Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Środki do obrony własnej

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 01.06.2009 17:44

mirko napisał(a):Moze to pomoze:
sortowanie broni w Ch


Z ciekawości zajrzałem i muszę powiedzieć że podoba mi się tok rozumowania ustawodawcy :lol: Pistolety gazowe i moździerze w jednej kategorii :D Mam propozycję do tej kategorii - jako że ma tylko podpunkty a,b,c (najmniej ze wszystkich) należałoby dopisać do niej broń jądrową, bo w pozostałych klasyfikacjach nie zauważyłem :lol: :wink:

Pozdrav
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 01.06.2009 18:15

Krystof napisał(a):
Pytam o możliwość przenoszenia noża (jak już napisałem wyżej jest on elementem większej konstrukcji ułatwiającej życie)


chyba się nie rozumiemy ... chcesz zbudować dzidę na dzikiego zwierza? normalnie ludzie nie chodzą z dziwnymi przedmiotami przy sobie ...


Salmael przecież pisał, że ten nóż jest składnikiem multi-tool'a. A multi-tool wygląda na przykład tak:
Obrazek
albo tak:
Obrazek

Że można tym zabić to prawda, ale kamieniem też można i śledziem od namiotu, albo zatrutą rakiją :lol:

W niektórych krajach noszenie maczety jest zabronione a w innych niezbędne, więc co w tym dziwnego, że gość pyta jak jest w Chorwacji. Pyta bo nie wie, a może tam nawet za zwykły scyzoryk wsadzają do pierdla?

pozdrav K
salmael
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 28.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) salmael » 01.06.2009 18:20

Krystof, nie wiem co noszą normalni a co nienormalni. Jeśli dla Ciebie moje uzasadnienie jest niewystarczające, to trudno. Łatwo jest szufladkować - nóż do zabijania, do robienia dzidy...zadaj sobie sam pytanie, czy Twoje skojarzenia nie odzwierciedlają Twojego charakteru.
To samo woka. Tak, naooglądałem się Rambo, a teraz jadę do Chorwacji z łukiem i strzałami-granatami żeby zabijać wietnamczyków, którzy uwięzili moich kumpli. Bądź czujny i oglądaj się na boki, bo mój doskonały kamuflaż pozwoli mi zajść Cię od tyłu i złapać obcążkami mooltitoola za jajka :roll: :lol:
A tak serio, to dziękuję za odpowiedzi ludziom ze zdrowym podejściem do życia.
Pozdrawiam

PS Mirko dzięki za linka. W odpowiedzi na mojego własnego posta, dla innych, których zaiteresuje temat wklejam:

Oružje kategorije D su:
1. zračno oružje, /wiatrówki/
2. oružje s tetivom, /łuki i kusze?/
3. električni paralizatori,
4. raspršivači, /aerozole/
5. hladno oružje /zimna broń - chyba biała/

Oružje iz prethodnog članka se glede prava i obveza vlas­nika oružja razvrstava u:
(...)
4. dozvoljeno oružje za koje nije potrebno odobrenje niti prijava nadležnom tijelu - oružje kategorije D. /jak dla mnie można bez pozwolenia :) /
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 01.06.2009 19:02

Bocian napisał(a):Co do psów biegających w Cro i to agresywnych... jakoś przez 10 razy nie widziałem...


A kojoty ... :?: :wink:
garciu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 178
Dołączył(a): 02.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) garciu » 01.06.2009 19:05

Salmael,myślę że tą odpowiedzią ugasiłeś w zarzewiu pożar który się szykował :lol:
Natomiast z długością "atrybutu"nie schlebiaj sobie tak bardzo,
no chyba że Twoja druga połówka potwierdzi ten niewątpliwie korzystny dla Ciebie fakt, na forum :smo:
Ostatnio edytowano 01.06.2009 19:06 przez garciu, łącznie edytowano 1 raz
salmael
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 28.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) salmael » 01.06.2009 19:06

MorskiPas napisał(a):
Bocian napisał(a):Co do psów biegających w Cro i to agresywnych... jakoś przez 10 razy nie widziałem...


A kojoty ... :?: :wink:

Lub co gorsza guźce... :lol:

garciu napisał(a):no chyba że Twoja druga połówka potwierdzi ten niewątpliwie korzystny dla Ciebie fakt, na forum

Garciu, moja żona śmiała się z tego posta jeszcze bardziej niż Ty... :roll:
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 01.06.2009 19:57

salmael napisał(a):Lub co gorsza guźce... :lol:


Z tymi guźcami to tak sobie żartujesz, żeby nas postraszyć :?: bo kojoty są naprawdę i to na Pelješcu, czyli na terenach łowieckich Bociana. To przed nimi Bocian zastawia okna workami z piaskiem.

W rzeczywistości jest jeszcze gorzej, bo te Peljeskie kojoty ponoć są szakalami i żywią się gazem pieprzowym, więc jak weźmiesz gaz to będą za Tobą chodziły jak koty przy nodze i spieprzą Ci cały urlop.

:wink:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 01.06.2009 20:22

MorskiPas napisał(a):A kojoty ... :?: :wink:


No prawie :wink: ale to jedna rodzina jak powiadasz więc masz wybaczone :wink:
wildstar
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 07.05.2009
...

Nieprzeczytany postnapisał(a) wildstar » 02.06.2009 08:56

hej, nie pokazuj takich kos w pobliżu knajp i chorwatów !!! nie mówię że są agresywni wobec turystów ale ... po co prowokować .widziałem kilka nieprzyjemnych sytuacji i tzw.chorwackie "siekierki" .haha.pozdrawiam.i udanych wakacji.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3658
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 02.06.2009 11:36

Może jednak potrzebny środki do obrony własnej:
wypadek w Biogradu

:?
Lelule1971
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 30.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lelule1971 » 02.06.2009 12:23

mirko napisał(a):Może jednak potrzebny środki do obrony własnej:
wypadek w Biogradu

:?


Offtopicznie, ale nie mogłem się pohamować :) uwielbiam te automatyczne tłumcze internetowe cyt. (...) wszedł do grupy piętnastu obywateli polskich, którzy byli spaceru w połowie drogi i odmówił odinstalować. Następnie doszło do wytarmosić . (...) :roll:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 02.06.2009 13:51

MorskiPas napisał(a):
Bocian napisał(a):Co do psów biegających w Cro i to agresywnych... jakoś przez 10 razy nie widziałem...


A kojoty ... :?: :wink:

Morski, szakale na Pelješcu to mi z ręki jedzą jak fiordy... :) okna u Bobo mam od strony morza i te worki to przed wyskakującymi na ląd orkami zabójcami... :)
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 02.06.2009 20:21

Bocian napisał(a):te worki to przed wyskakującymi na ląd orkami zabójcami... :)


Pogadam z nimi przy okazji. Wyskakiwać to sobie mogą na Ciovo...

:wink:
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 02.06.2009 20:46

salmael napisał(a):Witam!
Orientujecie się może jakie są ograniczenia w posiadaniu wyposażenia służącego do samoobrony, ...


Tylko jeden krawat w biało-czerwone paski na osobę.
salmael
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 28.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) salmael » 01.07.2009 19:02

Wróciłem cały i zdrowy 8)
Nie było agresywnych psów ani orek zabójców tudzież guźców...tak czy inaczej scyzoryk przydał się do cięcia plastra na odciski, obcążki do wyjmowania kolców kaktusa z łydki, a korkociąg się nie przydał, bo wszystko było kapslowane :lol:
Jak się zbiorę to zamieszczę relację z wyjazdu - codziennie robiłem notatki :lol:
PS Panowie, nie nurkujcie po muszle ślimaków, choć na początku może się to wydawać dobrym pomysłem, zmienicie zdanie gdy wyschną i zaczną śmierdzieć :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC

cron
Środki do obrony własnej - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone