Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

spontanicznie.. PAG 2014.. (+Plitvice)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012
Re: spontanicznie.. PAG 2014..

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 21.09.2014 12:50

Lubię takie plaże z kamulcami i tak blisko łóżka :wink:
magdalena.cebularz
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 20.08.2012
Re: spontanicznie.. PAG 2014..

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdalena.cebularz » 21.09.2014 12:58

ana588 napisał(a):(...)

zuczek24 napisał(a):(...)

Sara76 napisał(a):(...)

kamil1929 napisał(a):(...)

loverosa napisał(a):(...)

mervik napisał(a):(...)


Witam serdecznie i zapraszam na kolejne dni podróżowania :)

Kasia i Krzyś napisał(a):(...)


Kasiu i Krzysiu.. to Wasza relacja bardzo pomogła mi w tym, żeby zobaczyć te wszystkie miejsca.. więc bardzo mi miło!


Zapraszam za chwilkę na kolejny wpis.. :)
magdalena.cebularz
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 20.08.2012
Re: spontanicznie.. PAG 2014..

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdalena.cebularz » 21.09.2014 13:27

Zanim znajdę się w miejscu, które uwielbiam (Katowicki Spodek) i będę kibicować Naszym wspaniałym siatkarzom to wrócę myślami to równie lubianego miejsca..

Dzisiaj w relacji trochę pozwiedzamy kolejne zakątki Pagu.. Tego dnia postanowiliśmy wybrać się w kierunku tego drugiego brzegu, który wczoraj oglądaliśmy z plaży.. Spore grono osób zakochanych w Pagu stwierdziło, że trzeba to zobaczyć.. no to jedziemy.. :)

Zanim dotarliśmy na miejsce zatrzymaliśmy się przy Sv. Marko i tym znanym południku piętnastym..
27.jpg


Zanim pojedziemy dalej.. rzut okiem przed siebie.. coś chmurki przykryły szczyty..
28.jpg


Na prawo..
29.jpg


W lewo..
30.jpg


Generalnie gdzie nie spojrzeć.. tam pięknie.. :)

Nie pozostaje nic innego tylko wsiadamy w "cytrynkę" i śmigamy dalej.. po drodze zatrzymujemy się jeszcze na jeden widoczek..
31.jpg


Dojeżdżamy do parkingu przy Rucicy.. ale postanawiamy najpierw pójść na Beritnice.. :) więc zabieramy manatki i w drogę.. Rucicę na razie zostawiamy za plecami..
32.jpg


Muszę powiedzieć, że droga jest naprawdę bardzo prosta.. i trudno się zgubić.. czytając niektóre wpisy na forum myślałam, że zejdziemy z trasy, nie znajdziemy Beritnicy i wiele innych dziwnych myśli przebiegało.. a to takie proste się okazało.. i czas od wyjścia z parkingu do rozłożenia ręcznika (z przerwami na kilka zdjęć po drodze) jakieś 35-40 minut..

Jak widać za moimi plecami.. miejsce to nie robi takiego wrażenia (przynajmniej na mnie) gdy nie ma słoneczka..
33.jpg


Ale gdy tylko się pojawi.. jest szał :)
34.jpg


Skoro już tu jesteśmy.. to kilka minut odpoczynku na plaży, a potem standardowo jak dla mnie spacer.. uwielbiam spacery.. i szukanie "ładnych kadrów" :)
35.jpg

36.jpg

37.jpg

38.jpg

39.jpg

40.jpg

41.jpg

42.jpg

43.jpg


Ładna ta plaża.. nie mówię, że nie.. ale chyba na jeden raz w trakcie pobytu na Pagu.. Nie chodzi o to, że daleko trzeba iść.. w sumie to nie wiem o co chodzi.. chyba najbardziej przeszkadzały mi te statki, które przypływały pełne turystów i robił się jeden wielki gwar.. nie lubię tego! :)

Po kilku godzinach wracamy, aby jeszcze troszkę popluskać się na Rucicy.. a tam.. hmm.. tą plażę nie zaliczę do "ulubionych".. dużo lepiej prezentuje się "z góry" niż jak już się jest na miejscu.. :)
44.jpg


Dlatego też tam pozostaliśmy w sumie tylko chwilę.. może też temu, że nieciekawe chmurki zaczynały się zbierać nad nami..

Zapomniałam wspomnieć, że drogę "tam" odbyliśmy wzdłuż wybrzeża od strony Bosany, Dubravy itd., a jej stan techniczny mówi sam za siebie (niestety nie mam zdjecia :(), więc z powrotem postanowiliśmy pojechać już drugą stroną.. może też temu by zaliczyć kolejny "must have"?!
45.jpg


Na koniec dnia.. żadna nowość.. spacer.. spacer.. spacer..
Zaskoczyło Nas tylko to, co zobaczyliśmy.. występ jakiejś krakowskiej grupki dzieciaków..
46.jpg


Teraz powoli zbieram się do kibicowania.. :) myślę, że kolejny odcinek jutro ;)


Przeskok do kolejnej części.. :arrow: https://www.cro.pl/spontaniczny-pag-lubimy-spontaniczne-wyprawy-t46873-15.html#p1477354
Ostatnio edytowano 22.09.2014 17:56 przez magdalena.cebularz, łącznie edytowano 2 razy
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: spontanicznie.. PAG 2014..

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 21.09.2014 14:21

Wzruszyłaś mnie zdjęciem plaży w Sv. Marko - nasze piękne wspomnienie z zeszłego roku. :D
Śledzę uważnie relację. :papa:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: spontanicznie.. PAG 2014..

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 21.09.2014 14:32

magdalena.cebularz napisał(a):Ładna ta plaża.. nie mówię, że nie.. ale chyba na jeden raz w trakcie pobytu na Pagu.. Nie chodzi o to, że daleko trzeba iść.. w sumie to nie wiem o co chodzi.. chyba najbardziej przeszkadzały mi te statki, które przypływały pełne turystów i robił się jeden wielki gwar.. nie lubię tego! :)

Powiedziałem, że któregoś roku po prostu trzeba zatopić tę "Festinę" i będzie święty spokój. :mrgreen:
Zmora nie tylko Beretnicy, ale i całego Paškiego Zaljevu. :?
kamil1929
Cromaniak
Posty: 826
Dołączył(a): 27.09.2010
Re: spontanicznie.. PAG 2014..

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamil1929 » 21.09.2014 19:20

Grzesiu festina jest wszedzie,kasa sie liczy,ale fakt troszke ciszy zakłócają.Dwa razy nas nawiedzili podczas odpoczynku,ale mieliśmy z Ryśkiem troszke śmiechu :P
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011
Re: spontanicznie.. PAG 2014..

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 21.09.2014 19:27

anakin napisał(a):Powiedziałem, że któregoś roku po prostu trzeba zatopić tę "Festinę" i będzie święty spokój. :mrgreen:
Zmora nie tylko Beretnicy, ale i całego Paškiego Zaljevu. :?



O to to to!!! Może jakiś forumowy desant?
Obrazek

Napieraj dalej z relacją:)
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008
Re: spontanicznie.. PAG 2014..

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 21.09.2014 19:30

omatko ... znowu Pag??? :roll:

:)
Sroqraf
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 01.02.2013
Re: spontanicznie.. PAG 2014..

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sroqraf » 21.09.2014 21:33

My już tęsknimy za Pagiem :( Fantastyczne zdjęcia, miłe wspomnienia. No i drogę podobnie przeżyliśmy - my także w C5 :) Komfortowo aż miło :)
Berbel
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 18.11.2013
Re: spontanicznie.. PAG 2014..

Nieprzeczytany postnapisał(a) Berbel » 22.09.2014 00:32

Jesli mowa o Beretnicy, to chcialbym dolozyc swoje trzy grosze. Nie mam pojecia czy ktos wie czy tez nie, ale na zdjeciu gdzie to Pan Maz dochodzi do tych wielkich kamieni, po prawej stronie jest dziura w skale. Odkrylismy ja przypadkowo, kiedy to moj syn szwedal sie dookola, nie widac jej ze sciezki. Dziura jest waska i trzeba sie troche nagimnastykowac zeby wejsc do srodka, warto, bo w jaskini jest zrodelko ktore tworzy maly basen ze slodka woda. Jakies dwa metry dlugi na metr szerokosci i dobry metr gleboki z uskokiem pod skaly. Woda jest pieronsko zimna i mozna splukac sol po kapieli w morzu. :mrgreen:

ObrazekDSC_3305 on Flickr
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011
Re: spontanicznie.. PAG 2014..

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 22.09.2014 05:57

Jestem i ja.
Chętnie poczytam i pooglądam 8)
Użytkownik usunięty
Re: spontanicznie.. PAG 2014..

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.09.2014 08:50

Pisz dalej, też z przyjemnością powspominam Pag :D
magdalena.cebularz
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 20.08.2012
Re: spontanicznie.. PAG 2014..

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdalena.cebularz » 22.09.2014 16:39

Mikromir napisał(a):(...)

Bea.ta napisał(a):(...)

Sroqraf napisał(a):(...)

Piter_M napisał(a):(...)

mallgola napisał(a):(...)


Witam :)

anakin napisał(a):Powiedziałem, że któregoś roku po prostu trzeba zatopić tę "Festinę" i będzie święty spokój. :mrgreen:
Zmora nie tylko Beretnicy, ale i całego Paškiego Zaljevu. :?


MRK napisał(a):O to to to!!! Może jakiś forumowy desant?


Popieram! :)

Berbel napisał(a):Jesli mowa o Beretnicy, to chcialbym dolozyc swoje trzy grosze. Nie mam pojecia czy ktos wie czy tez nie, ale na zdjeciu gdzie to Pan Maz dochodzi do tych wielkich kamieni, po prawej stronie jest dziura w skale. Odkrylismy ja przypadkowo, kiedy to moj syn szwedal sie dookola, nie widac jej ze sciezki. Dziura jest waska i trzeba sie troche nagimnastykowac zeby wejsc do srodka, warto, bo w jaskini jest zrodelko ktore tworzy maly basen ze slodka woda. Jakies dwa metry dlugi na metr szerokosci i dobry metr gleboki z uskokiem pod skaly. Woda jest pieronsko zimna i mozna splukac sol po kapieli w morzu. :mrgreen:


Dzięki, może następnym razem się uda.. :)
magdalena.cebularz
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 20.08.2012
Re: spontanicznie.. PAG 2014..

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdalena.cebularz » 22.09.2014 16:56

Witam wszystkich czytających ponownie.. emocje już trochę opadły - ale tylko trochę - więc mogę coś nowego tutaj wrzucić..

Tym razem zaglądniemy do Zadaru.. wpadniemy na chwilę do Ninu.. a wszystko za sprawą mniej sprzyjającej aury tego dnia..

Nie mieliśmy w planach zwiedzania tych miast.. ale pogoda trochę to pokomplikowała, więc aby nie siedzieć w domu w czasie deszczu postanowiliśmy ruszyć choć trochę na południe by poszukać odrobiny słońca..
Przyznaje się bez bicia.. nie przygotowałam się "merytorycznie" na zwiedzanie tych zakątków Chorwacji, więc generalnie spacerowaliśmy tylko z mapką, jaką otrzymaliśmy w Informacji Turystycznej tych miasteczek..

Zaczynamy od Zadaru..
47.jpg

48.jpg

49.jpg


Tak jak mówiłam, nie byłam za dobrze przygotowana.. więc wybaczcie ale dziś więcej zdjęć, mniej słów ode mnie..

50.jpg

51.jpg

52.jpg

53.jpg

54.jpg


Na szczęście deszcz nie przeszkadzał nam tam za wiele.. po jakimś 2-3 godzinnym spacerze wracamy do samochodu i teraz kierunek Nin..
55.jpg

56.jpg

57.jpg


Tutaj też jakaś godzinka z hakiem.. no i powrót.. :)

W drodze powrotnej zatrzymujemy się po drugiej stronie jakże słynnego mostu.. ale tym razem już nie robię mu zdjęć.. mam ciekawsze ujęcia.. :)
58.jpg

59.jpg


Kilka zdjęć i czym prędzej na kolacyjkę.. Wracając do kwatery jeszcze jeden "strzał" z aparatu..
60.jpg


Wiem, że dziś zrobiłam to dość szybko.. ale i ten dzień był wtedy szybki.. ;)


Generalnie powodem tego jest raczej.. wczorajsza impreza, z której też wrzucam jeden kadr! :)
a.jpg


POLSKA!!! POLSKA!!! POLSKA!!!


Do "zobaczenia" znowu.. :)
Roland90
Cromaniak
Posty: 512
Dołączył(a): 03.07.2014
Re: spontanicznie.. PAG 2014..

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roland90 » 22.09.2014 21:20

Chętnie poczytam i pooglądam resztę zdjęć .Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
spontanicznie.. PAG 2014.. (+Plitvice) - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone