Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sposób na tanie dzwonienie z Chorwacji do PL.

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Adam Sz.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 03.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam Sz. » 01.07.2010 19:51

Żeby każdy mógł sobie porównać, bo jeszcze ta cena nie została tu podana (tylko w linkach):

Mbank mobile:
Z Chorwacji do Polski za 0,69 zł za minutę (dzwonienie i odbieranie), naliczanie co 30 sekund, aktywacja usługi - 5 zł.

Dla porównania na przykład chorwackie Tomato chce 3 kn za minutę do Polski.
Ostatnio edytowano 01.07.2010 23:05 przez Adam Sz., łącznie edytowano 1 raz
andykan
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 07.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) andykan » 01.07.2010 21:10

Witam
Jak następuje aktywacja karty sim? Czy są jakieś niespodzianki? Czy karta Tomato - starter jest dostępna na stacjach paliw?
szary779
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3135
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szary779 » 01.07.2010 22:58

Karta startowa Tomato jest dostępna np. w kiosku z gazetami i kartkami pocztowymi. W zeszłym roku kupiłem starter za 50 KN i później (po tygodniu) doładowanie za 50 KN. Starczyło na dwa tygodnie dzwonienia do PL i na miejscu w CRO do znajomych(też to samo kupili i dzwonili do PL)

A jeśli chodzi o m-bank mobile to jak odbywa się aktywacja?Czy klienci Ery Plusa itp. też płacą tylko 5 zeta? Czy trzeba osobną kartę SIM?
Adam Sz.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 03.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam Sz. » 01.07.2010 23:14

szary779 napisał(a):A jeśli chodzi o m-bank mobile to jak odbywa się aktywacja?Czy klienci Ery Plusa itp. też płacą tylko 5 zeta? Czy trzeba osobną kartę SIM?


Na początku trzeba kupić kartę SIM - najtańsza za 10 zł, inne za 19 zł (w tych dwóch pozostaje 10 zł na rozmowy, sms i inne) lub więcej. Karta powinna do tygodnia przyjść pocztą do domu.
Żeby skorzystać z tej oferty taniego roamingu trzeba potem wpisać specjalny kod aktywujący (na karcie musi być jeszcze minimum 5 zł). I jeszcze aktywować sam roaming (a to już za darmo).
Wszystko jest tutaj: http://www.mbankmobile.pl/promocje/roaming.html
szary779
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3135
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szary779 » 01.07.2010 23:32

Jeśli kupuje się starter Tomato całe 50 KN jest do wydzwonienia i wydaje mi się że w sumie wyjdzie taniej niż w m-banku
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 02.07.2010 08:46

Rozumiem, że jak telefon jest na kartę to po prostu wkładam np. Tomato i jest jakiś "puk" do wpisania z opakowania i tyle?
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 02.07.2010 09:51

a jak w telefonie jest sim lock to chyba z takim starterem tomato nie da rady?
szary779
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3135
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szary779 » 02.07.2010 10:48

ita napisał(a):a jak w telefonie jest sim lock to chyba z takim starterem tomato nie da rady?


Simlok musi być zdjęty.
Adam Sz.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 03.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam Sz. » 03.07.2010 00:30

szary779 napisał(a): ...wydaje mi się że w sumie wyjdzie taniej niż w m-banku


Policzmy ...

Starter z Tomato za 50 kn (28 zł) daje nam 17 minut rozmowy do Polski. I nieskończenie wiele minut rozmów do nas.

Kupujemy starter z mbank mobile za 10 zł i mamy 10 zł do wykorzystania. Doładowujemy dodatkowo za 18 zł, aby miec również 28 zł do wykorzystania. Włączamy promocyjna taryfę i zostają nam 23 złote. Za tą kwote można rozmawiać 33 minuty.

Wychodzi więc 2 razy taniej przy dzwonieniu z mbank mobile (przy zakupie startera i pierwszym doładowaniu). Potem będzie jeszcze taniej, bo za 28 zł będziemy mieć 40 minut do wydzwonienia. :lol:

Chyba że ... No właśnie. Może ktoś wymyśli, że będzie chciał koniecznie do nas zadzwonić. No i wtedy będziemy musieli zapłacić za odebrane połączenia. I jeżeli przyjmiemy, że tyle samo wydzwonimy i do nas zadzwonią to ceny w opcji przy zakupie startera będą identyczne. A potem 17 minut u Tomato i po 20 minut wykonanych i odebranych w mbank mobile.

A tak naprawde to nie udajemy się do HR na prowadzenie konwersacji przez komórkę, ale jedziemy na WAKACJE i żadne wyliczenia nikomu szczęścia nie przyniosą. :D A jak juz ktos będzie musiał, to widać co i jak.
szary779
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3135
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szary779 » 03.07.2010 10:57

Adam Sz. napisał(a):Kupujemy starter z mbank mobile za 10 zł i mamy 10 zł do wykorzystania.



Bardzo fajnie to wyliczyłeś :D ale jest jeszcze aktywacja 5 PLN co zapewne nieco zmieni na korzyść tomato. Jedna i druga opcja jest fajna, tomato jest droższe ale jest mniej zachodu z kupnem i aktywacją. Co kto lubi. Kwestia paru złotych w tym przypadku niewiele zmienia ale zmienia w przypadku korzystania z abonamentowych operatorów z Polski gdzie (strzelam) minuta kosztuje ok. 6 PLN.
tygrys_8
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 05.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrys_8 » 03.07.2010 13:26

szary779 napisał(a):
Adam Sz. napisał(a):Kupujemy starter z mbank mobile za 10 zł i mamy 10 zł do wykorzystania.



Bardzo fajnie to wyliczyłeś :D ale jest jeszcze aktywacja 5 PLN co zapewne nieco zmieni na korzyść tomato. Jedna i druga opcja jest fajna, tomato jest droższe ale jest mniej zachodu z kupnem i aktywacją. Co kto lubi. Kwestia paru złotych w tym przypadku niewiele zmienia ale zmienia w przypadku korzystania z abonamentowych operatorów z Polski gdzie (strzelam) minuta kosztuje ok. 6 PLN.


Dodam jeszcze jedno od siebie bo też akurat szukam informacji na ten temat.
Nikt jeszcze nie wspomniał o jednej dodatkowej możliwości - tak jak będzie to u mnie.
Jeżeli do Chorwacji wybiera się grupka znajomych i ktoś jeszcze oprócz nas kupi starter Tomato to wtedy w Chorwacji w ramach rozmów w tej samej sieci możemy do siebie dzwonić bardzo tanio bez dodatkowego płacenia za roaming.
Wystarczy dodać do tego jeszcze wspomniany powyżej brak opłat za odebrane rozmowy i wtedy lepiej wychodzi kupić starter chorwackiej sieci.
tygrys_8
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 05.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrys_8 » 03.07.2010 13:46

Mam jeszcze jedno pytanie do osób korzystających z starterów Tomato w Chorwacji.

Próbuję rozszyfrować stronę chorwacką Tomato ale jakoś mi nie wychodzi i proszę o pomoc - chodzi mi o informacje czy w Tomato startery mają jakieś różne taryfy czy tylko jedną. Będę kupować starter za 50KN.
Jeżeli są różne taryfy to którą najlepiej wybrać głównie do rozmów między sobą w Chorwacji i ewentualnie odbierania telefonów z Polski.
Proszę też o informacje czy łatwo jest później doładować kartę - czy kupuje się wtedy takie same karty doładowania jak w Polsce i czy tak samo się je używa oraz najważniejsze jak mam w kiosku powiedzieć że chcę doładować telefon - czy na kioskach i innych punktach są oznaczenia że tam mozna doładować telefon?
I jeszcze jedno czy startery można kupić na stacji benzynowej lub gdzieś przy autostradzie?

A czy ktoś kto korzystał mógłby potwierdzić czy naprawdę jeżeli mam kupiony starter chorwacki np. w sieci Tomato to za oodbieranie telefonów z Polski ja nic nie płacę.
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 03.07.2010 21:16

Ja mam halonet w laptopie, chyba można by to zainstalować w telefonach na windowsie.
Wystarczy znaleźć gdzieś wi-fi, czasem jest możliwość odbioru w apartamencie, czasem w Mc donalds, stacje benzynowe, rynki miast itd.
Wtedy dzwonię jakbym był w Polsce, chyba to jest teraz (nie interesuję się zbytnio cennikiem) jakieś 6-8gr/min.
Poza tym z komputerami mogę miać połączenie wideo. Jedyna wada to ograniczony zasięg, bo nie wszędzie jest wi-fi.
pb
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 06.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pb » 04.07.2010 20:11

witam
Kolega Adam Sz. ładnie porównał koszty np. w mbank i tomato ale to ze strony osoby będącej w Chorwacji , a ja jeszcze dołożyłbym punkt na + za mbank jako,że jest wtedy "polski numer" i patrząc z poziomu osoby dzwoniącej płaci ona za połączenie wg swojej taryfy jak w Polsce a jeśli znajomy / rodzina będzie używać karty tomato to koszt dla dzwoniącego będzie wg stawki wydaje mi się wyższej ( oczywiście kwestia operatora).

Jeśli się mylę proszę o wyprowadzenie z błędu.

Oczywiście można by to rozwiązać w drugą stronę czyli mając mbank zamiast odbierać rozmowę ( 69 gr + koszt dzwoniącego ) oddzwonić i zapłacić tylko 69 gr. bo ktoś w kraju za odebranie nie płaci. ( no chyba że teściowa dzwoni to niech płaci :) )

PS. mimo wszystko co wybiorę mam 2 tygodnie na zdjęcie simloka
Adam Sz.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 03.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam Sz. » 04.07.2010 22:24

pb napisał(a):Jeśli się mylę proszę o wyprowadzenie z błędu.


Nie mylisz się. Wszystko zależy od tego na czym nam bardziej zależy ... Czy dzwoniący do nas będą musieli płacić za rozmowy międzynarodowe (numer chorwacki), czy krajowe (mbank moblile).
Można również wziąć pod uwagę wspomnianą możliwość zakupu przy większej grupie kilku starterów z Tomato i rozmawiania między sobą po 20-30 gr za minutę. Jednak ich cennik połączeń krajowych (chorwackich) jest trochę skomplikowany - m.in. dochodzi opłata za zainicjowanie połączania (np. 0,29 kn).

Ogólnie: Dla każdego coś dobrego :wink: Jedziemy na wakacje :D

Info dla szerego779:
Moje wyliczenia uwględniają już 5 zł za aktywację...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Sposób na tanie dzwonienie z Chorwacji do PL. - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone