Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

spanie na dziko w Chorwacji, jak to wyglada??:)

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.08.2011 14:27

romeoix napisał(a):blackmoore - też w tym terminie jadę na pół-dziko więc się może spotkamy ;) Udanego wyjazdu i napisz relację!


Jak się zgadacie - to się nie spotkacie :wink:

Ty też napisz relację :lol:
blackmore2k3
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 372
Dołączył(a): 04.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) blackmore2k3 » 29.08.2011 19:23

W sobote wróciłem z Chorwacji cały, zdrowy i bez zadnego mandatu za spanie na dziko. Za to z piekną opalenizną ;)
Jak tylko znajdę więcej czasu to napisze relację z mojej podróży :)
Pozdrawiam.
blackmore2k3
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 372
Dołączył(a): 04.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) blackmore2k3 » 30.08.2011 21:28

Wszystkich zainteresowanych tym "jak to wygląda" zapraszam do mojej relacji z podróży po Chorwacji na dziko :)

http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=34509
medic
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 20.01.2012
na dzko...

Nieprzeczytany postnapisał(a) medic » 20.01.2012 15:16

Opis fajny a wyprawa ciekawa.

Wybieramy się w Maju 2012r. na Chorwacje i stajemy na oddechnięcie u rodziny mego Teścia koło Varazdinu.
2 dni odpoczynku i wypad na "Dziko" zwiedzać - Rijeka, Senij, Zadar, Plitwickie, Karlovac, Zagrzeb. tak ok 3-4 dni.
Teraz Noclegi - Ja wole "gdzie popadnie" jak będzie można ale zabezpieczamy się w adresy Campingów na KRK, Zadarze i na Plitvickich tak na wszelki wypadek.

Poczytałem forum i podobno można a nawet da się nocować na "dziko"
może się uda.
Krystyna
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 13.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystyna » 19.02.2012 22:44

samgnus napisał(a):Witam! W ub.roku byliśmy z żoną w Chorwacji samochodem "na dziko".Wjechaliśmy w okolicach Gorican,potem na południe,przez Rijekę w kierunku Istrii.Cała trasa z Polski drogami krajowymi.Większość czasu spędziliśmy w okolicach Puli.Dziwią mnie komentarze nt.trudności z "dzikim nocowaniem",a tym bardziej te piętnujące taki sposób zwiedzania Chorwacji.Rozbijaliśmy namiot na noc przy samochodzie każdej nocy,najczęściej za zażdym razem w innym miejscu i nie było najmniejszych z tym problemów.Obok nas spali nie raz Francuzi,Włosi,Niemcy.Rozumiem,że nie każdy lubi taką formę podróżowania i wypoczynku,ale po co od razu mijać się z prawdą lub bez powodu obrażać innych tylko dlatego,że nie wydają na apartamenty(czytaj pokoje do wynajęcia),czy kempingi,na których pobyt wcale nie jest fajny,a do tego kosztuje.Dla nas najfajniejsze w tym wszystkim jest właśnie to,że wspiadamy w samochód,jedziemy,gdzie nas oczy poniosą,śpimy tam,gdzie spać nam się zachce(nie płacąc za to przy tym),a do tego mamy fajne wspomnienia i natchnienie do ponownych wypadów.Pieniądze zaoszczędzone na noclegach i tak wydajemy,ale nie na apartamenty.lecz na własne przyjemności.Pozdrawiam myślących.


Jestem zdumiona tym co piszesz. Wielokrotnie będąc w Chorwacji słyszałam o mandatach (solidnych) za spanie na dziko. Bo rozumiem, że mówisz o takim spaniu. Mało tego- w r.2002 i 2005 miałam zatrzymanie na drodze przez Policję, która przepytała nas co robimy i skąd wracamy i
jeszcze pytała nas o rachunek za nocleg. Ja zawsze biorę rachunek więc
było co pokazać ale byliśmy autentycznie zdumieni. Do tego w ich gazetach możesz przeczytać o tych co śpią na dziko i płacą mandaty.
Stendo
Croentuzjasta
Posty: 304
Dołączył(a): 24.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stendo » 20.02.2012 18:22

A ja dorzucę jeszcze cytat ze strony MSZ

MELDUNEK
Cudzoziemiec jest obowiązany dopełnić obowiązku meldunkowego w ciągu 24 godzin po przekroczeniu granicy (dotyczy także żeglarzy). Chorwackie podmioty świadczące usługi noclegowe lub cumownicze są zobowiązane w ciągu 12 godzin zgłosić pobyt cudzoziemca właściwym organom. Nie wolno nocować poza miejscami do tego przeznaczonymi, np. w samochodach poza kempingami.


http://poradnik.poland.gov.pl/
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 20.02.2012 19:48

W Grecji namioty na plaży to nic dziwnego a na Lefkadzie spotkałem gratisowe pole namiotowe jak przypuszczam jako wabik do pobliskiej tawerny :wink:
blackmore2k3
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 372
Dołączył(a): 04.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) blackmore2k3 » 20.02.2012 20:47

Ja przez dwa tygodnie spałem na dziko i żadnego mandatu nie dostałem ;) Takze nie wiem skad to zdumienie i przerazenie zarazem ;)
Manga
Cromaniak
Posty: 613
Dołączył(a): 24.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Manga » 21.02.2012 17:08

Są tacy ,ktorzy nagminnie przechodzą na czerwonym świetle.
I żyją ;)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.02.2012 14:29

I nie płacą mandatów :wink:
aneta2503
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 23.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aneta2503 » 23.05.2012 20:50

W zeszłym roku wybrałam się do Chorwacji autem na miesiąc na dziko... Również odbyło się bez mandatów. Byłam na wyspie Dugi Otok w Veli Rat.
Dużo kampowozów tam przyjeżdżało i siedziało dość długo. Nawet sami Chorwaci przyjeżdżali tam z namiotami. W ciągu miesiąca zjawiła się tam policja z 3 razy postraszyli i odjeżdżali. Polecam taką opcje podróżowania ponieważ ma się mnóstwo wspomnień z wakacji.Pozdrawiam.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 23.05.2012 21:02

aneta2503 napisał(a):W zeszłym roku wybrałam się do Chorwacji autem na miesiąc na dziko... Również odbyło się bez mandatów. Byłam na wyspie Dugi Otok w Veli Rat.
Dużo kampowozów tam przyjeżdżało i siedziało dość długo. Nawet sami Chorwaci przyjeżdżali tam z namiotami. W ciągu miesiąca zjawiła się tam policja z 3 razy postraszyli i odjeżdżali. Polecam taką opcje podróżowania ponieważ ma się mnóstwo wspomnień z wakacji.Pozdrawiam.

O Dugim Otoku już słyszałem, że są tam dobre warunki do dzikiego obozowania... sami nie byliśmy w Chorwacji na dziko "stacjonarnie" ale wiele nocy w ten sposób przespaliśmy w różnych latach i miejscach.
O innych krajach, gdzie warunki są dużo lepsze, nie wspomnę :wink:

Zapytam tylko, z ciekawości... z tego co wiem na wyspie nie ma źródeł słodkiej wody i ciężko tam o nią... jak sobie radziliście? Do picia można kupić, ale do mycia, gotowania?

Poza tym, pełna zgoda, wspomnienia z tak spędzonych wakacji są rewelacyjnie :idea:
Ostatnio edytowano 23.05.2012 21:04 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 23.05.2012 21:04

aneta2503 napisał(a):Polecam taką opcje

Dziękuję nie skorzystam , z pobytu na campie tyż mam mnóstwo wrażeń.

Pozdrawiam
aneta2503
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 23.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aneta2503 » 23.05.2012 21:09

Zabraliśmy ze sobą butelki 5 l. z wodą . Na wyspie nie spotkałam się ze słodką wodą niestety;/
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.05.2012 21:10

kulka53 napisał(a):Poza tym, pełna zgoda, wspomnienia z tak spędzonych wakacji są rewelacyjnie :idea:


Pełna zgoda jak też tak sądzi druga połowa :wink:
No i jak ma się mało lat na karku i nie ma małych dzieci :idea:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC

cron
spanie na dziko w Chorwacji, jak to wyglada??:) - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone