Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Split-SKA, czyli Tour de Brač 2012

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 31.01.2013 22:54

a_nula napisał(a):Dziękujemy za miłe słowa :). My w czerwcu na Vis :)


Vis to chyba dla Cromaniaków bardziej wtajemniczonych, ja ciągle mam wątpliwości czy Hvar, czy może gdzie indziej (wrzesień)...
martos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 05.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) martos » 06.03.2013 16:23

Marsallah i a_nula myślicie, że na przełomie lipiec - sierpień można udać się w ciemno na Brać? :) Zazwyczaj rezerwowaliśmy wcześniej ale w tym roku myślimy, aby poszukać czegoś na miejscu. Co o tym sądzicie? :)
lemini
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 21.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) lemini » 06.03.2013 17:25

Najlepsza relacja jaka czytałem na tej stronie .

GRATULACJE !!!!!!!!!!!!!!!!
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 06.03.2013 20:20

a_nula napisał(a):Dziękujemy za miłe słowa :). My w czerwcu na Vis :)

Vis to dla mnie kompletna tajemnica, więc liczę na relację :)
My w tym roku prawdopodobnie też sprawdzimy, jak jest w czerwcu w Chorwacji ( dotychczas jeździliśmy w lipcu i w sierpniu), kierunek Hvar lub Ciovo :)
a_nula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 13.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) a_nula » 07.03.2013 00:55

ARTUR_KOLNICA napisał(a):
a_nula napisał(a):Dziękujemy za miłe słowa :). My w czerwcu na Vis :)


Vis to chyba dla Cromaniaków bardziej wtajemniczonych, ja ciągle mam wątpliwości czy Hvar, czy może gdzie indziej (wrzesień)...


Nie wiem, czy my jesteśmy wtajemniczeni :) na pewno lubimy być tam gdzie nie ma tłumów, dlatego też jeszcze na Hvarze nas nie było i długo nas nie będzie. Przed nim w planach czeka jeszcze kilka innych wysp ;)
a_nula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 13.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) a_nula » 07.03.2013 00:57

martos napisał(a):Marsallah i a_nula myślicie, że na przełomie lipiec - sierpień można udać się w ciemno na Brać? :) Zazwyczaj rezerwowaliśmy wcześniej ale w tym roku myślimy, aby poszukać czegoś na miejscu. Co o tym sądzicie? :)


Trudno mi powiedzieć, my bywaliśmy na Brac'u poza sezonem (czerwiec, wrzesień).
a_nula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 13.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) a_nula » 07.03.2013 00:59

lemini napisał(a):Najlepsza relacja jaka czytałem na tej stronie .

GRATULACJE !!!!!!!!!!!!!!!!



:) To miłe, dzięki (w imieniu Bartka, który ją popełnił :) )!!!
Dragon
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 27.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dragon » 10.03.2013 01:29

Miło powspominać :D my wyjechaliśmy z wyspy trzy dni przed Waszym przyjazdem, akurat jak kisza się zaczynała. Dzięki serdeczne za fajną relację.
MaxiJazz22
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) MaxiJazz22 » 05.08.2014 21:43

Dla zainteresowanych...
Byłem w tym roku na Brač. Korzystając z porad Marsallah, postanowiliśmy wybrać się autem do zatoki Luke. Trasa przejezdna bez najmniejszego problemu. Piękne widoki na krętej lekko kamienistej drodze. Nie trzeba auta terenowego by tam dojechać. Zmieniły się znaki ("spray" na słupku z oznakowaniem zastąpiła zalaminowana kartka). Polecam.
Dziękuję Marsallah za pokazanie miejsca i cenne wskazówki. Spędziliśmy tam miły dzień.
Załączniki:
a3.jpg
a2.JPG
a1.JPG
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 23.01.2018 11:39

UWAGA, UWAGA!

W ostatnich dniach dokonałem "remasteringu" relacji, tj. ponownie zamieściłem w niej zdjęcia. Te wrzucone w 2012 zniknęły już dawno temu (w wyniku zmian dokonanych w Imageshacku, gdzie umieszczałem wtedy swoje zdjęcia). Ostatnich kilka dni poświęciłem na przejrzenie starych zdjęć i umieszczenie ich w relacji.

Nie zawsze są to te same zdjęcia, natomiast na pewno jest ich więcej. Wybierając fotografie po tych paru latach, zorientowałem się, jaka wielka była kiedyś u mnie dysproporcja pomiędzy zdjęciami posiadanymi a wrzucanymi do relacji. Zdjęć robiliśmy bardzo dużo (częściowo wyjaśnia to fakt, że nasze dzieci były wtedy małe i z racji tego były częstym obiektem fotografii), a w relacjach pokazywaliśmy ich stosunkowo niewiele. Także można powiedzieć, że teraz ta relacja sprzed ponad 5 lat jest nie tylko znów pełna, ale pełniejsza (jezu, normalnie jakbym czytał notkę edytorską z książeczki dołączonej do wznowionej płyty Beatlesów :P). Nie zmieniałem tylko tekstów, poza kilkoma wyjątkami - korekta błędów, itp.

W trakcie tego swoistego powrotu do przeszłości (jest w takich wirtualnych rewizytach magia - zagląda się w swoje życie, zastygłe w słowach i na fotografiach. Widzi się zmiany - nie tylko w wyglądzie (zwłaszcza dzieci...), ale i w upodobaniach. Przykład pierwszy z brzegu - w relacji wspominam, że loza (czysta rakija) nie jest moim pierwszym wyborem (wtedy wolałem nalewki, zwłaszcza z rogača i na orzechach włoskich), teraz w Chorwacji kupuję głównie lozę :)

Jeszcze jedno - "ojcem chrzestnym" relacji jest niejaki Abakus68, który w swojej opowieści z pobytu z małżonką na Braču (z 2017 r.) powoływał się na niniejszą relację, utyskując na brak fotek. Mam nadzieję, że choćby on jeden skorzysta na odświeżeniu wątku. A w sumie, to wiem, że nie będzie jedynym beneficjentem mojej kilkudniowej pracy - ja sam bowiem z wielką przyjemnością (dzięki, Zdzichu, za inspirację!) przypomniałem sobie nie tak dawno znowu minione czasy wspaniałej laby na naprawdę dużej wyspie, gdzie myśleliśmy, że tak wiele zobaczyliśmy, a - czytając później inne relacje, w tym Zdzichową - okazuje się, że wiele ciekawych miejsc ominęliśmy. Ale sądzę, że kiedyś jeszcze na ten Brač wrócimy... :papa:
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 23.01.2018 18:15

Przeglądnąłem całość... 5 lat wcześniej wyglądasz jakoś tak... Inaczej :lol:
Szczerze mówiąc nie wiem jak Ci wyrazić wdzięczność. Bardzo pięknie dziękuję za ponowne wklejenie zdjęć tutaj. Przeglądałem tą relację jakiś czas temu jeszcze bez nicka i bez zamiaru nawet pisania relacji ze swoich wojaży. Chciałem się wesprzeć zwłaszcza w dwóch tematach u Ciebie pokazanych, wtedy jeszcze nie myślałem o zdrowiu i wadze i sądziłem, że to konoby właśnie będę jednym z celów wizyty na Braču. Życie napisało inny scenariusz, nie mniej ciekawy, ale każący pominąć je tym razem. Ale teraz gdy i wnętrze Kaštelu Gospodnetić mogę u Ciebie zobaczyć, i drogę do Tri Luke, upewniając się, że dałbym radę swoim gruchotem i obrazowo Haciendę to wiem, że gdy wrócę tam, a wrócę kto wie czy nie szybciej niż się spodziewałam jeszcze 2 miesiące temu to będzie to ciekawa podróż kulinarna - którą po ustabilizowaniu nawyków i przywar na poziomie wagi równej workowi ziemniaków i 4 zgrzewkom wody - mogę odbyć dodając do tego jeszcze jeden punkt... Do którego co prawda raczej będzie trzeba zamówić dotarcie drogą morska no chyba, że 4 km z buta... A mówię o miejscu zwanym Vala Hrvaska.
Fajne te Wasze spacery. A sposób w jaki oddajesz klimat miejsc cenię, jest mi bliski, choć absolutnie nie do podrobienia. Jesteś dobrym obserwatorem i masz rzadką umiejętność - wchodzenia w interakcję z localsami. Ale to dzięki temu możemy przeczytać takie rewelacje, jak opowieści o robieniu wina, o moszczu w Dolu.
I na koniec - myślałem, że więcej będzie tego toru do petanki:)
W Žižy siedzieliśmy jeszcze bardziej na lewo od wyjścia z konoby na taras, ale o tym gdy dotrę w końcu z opowieścią do 14 września...
Bartku. Szacun i WIELKIE DZIĘKUJĘ
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Split-SKA, czyli Tour de Brač 2012 - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone