Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

SRD Dubrovnik, parking przy górnej stacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Słonik
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 04.07.2012
SRD Dubrovnik, parking przy górnej stacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Słonik » 04.07.2012 16:40

Witam. Sprawdziłem we wcześniejszych postach i znalazłem dużo opisów samego wjazdu kolejką na SRD, miejsc parkingowych przy dolnej stacji kolejki, nawet jest opis dojazdu przez Bosankę do górnej stacji, ale nie ma opisu samego parkingu przy niej. Ktoś napisał, że stawiasz samochód i już. Jeżeli jednak mógłby ktoś dokładnie napisać, jak tam faktycznie jest z tym parkowaniem, czy stawia się auto tylko na jakiejś polnej drodze w krzakach, czy może jest jakieś miejsce utwardzone, tam gdzie np. obsługa parkuje auta. Zależy mi na opisie kogoś, kto już to przećwiczył. Chodzi o bezpieczne zostawienie auta, bo tak sobie wymyśliłem, że wjadę na SRD autem, stamtąd pieszo na dół, a wieczorkiem kolejką z powrotem na górkę i powrót (do Tucepi).
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 04.07.2012 16:54

Na górze jest sporo miejsc parkingowych (asfalt).
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 04.07.2012 16:54

Zostawiasz samochód i już.
Gleba jest twarda , piaszczysta , mocno ubita lub asfalt.
Nie ma miejsc wydzielonych , podjeżdzasz pod murek , zostawiasz samochód i idziesz zwiedzać Dubrovnik.
Nikt ci blokady na koła lub mandatu za szybę nie wtryni.
Na twoje auto nawet nikt nie spojrzy , chyba że jeżdzisz rzadko spotykanym modelem lub bardzo drogim autem (co nie znaczy że ci go ktoś buchnie).
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 04.07.2012 16:59

maniust napisał(a):Nie ma miejsc wydzielonych


Takie też są, można obejrzeć na googlemap :).

Generalnie miejsca tam nie brakuje, a nawet jeśli ktoś tam wjeżdża samochodem, to zazwyczaj na chwilkę - pogapić się z góry na Dubrownik i w dół.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 04.07.2012 17:07

Krzychooo napisał(a):Takie też są, można obejrzeć na googlemap :).

No to widać w zeszłym roku nie zwróciłem uwagi , a na googlemap nie paczyłem teraz..... :)
No..... ale może te miejsca wydzielone to są tylko dla obsługi SRD (knajpa, muzeum , kolejka itp.).

Mniejsza o to , stawiać auto i się niczym nie przejmować.
Słonik
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Słonik » 04.07.2012 17:26

Tak jak mówisz, Krzychooo, na google map widać jakieś wydzielone miejsca koło budynku kolejki, ale to pewnie są dla obsługi. Kit, wjadę i zobaczę. Jak będzie kicha, to w tył zwrot i do miasta na dól. Dzięki za podpowiedzi.
binkowskig
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 315
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) binkowskig » 04.07.2012 17:30

Słonik napisał(a):Tak jak mówisz, Krzychooo, na google map widać jakieś wydzielone miejsca koło budynku kolejki, ale to pewnie są dla obsługi. Kit, wjadę i zobaczę. Jak będzie kicha, to w tył zwrot i do miasta na dól. Dzięki za podpowiedzi.


Spokojnie. Nawet jak nie będzie miejsca pod samym budynkiem kolejki to będzie w promieniu 100 metrów. Bez obawy. Sprawdzone na własnym ...aucie.
A jechać warto!!!
Słonik
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Słonik » 04.07.2012 17:36

Warto, warto. Byłem w CRO 4 lata temu, podobało mi się. Wtedy jednak nie byliśmy w Dubrovniku. Tym razem kobity nie chcą odpuścić i delikatnie mówiąc, dość stanowczo naciskają żeby tam pojechać. Parę ciekawych miejsc w Europie już zobaczyłem, jednak Chorwacja ma coś takiego w sobie, czego nie ma gdzieś indziej. Właśnie na cro.pl wyczaiłem, że będąc w Dubrovniku warto odwiedzić SRD.
ipudlik
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 22.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ipudlik » 19.07.2012 10:31

Czy moze ktos to potwierdzic. Bedziemy w sierpniu w Chorwacji i wybieramy sie do Dubrovnika. Ja tam bede drugi raz , a znajomi pierwszy. Wybieramy sie tez wlasnie na SRD. I tu moje pytanie. W zeszlym roku byl tam znajomy i powiedzial ze nie wjezdzal samochodem , ani kolejka tylko jechal na gore autobus i placil za taki kurs 1 euro. Az mi sie wiezyc nie chcialo i mowil ze normalnie tam kursuje. Czy to prawda?
ZoltaN
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZoltaN » 19.07.2012 11:17

Przeglądając stronę kolejki http://www.dubrovnikcablecar.com/ zaintrygowała mnie Plaża Banje...

Obrazek

Czy ktoś może zaliczył powyższą piaszczystą plażę... czy jest ona ogólnie dostępna czy też wyłącznie dla VIP-ów (link poniżej):

http://www.ew-dubrovnik.com/

Po pocicy na murach miasta możnaby wskoczyć do morza na szybką reaktywację...
hanka 34
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 167
Dołączył(a): 13.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) hanka 34 » 19.07.2012 22:05

Byłam dziś na SRD i żadnego autobusu nie widziałam ale za to sporo busów i taksówkarzy a to dlatego że autobus nie da rady tam wjechać bo jest bardzo kręta i wąska droga nawet dużym autem osobowym jest problem na łuku skręcić.Za kolejkę linową w dwie strony na dół i do góry dla dorosłej osoby koszt 87 kun dla dziecka 40 a w jedną stronę dorosły 50 dziecko 25.Parking ładny utwardzony i bar i toalety.Na górze nie ma kasy na kolejkę linową płaci się dopiero na dole.
sewen
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 09.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sewen » 20.07.2012 08:58

hanka 34 napisał(a):Na górze nie ma kasy na kolejkę linową płaci się dopiero na dole.


To znaczy, że jak chcę zostawić samochód na górze i zjechać kolejką na dół, połazić po Starym Mieście i wrócić wieczorem kolejką na górę, to gdzie mam zapłacić za przejazd kolejką w dół? Nie ma kasy kolejki na górze? To chyba jakieś nieporozumienie.
ipudlik
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 22.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ipudlik » 20.07.2012 09:56

A jakie sa ceny za wejscie i zwiedzanie murów w Dubrovniku?
ZoltaN
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZoltaN » 20.07.2012 10:00

ipudlik napisał(a):A jakie sa ceny za wejscie i zwiedzanie murów w Dubrovniku?


http://www.dubrovnikcard.com/clanak.php?id=173
Słonik
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Słonik » 20.07.2012 10:19

Dzisiaj wróciłem do szarej rzeczywistości w PL, w Dubrovniku byliśmy 12.07.2012 i jest tak: na SRD wjechać samochodem osobowym, ewentualnie busem można. Autobus nie da rady na 100%. Parking jest na górze jest darmowy. Na górnej stacji kas nie ma. Wpuszczają cię do wagonika, płacisz na dole, za przejazd z góry na dół lub dodatkowo juz na zapas z powrotem na górkę, nie ma żadnego problemu. Wejście na mury 70 kun. Piwo w knajpie 0,5l 42 kuny (!!!!!!!!!!). 200m dalej, w innej knajpce, w bocznej alejce połwę taniej. Pizza w pizzerii przy dolnej stacji kolejki cos kolo 60 kun COMBO, czyli średnica 0,5m. Smacznie. No, to tyle. Jak co, to pytać, odpowiem.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
SRD Dubrovnik, parking przy górnej stacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone