Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Spis rzeczy do zabrania + zbawienny wpływ używek spożywczych

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Re: Spis rzeczy do zabrania + zbawienny wpływ używek spożywc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.08.2015 00:56

W krajach Unii Europejskiej Zielona Karta nie jest konieczna, bo polskie opłacone OC
jest uznawane w pozostałych krajach UE :!:

Ale poza UE trzeba mieć Zieloną Kartę i koniec, kropka, nie ma dyskusji. 8)
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013
Re: Spis rzeczy do zabrania + zbawienny wpływ używek spożywc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 09.08.2015 01:03

Nie będę się spierać bo temat był zapewne wałkowany. W każdym razie ja nie miałam ZK, ani teraz, ani 4 lata temu. Te 15 km, a chyba mniej, jest cały czas na ograniczeniu prędkości, jeśli ktoś ma stres ,że spowoduje wypadek to faktycznie może lepiej wykupić ZK. My takiego stresu nie mieliśmy.
Użytkownik usunięty
Re: Spis rzeczy do zabrania + zbawienny wpływ używek spożywc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.08.2015 01:07

Ty nie musisz spowodować wypadku. :?

Wystarczy, że ci pieszy wejdzie na maskę, bo się zagapi :?
Pieszy powie, że on jest niewinny, auto go specjalnie przejechało.
Komu uwierzy policja: tobie czy miejscowemu dziadkowi, kuzynowi policajta :?: :roll:
Brak OC i prze...
Rafal G-ce
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 08.08.2012
Re: Spis rzeczy do zabrania + zbawienny wpływ używek spożywc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal G-ce » 09.08.2015 01:31

Fanka napisał(a):Zielona karta jest potrzebna tylko jeśli jedziemy do BIH-u. Tranzyt Dubrownik itp nie wymaga karty :idea:
Jestem w Komarnej przy granicy z BIH i nawet naszych paszportów nie oglądali w środku, kiedy jechaliśmy do Stonu i z powrotem,. Dokładnie się wypytaliśmy tubylców o przekraczanie granicy i zieloną kartę. Powiedzieli jeśli się powie , że jedzie się do Dubrovnika nie ma wymogu. Tylko do BIH-u :idea:

Bzdura.
To, że nie sprawdzali przy przekraczaniu granicy nie oznacza, że tego nie trzeba. Prawa jazdy też nie sprawdzają.
Nie życzę Ci żebyś miała wypadek w BiH, ale oby osoby które Cie posłuchają nie miały takich problemów!
Niezmiennie od lat ZK potrzebna m.in. w BiH bez względu na przejazd stały czy tranzytowy.
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009
Re: Spis rzeczy do zabrania + zbawienny wpływ używek spożywc

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 09.08.2015 06:45

Fanka napisał(a):Nie będę się spierać bo temat był zapewne wałkowany. W każdym razie ja nie miałam ZK, ani teraz, ani 4 lata temu. Te 15 km, a chyba mniej, jest cały czas na ograniczeniu prędkości, jeśli ktoś ma stres ,że spowoduje wypadek to faktycznie może lepiej wykupić ZK. My takiego stresu nie mieliśmy.


Wiesz to jest tak, że jak jest dobrze to jest dobrze, do czasu aż się coś nie zesra.
Czy wczoraj ojciec 9 letniego chłopca myślał, że jego syn może się utopić na strzeżonym kąpielisku, kiedy szli na plażę?
Przecież powinno być bezpiecznie... Cóż od wczoraj życie tej rodziny wygląda inaczej:-(
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Spis rzeczy do zabrania + zbawienny wpływ używek spożywc

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 09.08.2015 06:57

krutom napisał(a):Znaczy się co? Drugich gaci nie brać? I sznurka do suszenia? :lol:

Jak codziennie wieczorem przepierzesz i powiesisz na drzwiach szafy, to... nie brać :D

Latając do Wietnamu brałem na 2-tygodniowe tam pobyty walizkę wielkości "bagaż podręczny".
2 razy dziennie zmieniałem przyodziewek. Tam jest ciepło jak w Chorwacji, tylko wilgotność jakiś "milion" %. Dziś wyprane, suche dopiero pojutrze, ale to, co się zmieściło w tej walizeczce, spokojnie wystarczyło przy cowieczornej przepierce pod prysznicem.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Spis rzeczy do zabrania + zbawienny wpływ używek spożywc

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 12.07.2016 15:21

Jeśli będziecie z dziećmi szkolnymi ok.II-V klsa SP to obowiązkowo zaopatrzcie się w " Podrozownik- Chorwacja ". Super książka z zadaniami, ćwiczeniami dzięki, którym dziecko poznaje lepiej Chorwacje, miejsca które odwiedzamy, historię, przyrodę kraju. Hi nie tylko dzieciom się przyda:).Koszt przez neta to ok 25 zł.Nie wiem czy mogę pisać tu autora czy wydawnictwo bo zaraz posadzony zostanę o naciąganie...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Spis rzeczy do zabrania + zbawienny wpływ używek spożywc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.07.2016 16:28

amatus1 napisał(a):Nie wiem czy mogę pisać tu autora czy wydawnictwo bo zaraz posadzony zostanę o naciąganie...

Możesz napisać - bo chyba nie jesteś autorem :wink: :?:
ZAQ_12
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 28.06.2016
Re: Spis rzeczy do zabrania + zbawienny wpływ używek spożywc

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZAQ_12 » 12.07.2016 16:44

Amatus1 dziękuję za podpowiedź. Jutro biegnę do Empiku po książkę dla córki. Teraz jest nawet w promocji po 20zł :papa:
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Spis rzeczy do zabrania + zbawienny wpływ używek spożywc

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 12.07.2016 17:18

Janusz Bajcer napisał(a):
amatus1 napisał(a):Nie wiem czy mogę pisać tu autora czy wydawnictwo bo zaraz posadzony zostanę o naciąganie...

Możesz napisać - bo chyba nie jesteś autorem :wink: :?:

Hi jeszcze kilka wyjazdów do cro i może będę:). Ale Ty Janusz mógłbyś juz niejeden przewodnik stworzyć:). Autorami jest małżeństwo podróżników A. i K. Kobusowie a wydawnictwo to MAC Edukacja. Polecam super sprawa dla dzieci. Rozwiązywanie zadań, wklejanie biletów, pocztówek, roślinności. Tematycznie właściwie jest opisana każda część Chorwacji.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Spis rzeczy do zabrania + zbawienny wpływ używek spożywc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.07.2016 17:23

Dziękuję. :lol:
A Przewodnik chyba kupę wnukowi :wink: :lol:
Joli88
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 04.07.2017
Re: Spis rzeczy do zabrania + zbawienny wpływ używek spożywc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joli88 » 24.07.2017 16:15

Kochani mam takie pytanie o mleko. Może i głupie, ale jadę pierwszy raz. Z dziećmi. Chcemy robić naleśniki, płatki, kaszke na mleku. Myślałam, że mleczko będę kupować normalnie w Cro, ale przeglądam wiele blogów i forum i często wymieniacie, że zabieracie ze sobą mleko. Rozumiem, ze takie w kartonie. Czy ono normalnie przetrwa podróż? nie zagotuje się czy skiśnie? Dlaczego bierzecie mleczko? Tam jest drogie?

Dzięki za pomoc!
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006
Re: Spis rzeczy do zabrania + zbawienny wpływ używek spożywc

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 24.07.2017 16:34

Joli88 napisał(a):Kochani mam takie pytanie o mleko. Może i głupie, ale jadę pierwszy raz. Z dziećmi. Chcemy robić naleśniki, płatki, kaszke na mleku. Myślałam, że mleczko będę kupować normalnie w Cro, ale przeglądam wiele blogów i forum i często wymieniacie, że zabieracie ze sobą mleko. Rozumiem, ze takie w kartonie. Czy ono normalnie przetrwa podróż? nie zagotuje się czy skiśnie? Dlaczego bierzecie mleczko? Tam jest drogie?

Dzięki za pomoc!

Mleko jest tam w każdym sklepie spożywczym. Ceny porównywalne. Można zabrac jedno, dwa na rozruch, zanim nie zrobicie zakupów.
Za mleko w kartonie płaciliśmy 4,49 do 5,99 kn (Tommy) 4,89 (Konzum).
Rogue
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 01.07.2016
Re: Spis rzeczy do zabrania + zbawienny wpływ używek spożywc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rogue » 24.07.2017 16:47

Joli88 napisał(a):Kochani mam takie pytanie o mleko. Może i głupie, ale jadę pierwszy raz. Z dziećmi. Chcemy robić naleśniki, płatki, kaszke na mleku. Myślałam, że mleczko będę kupować normalnie w Cro, ale przeglądam wiele blogów i forum i często wymieniacie, że zabieracie ze sobą mleko. Rozumiem, ze takie w kartonie. Czy ono normalnie przetrwa podróż? nie zagotuje się czy skiśnie? Dlaczego bierzecie mleczko? Tam jest drogie?

Dzięki za pomoc!



Mleko UHT dojedzie bez problemu.
Jakieś 20 lat temu wiozłem dwa razy. Pierwszy i ostatni. :D
Na miejscu wszystko kupisz w cenach podobnych do tych z naszych nadmorskich kurortów, ale co kto lubi.
:papa:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006
Re: Spis rzeczy do zabrania + zbawienny wpływ używek spożywc

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 24.07.2017 18:46

Rogue napisał(a):Na miejscu wszystko kupisz w cenach podobnych do tych z naszych nadmorskich kurortów...
:papa:

:D w Konzumie i w Studenacu na pewno również dostaniesz mleko sojowe i ryżowe oraz specjalne deserki dla dzieci, wierz mi, są dosyć dobrze zaopatrzone.
W Lidlu asortyment podobny do naszego.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Spis rzeczy do zabrania + zbawienny wpływ używek spożywczych - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone