Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Split - Sucuraj (Hvar) bez samochodu

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bodziach
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 25.04.2010
Split - Sucuraj (Hvar) bez samochodu

Nieprzeczytany postnapisał(a) bodziach » 25.04.2010 18:52

Witam!
Mam pytanie, czy ma ktoś pomysł na najlepsze połączenie z lotniska w Splicie do miejscowości Sucuraj na Hvarze? Wiem jak dotrzeć np. z lotniska na prom w Splicie ;) Promy ze Splitu pływają jednak tylko na drugą stronę wyspy Hvar, a koszt taxi z Jelsy/Starego Gradu do Sucuraju (50-60 km) to 80 euro. Bezpośredni prom jest tylko z Drvenika, ale nie znalazłem, żeby przejazd tam (ok. 100 km) był tańszy. Macie jakiś pomysł jak pokonać tę trasę (bez samochodu) trochę taniej?
Gajus.ems
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 930
Dołączył(a): 21.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gajus.ems » 26.04.2010 12:07

Hej !
Można za darmo ,na piechotę do Drevnika (tak zrobiłem w ubiegłym roku ), potem oczywiście prom ( bez samochodu to niewielki koszt).
A już tak na poważnie to proponuję udać się na dworzec autobusowy Splicie ( przy starówce). Autobusy (różnych przewoźników )startują na południe ( w tym do Drevnika) na okrągło, nie sądzę aby koszt przekroczył 30 kn. Na stop na tej trasie raczej nie ma co liczyć.
GAJUS
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 26.04.2010 12:13

Autobus....Najpierw do centrum Splitu, a potem relacja Split - Drvenik.
tu rozkłady, ceny...52 kn za przejazd na trasie Split - Drvenik to chyba nie majątek?
Innego sposobu nie ma..żeby było taniej lub nie kosztowało wcale to tylko autostop...(ale dużych szans na powodzenie w sezonie nie wróżę)
I dlaczego akurat Sućuraj (zero klimatu wyspy..bo wyspa jest "gdzie indziej" i jeszcze bez własnego środka transportu..chyba nie najlepszy pomysł) ?
Pozdrawiam
kaja45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 276
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaja45 » 26.04.2010 12:27

Dokładnie tak Sucuraj nie najlepszy pomysł, byłem tam całe 2 tygodnie i odradzam, kilka dni TAK, dłużej NIE, piszę właśnie relację z tego pobytu, a bez samochodu to już wogóle odpada.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 26.04.2010 12:40

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):... a potem relacja Split - Drvenik...

O, to, to. Relacja to słuszna droga ;)

Kumpel spędził w Sucuraju ze cztery dni w zeszłym roku,
więc wrócił zadowolony (fajne fale, plaża FKK ;), sympatyczny gospodarz).
Sęk w tym, że on nic więcej nie zobaczył, więc porównania też nie miał,
ale, z tego co opowiadał, to taka "przelotowa" miejscowość
- wyładować się z promu, napić kawy i spadać.
Ale, nie da się ukryć, ktoś tam przebywa, bo trochę ludzi na plażach jest.
Więc może? Jak ktoś lubi takie klimaty.

pzdr
bodziach
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 25.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bodziach » 26.04.2010 16:11

Dzięki za odpowiedzi. Miałem w planach lot do Splitu samolotem (głównie ze względu na dziecko), ale w takim razie chyba jednak pojadę samochodem :)
kaja45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 276
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaja45 » 26.04.2010 16:27

Samolotem jest fajnie bo szybko bez męczarni, ale jak sam widzisz jesteś uzależniony od innych środków komunikacji no i możliwości poznawcze dużo mniejsze.
awol
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 23.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) awol » 29.04.2010 20:24

Lepiej wybrać Hvar na Hvarze ostatecznie Stary Grad choć to miejsce o wiele mniej klimatyczne. Z obu jest dużo połączeń katamaranami i wodolotami. Można bez problemu szybko dotrzeć do Dubrovnika, Splitu czy na Vis. W ogóle komunikacja w Chorwacji działa bardzo sprawnie. natomiast z Durovnika koniecznie trzeba wybrać się do Czarnogóry i zobaczyć Bokę Kotorską, tudzież należy obowiązkowo wjechać serpentynami z okolic Kotoru do Njeguszi. Widoki moim zdaniem biją wszystko to co widziałem w Chorwacji od Zadaru do Dubrownika.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 29.04.2010 20:30

awol napisał(a):Lepiej wybrać Hvar na Hvarze ostatecznie Stary Grad choć to miejsce o wiele mniej klimatyczne. Z obu jest dużo połączeń katamaranami i wodolotami. Można bez problemu szybko dotrzeć do Dubrovnika, Splitu czy na Vis. W ogóle komunikacja w Chorwacji działa bardzo sprawnie.

...chyba jednak nie najlepiej znasz wyspę...
Pozdrawiam
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 30.04.2010 14:17

Pytanko do Kasi:

Podłączę się pod temat bo ostatnio zaświtał mi pomysł zabrania rowerów - póki co tylko świta nie wiem co chłop na to i spalanie benzyny ;).

Jako ze planuję oprócz Podgory, 4-6 dni na Hvarze (cel zwiedzanie i troche plażowania) zastanawia mnie jak tam poruszanie się rowerem między miejscowościami: Jelsa, Vrboska, Pitve, Stari-Grad, Hvar(ewnetulanie ;) bo w upale może to być nazbyt męczące).
Do tego dochodzi istotna kwestia zostawiania gdzieś roweru w celu zwiedzenia danej miejscowości (głownie chodzi o większe typu Stari Grad czy Hvar bo na to zejdzie wiecej czasu). Czy są specjalne tam miejsca gdzie można przypiąć rowery np. stojaki, czy można do drzew, no jak z ew kradzieżami - wiadomo w PL to kradna na potęgę i bałabym sie zostawic rower na 3-4 godziny nie bedąc w pobliżu.

A moze ten pomysł to przerost formy nad treścią bo jak juz jestem autem to autem najlepiej sie poruszać itp.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 30.04.2010 14:56

Rower na wyspę to bardzo fajny pomysł.. oczywiście trzeba mieć krzepę i samozaparcie, żeby jeździć w upale... wyspa ogólnie płaska nie jest.. ale na odcinku St.Grad-Vrboska- Jelsa jest dość płasko. Co do bezpieczeństwa.. trudno powiedzieć.. raczej jest bezpiecznie (wielu ludzi nie zamyka samochodów wychodząc do sklepu, czy parkując nawet na niezamkniętej posesji)..ale w sezonie.. cóż, zdarzają się i przyjezdni złodzieje... Zawsze znajdziesz jakieś miejsce do przypięcia roweru (czy są specjalne do tego miejsca? zdarza się czasem, że przed marketem są metalowe stojaki).
Pozdrawiam
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 30.04.2010 19:45

Dzieki za błyskawiczną odpowiedz.
Poddałam temat do przemyslenia narzeczonemu, w sumie to on częściej jeżdzi na rowerze ;). Patrząc na mapkę to są odległosci 6-8 km więc niewielkie i moze upał nie bedzie na takich odlgłosciach dla nas straszny (tym bardziej ze popołudniami a wtedy chcemy zwiedzac, po plazowaniu mi jest zawsze zimno :D) Znalazłam na necie jakąs mapkę z zaznaczonymi potencjalnymi trasami rowerowymi (min. do Starego Gradu, czy Jelsy). No i tak jak piszesz te odcinki nie wygladaja na mapiena jakies górzyste.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 30.04.2010 20:18

Ścieżki rowerowe na trasach St.Grad-Vrboska-Jelsa prowadzą przez równinę.. Starogradsko polje.. i z tego, co kojarzę, to chyba tylko te trasy są równinne; cała reszta raczej mocno pofalowana.
Pozdrawiam
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 30.04.2010 21:55

CinnamonGirl napisał(a):Dzieki za błyskawiczną odpowiedz.
Poddałam temat do przemyslenia narzeczonemu, w sumie to on częściej jeżdzi na rowerze ;). Patrząc na mapkę to są odległosci 6-8 km więc niewielkie i moze upał nie bedzie na takich odlgłosciach dla nas straszny (tym bardziej ze popołudniami a wtedy chcemy zwiedzac, po plazowaniu mi jest zawsze zimno :D) Znalazłam na necie jakąs mapkę z zaznaczonymi potencjalnymi trasami rowerowymi (min. do Starego Gradu, czy Jelsy). No i tak jak piszesz te odcinki nie wygladaja na mapiena jakies górzyste.


Przepraszam, to koleżanka nie jest mężatką. Ja myślałem, że ma dwójkę dzieci. Ale pewnie będzie miała ?
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 01.05.2010 06:58

darek1 napisał(a):
Przepraszam, to koleżanka nie jest mężatką. Ja myślałem, że ma dwójkę dzieci. Ale pewnie będzie miała ?


hahaha, skad takie wnioski? Mężatką będe za 4 i pół miesiąca (stad cięcie kosztów wyjazdu ;)). Póki co niemężata i niedzieciata ;)
Następna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Split - Sucuraj (Hvar) bez samochodu
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone