Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sprzęt Fuji - użytkownicy, porady, dylematy.

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 23.04.2013 13:34

weldon napisał(a):
Lidia K napisał(a):No ale bez stabilizacji ????

Menu>Set>Tryb stabilizacji obrazu i chyba "Tylko zdjęcia"
Mniej żre prąd i nie włącza stabilizacji cyfrowej.
Tak mi się wydaje, ale, jak wspomniałem, mi czas zapisu nie przeszkadza za bardzo :)

[/color]

Mi to przeszkadza (zmieniam te aparaty jak rękawiczki :wink: ).
Że zapisuje długo (jak na złość jakąś starą 2gb kartę włożyłam :( )to jedno ale jak długo się zastanawia czy zrobić zdjęcie. Nigdy nie wiem czy już się zapisuje czy właśnie dopiero robi. Świetnie to widać na ruchliwych ptaszkach. Co innego wiem, że ptaszek robił co innego jest na zdjęciu. Sprawdzę ze stabilizacją "tylko zdjęcia".
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 23.04.2013 14:05

Z ptakami to rzadko mam do czynienia.
Czasem, jak jaki zagapi i łazi za mną :D

Z tym "zastanawianiem się", to zobacz jak masz ustawiony tryb pomiaru ostrości.
Wydaje mi się, że lepiej ustawić Multi/Centralny/Śledzący i trochę przymknąć przysłonę, tak na 5.6-6,4.
No i skrócić czas większym ISO, zwłaszcza jak jeszcze słońce nie operuje za mocno.

Wczoraj upolowałem te dwa, w różnych warunkach - aparat miałem bardziej ustawiony na fotografowanie architektury i krajobrazu, a mimo wszystko chyba udało mi się je dobrze uchwycić :)

Obrazek

Obrazek

Ten czarny strasznie się wiercił :)

Exify zostawiłem. Zdjęcia są bez korekty - tylko zmniejszone i wyostrzone. ISO 100, bo przy tak przymkniętej przysłonie nie chciał mi ustawić czasów dłuższych, niż 1/4000 :D.
W dodatku wyświetlał to na czerwono.

Acha i nie rób na Auto WB - zauważyłem, że wyświetlacz przekłamuje trochę obraz i jednak lepiej używać programów odpowiadających faktycznym warunkom, tym bardziej, że to ma wpływ na przepały. Nie wiem dlaczego, ale ma :D
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 23.04.2013 17:47

Coś dla tych, co maja poruszone zdjęcia :D

Sprawa poważna - samo Adobe opracowuje taka wtyczkę, pozwalającą na uratowanie poruszonych zdjęć :)
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 23.04.2013 19:47

weldon napisał(a):
Exify zostawiłem. Zdjęcia są bez korekty - tylko zmniejszone i wyostrzone. ISO 100, bo przy tak przymkniętej przysłonie nie chciał mi ustawić czasów dłuższych, niż 1/4000 :D.
W dodatku wyświetlał to na czerwono.

Acha i nie rób na Auto WB - zauważyłem, że wyświetlacz przekłamuje trochę obraz i jednak lepiej używać programów odpowiadających faktycznym warunkom, tym bardziej, że to ma wpływ na przepały. Nie wiem dlaczego, ale ma :D


Porównałam sobie exify Twoich zdjęć i z moimi wczorajszymi.
Obydwoje używamy auto balansu bieli bo raczej nie narzekam na przepały a ogólnie jakość zdjęć robionych przez nasz ten egzemplarz.
Exify różnią się ISO - 100, ja 200 i wyostrzaniem - normal u mnie hard i naprawdę niczym więcej.
Obydwoje używamy priorytetu przesłony i użyliśmy dokładnie tej samej 8.0.
Oryginał wygląda tak, jak wyprane zdjęcie w wybielaczu i nie wystarczyłoby zmienić AV bo nie ma tu świecenia.
fiolki1.jpg

Tak on ma i trzeba się pogodzić z faktami ale makro i 30x to jest to czego w pentaxie nie mamy dlatego pojedzie z nami w kolejna podróż. :D :D :D

Dzięki za rady bez nich trudno czasem się wydostać z zaklętego kręgu. :D
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 23.04.2013 20:22

Tak też ma :D:

Obrazek

Niestety, wygody kosztują.
Pentax z akumulatorem waży tyle, co haes, a trzeba doliczyć obiektyw (albo i kilka ;)).

Coś za coś. Jakby w Haesie upakowali tyle elektroniki, żeby nie było z nim kłopotów, to byłby ... X-S1, który waży kilogram :D
A tak masz mały, zgrabny aparacik z dużym zakresem, który można cały dzień nosić w jednym ręku i się nie zmęczysz :)

Z hard bym zrezygnował - możliwe, że to programowe wyostrzanie, nie wiadomo jakimi metodami, również kosztuje trochę czasu przy zapisie.
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 23.04.2013 20:50

weldon napisał(a):Niestety, wygody kosztują.
Pentax z akumulatorem waży tyle, co haes, a trzeba doliczyć obiektyw (albo i kilka ;)).
A tak masz mały, zgrabny aparacik z dużym zakresem, który można cały dzień nosić w jednym ręku i się nie zmęczysz :)

Z hard bym zrezygnował - możliwe, że to programowe wyostrzanie, nie wiadomo jakimi metodami, również kosztuje trochę czasu przy zapisie.
[/color]

OK sprawdzę jak w tym egzemplarzu będzie.
W zeszłym roku zrezygnowałam z wyostrzania i to dopiero było mydło, wiesz on z powodu nieostrzenia był w naprawie za pierwszym razem.
Powiem tak, skoro poświęcam swój czas i robię zdjęcia, do tego staram się aby były o czymś, chodzę w danym miejscu dookoła, żeby wybrać dobry kąt padania promieni słonecznych, kucam, wstaję, sprawdzam histogram to bym chciała aby obróbka zdjęć nie zajmowała mi potem kilka razy więcej czasu niż ich robienie. Ot tylko wykadrować, zmniejszyć i wyostrzyć i żeby były przynajmniej dobre. :) :) :)

Waga się zgadza, z jednym obiektywem i zapasem akumulatorków dwa fuji można by nosić. Mimo to aż tak źle nie jest skoro robię 2-3 razy więcej zdjęć niż tych fujem. Fuj już pójdzie w drugie dobre kulkowe ręce ja się skupię na pentaxie. :D :D :D
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 24.04.2013 12:08

Coś podobnego do Twoich ptaszków ustrzeliłam ale wcześniej zmieniłam zgodnie z Twoimi sugestiami wyostrzenie na normal i stabilizację (tu potrzebowałam ciągłej). Ustawiłam nie sprawdzanie czerwonych oczu i nie zapisywanie pośrednich zdjęć dla paru przypadków.
A, i włożyłam kartę class10. To poprawiło szybkość zapisu (ta 2gb była z bardzo odległych już czasów, 2005 r chyba, różnica jest odczuwalna). Nie zauważyłam, żeby teraz pojawiało się hasło "przetwarzanie ...."
Oryginał (tylko zmniejszony i wyostrzony)
wymoczek1.jpg

Po dodaniu kontrastu i nasycenia
wymoczek2.jpg


kaczor1.jpg

Nie chciał się odwrócić :wink:

Podsumowując, polubiłam znowu fuja. :D :D :D
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 24.04.2013 20:10

Lidia K napisał(a):... polubiłam znowu fuja

Coś w nim jest takiego, że najpierw strasznie narowisty, jak się go już ułoży, to zaczyna się odwdzięczać :D
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 20.08.2013 17:01

Okiem Tomasz Lazara - wygraj recenzję Twojego zdjęcia!

Jesteś ciekaw, jak Twoje zdjęcie oceniłby Tomasz Lazar, uznany polski fotograf i reporter, laureat wielu konkursów, m.in. World Press Photo 2012? Poznaj jego zdanie na temat wybranego przez Ciebie zdjęcia o tematyce „Ulica”. Profesjonalna recenzja może być dla Ciebie inspiracją, nauką, lekcją fotografii.


ZASADY KONKURSU:

• Fotografowie nadsyłają swoje prace na adres adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl w dniach: 1-31 sierpnia.
Do końca sierpnia recenzje zostaną opublikowane na http://www.fujiklub.pl.
• Jedna osoba może przesłać jedno zdjęcie (JPG, od 1MB do 2 MB).
• Zdjęcie może być wykonane dowolną techniką.
• Zdjęcie musi być wykonane aparatem Fujifilm (dowolny model).
• Zdjęcie musi być autorstwa uczestnika konkursu.
• Tematyka nadsyłanych fotografii to "Ulica".
• Zdjęcia mogą być poddane obróbce w programach graficznych.

Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.10.2013 18:21

..no więc jestem po "operacji" na moim sprzęcie...dosyć mocno z którejś wyprawy zarysował się wyświetlacz z tyłu sprzętu. Myślałem że trzeba będzie go wymienić ale kolega podpowiedział mi żeby spróbować pastą do polerowania plastikowych szkieł reflektorów samochodowych.... . Robiłem to z dusza na ramieniu ale efekt niesamowity..znikły zarysowania i jest okej..także jeżeli ktoś ma z tym problem to można się nie obawiać..jeno robić :mrgreen:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 09.10.2013 19:23

Pastą do zębów można, tylko taką "gorszą", jednokolorowym Colodentem czy jakoś tak :)

Jedynie co - sprawdzone na szkłach telefonów komórkowych które czasami do mnie trafiały :devil: - ścierasz zabezpieczenie przed porysowaniem i warstwę antyrefleksu.
Dla bezpieczeństwa kup, to kosztuje grosze, płytkę zabezpieczającą wyświetlacz przed porysowaniem, tylko uważaj, bo oprócz przekątnej (chyba 3 cale?) musi jeszcze mieć dobre proporcje, zdaje się, że 4:3, a nie 3:2, bo nie będzie pasowała.

Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.10.2013 09:27

..gdyby to była stara, porządna pasta Lechii nie byłoby problemu :smo: ..sposób przez Ciebie opisany niestety nie dawał rezultatu...stad pomysł z tą pastą. Pozdrawiam również. :mrgreen:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 13.10.2013 08:02

Jakby co, to tylko trzeba uważać z gradacją pasty polerskiej, bo one są różne: wstępnego polerowania, polerowania i do wykończenia.
Wstępnego polerowania jest do bardzo głębokich rys dobra, ale jednocześnie jest najbardziej inwazyjna.
Stąd pomysł na pastę do zębów, bo jest bezpieczna.

Reflektory sobie przed zimą polerowałem polerską i znów mam białe światło :D
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 14.10.2013 19:12

Lidia K napisał(a): ...
Podsumowując, polubiłam znowu fuja. :D :D :D


Ja swojego ... chyba (na pewno) porzucę.
Mój Fuj (uhahahahaha - ukłon dla Lidii K :D ) mnie zawodzi.

Nie sądzę, żebym zbyt dużo od niego wymagała.













Ale wiem, że na pewno za mało wymagam od siebie.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 10.03.2014 13:58

Nie tylko dla

http://www.fujifilm.eu/index.php?id=107&L=12&tx_ttnews[tt_news]=15432&cHash=48220877495bbd0b3d212ea13eca661b

fudżikowców.
pzdr :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja



cron
Sprzęt Fuji - użytkownicy, porady, dylematy. - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone