Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

spontanicznie.. PAG 2014.. (+Plitvice)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
magdalena.cebularz
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 20.08.2012
spontanicznie.. PAG 2014.. (+Plitvice)

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdalena.cebularz » 20.09.2014 13:54

Długo myślałam nad tym.. pisać, nie pisać.. aż w końcu zaczynam swoją pierwszą relację z podróży do Chorwacji, choć był to już mój 10 (?!) raz w tym pięknym kraju. Większość z nich była "za dzieciaka", a to tak naprawdę dopiero druga "dorosła" podróż.

Na początek wspomnę, że generalnie pomysł tygodnia urlopu w Chorwacji pojawił się bardzo spontanicznie. Nie wiedzieliśmy, czy generalnie uda się "wyprosić" kilka dni urlopu w pracy, ale się udało! Pomijam kilka spraw organizacyjnych i problemików powstałych przed wyjazdem i przejdę do rzeczy.. bo to najmilsze w tym wszystkim.

Wyruszyliśmy 23.08 około godziny 20.00 z Katowic. Droga.. nie sprzyjała nam.. zarówno w jedną, jak i drugą stronę. Deszcz, mgła.. deszcz, mgła.. i tak aż do Chorwacji. Po dwóch drzemkach w drodze i kilku postojach udało się dotrzeć na miejsce, które też w sumie było spontanicznie wybrane (ale o tym wspomnę później), czyli Pag. Pierwsze zdjęcia na miejscu, które każdy dobrze zna, ale postanowiłam kilka ujęć wrzucić ;)

Na początek widok na most, który fotografowany był już na milion sposobów, ale i ja wrzucę swoje zdjęcie.
1.jpg


Potem, obrót w prawą stronę i kilka ujęć.
2.jpg

3.jpg


I udało się dotrzeć na miejsce. Jesteśmy na Pagu, w Pagu :) Nocleg mówiąc wprost - sam nas znalazł, lecz nie będę się o tym rozpisywać. Tutaj myślę, że muszę wspomnieć tylko krótko o zaistniałej sytuacji, gdyż sama przed wyjazdem szukałam informacji i polecenia na tym forum Pani Kseni i nie znalazłam, więc żeby kolejnym osobom ułatwić to piszę, że z pełną odpowiedzialnością mogę polecić noclegi u tej Pani w miejscowości Pag. Myślę, że tyle wystarczy ;)

Pierwszy dzień to tylko szybkie przywitanie z morzem, bo i pogoda z początku nie zapowiadała się rewelacyjnie, a potem pełen relaks po podróży więc zdjęć tylko kilka.

To najbliższa plaża od naszego noclegu, jakieś 60 metrów od łóżka ;)
4.jpg

5.jpg


Po małej drzemce idziemy na pierwszy spacer po mieście.
6.jpg

7.jpg


Tego dnia w sumie nic więcej się nie działo, więc i zdjęć nie ma..

Kolejny dzień.. będziemy plażować.. czeka na nas Sv. Marija.. wrzucam tylko małą zapowiedź.. dokończę pewnie w poniedziałek.. dziś i jutro kibicuję Polskiej Reprezentacji !!! :)
8.jpg
Ostatnio edytowano 30.09.2014 18:27 przez magdalena.cebularz, łącznie edytowano 2 razy
magdalena.cebularz
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 20.08.2012
spontanicznie.. PAG 2014..

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdalena.cebularz » 20.09.2014 14:46

Do meczu jeszcze trochę zostało.. więc myślę, że uda się opisać jeszcze jeden dzień wspaniałej podróży..

Wróćmy w myślach do dnia 25.08.. Tym razem już wyspani i wypoczęci budzimy się, aby dziś zajrzeć do jednej z najpiękniejszych plaż na tej wyspie, a dla Nas chyba była numerem jeden, bo kilka razy tam wróciliśmy..

Nasza "cytrynka" zaparkowana.. więc schodzimy na dół..
9.jpg


Poranek nie był jeszcze bardzo upalnym porankiem, więc małżonka wybrała się na mały spacer po plaży, żeby pstryknąć kilka ujęć..
10.jpg

11.jpg


a mąż.. zajął się rozkładaniem Naszych klamorów ;)
12.jpg


Po małej drzemce na plaży (uwielbiam to) obudziło mnie słoneczko, które już zdążyło mnie dość mocno rozgrzać, więc idę troszkę się ochłodzić..
13.jpg


no to zaczerpnijmy trochę tych pięknych krajobrazów..
14.jpg

15.jpg

16.jpg

17.jpg

18.jpg


Cały dzień upłynął pod hasłem wypoczynku i relaksu.. bo w końcu od tego jest urlop :)

Wieczór.. jak to wieczór.. spacerowanie.. spacerowanie.. spacerowanie..
21.jpg


To może się przedstawimy? ;)
mąż - Tomek
19.jpg


żona - Magda
20.jpg


Tej Pani chyba przedstawiać nie trzeba.. :) i tradycyjne "wyroby" :)
22.jpg


One to już chyba z zamkniętymi oczami potrafią robić, co?
23.jpg

24.jpg


Zbliża się wolnymi krokami zmrok..
25.jpg


Gwiazdy na niebie wskazują, że następny dzień będzie równie pięknym dniem jak ten!
26.jpg


Do zobaczenia znowu!

PS. Ktoś to w ogóle czyta? :( mam nadzieje, że nie zanudzam moim "debiutem" w relacjach.. :)


Gdyby ktoś chciał skoczyć od razu do kolejnej części relacji.. :arrow: https://www.cro.pl/spontaniczny-pag-lubimy-spontaniczne-wyprawy-t46873-15.html#p1476757
Ostatnio edytowano 22.09.2014 16:53 przez magdalena.cebularz, łącznie edytowano 2 razy
gosiak.k
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 08.03.2013
Re: Spontaniczny PAG.. lubimy spontaniczne wyprawy :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosiak.k » 20.09.2014 15:03

8O jestem pierwsza :?: :!:
Chętnie popatrzę na księżycowy Pag raz jeszcze.
pozdrawiam
Gośka :papa:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Spontaniczny PAG.. lubimy spontaniczne wyprawy :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 20.09.2014 15:30

magdalena.cebularz napisał(a):PS. Ktoś to w ogóle czyta? :( mam nadzieje, że nie zanudzam moim "debiutem" w relacjach.. :)

Pagu się nie czyta.
Pag się chłonie. :mrgreen:

Debiutuj więc dalej. :D
Stasiek18
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 857
Dołączył(a): 05.04.2011
Re: spontanicznie.. PAG 2014..

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stasiek18 » 20.09.2014 16:26

Brawo za udany debiut,na Pag zawsze popatrzę :P
bielszczanka42
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 28.12.2008
Re: spontanicznie.. PAG 2014..

Nieprzeczytany postnapisał(a) bielszczanka42 » 20.09.2014 16:33

Myślę, że wielu "paczy" cichaczem. Ja też... Powodzenia!
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: spontanicznie.. PAG 2014..

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 20.09.2014 16:41

czytamy i oglądamy :)
magdalena.cebularz napisał(a):Na początek widok na most, który fotografowany był już na milion sposobów, ale i ja wrzucę swoje zdjęcie

ładne ujęcie, takie czyste to zdjęcie
magdalena.cebularz napisał(a):Potem, obrót w prawą stronę i kilka ujęć.

pierwsze szczególnie wyjątkowe
magdalena.cebularz napisał(a):To najbliższa plaża od naszego noclegu, jakieś 60 metrów od łóżka ;)

:D piękne określenie, chyba się jeszcze z takim nie spotkałem, bardzo rozbudza zmysły :D


btw:
magdalena.cebularz napisał(a):Nie wiedzieliśmy, czy generalnie uda się "wyprosić" kilka dni urlopu w pracy, ale się udało!

tego nigdy nie bardzo kumam, często słyszę taki text wśród znajomych, a przecież urlop należy się z prawa, powinien najlepiej przebiegać w 14dni kalendarzowych :?
madzia828
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 185
Dołączył(a): 02.04.2012
Re: spontanicznie.. PAG 2014..

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia828 » 20.09.2014 16:54

jak Pag to jestem i ja, miło powspominać znajome kąty, byliśmy tam w zeszłym roku, nasza plaża to była Dubrawa dalej niestety nie dojechaliśmy może kiedyś jeszcze tam zawitamy :mrgreen:
magdalena.cebularz
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 20.08.2012
spontanicznie.. PAG 2014..

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdalena.cebularz » 20.09.2014 16:56

gosiak.k napisał(a):(...)

anakin napisał(a):(...)

Stasiek18 napisał(a):(...)

madzia828 napisał(a):(...)


Witam :) i dziękuję ;)

bielszczanka42 napisał(a):Myślę, że wielu "paczy" cichaczem. Ja też... Powodzenia!


Powodzenie się przyda.. dziękuję :)

te kiero napisał(a):
magdalena.cebularz napisał(a):To najbliższa plaża od naszego noclegu, jakieś 60 metrów od łóżka ;)

:D piękne określenie, chyba się jeszcze z takim nie spotkałem, bardzo rozbudza zmysły :D


heh.. niech rozbudza.. ;)

te kiero napisał(a):
magdalena.cebularz napisał(a):Nie wiedzieliśmy, czy generalnie uda się "wyprosić" kilka dni urlopu w pracy, ale się udało!

tego nigdy nie bardzo kumam, często słyszę taki text wśród znajomych, a przecież urlop należy się z prawa, powinien najlepiej przebiegać w 14dni kalendarzowych :?


Zazwyczaj nie jest to problemem.. z tym, że to był nasz drugi w tym roku.. :) ten pierwszy, 14 dniowy zaliczyliśmy w maju.. w podróży poślubnej :) ale o tym może innym razem :)
ana588
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 10.02.2010
Re: spontanicznie.. PAG 2014..

Nieprzeczytany postnapisał(a) ana588 » 20.09.2014 17:17

zawsze miałam chęć na Pag, a ciągle gnamy na sam koniec pod Czarnogórę...

widoki piękne, te księżycowe wysepki mają swój urok, zawsze mnie tylko odstraszała niepewność pogodowa, Pag to sam początek,a jak już tyle jechać i nie trafić na pogodę, byłoby kiepsko!

Piękne zdjęcia!
zuczek24
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 30.09.2012
Re: spontanicznie.. PAG 2014..

Nieprzeczytany postnapisał(a) zuczek24 » 20.09.2014 19:28

Witam i ja zasiadam. Poczytam to moze za rok PAG
!!!
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009
Re: spontanicznie.. PAG 2014..

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 20.09.2014 20:16

Oczywiście, że czytamy, oglądamy, chłoniemy Pag i czekamy na dalszą część :papa:
kamil1929
Cromaniak
Posty: 826
Dołączył(a): 27.09.2010
Re: spontanicznie.. PAG 2014..

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamil1929 » 20.09.2014 20:19

Jestem z Wami na Pagu... :wink:
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: spontanicznie.. PAG 2014..

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 20.09.2014 21:15

widzę znajome miejsca, to popatrzę jeszcze :)
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012
Re: spontanicznie.. PAG 2014..

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 21.09.2014 10:32

Czytam z ciekawością:)
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
spontanicznie.. PAG 2014.. (+Plitvice)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone