Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

spanie na dziko w Chorwacji, jak to wyglada??:)

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: spanie na dziko w chorwacji, jak to wyglada??:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 01.07.2014 16:58

Edytaaa napisał(a):Oczywiscie ,ze mozna spac pod namiotem :)
My spalismy zawsze 2-3 pierwsze noce na plazy.
Grunt to pozostawic po sobie czysto!


:lol:

PS. A poza tym witaj na forum.
:mrgreen:
Edytaaa
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 01.07.2014
Re: spanie na dziko w chorwacji, jak to wyglada??:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Edytaaa » 01.07.2014 17:13

witam :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: spanie na dziko w chorwacji, jak to wyglada??:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.07.2014 17:20

Edytaaa napisał(a):Oczywiscie ,ze mozna spac pod namiotem :)
My spalismy zawsze 2-3 pierwsze noce na plazy.
Grunt to pozostawic po sobie czysto!

Witam.
A coś bliżej - gdzie te plaże były :?:
A następne noce już na kempingu :?:
Edytaaa
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 01.07.2014
Re: spanie na dziko w chorwacji, jak to wyglada??:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Edytaaa » 01.07.2014 17:36

Hej,
bylismy 4 razy na Istrze.
Malutkie miejscowosci ,plaze odosobnione, spokoj cisza i piekne zachody slonca.
Nastepne noce juz w wynajetym apartamencie.
W tym roku planujemy podroz z 1dno nocnymi przerwami- kazda w innym miejscu.
Zabieramy rowery oraz ponton :) tak by moc sie latwiej poruszac po ladzie jak i z wysepki na wysepke.
Szukamy miejsc urokliwych i nie przeladowanych turystami.
Stad moja rejestracja na forum ;) Moze uda mi sie uzyskac jakies dodatkowe wskazowki.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: spanie na dziko w chorwacji, jak to wyglada??:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.07.2014 18:49

Edytaaa napisał(a):Hej,
bylismy 4 razy na Istrze.
Malutkie miejscowosci ,plaze odosobnione, spokoj cisza i piekne zachody slonca.

Gdzie konkretnie na Istrii :?: w jakich miejscowościach :?:
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013
Re: spanie na dziko w chorwacji, jak to wyglada??:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 01.07.2014 19:10

Nie oszukujmy się proszę państwa, spanie na dziko kojarzy się z klimatem rumuńsko-cygańskim. Nie po to są piękne okoliczności przyrody, aby tam się od razu wcinać ze swoim majdanem i psuć piękny krajobraz brzydkim namiotem. Nikt tego nie chce oprócz samych dzikich lokatorów. Dlatego jest pięknie bo nie ma obozowisk, takie obozowisko jest brzydkie i można nieźle się wkurzyć robiąc krótką eskapadę w uroczą dziką zatoczkę, a tam majdan rozstawiony, jak to wygląda :?:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: spanie na dziko w chorwacji, jak to wyglada??:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 01.07.2014 19:13

Fanka napisał(a):Nie oszukujmy się proszę państwa, spanie na dziko kojarzy się z klimatem rumuńsko-cygańskim. Nie po to są piękne okoliczności przyrody, aby tam się od razu wcinać ze swoim majdanem i psuć piękny krajobraz brzydkim namiotem. Nikt tego nie chce oprócz samych dzikich lokatorów. Dlatego jest pięknie bo nie ma obozowisk, takie obozowisko jest brzydkie i można nieźle się wkurzyć robiąc krótką eskapadę w uroczą dziką zatoczkę, a tam majdan rozstawiony, jak to wygląda :?:


Przesadzasz :) jeżeli jest zakaz to ok. ale jeżeli nie ma ? czemu nie :)
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12743
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: spanie na dziko w chorwacji, jak to wyglada??:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 01.07.2014 21:25

No i niekoniecznie trzeba rozkładać namiot :) - wówczas chyba wszyscy będą zadowoleni :wink: ?
Edytaaa
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 01.07.2014
Re: spanie na dziko w chorwacji, jak to wyglada??:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Edytaaa » 02.07.2014 00:04

Fanka napisał(a):Nie oszukujmy się proszę państwa, spanie na dziko kojarzy się z klimatem rumuńsko-cygańskim. Nie po to są piękne okoliczności przyrody, aby tam się od razu wcinać ze swoim majdanem i psuć piękny krajobraz brzydkim namiotem. Nikt tego nie chce oprócz samych dzikich lokatorów. Dlatego jest pięknie bo nie ma obozowisk, takie obozowisko jest brzydkie i można nieźle się wkurzyć robiąc krótką eskapadę w uroczą dziką zatoczkę, a tam majdan rozstawiony, jak to wygląda :?:


Jak chcesz to sobie spij nawet w Ritz-u :)
Dla mnie to zadna przygoda i zadna przyjemnosc !
Zwiedzam kraje na swoj sposob i ma to urok wiekszy jak przesiadywanie w jednym miejscu !
Jesli istnieje sposobnosc koczowania na dziko to tym bardziej dla mnie jest to urokliwe,wspaniale !
Najpiekniejsze co moze sie przydarzyc czlowiekowi w zyciu !
Spokoj ,zero turystow sympatyczni tubylcy i mozliwosc korzystania z tradycyjnej kuchni :)
W dodatku bez przeplacania!
Moje obozowisko zawsze jest ladne :)
Namiot,wieczorny grill na plazy do tego ogromny plus poplywania o godzinie gdzie wiekszosc juz spi ! Bo nie ma nic ciekawszego do zrealizowania na swym "nudnym " urlopie !

Jak ktos zainteresowany miejscami gdzie brak upierdliwcow ,sluze na maila :)
pozdrawiam
Edyta :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: spanie na dziko w chorwacji, jak to wyglada??:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 02.07.2014 07:50

bluesman napisał(a):
Fanka napisał(a):Nie oszukujmy się proszę państwa, spanie na dziko kojarzy się z klimatem rumuńsko-cygańskim. Nie po to są piękne okoliczności przyrody, aby tam się od razu wcinać ze swoim majdanem i psuć piękny krajobraz brzydkim namiotem. Nikt tego nie chce oprócz samych dzikich lokatorów. Dlatego jest pięknie bo nie ma obozowisk, takie obozowisko jest brzydkie i można nieźle się wkurzyć robiąc krótką eskapadę w uroczą dziką zatoczkę, a tam majdan rozstawiony, jak to wygląda :?:


Przesadzasz :) jeżeli jest zakaz to ok. ale jeżeli nie ma ? czemu nie :)


Właśnie o to chodzi, że w HR jest taki zakaz :arrow: Zabronione jest nocowanie poza miejscami do tego przeznaczonymi; za nocleg może być uznany np. dłuższy (powyżej 2 godzin) postój na parkingu w porze nocnej samochodu lub przyczepy kempingowej z pasażerami. (MSZ).
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013
Re: spanie na dziko w chorwacji, jak to wyglada??:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 02.07.2014 09:47

Vjetar napisał(a):
bluesman napisał(a):
Fanka napisał(a):Nie oszukujmy się proszę państwa, spanie na dziko kojarzy się z klimatem rumuńsko-cygańskim. Nie po to są piękne okoliczności przyrody, aby tam się od razu wcinać ze swoim majdanem i psuć piękny krajobraz brzydkim namiotem. Nikt tego nie chce oprócz samych dzikich lokatorów. Dlatego jest pięknie bo nie ma obozowisk, takie obozowisko jest brzydkie i można nieźle się wkurzyć robiąc krótką eskapadę w uroczą dziką zatoczkę, a tam majdan rozstawiony, jak to wygląda :?:


Przesadzasz :) jeżeli jest zakaz to ok. ale jeżeli nie ma ? czemu nie :)


Właśnie o to chodzi, że w HR jest taki zakaz :arrow: Zabronione jest nocowanie poza miejscami do tego przeznaczonymi; za nocleg może być uznany np. dłuższy (powyżej 2 godzin) postój na parkingu w porze nocnej samochodu lub przyczepy kempingowej z pasażerami. (MSZ).


Dokładnie tak i jest to mocno ścigane ze względu na ogromne zagrożenie pożarowe.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: spanie na dziko w chorwacji, jak to wyglada??:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 02.07.2014 09:53

Vjetar napisał(a):
bluesman napisał(a):
Fanka napisał(a):Nie oszukujmy się proszę państwa, spanie na dziko kojarzy się z klimatem rumuńsko-cygańskim. Nie po to są piękne okoliczności przyrody, aby tam się od razu wcinać ze swoim majdanem i psuć piękny krajobraz brzydkim namiotem. Nikt tego nie chce oprócz samych dzikich lokatorów. Dlatego jest pięknie bo nie ma obozowisk, takie obozowisko jest brzydkie i można nieźle się wkurzyć robiąc krótką eskapadę w uroczą dziką zatoczkę, a tam majdan rozstawiony, jak to wygląda :?:


Przesadzasz :) jeżeli jest zakaz to ok. ale jeżeli nie ma ? czemu nie :)


Właśnie o to chodzi, że w HR jest taki zakaz :arrow: Zabronione jest nocowanie poza miejscami do tego przeznaczonymi; za nocleg może być uznany np. dłuższy (powyżej 2 godzin) postój na parkingu w porze nocnej samochodu lub przyczepy kempingowej z pasażerami. (MSZ).


Czy napisałem coś dziwnego i niezrozumiałego? wpis dotyczył ogólnie pojętego biwakowania :mrgreen: Vjetar mam blade pojęcie o Cro i pewnych rzeczy nie trzeba mi tłumaczyć :)
Fanka klimaty rumuńsko-cygańskie Tobie się źle kojarzą ale na przykład mnie nie i być może innym też :) Więc nie pisz "Nikt" bo piszesz za siebie....
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013
Re: spanie na dziko w chorwacji, jak to wyglada??:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 02.07.2014 10:45

To ja może uściślę jeśli zostałam niezrozumiana otóż, mam na myśli nielegalne, żebracze koczowiska cyganów z Rumunii , kojarzące się z handlem dziećmi, okaleczaniem dzieci dla celów żebraczych, prostytucją, kradzieżami i ogromną biedą.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: spanie na dziko w chorwacji, jak to wyglada??:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 02.07.2014 10:48

Fanka napisał(a):To ja może uściślę jeśli zostałam niezrozumiana otóż, mam na myśli nielegalne, żebracze koczowiska cyganów z Rumunii , kojarzące się z handlem dziećmi, okaleczaniem dzieci dla celów żebraczych, prostytucją, kradzieżami i ogromną biedą.

To chyba przesada w kontekście spania na dziko w Cro. Jest zakaz więc nie wolno, to zrozumiałe. Ale nikt chyba nie zakłada cygańskich taborów aby sie przespać.
Bartek L.
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 26.05.2010
Re: spanie na dziko w chorwacji, jak to wyglada??:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek L. » 02.07.2014 10:50

Jakies 10 lat temu pojechalismy na rowerach do Czrnogory przez Chorwacje, spalismy prawktycznie zawsze na dziko, w Chorwacji najeczesciej na plazy na wybrzezu, w interiorze zawszze pytalsimy sie ludzi i w 99% nigdy nie mieli nic przeciwko, wrecz przeciewnie, bylilsmy karmieni i pojeni winem.... W miejscach bardziej uczeszczanych namiot zwilalismy kolo 4 rano i spalismy w samych spiworach. Na rowerach jesr zdecydowanie latwiej znalesc odosobnione miejscai i zatoczki. Samochodem bardzo trudno jest sie przebiec czasami....
Oczywiscie nie wyobrazam sobie spania na dziko w Makarskiej i innych turystycznych molochach....
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC

cron
spanie na dziko w Chorwacji, jak to wyglada??:) - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone