiczną.
Jeżeli uważasz, że tatuaże świadczą o tym, że ktoś ma problemy psychiczne, bądź też ma problemy z akceptacją samego siebie lub też poddaję się wpływą mody, świadczy tylko i wyłącznie, że jesteś egoistą i współczuję, że odbierasz świat tylko przez pryzmat siebie.

Serdecznie Cię pozdrawiam,
mgr inż. z tatuażami, nie mający problemów ze zdrowiem psychicznym, nie potrzebującym akceptacji środowiska i nie martwiący się o to, jak będę wyglądał w wieku 70 lat, mniemam, że tak samo jak Ty i inni bez tatuaży :)
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 17.08.2019 13:36

Zawiodę Ciebie bo nie jestem egoistą tylko zdrowym i rozsądnym mężem, ojcem rodziny. Nie mam problemów z akceptacją swojej osoby i nie muszę poddawać się trendom mody i małpować wszystko co wiąże się ze światem rozrywki i lansu. No cóż kto ma kompleksy niższości ten tatuuje swoje ciało różnym farmazonami, duperelami aby się wyróżnić w tłumie, aby być modnym, nowoczesnym, szałowym to jeszcze pół biedy kolego mgr. inż. Adrianie ale gorzej jak zaczyna gość ćpać to świadczy o wielkiej słabości człowieka, braku równowagi psychicznej i nieodpowiedzialności życiowej takiej osoby.

"Nie ze mną te numery Brunner powiedział w filmie "Czterej pancerni i pies" Hans Kloss".

Serdecznie pozdrawiam Ural
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 17.08.2019 20:30

Ural napisał(a): nie mam tatuaży

To nie jest wątek o tatuażach, więc już sobie odpuść te filozofie.

Decyzja oczywiście należy do Ciebie.
Redneck
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 06.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Redneck » 17.08.2019 21:12

Ural - brawo Ty. Strasznie, ale to strasznie się cieszymy, że nie masz nic sensownego do powiedzenia (NA TEMAT) w temacie. Jesteś zuch. Grunt, że masz równo pod sufitem i możesz być wzorem dla nas wszystkich.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 17.08.2019 21:23

No cóż czasami próbuję na forum pobudzić osoby do burzliwej dyskusji w sposób niekonwencjonalny. Przyznaję, że deko przedobrzyłem bo moja wypowiedź nijak dotyczy tematu środków do obrony własnej tylko ........... tatuaży itp. :D :papa:

:hut: Ural
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.08.2019 21:28

Hmm, Tatuaż jest "środkiem obrony własnej" podobnie jak jest nim upierzenie i inne atrybuty koguta.
Także...:)
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 17.08.2019 21:48

bigredone napisał(a):Hmm, Tatuaż jest "środkiem obrony własnej" podobnie jak jest nim upierzenie i inne atrybuty koguta.
Także...:)


Ty big uważaj na siebie, żebyś czasem bana nie dostał. Dyskusja o tatuażach zakończona. :papa: :hut:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 17.08.2019 22:49

Niech jeszcze ktokolwiek napisze tutaj o tatuażach...:evil:
Skimir
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 20.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skimir » 24.01.2021 19:26

Odgrzeję trochę kotleta...

Środki do obrony własnej swoją drogą. Nie wożę za granicę gazu, broni palnej, maczet, pałek, kusz łuków itp. :-)

Jednak właśnie uświadomiłem sobie, że w bocznej kieszeni drzwi zawsze mam nóż (taki zwykły, z ostrzem ok. 12-14cm) oraz mini toporek (fiskars, taki najmniejszy model). Jeździ to z czysto praktycznych powodów - a to, rozpakować paczkę ze stretchu, porąbać gałązki na ognisko czy grilla (z reguły znajomi rozkładają ręce bo nikt nie pomyślał a ja wyciągam narzędzie :-)).

Pytanie, na ile jakaś policja lub służby na granicy mogą się do tego przyczepić? Nie myślałem o tych sprzętach nigdy w kategorii nielegalnego posiadania, w końcu i nóż i toporek to zwykłe sprzęty użytkowe. Ostatecznie mógłbym je schować do bagażnika ale...
Oczywiście nie tylko chodzi mi o Chorwację ale ogolne przemieszczanie się po Europie.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 25.01.2021 12:18

Generalnie to radzę to wozić w bagażniku i to tak żeby nie było tego widać.
Niby przewożenie tego w "kabinie" to żadne przestępstwo, ale po co się masz tłumaczyć?
Zwłaszcza węgierskiemu gliniarzowi ( tu życzę powodzenia :wink: ).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC

cron
Środki do obrony własnej - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone